کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
(2017-02-25 ساعت 23:13)sce نوشته:  امیر حسین جان.
اول از هر چیز خوشحالم که بعد از مدتها دوباره اینجا میبینمت. من خیلی کلی عرض کردم و روی صحبتم بیشتر برمیگرده به همین قوانین اخیر دستور مهاجرتی جدید رییس جمهور جدیده که طبیعتا موضوع خیلی جالبی نیس۰

من سال ٢٠١٦ خيلي مشغول بودم اميدوارم امسال بتونم بيشتر بيام اينجا. حق با تو هست اصلا موضوع جالبي نيست و من اميدوارم طرف بيخيال اين قضيه بشه.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، pishtaz611
سلام دوستان
ممکنه لطفا اگر هتل یا پانسیون مناسبی توی هیوستون میشناسید برای یک هفته اقامت معرفی کنید.
اولویت من امنیت محل تمیزی نسبی و قیمت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام به دوستان گرامى،
به باور من بيشتر پرسشهاى دوستان مهاجر بسوى نكات كمتر مهم رفته، نانوايى و...، شايد ياد آورى چند نكته بد نباشه:
- اگر مبناى مهاجرت اقتصادى هست و در پى رفاه هستين، به اين مساله فكر كنين كه به احتمال خيلى زياد ٥ سال اول رفاه كمترى از ايران خواهيد داشت!
- اگر با مدرك دانشگاهى مياين و سن پايين، منطقى ترين برنامه دانشگاه رفتن هست، تافل رو همونجا بگيريد تا يه پله جلو بيفتيد و هزينه كمتر باشه
- با هر برنامه اى كه بياين مهمترين مورد زبان هست، چند ماه آخر رو بزارين براى زبان ياد گرفتن، اينكه با زبان خوب بياين خيلى مهمتر از اينه كه $١٠٠٠ بيشتر پول بيارين!
- اگر تخصص خاصى ندارين، سعى كنيد به هر كارى فكر ميكنيد دوره هاى آموزشى رو همون ايران ببينيد، تفاوتهايى هست ولى يه مرحله جلوتون ميندازه.
- به كارهاى ساده براى زندگى اينجا فكر نكنيد چون در آمد كمه و رقابت با بقيه مهاجرها سخت، در پى كار تخصصى باشيد
- وقتى تصميم گرفتيد چه كارى ميخواين بكنين و آموزش ديديد از همونجا اينترنتى دنبال شركتهايى بگردين كه كار مورد نظر رو دارن، باهاشون حرف بزنيد و قانعشون كنيد كه بعنوان كار آموز حتى بدون حقوق بهتون كار بدن، سعى كنيد فرداى روزى كه ميرسيد بريد سر كار تا وقت هدر نره
- حتى اگر تخصص داريد و تجربه كار، باز هم اگر بتونيد بعنوان كارآموز و بدون دستمزد بريد سر كار از بيكارى بهتره، هر وقت كار بهترى پيدا كرديد كارآموزى و رها كنيد بريد سركار جديد. در انتظار پيدا كردن كار خونه نشينيد، كار آموزى شما رو با شيوه كار و زندگى اينجا آشنا ميكنه
- انعطاف پذيرى تو ماهها و سالهاى نخست خيلى مهمه، با هر كارى ميشه شروع كنيد و براى بهتر كردنش برنامه ريزى و تلاش كنيد

شاد و سرفراز باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832 ، copol ، mrlzdh ، محبوبه. 68 ، شاپرک ، pishtaz611 ، Kian.zamani ، amirhoseinc ، dv2017 ، aadine1 ، hgbeigi
سلام به همه نميدونستم كجا بپرسم. ميخواستم ببينم آيا راهي هست من ي تلويزيون ٥٥ اينچ رو با خودم ببرم ايران يا پستش كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یک واحد آپارتمان دو خوابه مبله با کلیهٔ امکانات در هیوستون در منطقه بسیار خوب مموریال از 14 می به مدت سه ماه جهت اجاره موجود است.با قیمت بسیار مناسب. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی عزیزان هستم.

با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-02 ساعت 03:28)farzadakshi1 نوشته:  با سلام من هیوستون زندگی میکنم یه خونه 2 خونابه دارم میخوام یکی از اتاقارو بدم اجاره زیپ کد 77055 خونه وسایلشم تکمیله تنها زندگی میکنم حتی اگه خواستن موقت هم میتونید بمانید تا برا خودتون خونه اجاره کنید و یکم راه بیوفتید درباره کارای سوشیال و اینجور چیزا هم اگه کمکی از دستم بر بیاد با کمال میل انجام میدم اگه کسی خواست میتونه تو خصوصی پیام بده

سلام . شما تنها هستین ؟ خانم یا آقا ؟ بابت اطاق چقدر اجاره میگیرین ؟ ممنون میشم ایمیل کنین kh_civil@yahoo.com
شماره کیس : 2016AS13$$
مکان مصاحبه : ابوظبی
زمان مصاحبه : هفته آخر اکتبر
تعداد افراد : دو نفر
نفر اصلی : همسر ( خانم )
کلیرنس : هر دو
شغل : مهندس عمران
سربازی : نیروی هوایی ارتش
آپدیتها : سفارت روز مصاحبه 9 دسامبر و 25 ژانویه CEAC
پاسخ
با سلام و درود فراوان
دوستان من شنیدم که پناهنده هایی که از طریق سازمان ملل به آمریکا فرستاده میشوند، اگر فامیل درجه یک یا دوستی در این کشور نداشته باشند....یا به تگزاس و یا به فلوریدا فرستاده میشن.....
این حرفها چقدر درسته ؟؟؟
با تشکر از همه
پاسخ
(2017-03-17 ساعت 19:25)محبوبه. 68 نوشته:  
(2017-03-17 ساعت 16:58)Kian.zamani نوشته:  با سلام و درود فراوان
دوستان من شنیدم که پـنـاهــنده هایی که از طریق سازمان ملل به آمریکا فرستاده میشوند، اگر فامیل درجه یک یا دوستی در این کشور نداشته باشند....یا به تگزاس و یا به فلوریدا فرستاده میشن.....
این حرفها چقدر درسته ؟؟؟
با تشکر از همه

تا جایی که من اطلاع دارم همینطوره . چون از نزدیک با ی کیس که اینجوری رفته آمریکا ارتباط دارم هیوستون فرستادن ولی بعدا میتونستن برن جای دیگه ولی ورودشون رو گفتن باید برن هیوستون
بازم بپرسید دقیق

با سپاس فراوان ...امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، pishtaz611
سلام دوستان من تازه رسيدم كسي هست بيشتر با هم اشنا بشيم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان هیوستونی... اگر کسی در شرکتی کار میکنه که پلنر (Planner) / اسکجولر (Scheduler) و کنترل پروژه کار میخوان...هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2017-02-26 ساعت 06:31)amirhoseinc نوشته:  
اول از هر چیز خوشحالم که بعد از مدتها دوباره اینجا میبینمت. من خیلی کلی عرض کردم و روی صحبتم بیشتر برمیگرده به همین قوانین اخیر دستور مهاجرتی جدید رییس جمهور جدیده که طبیعتا موضوع خیلی جالبی نیس۰

من سال ٢٠١٦ خيلي مشغول بودم اميدوارم امسال بتونم بيشتر بيام اينجا. حق با تو هست اصلا موضوع جالبي نيست و من اميدوارم طرف بيخيال اين قضيه بشه.

با سلام و احترام
من تا يك سال ديگه وارد آمريكا ميشم. توي ايران تحصيل كردم ولي شغل ندارم و در حال حاضر مجرد هستم. به همراه برادرم و با اصرار دارم مهاجرت مي كنم برادرم ميگن اونجا شرايط كار و زندگي بهتر از ايران هست سي و سه سال توي ايران بودي تحصيل كردي و شغلي هم نداري و ازدواج هم نكردي براي آينده بهتر مهاجرت كن. خيلي نگران هستم از آينده ميترسم. هر روز فكر مي كنم يك روز فكرم آروم نيست با يك مهاجرت ما رو اصول و با برنامه ريزي دقيق هست ولي من خيلي نگرانت. قصد دارم در بدو ورودم به هيوستون وارد دانشگاه بشم و phd بگيرم. تمام اين متن ها را خوندم درباره مهاجرت زندگي در هيوستون ولي نگرانم از اينكه زبان انگليسيم خوب نيست. اونجا نتونم دوستي يا آشنايي پيدا كنم از تنهايي غربت ميترسم، و از اومدنم پشيمون بشم ولي برادرم بهم ميگه اين تصورات خودته. من فقط ميخوام حقيقت راجع به اونجا بدم اين متن ها و نوشته ها خوندم آيا ميشه به ايرانيا اعتماد كرد اگه به مشكلي برخورد كسي هست بتونه كمكمون كنه ما را تنها نداره؟ منظورم مشكل مالي نيست.
پاسخ
(2017-03-31 ساعت 22:20)ahkh2020 نوشته:  دوستان هیوستونی... اگر کسی در شرکتی کار میکنه که پلنر (Planner) / اسکجولر (Scheduler) و کنترل پروژه کار میخوان...هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم. ممنون

سلام، خواستين رزومه تون رو براي من ايميل كنيد. شركتي كه من در اون كار ميكنم نيرو نميخواد در حال حاضر البته ، ولي ميشه از اين ور اونور پرس جو كرد كه لازمه اش رزومه شماست.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، hgbeigi
(2017-04-01 ساعت 14:08)باران بهاري نوشته:  
(2017-02-26 ساعت 06:31)amirhoseinc نوشته:  

با سلام و احترام
من تا يك سال ديگه وارد آمريكا ميشم. توي ايران تحصيل كردم ولي شغل ندارم و در حال حاضر مجرد هستم. به همراه برادرم و با اصرار دارم مهاجرت مي كنم برادرم ميگن اونجا شرايط كار و زندگي بهتر از ايران هست سي و سه سال توي ايران بودي تحصيل كردي و شغلي هم نداري و ازدواج هم نكردي براي آينده بهتر مهاجرت كن. خيلي نگران هستم از آينده ميترسم. هر روز فكر مي كنم يك روز فكرم آروم نيست با يك مهاجرت ما رو اصول و با برنامه ريزي دقيق هست ولي من خيلي نگرانت. قصد دارم در بدو ورودم به هيوستون وارد دانشگاه بشم و phd بگيرم. تمام اين متن ها را خوندم درباره مهاجرت زندگي در هيوستون ولي نگرانم از اينكه زبان انگليسيم خوب نيست. اونجا نتونم دوستي يا آشنايي پيدا كنم از تنهايي غربت ميترسم،  و از اومدنم پشيمون بشم ولي برادرم بهم ميگه اين تصورات خودته. من فقط ميخوام حقيقت راجع به اونجا بدم اين متن ها و نوشته ها خوندم آيا ميشه به ايرانيا اعتماد كرد اگه به مشكلي برخورد كسي هست بتونه كمكمون كنه ما را تنها نداره؟ منظورم مشكل مالي نيست.

دوست گرامى سلام،
به باور من مهمترين نكته اينه كه با خودت كنار بياى براى چى ميخواى مهاجرت كنى. اصرار برادر هرگز دليل خوبى نيست، مگر اينكه با دلايلى كه برادرت برات مياره موافق باشى. بهرحال بايد ببينى مهمترين چيزى كه تو زندگى دنبالش هستى چيه، اگر اون چيز تو ايران نيست، يا نميتونى پيداش كنى بگو شايد ما بتونيم بهت بگيم آيا اينجا بهش ميرسى يا احتمال يافتنش بالاتر هست يا نه. تازه پاسخ ما هم بيانگر ميزان توانايى، درك و تلاش ماست. اگر تو توانايى و پشتكار بهتر داشته باشى حتما چيزهايى رو بدست ميارى كه ما نتونستيم!
درباره راه مهاجرت، اينكه با درس خوندن شروع كنى فكر خوبيه، هم زبانت زودتر راه ميافته، هم بيشتر دوست پيدا ميكنى و هم آماده پيدا كردن كار ميشى. با مدرك دكترا، ( هر چند نگفتى چه رشته اى!) درآمد خوبى خواهى داشت.
درباره دوست پيدا كردن، همونطور كه تو ايران آدمهاى مختلف هست، اينجا هم همينطوره، چه ايرانى باشن چه نباشن. ميتونى دوستهايى كه همفكر هستن و دنيا رو يه جور ميبنيد پيدا كنى، دوست پيدا كردن بعد از ٢٠ سالگى هميشه سخته!
براى مبارزه با مشكلات فقط رو خودت حساب كن، اگر بقيه كمك كردن مثل پولى هست كه پيدا كنى!
شاد و سربلند باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، pishtaz611 ، rezr ، copol ، dv2017 ، amirhoseinc ، gbtm ، hgbeigi
(2017-03-12 ساعت 08:06)Lily.m نوشته:  سلام به همه نميدونستم كجا بپرسم. ميخواستم ببينم آيا راهي هست من ي تلويزيون ٥٥ اينچ رو با خودم ببرم ايران يا پستش كنم؟

با خودت میتونی ببری ایران. ولی پست کنی تکس میخوره
ساکن آمریکا
پاسخ
(2017-03-13 ساعت 19:16)saye42 نوشته:  یک واحد آپارتمان دو خوابه مبله با کلیهٔ امکانات در هیوستون در منطقه بسیار خوب مموریال از 14 می به مدت سه ماه جهت اجاره موجود است.با قیمت بسیار مناسب. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی عزیزان هستم.

با سپاس فراوان

سلام ذوست عزیز من به مدت یکماه نهایتا 40 روز به خونه مبله در هیوستون با قیمت مناسب نیاز داریم .آیا امکانش هست براتون؟ یکخوابه یا فلت هم باشه ایراذی نداره فقط بهداشت خوبی داشته باشه و تمیز باشه .خیلی هم دور افتاده نباشه.ممنون میشم راهنماییم کنید.
از حدود 15 may تا تقریبا 15 jon
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، gbtm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان