کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
من پاسپورت ندارم و مشکل سربازی هم دارم، چون کیس نامبرم بالاست تصمیم داشتم برای پاسپورت همان زمان مصاحبه اقدام کنم که یعنی تقریباً سال دیگه.
به نظر شما از لحاظ واکسیناسیون که مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی از لحاظ زمانی مثلاً؟ با توجه به اینکه اگه کار معافیتم جور نشه باید از راه تحصیلی خارج بشم ،در نتیجه خروج و گرفتن پاسپورتم زمان خاصی داره و از این لحاظ که ترکیه هم 15 روز جلو تر باید مدارک بفرستم
من قبلاً 3 دوره هپاتیت (البته بغیر از آزمایش تیتر آن ) و چند سال پیش هم سرخک و... را زدم آبله مرغان و اوریون هم گرفتم
به نظر شما بهتره چه کار کنم؟
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
(2010-08-23 ساعت 11:09)Ashkan78 نوشته:  ترکیه رو نمی دونم. توی امارات واکسن هندی می زنن که زیاد مطمئن نیست. توی ایران اون واکسنی که می زنن ساخت ایتالیا هست و بسته اش رو هم جلوی روی خودتون باز می کنن.

(2010-08-21 ساعت 10:29)User نوشته:  [quote='SNAGHIAN' pid='70565' dateline='1282333425']
سلام آقا کسی میدونه واکسن آبله مرغان رو کجای تهران یا کرج میشه پیدا کرد.انسیتو که گفت ما نداریم!!!!!!!!!؟؟

آقا این یک رو نگه دارید برای دکتر اونگان. تازه ارزونتر هم میشه (بنا به تجربه برندگان 2010)

اگه خواستی برو انستیتو تجریش همه رو برات می زنه من خودم اونجا زدم.Cool
(2010-08-23 ساعت 17:33)Donkey chance نوشته:  من پاسپورت ندارم و مشکل سربازی هم دارم، چون کیس نامبرم بالاست تصمیم داشتم برای پاسپورت همان زمان مصاحبه اقدام کنم که یعنی تقریباً سال دیگه.
به نظر شما از لحاظ واکسیناسیون که مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی از لحاظ زمانی مثلاً؟ با توجه به اینکه اگه کار معافیتم جور نشه باید از راه تحصیلی خارج بشم ،در نتیجه خروج و گرفتن پاسپورتم زمان خاصی داره و از این لحاظ که ترکیه هم 15 روز جلو تر باید مدارک بفرستم
من قبلاً 3 دوره هپاتیت (البته بغیر از آزمایش تیتر آن ) و چند سال پیش هم سرخک و... را زدم آبله مرغان و اوریون هم گرفتم
به نظر شما بهتره چه کار کنم؟

در مورد هپاتیت که کارت تزریق را با خودت ببری دیگه لازم به زدن نیست در مورد بقیه هم اگه مدارکی داری باید ارائه بدی در غیر اینصورت به کرم دکتر بر می گرده !!Big Grin
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان: Donkey chance
من هپاتیت را زدم کزاز هم زدم چه واکسن هایی را باید بزنم میشه بگید ؟

البته هنوز کارنت نشدم
تشکر کنندگان:
(2010-08-24 ساعت 19:24)vahid tavassol نوشته:  من هپاتیت را زدم کزاز هم زدم چه واکسن هایی را باید بزنم میشه بگید ؟

البته هنوز کارنت نشدم

اگر همین تاپیک رو مطالعه کنید اطلاعات کامل رو به دست می آورید. در پستهای زیر توضیحات کامل رو نوشتم :

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid60263

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...0#pid60730
تشکر کنندگان: free_free ، mr.amir ، امیر مهاجر
با سلام. چند تا موضوع برام پیش اومده در ارتباط با واکسیانسیون که اگه دوستان اطلاعاتی دارن و کمک کنن ممنون میشم
1- با مراجعه به پاستور تجریش علی رغم اینکه فکر می کردم کارت واکسیناسیون میدن یک برگه A4 دادن و براساس واکسن های قبلیم روی اون مهر زدن و گفتن که کزاز و آبله مرغان رو برای احتیاط مجددا بزنم البته به انضمام ام ام ار در ضمن فرمودند که واکسن ها رو یک هفته مانده به مصاحبه بزن که اونجا دکترا گیر ندن ولی من با خوندن پست ها متوجه شدم که چه الان بزنم چه نزدیک زمان مصاحبه بازهم در abu dhabi ,ankara مورد لطف قرار میگیریم . حالا به نظر شما الان بزنم یا نزدیک زمان مصاحبه
2-آیا منظور از کارت واکسن بین المللی همون کاغذ A4 هستش یا نه
3- آیا دوستانی که ام ام آر زدن عوارضی هم براشون داشته چون شنیدم برای افراد بالغ خطرناکه و به خاطر همین هم هست که خیلی جاها تزریق نمی کنن من جمله پاستور
ممنون
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان:
کاغذ A4 ؟ پاستور تجریش کارت زرد بین المللی داره که سری قبلش آرم جمهوری اسلامی داشت و بدون سریال نامبر که در سری جدید ارم انستیتو پاستور همراه با شماره سریال وجود داره. من شخصا سری اول رو داشتم که مراجعه و تعویض کردم. منتها جنس سری جدید نازک تر از قبلی هاست ولی ماهیت هر دو مقوای زرد است در قطع پالتویی. یعنی مثل تقویم های اصطلاحاً جیبی.شاید زمانی که مراجعه کردید تمام شده بوده. به هر حال شما ازشون تقاضا کنید.

واکسنها به جز واکسنهای فصلی از جمله انفلوآنزا اگر به تعداد دفعات لازم تزریق شوند معمولا تا 10 سال مصونیت می آورند. احتمالا در پاستور به دلیل صحبتهای دوستان مهاجر به این نتیجه رسیدن که هفته آخر تزریق کنید. ولی در اصل اگر نزدیک نوبت بعد تزریق باشه دکتر سفارت براتون می زنه اما اگر فاصله زیادی تا نوبت بعد مونده باشه این کارو انجام نمی ده.

آبله مرغان تنها واکسنی است که تا به حال چون در ایران نبوده بلا استثنا در آنکارا یا دبی تزریق می شده ولی دوستانی که اخیرا به این دو شهر رفتند و در ایران تزریق کرده بودند ، دیگه مشمول لطف آقایون دکتر قرار نگرفتند و ازشون پذیرفته شده.

MMR تلفیقی از سرخک، سرخجه و اوریون هست. اگر تا کنون این بیماری ها رو نگرفته باشید ممکنه با تزریق مبتلا بشوید که معمولا بین 6 تا 10 روز بعد از تزریق علائمش بروز می کنه. پزشک پاستور به من این مورد رو گوشزد کرد اما خوشبختانه به شخصه بعد از دو نوبت تزریق، مشکلی برام ایجاد نشد چون به خوبی یادمه که همه این بیماری های سرخ رو در کودکی گرفتم. در ضمن پاستور تجریش هم این واکسن رو داره و هم تزریق می کنه
تشکر کنندگان: suntino ، frozen mind ، free_free ، najibi ، nastaran86 ، امیر مهاجر
با تشکر از اینکه راهنمایی کردید ولی من 1 ماه پیش که رفتم پاستور تجریش ام ام آ نداشت. در ضمن من در مورد کارت هم سوال کردم که گفت همین کاغذ که روش مهر خورده کفایت می کنه ولی به خدا زرد رنگ نیست شاید کپی اون باشه. حالا حتما باید کاغذ زرد رنگ باشه یا دکتر آنکارا قبول میکنه کپی مهر خورده رو
ممنون
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
تشکر کنندگان:
(2010-08-26 ساعت 10:14)suntino نوشته:  با تشکر از اینکه راهنمایی کردید ولی من 1 ماه پیش که رفتم پاستور تجریش ام ام آ نداشت. در ضمن من در مورد کارت هم سوال کردم که گفت همین کاغذ که روش مهر خورده کفایت می کنه ولی به خدا زرد رنگ نیست شاید کپی اون باشه. حالا حتما باید کاغذ زرد رنگ باشه یا دکتر آنکارا قبول میکنه کپی مهر خورده رو
ممنون

تصویر گواهی ایمن سازی پاستور رو در ضمیمه ببینید:

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

تشکر کنندگان: kaveh1979 ، suntino ، HOMAYON53 ، nastaran86
با سلام
همسر من واکسن های سرخک و سرخچه و اوریون رو 6-7 سال پیش زده و کارتونو داره.آیا با همون می تونه کارت بین المللی بگیره؟ یا دوباره باید بزنه؟
من کیس نامبرم خیلی پایینه ولی هنوز کارنت نشدم و هنوز خودم غیر از هپاتیت هیچ واکسنی نزدم.کی باید برای بقیه واکسن ها اقد ام کنم؟
کیس نامبر زیر 2000
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان:
(2010-08-28 ساعت 14:31)ehsan_gh نوشته:  با سلام
همسر من واکسن های سرخک و سرخچه و اوریون رو 6-7 سال پیش زده و کارتونو داره.آیا با همون می تونه کارت بین المللی بگیره؟ یا دوباره باید بزنه؟
من کیس نامبرم خیلی پایینه ولی هنوز کارنت نشدم و هنوز خودم غیر از هپاتیت هیچ واکسنی نزدم.کی باید برای بقیه واکسن ها اقد ام کنم؟
کیس نامبر زیر 2000

دوست من شما برای ماه اکتبر کارنت شده اید!
باید هر چه سریعتر پیگیر کارت واکسن خود باشید.
همه مدارک مربوط به واکسن های قبلی خود را همراه با خود به پاستور ببرید. هر چه سریعتر نوبت های اول و دوم MMR را در کلینیک 16 آذر در خیابان 16 آذر جنب دانشگاه تهران تزریق کنید(با فاصله یک ماه) و هر بار آن را در کارت واکسن پاستور در پاستو ثبت و مهر کنید.

هر چه سریعتر کارهای بالا را انجام دهید. همزمان با KCC مکاتبه کنید و زمان مصاحبه را از آنها بپرسید.
تشکر کنندگان:
کاملا دزسته از من پرسید برای کجا میخوای گفتم که برای امریکا گفت کارت زرد باید باشه و بعد تمام واکسنهارو داخل کارت زرد وارد کرد و منم 2200 تومان پزداخت کردم و تمام کارت را مهر بارون کرد از من هم خواست که به دوستان بگم که میان اینجا بگن برای آمریکا هست تا کارت زرد بگیرن چون بعضی ها میان و نمیگن کجا میخوان برن ما کارت سفید که بیشتر برای دبی استفاده میشه میدیم فقط بگن برای آمریکاست و ما تمام واکسنها رو بطور کامل تزریق میکنیم . ( خیلی دقیق هستن خانم دکتر ) من mmr و آبله را در شعبه تجریش زدم .
آبله 95000 تومان .

سوالی داشتم

من 6 سال پیش یک عمل جراحی داشتم در ناحیه دستم آیا از دکتر جراح باید نامه بگیرم که علت عمل چی بوده یا احتیاجی نیست ؟ ؟

تشکر کنندگان: Ali Sepehr
(2010-08-28 ساعت 17:27)frozen mind نوشته:  
(2010-08-28 ساعت 16:55)User نوشته:  دوست من شما برای ماه اکتبر کارنت شده اید!
باید هر چه سریعتر پیگیر کارت واکسن خود باشید.
همه مدارک مربوط به واکسن های قبلی خود را همراه با خود به پاستور ببرید. هر چه سریعتر نوبت های اول و دوم MMR را در کلینیک 16 آذر در خیابان 16 آذر جنب دانشگاه تهران تزریق کنید(با فاصله یک ماه) و هر بار آن را در کارت واکسن پاستور در پاستو ثبت و مهر کنید.

User عزيز، همان طور كه مي دانيد با وجود شعبه‌ي شميرانِ انستيتو پاستور، ديگر لازم نيست براي ام.ام.آر به كلينيك 16 آذر برويم. پاستور شميران واكسن مذكور را دارد. من و همسرم نوبت اول و دوم آن را اخيرا در همين شعبه تزريق كرديم (هر نوبت نفري 5000 تومان).

توضيح اضافي براي دوستاني كه تازه مي‌خواهند تزريق واكسن‌ها را شروع كنند:

خانم دكتري كه در پاستور شميران است دقت زيادي دارد و به مسائل ما مهاجران آشناست. مهري كه مي‌زند به نظر من معتبر‌تر از پاستور مركزي است. در پاستور مركزي فقط مهر انستيتو را مي‌زنند ولي او مهر انستيتو با نام و شماره نظام پزشكي خود را مي‌زند.

كارت زردي كه پاستور مركزي به من و همسرم دادند فاقد شماره سريال بود! تاريخ تولدها را هم كاملا اشتباه درج كردند. براي واكسن ديفتري-كزاز هم فقط يك مهر زدند (در حالي كه مدرك داشتيم كه در فواصل كمتر از 10 سال چند نوبت تزريق كرده بوديم). خانم دكتر پاستور شميران همه‌ي اينها را اصلاح كرد.

يكي ديگر از خوبي‌هاي پاستور شميران براي كساني كه ماشين دارند اين است كه در محدوه‌ي طرح ترافيك نيست و در كوچه‌هاي اطراف آن جاي پارك پيدا مي‌شود.

مرسی فروزن عزیز!

این اطلاعات خوبی بود که امیدوارم دوستانی که هنوز سراغ واکسن نرفته اند به آن توجه کنند.
بخصوص اینکه امکان اشتباه در تاریخ تولد ها وجود داره. و مهمتر اینکه تو پاستور پارک کردن مساویست با دنبال جرثقیل دویدن!
من که کارت ها رو گرفتم اما دوستان به پاستور شمیران هم فکر کنند.
تشکر کنندگان:
(2010-08-28 ساعت 22:25)vahid tavassol نوشته:  کاملا دزسته از من پرسید برای کجا میخوای گفتم که برای امریکا گفت کارت زرد باید باشه و بعد تمام واکسنهارو داخل کارت زرد وارد کرد و منم 2200 تومان پزداخت کردم و تمام کارت را مهر بارون کرد از من هم خواست که به دوستان بگم که میان اینجا بگن برای آمریکا هست تا کارت زرد بگیرن چون بعضی ها میان و نمیگن کجا میخوان برن ما کارت سفید که بیشتر برای دبی استفاده میشه میدیم فقط بگن برای آمریکاست و ما تمام واکسنها رو بطور کامل تزریق میکنیم . ( خیلی دقیق هستن خانم دکتر ) من mmr و آبله را در شعبه تجریش زدم .
آبله 95000 تومان .

سوالی داشتم

من 6 سال پیش یک عمل جراحی داشتم در ناحیه دستم آیا از دکتر جراح باید نامه بگیرم که علت عمل چی بوده یا احتیاجی نیست ؟ ؟
اگه عمل مهمی بوده و یا خدای نکرده الان در کار با دستتون با مشکل مواجه هستین نامه بگیرین اگه عمل مهمی نبوده نیاز به نامه دکتر نیست ! در ابوظبی که برای عمل دیسک کمر ! هم از ما نامه دکتر رو نخواستن و ما ویزامون رو بدون مشکل گرفتیم ! ( البته این تجربه شخصی منه !)
موفق باشیم.

شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان: mr.amir ، Hornet
(2010-08-05 ساعت 18:12)hasti_banoo نوشته:  بله جناب صدرا درست می گن. دکتر اونگان حتی در انستیتو پاستور هم به یک دندگی معروفه. به همین دلیل که آقای دکتر حتی دیفتری کزاز یک نوبته رو هم به بهانه نوبت سوم بازم تزریق می کرده ( مواردی مشاهده شده !)، انستیتو پاستور معمولا در کارت واکسن زرد، ردیف اولش رو که با عنوان DT مشخص شده و معروف به واکسن سه گانه ( دیفتری کزاز سیاه سرفه )است ، خودشون با فرض اینکه در کودکی تزریق کردید، پُر می کنن و 5-6 تا مهر و تاریخ می زنن !

به طور معمول اگر تمام واکسنهایی رو که در پست قبلم عنوان کردم تزریق کرده باشید و شرایط خاصی هم نداشته باشید ( مثلا سن بالای 50 سال ، خانم بودن یا کودک بودن) که ندارید ، نباید واکسنهای دیگری مثل مننژیت و .. رو تزریق کنن. اما چون اکثر افراد دیدگاه دکتر رو می شناسن و از طرفی، واکسن آبله مرغان هم هنوز در ایران گرانتر از آنکاراست، ترجیحا همین مورد را برای دکتر اونگان باقی می گذارند.

در ضمن برای شما و سایر دوستانی که در مورد آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون مایلند اطلاعات دقیقتری داشته باشند، توصیه می کنم مطلبی را که در پست زیر نوشتم مطالعه کنند. این مطلب گرچه برای مهاجران خانوادگی است اما برای سایر انواع ویزاهای اقامتی مثل لاتاری هم صدق می کنه. لیست دقیق آزمایشات پزشکی و واکسنها و .. در اون نوشته شده.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9#pid63839

موفق باشید

بیشترین قظیه ای که در حال حاظر شدیدا فکر مارو مشغول و نگران کرده موضوع واکسن هست. چون پدر من 61 سالشونه و دچار بیماریه "پمفیگوس" هستش که یک بیماریه پوستی هست که باعث میشه سیستم دفاعیه بدن پایین بیاد،ولی به هیچ وجه مسری نیست، و پدر من بیماریشون خیلی وقته که کنترل شده و هیچگونه علایم و مشکلی ندارن.ولی مسله ای که هست اینه که ایشون به هیچوجه نباید واکسنی بزنن چون موجب برگشتنه بیماریشون میشه. میخوام بدونم با توجه به سفر نامه ها و نظرات خیلی از دوستان سال بالایی که تعریف کرده بودند دکتر مورد تایید سفارت حداقل یکی دوتا امپول رو میزنه، پدر من باید چی کار کنه؟ آیا کسی هست که یه تجربه مشابه داشته باشه؟
با هر کس که مشورت میکنیم میگن که به هیچوجه نگید که داستان چیه، چون اگه متوجه بشن دیگه از ویزا خبری نیست.لازم به ذکره که در اینجا یک سری آزمایشات کامل برای میزان آنتی بادی و تشخیص واکسنهای دیگه، انجام دادیم و همه چی خوب بود.فقط نگرانی بر سر اینه که به دکتر چیزی در مورد بیماری بگیم یا نه؟ و نکنه اگه نگیم دکتر مجبورمون کنه یه واکسن بزنیم.
تشکر کنندگان:
من از يه دكتر قابل اعتماد شنيدم كه واكسني كه در ايران مي زنن از كشور ايتاليا وارد مي شه و كيفيت فوق العاده بالايي داره.

حالا اگه براي دوستان فقط انجام مراحل اداري مهمه كه هيچ ... اما اگه كسي مثل من آبله مرغون نگرفته و علاوه بر انجام مراحل اداري، مي خواد از شر اين بيماري هم خلاص بشه و در سنين بالا دچارش نشه، باز هم ايران رو توصيه مي كنم.

امارات رو مي دونم يه واكسن هندي تزريق مي كنن اما تركيه رو اطلاع دقيقي ندارم.

به هر حال اين نظر يه پزشك بود آميخته با نظر شخصي خودم.

(2010-08-05 ساعت 18:12)hasti_banoo نوشته:  اما چون اکثر افراد دیدگاه دکتر رو می شناسن و از طرفی، واکسن آبله مرغان هم هنوز در ایران گرانتر از آنکاراست، ترجیحا همین مورد را برای دکتر اونگان باقی می گذارند.

اگه فرصت داريد و مشكل ديگه اي (مثل سربازي و خروج از كشور خودتون) نداريد پيشنهاد مي كنم محل مصاحبه رو به ابوظبي تغيير بديد. فقط و فقط به خاطر اين كه بتونيد بريد N.M.C . اونجا رفتارشون طوريه كه علاقه اي ندارن به كسي واكسني رو بزنن مگر اين كه لازم باشه.

ضمنا Benita هم كه پس فردا مصاحبه داره، براي كارهاي پزشكي پيش Ungan نرفته و رفته American Hospital توي استانبول. شايد اونجا هم همين ديد رو داشته باشن. وقتي برگشت ازش بپرسيد.

(2010-08-30 ساعت 04:41)petros نوشته:  بیشترین قظیه ای که در حال حاظر شدیدا فکر مارو مشغول و نگران کرده موضوع واکسن هست. چون پدر من 61 سالشونه و دچار بیماریه "پمفیگوس" هستش که یک بیماریه پوستی هست که باعث میشه سیستم دفاعیه بدن پایین بیاد،ولی به هیچ وجه مسری نیست، و پدر من بیماریشون خیلی وقته که کنترل شده و هیچگونه علایم و مشکلی ندارن.ولی مسله ای که هست اینه که ایشون به هیچوجه نباید واکسنی بزنن چون موجب برگشتنه بیماریشون میشه. میخوام بدونم با توجه به سفر نامه ها و نظرات خیلی از دوستان سال بالایی که تعریف کرده بودند دکتر مورد تایید سفارت حداقل یکی دوتا امپول رو میزنه، پدر من باید چی کار کنه؟ آیا کسی هست که یه تجربه مشابه داشته باشه؟
با هر کس که مشورت میکنیم میگن که به هیچوجه نگید که داستان چیه، چون اگه متوجه بشن دیگه از ویزا خبری نیست.لازم به ذکره که در اینجا یک سری آزمایشات کامل برای میزان آنتی بادی و تشخیص واکسنهای دیگه، انجام دادیم و همه چی خوب بود.فقط نگرانی بر سر اینه که به دکتر چیزی در مورد بیماری بگیم یا نه؟ و نکنه اگه نگیم دکتر مجبورمون کنه یه واکسن بزنیم.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان