کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2012-06-02 ساعت 06:44)mr.amir نوشته:  سلام من گرین کارت دارم و در لس آنجلس هستم من با دختری در ایران میخواهم ازدواج کنم آیا میتونم این کار را انجام بدم و با خودم ایشون را به آمریکا بیارم یا خیر نمیتونم باید سیتیزن بشم ؟؟

سلام دوست عزیز
این سایت رو مطالعه کنین

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-02 ساعت 06:44)mr.amir نوشته:  سلام من گرین کارت دارم و در لس آنجلس هستم من با دختری در ایران میخواهم ازدواج کنم آیا میتونم این کار را انجام بدم و با خودم ایشون را به آمریکا بیارم یا خیر نمیتونم باید سیتیزن بشم ؟؟

سه تا چهار سال معطلی داره تا پاش برسه اینجا. میذارن تو نوبت.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
سلام
دوستان عزیز کسی درباره تصویب قانون جدید که همسر فرد گرین کارتی می تونه تا طی مراحل اخذ ویزا پیش همسرش در امریکا بره چیزی شنیده یا میدونه از کجا میشه استعلام گرفت ؟
من شنیدم این قانون که قبلا بوده جدیدا باز هم جاری شده و تغییراتی در پرونده می بایست داد .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-05 ساعت 10:11)saba.m نوشته:  سلام
دوستان عزیز کسی درباره تصویب قانون جدید که همسر فرد گرین کارتی می تونه تا طی مراحل اخذ ویزا پیش همسرش در امریکا بره چیزی شنیده یا میدونه از کجا میشه استعلام گرفت ؟
من شنیدم این قانون که قبلا بوده جدیدا باز هم جاری شده و تغییراتی در پرونده می بایست داد .

هیچ کس ؟؟؟؟!!!!!Sad
من سایت uscis را بررسی کردم ولی هیچی نیست اگه اونجا نباشه یعنی وجود نداره ؟ یا ممکنه چند وقت دیگه سایت به روز بشه ؟
پس چرا اینو به من گفتن ........................
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze
(2012-06-09 ساعت 10:42)saba.m نوشته:  هیچ کس ؟؟؟؟!!!!!Sad
من سایت uscis را بررسی کردم ولی هیچی نیست اگه اونجا نباشه یعنی وجود نداره ؟ یا ممکنه چند وقت دیگه سایت به روز بشه ؟

اگر کسی شنیده باشه حتما میگه. من متاسفانه فرصت ندارم پیگیری کنم. شما می تونین علاوه بر سایت uscis با گوگل هم جستجو کنین ببینین کجا در این باره صحبت شده و رفرنسشون چی هست. )و بعد هم اینجا به ما خبر بدین! Smile )
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze
درصورت دریافت گرین کارت هم میشه بوسیله ویزای نامزدی کسی رو برد آمریکا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-09 ساعت 22:29)pjafari1981 نوشته:  درصورت دریافت گرین کارت هم میشه بوسیله ویزای نامزدی کسی رو برد آمریکا؟

نه دوست عزیز
متاسفانه فردی که گرین کارت داره فقط باید از طریق ازدواج همسرشو ببره و 2.5 تا 3 سال هم طول میکشه. مگر اینکه در اواسط پروسه، شخص گرین کارتی سیتیزن بشه که اونوقت کیس ارتقا پیدا میکنه و زمان کوتاهتر میشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، vroom ، حاجی واشنگتن
(2012-05-30 ساعت 08:30)sib 24 نوشته:  
(2012-05-20 ساعت 01:06)alzak نوشته:  
(2012-05-18 ساعت 15:29)Majid2012 نوشته:  سلام به دوستان عزیز در مهاجرسرا

من ساکن ایران هستم و با دختری از دوستان قدیمی خانوادگی که حدود 2 سال پیش از طریق قرعه کشی گرین کارت( لاتاری) به آمریکا مهاجرت کرد قصد ازدواج دارم. با توجه به اینکه او سیتیزن نیست اگر به ایران بیاید و ما در ایران ازدواج رسمی انجام دهیم، این امکان هست که بتوانم من هم در کوتاه مدت (یعنی کمتر از یکسال) به آمریکا مهاجرت کنم یا باید سالها در انتظار باشم؟!

دوست عزیز من هم گرین داشتم و برای همسرم در آگوست 2009 درخواست کردم
و درست 2 سال و 8ماه طول کشید نگران نباش .البته قوانین همش در حال تغییر است.اما نهایت در کمتر از 3سال کارت درست میشه

دوست عزیز ۲ سال و ۸ ماه از اولین نامه تا وقت مصاحبه طول کشید یا تا وقتی که ایشون وارد امریکا شدن؟

خوب اگه شانس بیاری و بهت fbi check نخوره که همون روز مصاحبه ویزاتو میگیری و گرنه یه مدت هم باید منتظر جواب کلیرنس باشی. نهایتا همون 3 سال یا 3 سال و دو ماه، یه کم اینور تو یا اونورتر کارت درست میشه. اگه ایشون توی این مدت سیتیزن بشن که خمب پروندت سریعتر پیش میره. هرچند مواردی هم مثل دوست عزیز girl هستن که کارشون زیاد طول کشیده
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، girl
(2012-06-02 ساعت 09:01)yami نوشته:  

سه تا چهار سال معطلی داره تا پاش برسه اینجا. میذارن تو نوبت.

نیازی نیست صبر کنید تا سیتیزن بشید. از زمان اقدام تا وقتی که نوبتشون هم بشه طبق ویزا بولتن، 2 سال و هفت هشت ماه طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، apoornaki
(2012-06-09 ساعت 14:31)frozen mind نوشته:  

اگر کسی شنیده باشه حتما میگه. من متاسفانه فرصت ندارم پیگیری کنم. شما می تونین علاوه بر سایت uscis با گوگل هم جستجو کنین ببینین کجا در این باره صحبت شده و رفرنسشون چی هست. )و بعد هم اینجا به ما خبر بدین! Smile )

سلام
بعد از کلی پرس وجو از چندین وکیل و کلی تحقیق الان فهمیدیم وکیلمون دزده Sad اصلا وکیل نیست دستیاره
و این چیزی که بهمون گفته بود فقط برای گرفتن پول بیشتر بوده........
کنسلش می کنیم نمیدونم دوباره وکیل بگیریم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟ چقدر بده با اینهمه دوری و زمان طولانی و چی میشه چی میشه .... وکیلتم الکی از آب دربیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، الهه سابق ، frozen mind
(2012-06-21 ساعت 10:36)saba.m نوشته:  

سلام
بعد از کلی پرس وجو از چندین وکیل و کلی تحقیق الان فهمیدیم وکیلمون دزده Sad اصلا وکیل نیست دستیاره
کنسلش می کنیم نمیدونم دوباره وکیل بگیریم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟ چقدر بده با اینهمه دوری و زمان طولانی و چی میشه چی میشه .... وکیلتم الکی از آب دربیاد

دوست عزیز. خیلی متاسفم که این اتفاق واستون افتاد. ولی واقعا نیازی به وکیل نیست. من خودم وکیل گرفتم ولی همه مراحل کارو میدونستم. خیلی هم روند کار ساده هستش. پولتونو دور نریزید. ولی حواستون باشه اگه دوباره خواستید وکیل بگیرید اول برید توی سایت lawyer.com یا سایت american bar association و ببینید وکیلی که انتخاب کردید وکیل رسمی ایالات متحده هست یا نه. وکیلتون عضو state bar ایالت خودشون هم باشه کافیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، حاجی واشنگتن
(2012-06-21 ساعت 20:55)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 10:36)saba.m نوشته:  

سلام

دوست عزیز. خیلی متاسفم که این اتفاق واستون افتاد. ولی واقعا نیازی به وکیل نیست. من خودم وکیل گرفتم ولی همه مراحل کارو میدونستم. خیلی هم روند کار ساده هستش. پولتونو دور نریزید. ولی حواستون باشه اگه دوباره خواستید وکیل بگیرید اول برید توی سایت lawyer.com یا سایت american bar association و ببینید وکیلی که انتخاب کردید وکیل رسمی ایالات متحده هست یا نه. وکیلتون عضو state bar ایالت خودشون هم باشه کافیه.

مرسی عزیزم از توجه ات و هم فکریت
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام بر دوستان عزیز

سایت رو برسی کردم...یک گزینه در پنل سمت راست زده "و-ویزا"
در توصیح هم نوشته:
The V visa is a nonimmigrant visa created to allow families to stay together while waiting for the processing of immigrant visas.

تا زمانی که پروسه ی مهاجرت تمام نشده می توان از این ویزا استفاده کرد...

ولی گرفتن این نوع ویزا با در نظر گرفتن سهمیه ای که در نظر گرفته شده و حجم گرین کارتیهایی که در حال حاضر وجود دارد از مجهولات ماجرا هستش....

اگر کسی از دوستان در این زمینه اطلاعاتی داره شیر کنه ما هم استفاده کنیم....
با تشکر از همه ی دوستان
شماره کیس: 2011AS0000143
تاریخ مصاحبه: 11 اسفند 1389
ورود به امریکا(دالاس, تگزاس): 27 مرداد 1390
دریافت گرین کارت: 20 شهریور ماه 1390
دریافت سیتزن شیپ : چندین ماه دیگر انتظار در غربت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
بعد از اینکه مدارک اولیه اپرو شداز کجا می فهمیم پروندمون رفته NVC ؟ با شماره کیسی که NVC اعلام میکنه می فهمیم ؟
مال اکثر دوستان که گرین کارتی هم نیستند یک ماهه است مال ازدواج های گرین کارتی فرق می کنه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. فکر نکنم فرق کنه تو این مرحله همسر من گرین کارتی بود , 1 ماه بعد از اپروو شدن زنگ زد nvc و کیس نامبرو گرفت
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، الهه سابق

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان