کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2012-03-19 ساعت 01:03)sangihi نوشته:  سلام

من امسال گرین کارت برنده شدم و حدود دو ماه دیگه مصاحبه دارم. از طرف دیگه در حال ازدواجم. حالا چند تا سوال:

1. امکان این هست که برای همسرم هم گرین کارت بگیرم؟
2. آیا تفاوتی داره که قبل یا بعد از مصاحبه عقد کنیم؟

ممنون

شما باید عقد کنید بعد مدارک همسرتون رو به کی سی سی ایمیل کنید و بهشون شرایط رو بگید تا برای شما و ایشون وقت مصاحبه تعیین کنند ..همونطوری که دوستان گفتند قبل از مصاحبه باید کاراتون و انجام بدید تا بتونید برای همسرتون هم گرین کارت بگیرید و بعد مصاحبه عملا دیگه هیچکاری نمیتونید بکنید .

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، storagemeter ، Blaze ، Ali Sepehr ، حاجی واشنگتن
(2012-03-19 ساعت 09:54)laili نوشته:  
(2012-03-19 ساعت 01:03)sangihi نوشته:  سلام

من امسال گرین کارت برنده شدم و حدود دو ماه دیگه مصاحبه دارم. از طرف دیگه در حال ازدواجم. حالا چند تا سوال:

1. امکان این هست که برای همسرم هم گرین کارت بگیرم؟
2. آیا تفاوتی داره که قبل یا بعد از مصاحبه عقد کنیم؟

ممنون

شما باید عقد کنید بعد مدارک همسرتون رو به کی سی سی ایمیل کنید و بهشون شرایط رو بگید تا برای شما و ایشون وقت مصاحبه تعیین کنند ..همونطوری که دوستان گفتند قبل از مصاحبه باید کاراتون و انجام بدید تا بتونید برای همسرتون هم گرین کارت بگیرید و بعد مصاحبه عملا دیگه هیچکاری نمیتونید بکنید .

خیلی ممنون از جوابتون. سه تا سوال دیگه. البته شاید به این قسمت مربوط نشه. ببخشید.

1. اگه مدارک ازدواج را براشون بفرستم تاریخ مصاحبه خودم را هم عوض میکنن و یه تاریخ مشترک میدن یا نه؟ کلا چچوریه؟
2. امکان داره با ارسال این مدارک، شانس خودم هم ازبین بره؟ چون انگار باید تا شهریور حتما تمامی ویزاها داده شده باشه.
3. به غیر از مدارک ازدواج، مدارک همسرم هم باید ارسال بشه؟ چون جمع آوریش توی این فرصت کم عملا ممکن نیست (به خصوص واکسن ها). اگر ناقص باشه چی میشه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه من حدود ٢هفته ميشه كه انكارا عقد كردم همسرم گرين كارت داره و وكيل گرفته و مدارك رو هم فرستاده به uscis كسي اطلاع داره كاره من كلأ چقدر طول ميكشه؟لطفا راهنماييم كنيد
ممنون

ازدواج با كسي كه گرين كارت دارد در سال ٢٠١٢
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من از طریق ویزای ازدواج با گرین کارت از طریق همسرم در اخرای2010 اقدام کردم و الان 2 ماه است که تمام مدارکم و ساپرت مالی رو فرستادم برا nvc و تایید هم شده ایا کسی میتونه به من بگه چقدرطول میکشه تا به من برای مصاحبه خبر بدن

متشکرم دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-05 ساعت 15:49)سايه نوشته:  سلام به همه من حدود ٢هفته ميشه كه انكارا عقد كردم همسرم گرين كارت داره و وكيل گرفته و مدارك رو هم فرستاده به uscis كسي اطلاع داره كاره من كلأ چقدر طول ميكشه؟لطفا راهنماييم كنيد
ممنون

سلام
با رویه فعلی حدود 3 سال مگر اینکه همسرتان در این بازه سیتیزن بشوند و یه مقدار پروسه سریعتر میشود .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
این سه چهار سال برای شما نعمته اگر قدرش رو بدونین و ازش استفاده کنین.
از تجربه بچه های مهاجرسرا استفاده کنین و در این مدت زبان و تحصیلاتی رو که باید یاد بگیرین کامل کنین و اینجا رسیدین دیگه علاف نشین.
البته خیلی ها ترجیح میدن این مدت رو کلا با استرس جلوی کامپیوتر بشینن و هی آمار بگیرن که کی کارشون انجام میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، shahrzad_a ، شاپرک ، lottory ، حاجی واشنگتن ، Abdorrezaa
سلام نامزدم من گرین کارت امریکا داره و ایرانی هم نیست برای کشور اذربایجان هست و یک ماه دیگه قرار در باکو ما ازدواج کنیم میخواستم ببینم اگر از طریق سفارت امریکا در باکو اقدام کنیم چقدر طول میکشه که به من ویزا بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز...

از نظر قوانین مهاجرتی آمریکا شما دارید با یک نفر غیر آمریکایی که دارای اقامت قانونی و دائم در آمریکا هست، ازدواج می کنید. حالا فرقی نداره این فرد ایرانی باشه یا آذربایجانی یا سوئدی... تنها استثناهایی که وجود دارند، کشورهای چین، هند، مکزیک، و فیلیپین هستند که پرونده اتباع اون کشورها معمولا بیشتر از اتباع سایر کشورها توی نوبت معطل می شه. تازه اون هم به ملیت خودتون بستگی داره، نه همسرتون. به هر حال شما چه با ملیت ایرانی برای ویزا اقدام کرده باشید و چه آذربایجانی، تفاوتی نداره.

درخواست شما در رده F2A قرار می گیره که زمان دقیقی برای رسیدگی به این پرونده ها نمی شه متصور شد. به طور معمول پرونده های F2A حدود 3 سال در نوبت هستند تا به جریان بیافتند و شش ماه تا یک سال هم طول می کشه تا بهشون رسیدگی بشه. این زمان ها فقط یک میانگین هستند. مدت زمان در نوبت بودن بستگی به سیاست های مهاجرتی دولت آمریکا ممکنه کوتاهتر یا طولانی تر بشه... همین طور زمان رسیدگی به پرونده هم بستگی به خود فرد متقاضی و مسایلی از قبیل کامل بودن مدارک، سوابق شغلی و تحصیلی (از نظر بررسی های امنیتی که به عنوان Administrative Processing می شناسیمش)، و میزان ترافیک پرونده های در دست اقدام در سفارت محل رسیدگی به پرونده بستگی داره.

جهت اطلاع شما، در حال حاضر در رده F2A یرای اتباع تمام کشورها به جز چین، هند، مکزیک، و فیلیپین؛ پرونده هایی به جزیان افتادن و بررسی شون شروع شده که تا تاریخ 24 آبان 1388 (15 نوامبر 1389) درخواست ویزا کردند.

(2012-04-12 ساعت 10:53)n.gh نوشته:  سلام نامزدم من گرین کارت امریکا داره و ایرانی هم نیست برای کشور اذربایجان هست و یک ماه دیگه قرار در باکو ما ازدواج کنیم میخواستم ببینم اگر از طریق سفارت امریکا در باکو اقدام کنیم چقدر طول میکشه که به من ویزا بدن؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، حاجی واشنگتن
سلام من نوامبر سال ٢٠١٠ از طريق همسرم كه گرين كارتى هستش درخواست دادم و اكتبر ٢٠١١ تمام مداركمو و هزينه هارو گرفتن و ساپورت مالى رو هم گرفتن و نامه تاييد رو دادن و گفتن منتظر وقت سفارت باش. ميخواستم بپرسم با توجه به مراحلى كه طى كردم چند وقت طول ميكشه كه وقت سفارت ( انكارا) برسه و بعد از اون ويزا چقدر طول ميكشه؟
اخه براى اماده شدن براى مهاجرت دونستن ميزان دقيق وقت باقيمانده مهمه، از همه دوستانى كه راهنمايي ميكنن سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-13 ساعت 13:26)Rambod نوشته:  سلام من نوامبر سال ٢٠١٠ از طريق همسرم كه گرين كارتى هستش درخواست دادم و اكتبر ٢٠١١ تمام مداركمو و هزينه هارو گرفتن و ساپورت مالى رو هم گرفتن و نامه تاييد رو دادن و گفتن منتظر وقت سفارت باش. ميخواستم بپرسم با توجه به مراحلى كه طى كردم چند وقت طول ميكشه كه وقت سفارت ( انكارا) برسه و بعد از اون ويزا چقدر طول ميكشه؟
اخه براى اماده شدن براى مهاجرت دونستن ميزان دقيق وقت باقيمانده مهمه، از همه دوستانى كه راهنمايي ميكنن سپاسگذارم

دوست عزیز
طبق ویزا بولتن الان کسانی که نوامبر 2009 اقدام کرد نوبتشون شده. شما دقیقا 1 سال بعد نوبتت میشه
درضمن کتگوری شما F2A هستش. اینم لینک ویزا بولتن:
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5692.html
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2012-04-13 ساعت 17:52)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-04-13 ساعت 13:26)Rambod نوشته:  سلام من نوامبر سال ٢٠١٠ از طريق همسرم كه گرين كارتى هستش درخواست دادم و اكتبر ٢٠١١ تمام مداركمو و هزينه هارو گرفتن و ساپورت مالى رو هم گرفتن و نامه تاييد رو دادن و گفتن منتظر وقت سفارت باش. ميخواستم بپرسم با توجه به مراحلى كه طى كردم چند وقت طول ميكشه كه وقت سفارت ( انكارا) برسه و بعد از اون ويزا چقدر طول ميكشه؟

دوست عزیز
طبق ویزا بولتن الان کسانی که نوامبر 2009 اقدام کرد نوبتشون شده. شما دقیقا 1 سال بعد نوبتت میشه
درضمن کتگوری شما F2A هستش. اینم لینک ویزا بولتن:
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5692.html
مرسى از اطلاعاتت
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj
(2011-09-28 ساعت 12:14)kuroshj نوشته:  سلام درسا جان نمی خوام نا امیدت کنم پارتنر من بعد از 8سال عشق ناب منو به آمریکا فروخت بهترین سلهای جوونیمو براش گذاشتم حالا پول و کارهایی که براش ردم هیچ .کسی که تو رو دوست داره هر جا که امکانش باشه با تو خواهد ماند و با تو زندگی خواهد کرد .
گاهی مسیر جاده به بن بست می رود

گاهی مسیر جاده به بن بست می رود

گاهی تمام حادثه از دست می رود...

گاهی همان کسی که دم از عقل می زند در راه هوشیاری خود، مست می رود

گاهی غریبه ای که به سختی به دل نشست، وقتی که قلب خون شده بشکست، می رود

اول اگر چه با سخن از عشق آمده، آخر خلاف آنچه که گفته است می رود

وای از غرور تازه به دوران رسیده ای، وقتی میان طایفه ای پست می رود

هر چند مضحک است و پر از خنده های تلخ.. بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود

گاهی کسی نشسته که غوغا بپا کند، وقتی غبار معرکه بنشست می رود

اینجا یکی برای خودش حکم می دهد، آن دیگری همیشه به پیوست می رود

این لحظه ها که قیمت قد کمان ماست، تیری است بی نشانه که از شصت می رود

بی راه ها به مقصد خود ساده می رسند، اما مسیر جاده به بن بست می رود

وای از غرور تازه به دوران رسیده ای، وقتی میان طایفه ای پست می رود

هر چند مضحک است و پر از خنده های تلخ بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود..

ازدل من گفتی این پست دقیقا روزی بود که باهمسرم ویزا گرفتیم اما حالا که نزدیک به هشت ماه گذشته ومن به آمریکا رسیدم بعدازیک مشاجره نسبتا طولانی همسرمن هم ترجیح داد آمریکا رو انتخاب کنه ومن رو ازقلبش خارج کنه اونهم بعد ازشش سال زندگی مشترک ....آمریکا خیلی خوبه ولی خیلی باید هواس آدم جمع باشه چون جنبه هم میخواد
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، romance33 ، lottory
(2012-04-05 ساعت 15:49)سايه نوشته:  سلام به همه من حدود ٢هفته ميشه كه انكارا عقد كردم همسرم گرين كارت داره و وكيل گرفته و مدارك رو هم فرستاده به uscis كسي اطلاع داره كاره من كلأ چقدر طول ميكشه؟لطفا راهنماييم كنيد
ممنون

حدودا 3 سال طول میکشه به گفته ی وکیلی که برای همسرم گزفتمhttp://www.travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5674.html:(
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستان
کسی اطلاع داره از اینکه اگر از زمان ازدواج 2 سال گذشته باشه میشه ویزای CR1 را در همان بدو ورود در فرودگاه از افیسری که مدارکمون را تحویل میگیره تقاضای پاس IR1 کرد.؟یا بایدفرم های مجدد پر کرد؟
ممنون میشم اگر جواب بدهید.
sara
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان نامزد من در مارچ 2013 سیتزن میشود ما تابستان میخواهیم ازدواج کنیم اگر ان زمان اقدام کند در زمان سیتزن شدن چقدر پرونده ما جلو می افتد ؟ یا اینکه بهتر است نامزد بمانیم و من از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان