کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
با سلام
ما انسال تو لاتاري قبول شديم و بهم نخندين هنوز فرم ٢٦٠ رو هم پرنكرديم ولي يه تعداد سوال دارم كه برام مهمه
اول اينكه من دوتا بچه كوچيك يك ساله و سه ساله دارم و مقصدمون هم اگر كه جور بشه هيوستونه بخوام برم سره كار اونجا بچه ها رو از چه سني ميشه گذلشت مهد كودك و هزينش حدودا چقدره
دوم اينكه من تو ايران پنج شيش سال سابقه كاراي هنري و انيميشن و كارگرداني دارم و در كل توي نرم افزارهاي لازم هم يكم تبحر دارم ايا ميتونم تو هيوستون كاري در اين رابطه پيدا كنم
سوم اينكه اين سوال يكم شخصيه ولي كسه ديگه هم در شرايط من بوده و چهارنفري با بچه هاي اينقدر كوچيك مهاجرت كرده باشه و بياد بمن از تجربياتش بگه
و از همه كساني كه اومدن و اينجا راهنمايي كردند و از تجربياتشون گفتن هم خيلي متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-05-14 ساعت 16:23)Sevin نوشته:  با سلام
ما انسال تو لاتاري قبول شديم و بهم نخندين هنوز فرم ٢٦٠ رو هم پرنكرديم ولي يه تعداد سوال دارم كه برام مهمه
اول اينكه من دوتا بچه كوچيك يك ساله و سه ساله دارم و مقصدمون هم اگر كه جور بشه هيوستونه بخوام برم سره كار اونجا بچه ها رو از چه سني ميشه گذلشت مهد كودك و هزينش حدودا چقدره
دوم اينكه من تو ايران پنج شيش سال سابقه كاراي هنري و انيميشن و كارگرداني دارم و در كل توي نرم افزارهاي لازم هم يكم تبحر دارم ايا ميتونم تو هيوستون كاري در اين رابطه پيدا كنم
سوم اينكه اين سوال يكم شخصيه ولي كسه ديگه هم در شرايط من بوده و چهارنفري با بچه هاي اينقدر كوچيك مهاجرت كرده باشه و بياد بمن از تجربياتش بگه
و از همه كساني كه اومدن و اينجا راهنمايي كردند و از تجربياتشون گفتن هم خيلي متشكرم

سلام
در مورد كار انيميشن بر اساس نظر يكي از دوستانم كه در كاليفرنيا مشغول به كار هستن در ايالت تگزاس استين شهر بهتري هست. بهترين جا در امريكا west coast هست ايالت هاي كاليفرنيا و ارگان .
بچه رو از هر سني ميشه Daycare گذاشت ولي هزينه ها خيلي بالاست من توصيه ميكنم اگه دو نفر شغل خوب ندارين اين كارو نكنيد.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: Sevin
ba salam be doostan...
man tasmim daram az florida be Houston move konam.. mamnoon misham age kasi behem ye kami information bede ke baraye onja dar sal cheghad hoghoogh bayad dasht va jahaye khoobesh baraye family kojast??? kheili mamoon az komake shoam
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-04 ساعت 02:28)Mehdy-RN نوشته:  
(2017-03-31 ساعت 22:20)ahkh2020 نوشته:  دوستان هیوستونی... اگر کسی در شرکتی کار میکنه که پلنر (Planner) / اسکجولر (Scheduler) و کنترل پروژه کار میخوان...هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم. ممنون

سلام، خواستين رزومه تون رو براي من ايميل كنيد. شركتي كه من در اون كار ميكنم نيرو نميخواد در حال حاضر البته ، ولي ميشه از اين ور اونور پرس جو كرد كه لازمه اش رزومه شماست.

سلام، ممنون دوست عزیز ...خدمتت ایمیل کردم. با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-14 ساعت 16:23)Sevin نوشته:  با سلام

دوست گرامى سلام،
بچه رو از دو هفته اى ميتونى بذارى مهد كودك! فقط واكسنهاش بايد تكميل باشه براى سنش. قيمت هم جا با جا فرق داره ولى براى نوزاد تقريبا هفته اى ٢٧٠، يك تا دوسال هفته اى ٢٥٠، ٢ سال به بالا هفته اى ٢٢٠.
درباره كارت اطلاعاتى ندارم. ما هم دو تا بچه كوچيك داريم ولى از اروپا اومديم اينجا، بنابر اين شايد آمادگى بيشترى داشتيم!
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi
(2017-05-15 ساعت 08:40)Ldnam نوشته:  ba salam be doostan...
man tasmim daram az florida be Houston move konam.. mamnoon misham age kasi behem ye kami information bede ke baraye onja dar sal cheghad hoghoogh bayad dasht va jahaye khoobesh baraye family kojast??? kheili mamoon az komake shoam

دوست گرامى سلام،
بايد تعريفت رو از محله خوب بگى! با ٤٠٠-٥٠٠ ميشه خونه معقول تو شوگرلند يا كيتى خريد. مدرسه هاى خوبى دارن و از همه دنيا هم آدم هست!

شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-27 ساعت 04:19)Rahro نوشته:  دوست گرامى سلام،
بچه رو از دو هفته اى ميتونى بذارى مهد كودك! فقط واكسنهاش بايد تكميل باشه براى سنش. قيمت هم جا با جا فرق داره ولى براى نوزاد تقريبا هفته اى ٢٧٠، يك تا دوسال هفته اى ٢٥٠، ٢ سال به بالا هفته اى ٢٢٠.
درباره كارت اطلاعاتى ندارم. ما هم دو تا بچه كوچيك داريم ولى از اروپا اومديم اينجا، بنابر اين شايد آمادگى بيشترى داشتيم!
شاد باشى

استاد شما که از اروپا اومدید اوضاع رو چطور میبینید ؟
نسبت به کشور مبدا ارزشش رو داره یا نه
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-28 ساعت 01:06)javadth نوشته:  
شاد باشى

دوست گرامى، پاسخ دادن به اين پرسش كلى سخته! هر جا خوبى و بدى هاى خودش رو داره.
اروپا زندگى فعال تره، آدمها شادترن، آرامش بيشتره، امنيت بالاتر،بهداشت درمان مجانى
آمريكا زندگى ارزونتره، ماشين بزرگتر، انرژى ارزون، خونه ها بزرگتر، درآمد بيشتر و ماليات كمتر، بهداشت و درمان در دسترس اما خيلى گرون
بسته به اينكه كدوم جنبه زندگى برات مهم باشه ميتونهى تصميم بگيرى

شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: javadth ، dv2017 ، kasra
(2017-05-29 ساعت 14:35)Rahro نوشته:  
(2017-05-28 ساعت 01:06)javadth نوشته:  
شاد باشى

دوست گرامى، پاسخ دادن به اين پرسش كلى سخته! هر جا خوبى و بدى هاى خودش رو داره.
اروپا زندگى فعال تره، آدمها شادترن، آرامش بيشتره، امنيت بالاتر،بهداشت درمان مجانى
آمريكا زندگى ارزونتره، ماشين بزرگتر، انرژى ارزون، خونه ها بزرگتر، درآمد بيشتر و ماليات كمتر، بهداشت و درمان در دسترس اما خيلى گرون
بسته به اينكه كدوم جنبه زندگى برات مهم باشه ميتونهى تصميم بگيرى

شاد باشى

خیلی ممنون
شخصا که دنبال فضای باز تجاری هستم
با ارامش شهری و همچنین ملتی که حسود و چشم تنگ نباشن و به قانون احترام بزارن نه به خواسته های خودشون

البته این موارد فکر کنم در اکثر کشور های اروپایی و شهر های امریکا رعایت میشه
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من و همسرم تازه به هیوستون اومدیم. و در آمریکا آشنایی نداریم. خوشحال میشیم با دوستان ساکن اینجا آشنا بشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-28 ساعت 20:54)kimia-m نوشته:  سلام دوستان. من و همسرم تازه به هیوستون اومدیم. و در آمریکا آشنایی نداریم. خوشحال میشیم با دوستان ساکن اینجا آشنا بشیم.

تو گروه فیسبوک ایرانیان هیوستون عضو بشید .... هم هر چند وقت یکبار مراسم دارند هم می تونید با بقیه دوستان بیشتر آشنا بشید....از اینجا فعال تر هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
من یک آپارتمان مناسب در خیابان مموریال، حد فاصل بین دیری اشفورد و الدریج اجاره کرده بودم و بدلیل منتقل شدن همخونه ای فعلیم احتمالا نیاز به همخونه جدید خواهم داشت. قرارداد جدید از اول اکتبر شروع خواهد شد و یکسال مدت آن است، اجاره فعلی حدود 1400 (بدون برق) دلاره که تاحالا نصف نصف میدادیم، خونه 2 خواب مستقل داره با سرویس مجزا و در حد قابل قبولی مبلمان داره و من هم به علت ساعت کاری زیادم فقط برای خواب میام.
اگر فرد مطمئنی رو میشناختین، ممنون میشم معرفی کنید. جزییات بیشتری اگه خواستید لطفا پیام بدید. ایمیل برای من راه تماس بهتری هست
hgbeigi@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
سلام دوستان. من برای گرفتن پاس سفید دوم 9 اگوست دا رم میام هیوستن و تا 14 سپتامبر اویجا هستم. اگر کسی در این مدت خونه برای اجاره یا share داره لطفا در پیام خصوصی اطلاع بدید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دستان عزیز من 23 جولای می یام دنبال هم خونه یا اتاق می گردم
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
سلام به همگی دوستان.یه درخواستی داشتم از دوستان مطلع، میشه لطفا یه مقایسه ای داشته باشید بین شهرهای ایالت تگزاس. ما در یک ایالت دیگه هستیم و قصد موو داریم . البته تاپیکهای دیگه مهاجرسرا رو هم در مورد شهرها و ایالت مورد نظرم مطالعه میکنم ولی از اونجا که یکی از ایالات مد نظر ما تگزاس هست در پی کسب اطلاعات دقیق تر از شهرهای این ایالت هستم. اولین و مهمترین نکته کار هست برای ما، در زمینه ساختمان و استراکچر و کارهایی در مینه طراحی و ساختمان و ... مساله بعدی امنیت وهزینه زندگی هست که البته میدونم این ایالت از نظر هزینه های زندگی به نسبت و برای تازه واردین مناسب است. لطفا اگه نظری دارید خصوصا دوستان ساکن ممنون میشم بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان