کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان عزيز سلام
ما يك ماه ديگه براى بار دوم ميريم L.A دفعه اول 2 ماه و 10 روز مونديم.اين دفعه مى خواهيم 4 ماه بمونيم كه در مجموع بشه بيشتر از 6 ماه.سئوال من اينه كه مدت 6 ماه اقامت در يك سال را از تاريخ اولين ورود ما به آمريكا محاسبه مي كنن يا در يك سال ميلادى؟چون ما در اكتبر 2011 براي اولين بار وارد آمريكا شديم و بار دوم را در 2012 داريم مى ريم. مدت اقامت در مجموع ميشه بيش از 6 ماه از اولين تاريخ ورود اما اگر بر طبق سال ميلادى حساب كنن ميشه 2 ماه در 2011و 4 ماه در 2012 يعني 2 سال ميلادى مختلف.ببخشيد اگه سؤال تكراريه ولى من واقعا اينجا را متوجه نشدم.اگر كسى مي دونه ممنون ميشم پاسخ بديد.
شماره کیس: 2011AS00038XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:8 جون 2010
کنسولگری:آ نکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:10 جون 2011
تاریخ دریافت نامه دوم:15 جولای 2011
تاریخ مصاحبه:3 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا:همسرم(برنده اصلی) 4 آگوست.خودم 14 سپتامبر.
جمع تقریبی هزینه ها: 8.000.000 تومان برای 2 نفر
تشکر کنندگان: tamanna
(2012-05-19 ساعت 15:03)farzad.s نوشته:  دوستان عزيز سلام
ما يك ماه ديگه براى بار دوم ميريم L.A دفعه اول 2 ماه و 10 روز مونديم.اين دفعه مى خواهيم 4 ماه بمونيم كه در مجموع بشه بيشتر از 6 ماه.سئوال من اينه كه مدت 6 ماه اقامت در يك سال را از تاريخ اولين ورود ما به آمريكا محاسبه مي كنن يا در يك سال ميلادى؟چون ما در اكتبر 2011 براي اولين بار وارد آمريكا شديم و بار دوم را در 2012 داريم مى ريم. مدت اقامت در مجموع ميشه بيش از 6 ماه از اولين تاريخ ورود اما اگر بر طبق سال ميلادى حساب كنن ميشه 2 ماه در 2011و 4 ماه در 2012 يعني 2 سال ميلادى مختلف.ببخشيد اگه سؤال تكراريه ولى من واقعا اينجا را متوجه نشدم.اگر كسى مي دونه ممنون ميشم پاسخ بديد.
این برداشت شما از قانون را بعضی دوستان دیگه هم دارند. ولی درست نیست.
شما فواصل خروجتون از آمریکا نباید بیش از 6 ماه باشه. نه اینکه در هر سال 6 ماه اونجا باشید. البته اگه برنامه ریزی برای رفتن کردید و کارهاتون ردیفه، چه بهتر بروید ولی نگران این مورد نباشید.
تا 6 ماه خارج از آمریکا بودن، بدون هیچ توضیحی میشه وارد شد. تا 1 سال خارج بودن باید آفیسررا قانع کنید که کار مهمی داشتید و نیامده اید و بالای 1 سال کارتتون ضبط میشه، مگه re-entry permit گرفته باشید.
موفق باشید

2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: storagemeter ، tamanna ، farzad.s ، hoda2012 ، golesang ، SH1A2R3 ، kamrani.navid ، mrr777 ، mirman
(2012-05-16 ساعت 08:52)kamrani.navid نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 11:07)Hornet نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 02:25)mehdi47 نوشته:  دوستان چرا بچه های 2011 نیستن اصلا؟
یعنی 2011 به تاریخ پیوست و تمام شد؟ Sad ما 2011 ها به تاریخ پیوستیم؟ رفتیم زیر خاک دیگه؟ بچه های 2012 و2013 لطفا حمد و سوره برای 2011 ها فراموش نشود.
حالا اگه احیانا کسی این پستو خوند،من یه سوال داشتم، با دبیت کارتی که مال حساب بانکمون تو بلاد ک.ف.ر هست، میتونیم تو ایران باهاش خرید اینترنتی کنیم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ از دوستان کسی امتحان کرده؟؟

دوست عزیز
من شنیدم اگه از ایران به حسابت کانکت بشی، اون رو بلاک میکنن Cool
تاکیید میکنم ، شنیدم RolleyesRolleyes

دقيقا براي من اين قضيه اتفاق افتاد. تو ايران با حساب BOA خريد كرده بودم (البته خواستم خريد كنم!) كه فهميدم حسابم رو بلوكه كردن. تو سفر دومم كه ميخواستم مجددا فعالش كنم ازم تعهد گرفتن!!!!! كه ديگه از ايران حسابم رو حتي چك هم نكنم.

دقیقا برای من هم همین اتفاق افتاد!!Sad تا جایی که میشه استفاده نکنید! به من گفتن که باید به customer service اطلاع میدادین که دارین از کشور خارج میشین و می خواهید از حساب تون استفاده کنین!
ساكن جنوب كليفرنيا از اكتبر ٢٠١١
تشکر کنندگان: hoda2012 ، golesang ، SH1A2R3 ، mehdi47 ، Hornet ، tamanna ، mirman

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان