کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2010-07-22 ساعت 21:24)Donkey chance نوشته:  
(2010-07-20 ساعت 08:40)bita-p نوشته:  دوستان عزيز كساني كه اين واكسن ها رو نزدند چرا ميخوان صبر كنند تا نزديك مصاحبه؟خوب از الان بزنيد هم بدنتون به هر حال واكسينه ميشه كه اين خيلي مهمه هم نزديكاي مصاحبه به كارهاي ديگتون ميرسيد.از هر دو جهت خيالتون راحته.

آخه من در سفرنامه های بچه های 2010 که می خواندم، گویا چون اونجا به هر طریقی می خواهند شما چند تا واکسن بزنید که پول بدید. من اینجور استنباط کردم که با توجه به اینکه هپاتیت که در مجموع هر 3 واکسن آن 7 ماه طول می کشه را زده ام؛ و کیس نامبر من هم بالاست، پس اگر بقیه را نزدیک مصاحبه بزنم از لحاظ تاریخی هم نمی توانند خفت کنند ما روBig Grin
حالا از مدیران محترم یا افراد باسابقه سال بالایی خواهش دارم بفرمایند اگر تفاوتی در زمان واکسیناسیون نیست ، ما هم سریع تر اقدام کنیم؟؟
(جواب های هستی بانو نشان میدهد که برویم و بزنیم اما پس در سفرنامه ها بچه ها چه چیزی را می گفتند آنجا الکی گیر می دهند که پول بگیرند؟ )

شواهد نشون می ده که اگر تمام واکسنها رو زده باشید باز هم موردی پیدا می کنند. این مورد اغلب همون آبله مرغان هست، گاهی هم نوبت سوم دیفتری کزاز. در حالی که دیفتری کزاز هر ده سال کافی است یک نوبت تجدید شود (به گفته پزشک انستیتو پاستور ). به هر حال الان که ایران هم واکسن آبله مرغان آورده و انستیتو پاستور تزریق می کنه باید دید دوستانی که این واکسن رو هم اینجا می زنن اونجا چه بهانه ای برای دکتر باقی می مونه.

اما از اونجا که احتمالا دکتر از پولی که بابت واکسن تو برنامه اش هست نمی گذرد، شاید به قول یکی از دوستان بهتر باشه بهانه آبله مرغان را برایش باقی بگذاریم.

از نظر زمانی هم اگر شش ماه مونده به مصاحبه شروع کنید، می تونید مطمئن باشید که نوبت سوم هپاتیت رو هم همینجا تزریق می کنید. البته اگر هم اینطور نباشه، خود دکتر کارهای لازم رو انجام می ده فقط از لحاظ هزینه متفاوته
تشکر کنندگان: Donkey chance ، User ، nastaran86 ، امیر مهاجر
(2010-07-22 ساعت 21:24)Donkey chance نوشته:  
(2010-07-20 ساعت 08:40)bita-p نوشته:  دوستان عزيز كساني كه اين واكسن ها رو نزدند چرا ميخوان صبر كنند تا نزديك مصاحبه؟خوب از الان بزنيد هم بدنتون به هر حال واكسينه ميشه كه اين خيلي مهمه هم نزديكاي مصاحبه به كارهاي ديگتون ميرسيد.از هر دو جهت خيالتون راحته.

آخه من در سفرنامه های بچه های 2010 که می خواندم، گویا چون اونجا به هر طریقی می خواهند شما چند تا واکسن بزنید که پول بدید. من اینجور استنباط کردم که با توجه به اینکه هپاتیت که در مجموع هر 3 واکسن آن 7 ماه طول می کشه را زده ام؛ و کیس نامبر من هم بالاست، پس اگر بقیه را نزدیک مصاحبه بزنم از لحاظ تاریخی هم نمی توانند خفت کنند ما روBig Grin
حالا از مدیران محترم یا افراد باسابقه سال بالایی خواهش دارم بفرمایند اگر تفاوتی در زمان واکسیناسیون نیست ، ما هم سریع تر اقدام کنیم؟؟
(جواب های هستی بانو نشان میدهد که برویم و بزنیم اما پس در سفرنامه ها بچه ها چه چیزی را می گفتند آنجا الکی گیر می دهند که پول بگیرند؟ )

البته که از لحاظ تاریخی نمی توانند خفت کنند ما رو! Wink
زمانش اعتبار به نوع واکسن بستگی داره، مثلا واکسن اینفوانزا برای یک فصل کارساز است و سال بعد باید تجدید بشه (اینفلوانزا جزء واکسن های درخواستی نیست)

برای بقیه واکسن ها به راحتی روی 5 سال حساب کنید. و بعضی واکسن ها 10 سال. پس همون طور که بیتای عزیز گفتند هر چه زودتر "همه با هم" باید واکسنها رو بزنیم! باشد که روح دکتر اونگان شاد باشد!

البته من خوندم که دوستان 2010 میگن دکتر اونگان حتی بعضی وقت ها چیزی رو تزریق نمیکنه Wink و فقط این سرنگ رو در بازوی ما فرو میکنه و همین! Sad چیکار میشه کرد!

فکر کنم ضرب المثل "آش خاله است بخوری پاته نخوری پاته" باید به این شکل عوض شه: "واکسن اونگانه، بزنی پاته، نزنی پاته"
تشکر کنندگان: Donkey chance ، free_free
سلام دوستان ما باید از دکترهای اونجا وقت بگیریم ؟منظورم محل مصاحبه است. از کی موقع وقت گرفتنه؟ کیس من 3xxxx است الان موقعشه؟
اگه وقت نگیریم همونجا نمیشه بریم دکتر؟
تشکر کنندگان:
(2010-07-23 ساعت 20:50)nimal1 نوشته:  سلام دوستان ما باید از دکترهای اونجا وقت بگیریم ؟منظورم محل مصاحبه است. از کی موقع وقت گرفتنه؟ کیس من 3xxxx است الان موقعشه؟
اگه وقت نگیریم همونجا نمیشه بریم دکتر؟

دوست من یک نگاهی به صفحه اول همین تایپیک بندازی ، اسم و محل و شماره تلفن مراکزی که مورد قبول سفارت امریکا در ترکیه و امارات هست را نوشته!
با توجه به اینکه شماره کیس نامبر شما هم مثل من 5 رقمی و از 30 تا 40 هزار هست فکر می کنم برای ما سال آینده امکان کارنت شدن و وقت مصاحبه خواهد بود و فکر می کنم بعد از اینکه وقت مصاحبه ما معلوم شد تا روز مصاحبه تقریباً 1 ماه وقت داریم که از مراکز آنجا وقت بگیریم
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزيز
سوال من اين است بچه ما كه حدود 1 سال و 3 ماهش است , كيس نامبر من 39xxx هست كه اگر نوبت به من برسه سال ديگه ميشه كه سال ديگه دخترم ميشه 2 ساله و اينجا واكسن هاي مربوط به نوازدي كه در طي چند نوبت مي زنن را زده و كارت دارد حالا سال ديگه هم بايد اين واكسن ها را بزند وهمچنين براي بچه ها چه واكس هاي ديگري بايد بزنيم؟ كلا ميشه يكس از دوستان در اين خصوص راهنمايي هاي لازم را بكند.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان:
من و همسرم پنجشنبه رفتيم انستيتو پاستور تجريش.اونجايه خانم دكتر بسيار با حوصله مارو راهنمايي كرد.من واكسن هپاتيت رو 10 سال پيش زده بودم كه با توجه به نتيجه ازمايشم بايد دوباره ميزدم.بنابراين من هپاتيت +ام ام ار+ديفتيري و كزاز زدم.و همسرم ام ام ار +ديفتري و كزاز ووقتي گفتيم كه گويا ديفتري و كزاز بايد 3 نوبت باشه كه اونجا دوباره واكسن نزنن گفتند همين يكبار براي كزاز كافيه ولي 1 ماه ديگه بياين براي ياداوري ام ام ار و كزاز و ديفتري رو هم براتون ميزنيم و توي كارت بين المللي براتون 3بار مهر ميزنيم(بار اول رو تاريخ 10 سال پيش ميزنيم)اينجوري مشكل حل ميشه! براي بچه هامون كارت واكسن رو ديدند وگفتند كامله بايد بديد ترجمه بشه بياريد ما براتون مهر ميزنيم و تاييد ميكنيم.در مورد ابله مرغان گفتند همه گيري معمولا فصل بهاره و ما داريم سعي ميكنيم اين واكسن رو همگاني بكنيم و قيمتش رو هم ارزونتر. چند ماه صبر كنيد ما هم گفتيم چشم.البته همه ما به جز پسر كوچكم قبلا ابله مرغان گرفتيم.واكسن مننژيت رو رفتيم هلال احمر شميرانات فرمانيه روبروي شهروند.گفتند اعتبارش 2 ساله است و 14هزار تومان هم قيمتشه كه ما با توجه به اينكه چند تا واكسن رو با هم زده بوديم و كم بودن اعتبارش ترجيح داديم بعدا بزنيم.در ضمن هزينه 5 تا واكسن شد11700 تومان.
ببخشيد اگر طولاني شد.
با سلام خدمت همه دوستان، می خواستم مطلبی رو در مورد واکسیناسیون هپاتیت B بگم.
ما که برای واکسیناسیون رفته بودیم انستیتو پاستور، خانم دکتری که اونجا بود می گفت که موقع دادن آزمایشات پزشکی تیتر HBs Ab رو هم چک می کنن. این یعنی همون آنتی بادی یا پادتنی که بعد از واکسیناسیون باید در خون تون پیدا بشه. در مورد واکسیناسیون هپاتیت B باید بگم سری اول واکسن های هپاتیت B که وارد ایران شدند ساخت فرانسه بودند. یعنی 3 تا واکسن می زدین و مطمئن بودین که سطح HBs Ab در خون تون بالا میره. ولی از حدود 10 سال پیش واکسن های هپاتیت B ساخت کوبا وارد ایران شد. با تزریق 3 واکسن از این دسته ممکن است سطح HBs Ab در خون شما بالا بره یا نره. اگه بالا بره که هیچ ولی اگه نره یا کمتر از 10 بالا بره، شما باید یک دوره دیگه واکسیناسیون رو تکمیل کنین که معمولاً باید با دوز دو برابر (یعنی 2 سی سی به جای 1 سی سی) تزریق بشه(البته این وضعیت بیشتر برای گروه های High risk مثل پزشکان و ... صادقه). ممکنه یکی از واکسن هایی که دکتر اونگان می زنه همون واکسن هپاتیت B باشه. این فقط یه نظر بود و در مورد اینکه آیا دکتر اونگان واکسن هپاتیت B می زنه یا نه مطمئن نیستم.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: free_free ، Shahoo52 ، frozen mind ، mohsen mirzaei
سلام به همه دوستان،

خانوم من امسال لاتاری برنده شده و کیس نامبرش هم حدود 10000 هست. ما اگه خدا بخواد 5 شهریور داریم میریم مونترال(برای ادامه تحصیل من) و البته پیگیر کارای لاتاری هم هستیم. (یعنی زمان مصاحبه ما کانادا هستیم)

می خواستم از دوستان عزیز بپرسم با این شرایط واسه واکسیناسیون چه کار کنیم؟ اگر اینجا واکسن بزنیم که کار نیمه تمام می مونه؟
میشه نصفش رو ایران زد و مابقیش رو کانادا؟

ممنون میشم اگر راهنمایمون کنید.
سپاس
تشکر کنندگان:
با سلام
من تصمیم گرفتم هپاتیت رو که کامل زدم صبر کنم تا نزدیکی های مصاحبه
بعدش دیفتری و کزاز و mmr رو بزنم که دکتر اونگان حالش گرفته شه.
اگه بشه آبله مرغون و منژنیت و آنفلانزا رو هم میزنم اونم یه ماه قبل مصاحبه تا دکتر اونگان مارس بمونه.

دوستان اگه کسی در مورد قیمت های واکسن آبله مرغان و منژنیت و آنفلانزا اطلاعاتی داره بگه لطفا

Big Grin
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-08-03 ساعت 02:00)free_free نوشته:  با سلام
اگه بشه آبله مرغون و منژنیت و آنفلانزا رو هم میزنم اونم یه ماه قبل مصاحبه تا دکتر اونگان مارس بمونه.

دوستان اگه کسی در مورد قیمت های واکسن آبله مرغان و منژنیت و آنفلانزا اطلاعاتی داره بگه لطفا

Big Grin

دوست من خیلی خودتو خسته نکن اگه گواهی از سازمان ملل ببری اونگان یه واکسن جدید رو میکنه وحال ما غریبارو میگیره نامرد
(2010-07-28 ساعت 19:16)jamirfakhri نوشته:  سلام به همه دوستان،

خانوم من امسال لاتاری برنده شده و کیس نامبرش هم حدود 10000 هست. ما اگه خدا بخواد 5 شهریور داریم میریم مونترال(برای ادامه تحصیل من) و البته پیگیر کارای لاتاری هم هستیم. (یعنی زمان مصاحبه ما کانادا هستیم)

می خواستم از دوستان عزیز بپرسم با این شرایط واسه واکسیناسیون چه کار کنیم؟ اگر اینجا واکسن بزنیم که کار نیمه تمام می مونه؟
میشه نصفش رو ایران زد و مابقیش رو کانادا؟

ممنون میشم اگر راهنمایمون کنید.
سپاس

دوست من به خاطر هزینه ها هر چقدر میتونی ایران بزن البته توپاستور که کارتت بین المللی باشه
شماره کیس: 2010AS6500
تاریخ دریافت نامه قبولی: -2009June18
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:-2009June 30
تاریخ کارنت شدن کیس:-2009-5sep
تاریخ دریافت نامه دوم:12des-2009
تاریخ مصاحبه:21des-2009
تاریخ دریافت کلیرنس:کلیر نشدیم در نهایت.
جمع تقریبی هزینه ها:12هزار دلار
تشکر کنندگان: free_free ، شهرام ١٩٨٢
(2010-08-03 ساعت 02:00)free_free نوشته:  با سلام

Big Grin
قيمت واكسن آبله مرغان در انستيتو پاستور در حال حاضر 95000 تومان مننژيت و آنفلوانزا در هلال احمر به ترتيب 14000 تومان و7000 تومان هست كه البته اين قيمت امساله.
تشکر کنندگان: free_free ، User ، mohsen mirzaei
دوستا ن مطلع از واکسیناسیون:

الف: واکسن هایی که چند مرحله ای هستند کدام ها هستند.
ب: لطفا زمان بین مراحل رو هم بگید
ج: اگه زمان بین مراحل زیاد باشه و از زمان پروسه لاتاری بیشتر باشه اونوقت حکم چیه؟

Smile
قبلا از شما سپاسگذارم
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-08-05 ساعت 00:50)free_free نوشته:  دوستا ن مطلع از واکسیناسیون:

ج: اگه زمان بین مراحل زیاد باشه و از زمان پروسه لاتاری بیشتر باشه اونوقت حکم چیه؟

Smile
قبلا از شما سپاسگذارم

MMR دو مرحله : با فاصله یک ماهه

هپاتیت ب ، سه مرحله : بین نوبت 1و2 ، 1 ماه - بین نوبت 2و3، 5 ماه ( من فکر می کردم 6 ماهه، چند روز پیش که برای نوبت دوم رفتم خانم دکتر در پاستور گفت 5 ماهه )

دیفتری کزاز ، یک نوبت در هر ده سال

آبله مرغان ، در ایران 2 نوبت تزریق می کنن با فاصله یک ماهه

----

اگر وقتی به دکتر سفارت مراجعه می کنید مثلا زمان نوبت سوم هپاتیت نزدیک باشه و شما هم تزریق نکرده باشید خودش می زنه اما اگر بر فرض هنوز 4 ماه مونده باشه تزریق نمی کنه و شما باید بعدها هر وقت زمانش رسید واکسن رو بزنید ( حالا یا درآمریکا یا ایران)
تشکر کنندگان: free_free ، امیر مهاجر
(2010-08-05 ساعت 09:06)hasti_banoo نوشته:  
(2010-08-05 ساعت 00:50)free_free نوشته:  دوستا ن مطلع از واکسیناسیون:

Smile
قبلا از شما سپاسگذارم

MMR دو مرحله : با فاصله یک ماهه

هپاتیت ب ، سه مرحله : بین نوبت 1و2 ، 1 ماه - بین نوبت 2و3، 5 ماه ( من فکر می کردم 6 ماهه، چند روز پیش که برای نوبت دوم رفتم خانم دکتر در پاستور گفت 5 ماهه )

دیفتری کزاز ، یک نوبت در هر ده سال

آبله مرغان ، در ایران 2 نوبت تزریق می کنن با فاصله یک ماهه

----

اگر وقتی به دکتر سفارت مراجعه می کنید مثلا زمان نوبت سوم هپاتیت نزدیک باشه و شما هم تزریق نکرده باشید خودش می زنه اما اگر بر فرض هنوز 4 ماه مونده باشه تزریق نمی کنه و شما باید بعدها هر وقت زمانش رسید واکسن رو بزنید ( حالا یا درآمریکا یا ایران)
ممنونم از شما
میشه بپرسم که این واکسن هایی که دکتر اونگان چپ و راست یه آدم تزریق میکنه چیه؟
و اگه تمام این چیزایی که شما گفتید رو تزریق کنیم بازم ممکنه که اونگان بهمون واکسن بزنه؟

Smile
ممنون

تشکر کنندگان: A.K
free_free : اونگان جون من همه ی واکسنام تکمیله ! اگه جرات داری یه واکسن به من بزن!!!

اونگان : free جان اینجا بی حسابه ، مثله آمریکا که نیست همه چی رو حساب کتاب باشه . ببینم شما آبله مرغون گرفتی؟

free_free : آره دکتر جون گرفتم ، خوبشم گرفتم ، 10 روز تو خونه براش خوابیده بودم!!!

اونگان : جاش رو ببینم ؟

free_free : (در حالی که داره جای لک های آبله مرغونش رو نشون میده) بیا اینم جاش

اونگان : (درحالی که یه آمپول خوشگل تو دست free کرده) برو بابا ، این که جوشه ! می خوای منو گول بزنی ؟؟؟

و اینچنین است که اونگان واکسنش رو به free قالب می کنه.

free جان این حکایته اونگانه ، اگه بخواد واکسن رو بزنه هر کاری هم کنی می زنه!!!
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: free_free ، Hossein81 ، A.K ، OMID_R ، aminmasrour

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان