کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2010-07-06 ساعت 19:54)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-06 ساعت 19:40)iliad نوشته:  یه سوال دارم اونم اینه که کارت واکسن اعتبار تاریخی داره یا نه؟

کارت واکسن مطرح نیست. مهم واکسنهایی هست که تزریق کردید. واکسنهای روتین مثل mmr ، هپاتیت ب و دیفتری کزار تا 10 سال اعتبار دارن. اما آنفلوانزا برای مثال واکسن فصلی است و معمولا هر سال انواع مختلفی از واکسن ارائه میشه که باید جدید تزریق بشه (البته آنفلوانزا واکسن اجباری نیست و برای افرادی که ضعیف یا در معرص بیماری بیشتری هستن تزریق میشه)
ممنون
من امسال برای اولین بار میخوام شرکت کنم مطمئن هستم که قبول هم میشم (با اینکه خیلی بد شانسم!)
با این تفاسیر از همین الان برم دنبالش بهتره
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان:
(2010-07-06 ساعت 20:21)iliad نوشته:  
(2010-07-06 ساعت 19:54)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-06 ساعت 19:40)iliad نوشته:  یه سوال دارم اونم اینه که کارت واکسن اعتبار تاریخی داره یا نه؟

کارت واکسن مطرح نیست. مهم واکسنهایی هست که تزریق کردید. واکسنهای روتین مثل mmr ، هپاتیت ب و دیفتری کزار تا 10 سال اعتبار دارن. اما آنفلوانزا برای مثال واکسن فصلی است و معمولا هر سال انواع مختلفی از واکسن ارائه میشه که باید جدید تزریق بشه (البته آنفلوانزا واکسن اجباری نیست و برای افرادی که ضعیف یا در معرص بیماری بیشتری هستن تزریق میشه)
ممنون
من امسال برای اولین بار میخوام شرکت کنم مطمئن هستم که قبول هم میشم (با اینکه خیلی بد شانسم!)
با این تفاسیر از همین الان برم دنبالش بهتره

به امید خدا حتما برنده خواهید شد. اما از الان فکر کنم زود باشه. شما شش ماه قبل از زمان مصاحبه واکسیناسیون رو شروع کنید مناسبه.
تشکر کنندگان: iliad ، امیر مهاجر
سلام دوستان
کارت واکسنم رو در کمتر از 1.5 ساعت گرفتم !
از شرکت گواهی تزریق سه گانه هپاتیت و دیفتیری وکزاز رو بردم قبول کردن و کارت رو صادر کردند و سریع پریدم کلینیک 16 آذز که اونجا هم یک نوبت MMR رو زدم و و چون قبلا در طرح فراگیر سال 82 83 نوبت اول رو زده بودم
نوبت دوم را هم برایم تایید کرد و مجدد برگشتم پاستور و کار کارت رو تمام کردم.
کلا کارام خیلی خوب پیش رفت.
MMR رو فقط 4شنبه ها میزنن 8.5 تا 11 صبح

پیروز باشید
تشکر کنندگان: User ، Donkey chance
من 20 روزی هست فرمهارو ارسال کردم واکسن هپاتیت و کزاز را زده بودم دیروز رفتم و کارت را بین المللی کردم فقط mmr مانده که باید بزنم .

دیفتیری زا هم باید بزنم ؟

حال میتونم از الان بزنم و آماده کنم یا فعلا وقت هست ؟
تشکر کنندگان:
(2010-07-09 ساعت 21:40)vahid tavassol نوشته:  من 20 روزی هست فرمهارو ارسال کردم واکسن هپاتیت و کزاز را زده بودم دیروز رفتم و کارت را بین المللی کردم فقط mmr مانده که باید بزنم .

دیفتیری زا هم باید بزنم ؟

حال میتونم از الان بزنم و آماده کنم یا فعلا وقت هست ؟

دیفتری کزاز رو معمولا به عنوان دوگانه و با هم تزریق می کنن. معمولا یک نوبت هم تزریق میشه بنابراین شما می تونید هر وقت خواستید این واکسن رو تزریق کنید چون تا 10 سال اعتبار داره. گرچه عجله ای هم نیست .برندگان 2011 هنوز خیلی وقت دارن تا زمان مصاحبه
تشکر کنندگان: mr.amir ، Donkey chance ، امیر مهاجر
با سلام 3 تا سوال داشتم:
1: خانم هستی-بانو شما دکتر هستید؟(خیلی ارادتمند هستیم)
2: اینکه میگن مدیکال 6 ماه معتبره یعنی بعد از 6ماه باید دوباره بریم واکسن بزنیم یا دوباره بریم پیش مثلا اونگان(که کارت بده واسموون)؟
3:دیگه سوالی ندارم

Cool
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-07-10 ساعت 01:44)free_free نوشته:  با سلام 3 تا سوال داشتم:
2: اینکه میگن مدیکال 6 ماه معتبره یعنی بعد از 6ماه باید دوباره بریم واکسن بزنیم یا دوباره بریم پیش مثلا اونگان(که کارت بده واسموون)؟

Cool

علیک سلام

1- خیر ( شما لطف دارید)

2- منظور از مدیکال، پروسه شرفیاب شدن نزد پزشک معتمد سفارت و انجام آزمایشهای خون و عکس قفسه سینه و .. در اونجاست که این پروسه شش ماه معتبره و بعدش دوباره باید تجدید بشه ( در مورد آنکارا که اینطوره). اما واکسنهایی که شما در ایران یا اونجا تزریق می کنید معمولا 10 سال معتبره. مگر واکسنی مثل آنفلوانزا که اصولا فصلی ( یا نهایتاً برای یک ساله ) و مرتب ورژن های جدیدش میاد که اگر لازم باشه تزریق بشه ، هر سال باید تجدید بشه.

3- موفق باشید
تشکر کنندگان: User ، free_free ، Donkey chance ، AMIN3Y ، امیر مهاجر ، hosseinkht
(2010-07-10 ساعت 01:52)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-10 ساعت 01:44)free_free نوشته:  با سلام 3 تا سوال داشتم:

Cool

علیک سلام

1- خیر ( شما لطف دارید)

2- منظور از مدیکال، پروسه شرفیاب شدن نزد پزشک معتمد سفارت و انجام آزمایشهای خون و عکس قفسه سینه و .. در اونجاست که این پروسه شش ماه معتبره و بعدش دوباره باید تجدید بشه ( در مورد آنکارا که اینطوره). اما واکسنهایی که شما در ایران یا اونجا تزریق می کنید معمولا 10 سال معتبره. مگر واکسنی مثل آنفلوانزا که اصولا فصلی ( یا نهایتاً برای یک ساله ) و مرتب ورژن های جدیدش میاد که اگر لازم باشه تزریق بشه ، هر سال باید تجدید بشه.

3- موفق باشید

سلام هستی-بانوی عزیز
لازم دیدم شخصا ازتون تشکر کنم به خاطر اینکه یک تنه تمام سوال های واکسیناسیون را کامل و بی نقص جواب می دهید.Smile
متشکرم
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، free_free
ما کارت واکسیناسیونمونو گرفتیم. چند نکته:
1- ما رفتیم میدان قدس. درسته کلا خلوت بود اما ما که زودتر از دو سه گروه که یکیش یه گروه 4 نفری بود رفته بودیم کارامون زودتر و آرومتر ردیف شد. سعی کنید قبل از ساعت نه و نیم ده اونجا باشید.
2- خانم دکتری که کارت و برای ما صادر کردن خیلی با حوصله و دقت کارشونو انجام میدن. نیازی به بردن کارت واکسیناسیون ها نیست چون ایشون لطف میکنن و خودشون تاریخ تقریبی رو می نویسن. اما اینقدر محترم و باحوصله هستن که آدم شرمنده میشه کارت واکسیناسیونش رو که شاید میتونست وقت بذاره و پیدا کنه نیاورده!! اگه میتونید ببرید کارتتون رو یا تاریخ های تقریبیش رو خودتون حساب کنید که اونجا بیشتر از مقدار لازم ننشینید.
3- هزینه واکسن آبله مرغان 95 هزار تومنه تو این مرکز. اگه هم آبله مرغان گرفتین لازم نیستش بزنین.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان:
(2010-07-19 ساعت 11:08)pond56 نوشته:  دوستاي خوبم من و همسرم واكسن هپاتيت رو تو 3 نوبت و در محل كارمون زديم ولي كارت واكسن نداريم چه كنيم؟
شما اگرهمین جمله رو درانستیتو پاستور بگید، مهرش رو براتون می زنه

تشکر کنندگان: pond56 ، Donkey chance
(2010-07-19 ساعت 11:27)kianoush نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 11:08)pond56 نوشته:  دوستاي خوبم من و همسرم واكسن هپاتيت رو تو 3 نوبت و در محل كارمون زديم ولي كارت واكسن نداريم چه كنيم؟
شما اگرهمین جمله رو درانستیتو پاستور بگید، مهرش رو براتون می زنه

سلام.برید پیش یه دکتر عفونی این موضوع رو بگید، اون دکتر این موضوع رو گواهی میکنه.
و انستیتو پاستور براتون مهر میکنه
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: pond56
(2010-07-19 ساعت 10:50)یاشار و ماری نوشته:  ما کارت واکسیناسیونمونو گرفتیم. چند نکته:
1- ما رفتیم میدان قدس. درسته کلا خلوت بود اما ما که زودتر از دو سه گروه که یکیش یه گروه 4 نفری بود رفته بودیم کارامون زودتر و آرومتر ردیف شد. سعی کنید قبل از ساعت نه و نیم ده اونجا باشید.
2- خانم دکتری که کارت و برای ما صادر کردن خیلی با حوصله و دقت کارشونو انجام میدن. نیازی به بردن کارت واکسیناسیون ها نیست چون ایشون لطف میکنن و خودشون تاریخ تقریبی رو می نویسن. اما اینقدر محترم و باحوصله هستن که آدم شرمنده میشه کارت واکسیناسیونش رو که شاید میتونست وقت بذاره و پیدا کنه نیاورده!! اگه میتونید ببرید کارتتون رو یا تاریخ های تقریبیش رو خودتون حساب کنید که اونجا بیشتر از مقدار لازم ننشینید.
3- هزینه واکسن آبله مرغان 95 هزار تومنه تو این مرکز. اگه هم آبله مرغان گرفتین لازم نیستش بزنین.

تقریبا میشه گفت همه این بیماری رو گرفتن اما توی سفرنامه ها که من میخوندم دکتر نامرد این واکسن رو توی آنکارا میزنه و کلی هم پول میگیره اصلا هم کاری نداره شما قبلا گرفتی یا نگرفتی! به نظر دوستان بهتر نیست اینجا بزنیمش؟
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز كساني كه اين واكسن ها رو نزدند چرا ميخوان صبر كنند تا نزديك مصاحبه؟خوب از الان بزنيد هم بدنتون به هر حال واكسينه ميشه كه اين خيلي مهمه هم نزديكاي مصاحبه به كارهاي ديگتون ميرسيد.از هر دو جهت خيالتون راحته.
تشکر کنندگان:
(2010-07-20 ساعت 07:54)یاشار و ماری نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 23:24)iliad نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 10:50)یاشار و ماری نوشته:  ما کارت واکسیناسیونمونو گرفتیم. چند نکته:

تقریبا میشه گفت همه این بیماری رو گرفتن اما توی سفرنامه ها که من میخوندم دکتر نامرد این واکسن رو توی آنکارا میزنه و کلی هم پول میگیره اصلا هم کاری نداره شما قبلا گرفتی یا نگرفتی! به نظر دوستان بهتر نیست اینجا بزنیمش؟

بله درسته. دکتر این واکسن رو میزنه. ما داشتیم فکر می کردیم که به دکتر ایمیل بزنیم بپرسیم که اگه ما گرفته باشیم و ... این حرفها. اگر این کار رو کردیم خبر میدیم. وگر نه به نظر من هم بهتره پول رو تو مملکت خودمون خرج کنیم.

عالیه پس اگه دکتر جواب داد به بقیه هم خبر بدید
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان:
(2010-07-20 ساعت 08:40)bita-p نوشته:  دوستان عزيز كساني كه اين واكسن ها رو نزدند چرا ميخوان صبر كنند تا نزديك مصاحبه؟خوب از الان بزنيد هم بدنتون به هر حال واكسينه ميشه كه اين خيلي مهمه هم نزديكاي مصاحبه به كارهاي ديگتون ميرسيد.از هر دو جهت خيالتون راحته.

آخه من در سفرنامه های بچه های 2010 که می خواندم، گویا چون اونجا به هر طریقی می خواهند شما چند تا واکسن بزنید که پول بدید. من اینجور استنباط کردم که با توجه به اینکه هپاتیت که در مجموع هر 3 واکسن آن 7 ماه طول می کشه را زده ام؛ و کیس نامبر من هم بالاست، پس اگر بقیه را نزدیک مصاحبه بزنم از لحاظ تاریخی هم نمی توانند خفت کنند ما روBig Grin
حالا از مدیران محترم یا افراد باسابقه سال بالایی خواهش دارم بفرمایند اگر تفاوتی در زمان واکسیناسیون نیست ، ما هم سریع تر اقدام کنیم؟؟
(جواب های هستی بانو نشان میدهد که برویم و بزنیم اما پس در سفرنامه ها بچه ها چه چیزی را می گفتند آنجا الکی گیر می دهند که پول بگیرند؟ )
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: navid1054

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان