کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
سلام به دوستای خوبم در مهاجرسرا
منم ویزامو گرفتم.
از همه کسایی که بدون هیچ چشمداشتی به کسایی مثل من کمک کردن و به سولام جواب دادن تشکر میکنم و براشون آرزوی تندرستی و روزهای خوب تو زندگیشون می کنم.
ضمنا تو اولین فرصت سفرناممو می نویسم که سهم کوچیکی از دین خودمو بجا آورده باشم.
به امید روزهای بهتر برای همه دوستان.
تشکر کنندگان: najibi ، zohreh36 ، javad_2 ، golesang ، nahid.t ، tamanna ، AmericanHamid ، SH1A2R3
با سلام به همگی،

از بین دوستانی که در لوس انجلس هستند کسی‌ میتونه من رو راهنمایی‌ کنه، که تو این شهر اگر بخواهیم یه جا برای اقامت تقریبا ۱ ماه بگیریم تا گرین کارتمون رو بگیریم و از آمریکا خارج بشیم، کدوم قسمت شهر می‌شه جا پیدا کرد؟ ما یه بچه تقریبا ۴ ساله داریم و یه یه استودیو تمیز هم برامون کافیه، اما نمیدونم که بهتره قبل از سفر جایی‌ رو بوک کنیم یا این که بریم لوس انجلس و بد جایی‌ رو پیدا کنیم؟

با تشکر

موفق و سلامت باشید
تشکر کنندگان: tamanna ، arash004 ، SH1A2R3
(2011-10-04 ساعت 02:05)psy** نوشته:  با سلام به همگی،

از بین دوستانی که در لوس انجلس هستند کسی‌ میتونه من رو راهنمایی‌ کنه، که تو این شهر اگر بخواهیم یه جا برای اقامت تقریبا ۱ ماه بگیریم تا گرین کارتمون رو بگیریم و از آمریکا خارج بشیم، کدوم قسمت شهر می‌شه جا پیدا کرد؟ ما یه بچه تقریبا ۴ ساله داریم و یه یه استودیو تمیز هم برامون کافیه، اما نمیدونم که بهتره قبل از سفر جایی‌ رو بوک کنیم یا این که بریم لوس انجلس و بد جایی‌ رو پیدا کنیم؟

با تشکر

موفق و سلامت باشید
دوست عزیز با یکی از آژانسهای املاک در اونجا صحبت کن البته بعید میدونم 1 ماهه بتونی جایی رو پیدا کنی ولی اگر آشنا داشته باشی میتونه بنام خودش برات جایی رو اجاره کنه ولی من شنیدم بدون اون باید پول 6 ماه رو پیش بدی
حالا چرا لوس آنجلس خیلی گرونه که اونجا بعدشم مگه شما آدرس کسی رو ندادی در سفارت از همون خواهش کن برات اجاره کنه جایی روCool

تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، Masoudpish
(2011-10-04 ساعت 20:22)javad_2 نوشته:  

با تشکر

موفق و سلامت باشید
دوست عزیز با یکی از آژانسهای املاک در اونجا صحبت کن البته بعید میدونم 1 ماهه بتونی جایی رو پیدا کنی ولی اگر آشنا داشته باشی میتونه بنام خودش برات جایی رو اجاره کنه ولی من شنیدم بدون اون باید پول 6 ماه رو پیش بدی
حالا چرا لوس آنجلس خیلی گرونه که اونجا بعدشم مگه شما آدرس کسی رو ندادی در سفارت از همون خواهش کن برات اجاره کنه جایی روCool
دوست عزیز خیلی‌ ممنون از این که وقت گذاشتید و پاسخ سوال من رو دادید.

ما به ۲ دلیل لوس انجلس رو انتخاب کردیم، یکی‌ این که از نیو زیلند پرواز مستقیم برای این شهر هست، دوم این که آدرسی که به سفارت دادیم تو این شهر هستش.

راستی‌ کسی‌ که آدرسش رو به ما داده آشنای مستقیم خود ما نیست، و ما نمیتونیم بیشتر از این انتظار کمک ازشون داشته باشیم، منظورم اینه که ازشون به خواهیم که برامون خونه اجاره کنند.

با توجه به این که میگید لوس آنجلس گرونه، شما کجا رو پیشنهاد می‌کنید؟
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-10-05 ساعت 04:31)psy** نوشته:  

با تشکر

موفق و سلامت باشید

ما به ۲ دلیل لوس انجلس رو انتخاب کردیم، یکی‌ این که از نیو زیلند پرواز مستقیم برای این شهر هست، دوم این که آدرسی که به سفارت دادیم تو این شهر هستش.

راستی‌ کسی‌ که آدرسش رو به ما داده آشنای مستقیم خود ما نیست، و ما نمیتونیم بیشتر از این انتظار کمک ازشون داشته باشیم، منظورم اینه که ازشون به خواهیم که برامون خونه اجاره کنند.

سلام دوست من

شما میتونید شهرهایی مثل هیوستون یا آستین یا دالاس از تگزاس و یا سالت لیک سیتی از یوتا و یا آتلانتا از جورجیا رو انتخاب کنی هم ارزان هستند و هم آب و هواش برای 1 یا 2 ماه دیگه خوب هستش
بهترین راه اینه که از دوستان و آشنایانتون در ایران کمک بخواهید تا کسی رو بهتون معرفی کنن که مشکل اجاره کردن خانه رو برات حل کنه مطمئن باش پیدا میکنی کسی رو
موفق باشید

تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، Masoudpish
(2011-10-05 ساعت 06:40)javad_2 نوشته:  
(2011-10-05 ساعت 04:31)psy** نوشته:  

با تشکر

موفق و سلامت باشید

سلام دوست من

شما میتونید شهرهایی مثل هیوستون یا آستین یا دالاس از تگزاس و یا سالت لیک سیتی از یوتا و یا آتلانتا از جورجیا رو انتخاب کنی هم ارزان هستند و هم آب و هواش برای 1 یا 2 ماه دیگه خوب هستش
بهترین راه اینه که از دوستان و آشنایانتون در ایران کمک بخواهید تا کسی رو بهتون معرفی کنن که مشکل اجاره کردن خانه رو برات حل کنه مطمئن باش پیدا میکنی کسی رو
موفق باشید
من خیلی‌ خیلی‌ از راهنماییتون ممنونم،

امیدوارم شاد و سلامت باشید
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3
(2011-09-20 ساعت 15:31)final destination نوشته:  دوستانی که سفر زمینی به آنکارا داشتند:
آیا هنگام برگشت کسی بوده که تو سه راهی خوی ازش سوال و جواب کنن بخاطر ویزای تو پاسپورت؟آیا خیلی موضوع جدی و مهمیه؟

چدي بودنش را نميدونم ولي حتما ميپرسند و شما بهتره يك جواب از قبل اماده داشته باشيد مثلا همسر گفته براي درمان پزشكي ميرم البته اون جاي عمل سرش را نشون داده
تشکر کنندگان: joy ، tamanna
(2011-10-05 ساعت 19:56)nahid.t نوشته:  
(2011-09-20 ساعت 15:31)final destination نوشته:  دوستانی که سفر زمینی به آنکارا داشتند:
آیا هنگام برگشت کسی بوده که تو سه راهی خوی ازش سوال و جواب کنن بخاطر ویزای تو پاسپورت؟آیا خیلی موضوع جدی و مهمیه؟

چدي بودنش را نميدونم ولي حتما ميپرسند و شما بهتره يك جواب از قبل اماده داشته باشيد مثلا همسر گفته براي درمان پزشكي ميرم البته اون جاي عمل سرش را نشون داده

دوست عزیز من بلیط برگشتم رو از استانبول گرفتم البته هوایی بود چون بلیط برگشت آنکارا رو برای روزی که میخواستم پیدا نکردم ولی خوب وقتی از استانبول میای کسی کاری بهت نداره شما هم میتونی با اتوبوسهای پاموکاله یا مترو یا ... بری استانبول و از اونجا بلیط اتوبوس بگیری برای ایران فکر کنم راحت تر باشید. در ضمن پاموکاله در بیشتر ساعات شبانه روز برای استانبول ماشین داره. موفق باشید!
[font=Tahoma]2011AS22*** :case number
تاریخ مصاحبه: 11می
کنسولگری: آنکارا
[/font]

[font=Tahoma]تاریخ دریافت ویزا: 29سپتامبر[/font]
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi
سلام دوستان
من میخوام دفعه اول 2 ماه اونجا بمونم و برگردم و بعد دفعه دوم بعد از 6 ماه برم و بمونم.
میخوام بدونم 2 ماه مشکلی پیش نمیاره؟گیر ندن؟
بعدشم آدرس من تغییر کرده یعنی باید برم توی یه ایالت و کشور دیگه ، اونجایی که آدرس داده بودم نمیتونم برم.
حالا باید چیکار کنم؟ همون فرودگاه حله؟یا اینکه باید از اینجا نامه نگاری کنم و فرم پر کنم؟

پیشاپیش از کمکتون ممنونم.
موفق باشید
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، آمریکا
(2011-10-06 ساعت 01:05)silia نوشته:  سلام دوستان
من میخوام دفعه اول 2 ماه اونجا بمونم و برگردم و بعد دفعه دوم بعد از 6 ماه برم و بمونم.
بعدشم آدرس من تغییر کرده یعنی باید برم توی یه ایالت و کشور دیگه ، اونجایی که آدرس داده بودم نمیتونم برم.
حالا باید چیکار کنم؟ همون فرودگاه حله؟یا اینکه باید از اینجا نامه نگاری کنم و فرم پر کنم؟

موفق باشید

1-مشکلی پیش نمیاد سعی کنید تو دو ماه اول اکثر کارهاتون مثل دریافت گواهینامه ، افتتاح حساب بانکی و غیره را انجام بدید در ضمن ویزای شما پس از ورود تا یک سال حکم گرین کارت را دارد
2- (منظورتون از کشور دیگه چیه؟) اگه آدرستون در داخل خاک آمریکا تغییر کرده در فرودگاه باید آدرس جدید را اعلام کنید
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: f.r ، f.r ، najibi ، silia ، tamanna ، SH1A2R3 ، joy ، الی الی
سلام
دوست عزیز شما هر کجای شهر که بخوای میتونی جا پیدا کنی فرقی نمیکنه. فقط موردی که هست اینه که اینجا تا خودتون نباشید کمی سخته و اجاره نمیدن. ضمن اینکه چون هنوز کردیت و سابقه ای ندارید که کلا خیلیها اصلا اجاره نمیدن. بنظر من بهترین حالتش هتل و یا متل هست برای هفته اول تا خودتون باشید و برید بتونید جا پیدا کنید. البته اینجا توی روزنامه های ایرانی گاهی آگهی های هستند که برای اجاره ماهانه هستند. سایت کریک لیست هم میتونید چک کنید.
من خودم 2 هفته در متل بودم و بعد خونه پیدا کردم. حالا بستگی داره که چقدر بخواین خرج کنید.
موفق باشید

با تشکر

موفق و سلامت باشید

Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، najibi ، samadi2050 ، tamanna ، joy ، amiry ، SH1A2R3 ، الی الی
(2011-10-06 ساعت 01:05)silia نوشته:  سلام دوستان

موفق باشید
نه دوست عزیز،۲ ماه موندن مشکلی‌ پیش نمیاره..من خودم ۱ ماه و نیم آمریکا موندم و برگشتم ، البته من گرین کارت م بعد از ۳ هفته که وارد آمریکا شدم،اومد..آدرستون هم اگر عوض شده،همونطور که دوست خوبمون هم قبلان گفتن،توی فرودگاه به آفیسر بگید که آدرستون عوض شده و آدرس جدید رو بدید.

موفق باشید

تشکر کنندگان: najibi ، silia ، nahid.t ، tamanna ، joy ، SH1A2R3 ، Hornet
دوستان عزیزم بابت جوابتون ممنونم. :-)
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: nahid.t ، tamanna ، SH1A2R3 ، آمریکا ، f.r
از بچه هایی که مدارکشون رو واسه مصاحبه فرستادن آنکارا ، آیا فرم 2 صفحه ای رو هم پر کرده و فرستادید ؟
اگه فرستادید من یه سوال دارم :
در قسمت مربوط به EMPLOYMENT HISTORY ، در فیلد EMPLOYER ADDRESS من مشکل دارم : باید آدرس دفتر شرکت رو بنویسم یا پروژه ؟ آخه من تو یه شرکت ایتالیایی کار میکنم . دفتر شرکت ایتالیاست ولی من تو پروژه ایرانشون کار میکنم . حتی بیمه من هم ایران رد نمیشه و ایتالیا رد میشه . نمی دونم چی بنویسم ؟؟؟

اگه کسی میتونه راهنماییم کنه لطفا...............
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3
(2011-10-09 ساعت 07:49)mehdi3261 نوشته:  از بچه هایی که مدارکشون رو واسه مصاحبه فرستادن آنکارا ، آیا فرم 2 صفحه ای رو هم پر کرده و فرستادید ؟
اگه فرستادید من یه سوال دارم :
در قسمت مربوط به EMPLOYMENT HISTORY ، در فیلد EMPLOYER ADDRESS من مشکل دارم : باید آدرس دفتر شرکت رو بنویسم یا پروژه ؟ آخه من تو یه شرکت ایتالیایی کار میکنم . دفتر شرکت ایتالیاست ولی من تو پروژه ایرانشون کار میکنم . حتی بیمه من هم ایران رد نمیشه و ایتالیا رد میشه . نمی دونم چی بنویسم ؟؟؟

اگه کسی میتونه راهنماییم کنه لطفا...............

ببخشید این فرم های سری دوم را از کجا باید دانلود کرد؟ برامون میل نمیشه؟
در ضمن تا زمانیکه تاریخ مصاحبه معلوم نشده میشه ارسالشون کرد؟
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، Hornet

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان