کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2012-05-02 ساعت 09:01)Vakil نوشته:  دوستان نامزد من در مارچ 2013 سیتزن میشود ما تابستان میخواهیم ازدواج کنیم اگر ان زمان اقدام کند در زمان سیتزن شدن چقدر پرونده ما جلو می افتد ؟ یا اینکه بهتر است نامزد بمانیم و من از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟

سلام. نامزد شما با گرین کارت نمیتونن برای ویزای نامزدی اقدام کنن فقط میتونن دخواست ویزای ازدواج بدن. اگه اطمینان دارید که ستیزن میشن به نظر من صبر کنید بعد از ستیزن شدنشون واسه ویزای ازدواج اقدام کنید. من همسرم با گرین کارت اقدام کرد به امید اینکه ستیزن میشه و کیسمون ارتقا داده میشه . الان 9 ماه که ستیزن ما 6 ماه قبل از اون اقدام کردیم که میشه 1 سال و 5ماه ولی هنوز پروندمون تو nvc هم کامل نشده!!! اگه یکم صبر میکردیم الان نامه ی مصاحبه دستم بود. شما اشتباه ما رو تکرار نکنید. موفق باشید.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Vakil ، حاجی واشنگتن ، a.behzadi
(2012-05-02 ساعت 14:52)girl نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 09:01)Vakil نوشته:  دوستان نامزد من در مارچ 2013 سیتزن میشود ما تابستان میخواهیم ازدواج کنیم اگر ان زمان اقدام کند در زمان سیتزن شدن چقدر پرونده ما جلو می افتد ؟ یا اینکه بهتر است نامزد بمانیم و من از طریق ویزای دانشجویی اقدام کنم ؟

سلام. نامزد شما با گرین کارت نمیتونن برای ویزای نامزدی اقدام کنن فقط میتونن دخواست ویزای ازدواج بدن. اگه اطمینان دارید که ستیزن میشن به نظر من صبر کنید بعد از ستیزن شدنشون واسه ویزای ازدواج اقدام کنید. من همسرم با گرین کارت اقدام کرد به امید اینکه ستیزن میشه و کیسمون ارتقا داده میشه . الان 9 ماه که ستیزن ما 6 ماه قبل از اون اقدام کردیم که میشه 1 سال و 5ماه ولی هنوز پروندمون تو nvc هم کامل نشده!!! اگه یکم صبر میکردیم الان نامه ی مصاحبه دستم بود. شما اشتباه ما رو تکرار نکنید. موفق باشید.

مرسی عزیزم از راهنمایی به موقع
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
سلام به دوستان عزیز در مهاجرسرا

من ساکن ایران هستم و با دختری از دوستان قدیمی خانوادگی که حدود 2 سال پیش از طریق قرعه کشی گرین کارت( لاتاری) به آمریکا مهاجرت کرد قصد ازدواج دارم. با توجه به اینکه او سیتیزن نیست اگر به ایران بیاید و ما در ایران ازدواج رسمی انجام دهیم، این امکان هست که بتوانم من هم در کوتاه مدت (یعنی کمتر از یکسال) به آمریکا مهاجرت کنم یا باید سالها در انتظار باشم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-18 ساعت 15:29)Majid2012 نوشته:  سلام به دوستان عزیز در مهاجرسرا

من ساکن ایران هستم و با دختری از دوستان قدیمی خانوادگی که حدود 2 سال پیش از طریق قرعه کشی گرین کارت( لاتاری) به آمریکا مهاجرت کرد قصد ازدواج دارم. با توجه به اینکه او سیتیزن نیست اگر به ایران بیاید و ما در ایران ازدواج رسمی انجام دهیم، این امکان هست که بتوانم من هم در کوتاه مدت (یعنی کمتر از یکسال) به آمریکا مهاجرت کنم یا باید سالها در انتظار باشم؟!

4 یا 5 سال طول میکشه یا منتظر بشین سیتیزن بشه که اونوقت یکسال طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-18 ساعت 18:10)zaherbin نوشته:  
(2012-05-18 ساعت 17:21)yami نوشته:  

4 یا 5 سال طول میکشه یا منتظر بشین سیتیزن بشه که اونوقت یکسال طول میکشه
اداره مهاجرتی که من دیدم تمام تلاششو میکنه پروسه ی سیتیزنی طولانی بشه والا ما رو دوندن یکی مثل آرش یک ضرب گرفت. یکی یه چیز دیگه
دیدی شد 7 سال .بگیم 1 سال مگر راه دور چقدر عشقتون دوم میاره.
بنظرم لاتاری شرکت کنی چند سال جلویی

از روزی که برای سیتیزنی اقدام میکنه آدم تا روزی که پسپورت دستش برسه چقدر طول میکشه عباس آقا؟ میخوام ببینم چقدر سعی میکنن طولش بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، rs232
سیتیزنشیپی من هم حدود شش ماه طول کشید. شاید بهترین چیزی که به راحت شدن سیتیزنشیپی من کمک کرد این بود که در طول پنج سال اصلا از امریکا خارج نشدم و فقط یک هفته به کانادا رفتم و هر سال هم مالیات دادم. پاسپورت هم حدود یک ماه بعد از اقدام کردن به دستتان می رسد. اگر پول بیشتری بدهید دو هفته ای هم می آید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، yami ، alireza62 ، sib 24 ، ronmony ، حاجی واشنگتن ، Abdorrezaa
پس با این حساب طبق قانون اگه سه ماه مانده به سالگرد سه یا پنج سالگی گرین کارتمون (بسته به اینکه با سیتیزن ازدواج کردیم یا نه) تقاضامونو بدیم تا شش ماه بعد از اون یعنی تا سه ماه بعد از اون سالگردی که گفتم پاس دستمونه؟ و این نهایتا شش ماه هم صرف چک های امنیتی و کلاسها و امتحانها میشه؟
* شرمنده کمی از تاپیک زدیم بیرون!
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، rs232
دوستان ممنونم و اما یک سوال دیگه ....
کسانی که گرین کارت دارند دقیقا چند سال ( یا ماه در کل ) باید از روی گرین کارتشون بگذره تا بتونن تقاضای سیتیزنی بدهند؟ و این پروسه رو از کی میتونن دنبال کنن؟
آیا اقامت کامل در آمریکا یا رفت و آمد تاثیری داره در زودتر بدست آوردن سیتیزنی؟ به عبارتی کسانی که دائم درآمریکا موندن با کسانی که مرتب در رفت آمد به ایران و آمریکا بودن تفاوتی دارند یا نه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-18 ساعت 20:04)Majid2012 نوشته:  دوستان ممنونم و اما یک سوال دیگه ....
کسانی که گرین کارت دارند دقیقا چند سال ( یا ماه در کل ) باید از روی گرین کارتشون بگذره تا بتونن تقاضای سیتیزنی بدهند؟ و این پروسه رو از کی میتونن دنبال کنن؟
آیا اقامت کامل در آمریکا یا رفت و آمد تاثیری داره در زودتر بدست آوردن سیتیزنی؟ به عبارتی کسانی که دائم درآمریکا موندن با کسانی که مرتب در رفت آمد به ایران و آمریکا بودن تفاوتی دارند یا نه؟!

اگه با سیتیزن ازدواج کرده باشین و گرین کارت گرفته باشین سه سال و در غیر اینصورت پنج سال بعد از تاریخ صدور گرین کارت حائز سیتیزنی هستین. سه ماه هم قبل از سر رسید این تاریخ میتونین اقدام بکنین.
همانطور که دوستان تایید کردن از زمان تاریخ تا رسیدن پاس دستتون نهایتا تا شش ماه ممکنه طول بکشه.
در این شش ماه هم بروی شما بک گراند چک انجام میدن و هم شما کلاس توجیهی میری و امتحان سیتیزنی میدی که زبان و تاریخ و قانون اساسی هست و بعد قسم نامه!
نحوه زندگی تون در این مدت در آمریکا از قبیل داشتن سو سابقه و تخلفات حتی رانندگی و مسافرت به دیگر کشورها مخصوصا کشورهایی که آمریکا امکان اخذ اطلاعات از اونها رو نداره و وضعیت مالی (اعلام ورشکستگی و تو شلتر زندگی کردن) همه در این بک گراند چک تاثیر داره ولی به کسی به این راحتی هم نه نمیگن و باید مسئله خیلی اساسی باشه که درخواستش رو رد کنن ولی در طولانی شدن پروسه بله خیلی تاثیر داره و دستشون در کــــــــــش دادن موضوع بازه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، حاجی واشنگتن
همسر من پارسال 3 ماهه ستیزن شد.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sib 24

دوست عزیز من هم گرین داشتم و برای همسرم در آگوست 2009 درخواست کردم
و درست 2 سال و 8ماه طول کشید نگران نباش .البته قوانین همش در حال تغییر است.اما نهایت در کمتر از 3سال کارت درست میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: somayyeh ، شاپرک ، الهه سابق
Ultraboy جان!
تو هنوز ازدواج نکردی؟ شلوغ! نکنه میخوای با این بهانه یک دختر پولدار پیدا کنی و ازش وام بلاعوض بگیری؟
نه داداش! مردم حواسشون جمعه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-20 ساعت 01:06)alzak نوشته:  

دوست عزیز من هم گرین داشتم و برای همسرم در آگوست 2009 درخواست کردم
و درست 2 سال و 8ماه طول کشید نگران نباش .البته قوانین همش در حال تغییر است.اما نهایت در کمتر از 3سال کارت درست میشه

دوست عزیز ۲ سال و ۸ ماه از اولین نامه تا وقت مصاحبه طول کشید یا تا وقتی که ایشون وارد امریکا شدن؟
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-30 ساعت 00:35)shabizi نوشته:  سلام....
میحواستم اطلاعاتی راجب به ازدواج مصلحتی با یک دختر آمریکایی بدونم برای گرفتن گرین کارت

صحبت درباره ازدواج مصلحتی یا صوری (که بعضی ها به اشتباه سوری می نویسند) در مهاجرسرا ممنوع است. لطفا این بحث را ادامه ندهید.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، الهه سابق ، alireza62 ، mr.amir ، khabaloo ، حاجی واشنگتن
سلام من گرین کارت دارم و در لس آنجلس هستم من با دختری در ایران میخواهم ازدواج کنم آیا میتونم این کار را انجام بدم و با خودم ایشون را به آمریکا بیارم یا خیر نمیتونم باید سیتیزن بشم ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان