کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
بله جناب صدرا درست می گن. دکتر اونگان حتی در انستیتو پاستور هم به یک دندگی معروفه. به همین دلیل که آقای دکتر حتی دیفتری کزاز یک نوبته رو هم به بهانه نوبت سوم بازم تزریق می کرده ( مواردی مشاهده شده !)، انستیتو پاستور معمولا در کارت واکسن زرد، ردیف اولش رو که با عنوان DT مشخص شده و معروف به واکسن سه گانه ( دیفتری کزاز سیاه سرفه )است ، خودشون با فرض اینکه در کودکی تزریق کردید، پُر می کنن و 5-6 تا مهر و تاریخ می زنن !

به طور معمول اگر تمام واکسنهایی رو که در پست قبلم عنوان کردم تزریق کرده باشید و شرایط خاصی هم نداشته باشید ( مثلا سن بالای 50 سال ، خانم بودن یا کودک بودن) که ندارید ، نباید واکسنهای دیگری مثل مننژیت و .. رو تزریق کنن. اما چون اکثر افراد دیدگاه دکتر رو می شناسن و از طرفی، واکسن آبله مرغان هم هنوز در ایران گرانتر از آنکاراست، ترجیحا همین مورد را برای دکتر اونگان باقی می گذارند.

در ضمن برای شما و سایر دوستانی که در مورد آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون مایلند اطلاعات دقیقتری داشته باشند، توصیه می کنم مطلبی را که در پست زیر نوشتم مطالعه کنند. این مطلب گرچه برای مهاجران خانوادگی است اما برای سایر انواع ویزاهای اقامتی مثل لاتاری هم صدق می کنه. لیست دقیق آزمایشات پزشکی و واکسنها و .. در اون نوشته شده.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9#pid63839

موفق باشید
من امروز رفتم انستیتو پاستور و دکتر گفت که این واکسنها ( هپاتیت و DT و MMR ) رو بزن گفتم آبله مرغان چی گفت اگر گرفتی نیاز نیست در ضمن هزینش هم نودوپنج هزار تومن هستش
کیس: 315xx
نامه قبولی: 2010 3 june
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن: July
نامه دوم: 13 june
مصاحبه: 26 July
کلیرنس: 6 sep
هزینه ها برای 2نفر: 60000 پستTNT - ترجمه حدود 120000 - عکس دو سری 20000
بلیط و ویزا 1,060,000- هتل 900,000 برای 9 شب -مدیکال 700 درهم- سفارت 1638 دلار
تشکر کنندگان:
میگم من واکسن هپاتیت بی را سال 85 زده ام.ایا لازمه مجددا این واکسن را بزنم؟
تشکر کنندگان:
(2010-05-18 ساعت 00:27)atm849 نوشته:  
(2010-05-17 ساعت 22:05)loveusa2010 نوشته:  سلام دوستان
من که تازه نامه قبولیم اومده میتونم بروم و برای کارت واکس بین المللی واسه گرین کارت از الان اقدام کنم؟
انستیتو مدرک خاصی از من نمیخواهد؟

با سپاس

کارت شناسایی که باید ببریو رو کارت واکسن بین المللی شماره پاسپورت هم میزنن پس داشتن پاسپورت هم لازمه

سلام من رفتم مرکز صدور کارت بین المللی جنوب کشور (مرکز بهداشت شهرستان شیراز) گفتن نامه وقت مصاحبه رو هم میخوان. در مورد واکسن هپاتیت که سه مرحله ای هست هم گفتن بار اول رو میزنیم کارت صادر میکنیم و دوبار دیگه وقتی برگشتی ایران میزنیم. (به اتیستیتو پاستور هم نیازی نسیت بری)
به نظر شما درمانگاه توی آنکارا یا جای دیگه این یک بار واکسن هپاتیت رو قبول میکنه؟
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان:
(2010-08-13 ساعت 19:01)mahdi357 نوشته:  میگم من واکسن هپاتیت بی را سال 85 زده ام.ایا لازمه مجددا این واکسن را بزنم؟

هپاتیت ب اگر در سه نوبت با فاصله مناسب تزریق بشه تا 10 سال مصونیت خواهید داشت ( بین نوبت اول و دوم ، 1 ماه و نوبت دوم و سوم ،5 ماه ).
(2010-08-19 ساعت 11:24)moraddad نوشته:  سلام من رفتم مرکز صدور کارت بین المللی جنوب کشور (مرکز بهداشت شهرستان شیراز) گفتن نامه وقت مصاحبه رو هم میخوان. در مورد واکسن هپاتیت که سه مرحله ای هست هم گفتن بار اول رو میزنیم کارت صادر میکنیم و دوبار دیگه وقتی برگشتی ایران میزنیم. (به اتیستیتو پاستور هم نیازی نسیت بری)
به نظر شما درمانگاه توی آنکارا یا جای دیگه این یک بار واکسن هپاتیت رو قبول میکنه؟

نامه تعیین وقت مصاحبه اصلا به مراکز بهداشتی ما ربطی نداره ! اونها اگر معتبر باشن فقط مشخصات پاسپورت رو می خوان. حتی کسانی رو در انستیتو پاستور دیدم که فقط کپی پاسپورت رو آورده بودن. پس حرف مرکزی که شما تشریف بردید به نظر غیر منطقی است.

واکسن هپاتیت همونطور که در بالا اشاره کردم سه نوبت باید تزریق بشه . اگر زمان مصاحبه شما نزدیکه و بین نوبت اول و دوم، فرصت یکماهه نداشته باشید، دکتر معتمد سفارت در آنکارا یا دبی تزریق نوبت دوم رو انجام میده. در غیر این صورت اگر ایران تشریف دارید بهتره نوبت های بعد رو هم اینجا تزریق کنید .

پزشک سفارت تنها در صورتی به شما واکسن هپاتیت نمی زنه که یا سه نوبت اون رو در ایران تزریق کرده باشید و گواهی معتبر بین المللی برای دکتر ببرید، یا هنوز زمان واکسن بعدی نرسیده باشه.

تشکر کنندگان: frozen mind ، User ، امیر مهاجر
من بچه بودم آبله مرغان گرفتم ولی هیچ اثری ازش رو بدنم نمونده.

1: آیا انستیتو پاستور حرف منو قبول میکنه و مهر واکسن رو برای من میزنه

2: آیادر دو فرد مختلف که یکی آبله مرغان گرفته و دیگری اخیرا واکسن زده سطح آنتی بادی موجود در خون یکسان هست؟(از لحاظ تشخیص پزشک مورد اعتماد سفارت)

ممنون
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
فری جان پاستور قبول میکنه.
2- سطح یک آنتی بادی در بدن به میزان Availability آنتی ژن در بدن بستگی داره. آبله مرغان و واکسن هر دو باعث تولید آنتی بادی می شوند. اما اینکه کی بدن در معرض آنتی ژن قرار گرفته می تونه تعیین کننده باشه.
ازمایش های پزشکی سفارت هم برای تعیین سطح آنتی بادی های مختلف انجام نمیشه.

کلا باید هممون یک دوز واکسن ابله مرغان رو مهمون اونگان باشیم.
تشکر کنندگان: free_free
سلام آقا کسی میدونه واکسن آبله مرغان رو کجای تهران یا کرج میشه پیدا کرد.انسیتو که گفت ما نداریم!!!!!!!!!؟؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-21 ساعت 00:13)SNAGHIAN نوشته:  سلام آقا کسی میدونه واکسن آبله مرغان رو کجای تهران یا کرج میشه پیدا کرد.انسیتو که گفت ما نداریم!!!!!!!!!؟؟

پاستور تجریش داره. 95000 تومان هم پولشه
تشکر کنندگان:
(2010-08-21 ساعت 00:13)SNAGHIAN نوشته:  سلام آقا کسی میدونه واکسن آبله مرغان رو کجای تهران یا کرج میشه پیدا کرد.انسیتو که گفت ما نداریم!!!!!!!!!؟؟

آقا این یک رو نگه دارید برای دکتر اونگان. تازه ارزونتر هم میشه (بنا به تجربه برندگان 2010)
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind
ما رفتيم پاستور تجريش. MMR رو واسه من نزد. چون اوريون قبلا گرفته بودم گفت كه لازم نيست بزني ولي مهر مربوطه رو تو كارت برام زد.
برخوردشون خوب بود. يه آقايي هم اونجا بود ظاهرا مسولش بود و مرتب فيدبك ميگرفت كه آيا از خدمات راضي هستيم و اگه انتقادي براي بهبود داريم ارائه بديم. با اينكه ساعت كاريشون تو ماهه رمضان پنجشنبه تا 11:30 هست ولي تا حدود 1:00 سر كار موندند و تا آخرين نفر كه اونجا بودن رو كارشون رو راه انداختند.
تشکر کنندگان:
(2010-08-21 ساعت 10:29)User نوشته:  

آقا این یک رو نگه دارید برای دکتر اونگان. تازه ارزونتر هم میشه (بنا به تجربه برندگان 2010)

آقا این بچه ها انقدر در مورد پولکی بودن اونگان گفتن که آدم دچار شک میشه!!!! کسی میدونه هزینه این واکسن تو ترکیه چقدر است؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2010-08-22 ساعت 00:09)SNAGHIAN نوشته:  

آقا این بچه ها انقدر در مورد پولکی بودن اونگان گفتن که آدم دچار شک میشه!!!! کسی میدونه هزینه این واکسن تو ترکیه چقدر است؟؟؟

ظاهرا 60-65 دلار و پاستور تجريش گرونتره (95000 تومان)

تشکر کنندگان:
با سلام
دوستان توجه کنید که انستیتو پاستور از هفته بعد یعنی از 6/6/89 گواهی بین المللی سلامت شامل آزمایشات خونی برای هپاتیت – ایدر و HIV – سفلیس رو صادر می کند . اما اینکه اونور چقدر ارزش و اعتبار داره را نمی دانم ولی خودشون می گن که اعتبار داره !!!
Smile
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hasti_banoo ، Donkey chance ، frozen mind
ترکیه رو نمی دونم. توی امارات واکسن هندی می زنن که زیاد مطمئن نیست. توی ایران اون واکسنی که می زنن ساخت ایتالیا هست و بسته اش رو هم جلوی روی خودتون باز می کنن.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: Donkey chance

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان