کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
سلام عزيزان من عضو جديد هستم وچند تا سؤال دارم من نامزدم أمريكا هستش و خودم پناهجوي تركيه و متاسفانه نميتونم پاسپورتم رو تمديد كنم و ميخوايم ازدواج كنيم كه براي من اقدام كنه شما وكيلي رو ميشناسيد كه تو اين زمينه كمك كنه بهم يا هر كسي آينجا كه ميتونه كمكم كنه لطفا راهنمايي كنيد ممنون هستم ازتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-01 ساعت 03:27)sam68 نوشته:  
(2016-11-29 ساعت 22:18)p.nsz نوشته:  با سلام .دوستان سوالی داشتم خوشحال میشم دوستان مطلع و یا کسانی که تجربه ای داشتن در این زمینه راهنمایی کنند.من کیسم F2a هست مثل بقیه دوستان این بخش. پروندمون هم در مراحل اولیه NVC هست یعنی کیس نامبر دریافت کردیم فعلا. همسر من چند ماه دیگه سیتیزن میشن یعنی از این حالت که با گرین کارت اقدام کردند برای کیسمون تبدیل میشن به سیتیزن. میخواستم بدونم پروسه چه جوری میشه؟ ما باید چه اقدامی انجام بدیم؟ پروسه پروندمون سریعتر پیش خواهد رفت یا خیر؟
ممنون.

سلام دوست عزیز
بسته به Priority date شما میشه گفت چکار بهتره، جدول وبزا بولتین رو ببینید اگه بیشتز از 7و8 ماه مونده تا کارنت شدن بنظرم بهتره دنبالشو بگیرید حتما.

یعنی به نظرتون ممکنه به فرض مثال اگر بیشتر از 7، 8 ماه مونده باشه و ما پیگیری کنیم ممکنه این زمان کاهش پیدا کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-01 ساعت 22:30)p.nsz نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 03:27)sam68 نوشته:  
(2016-11-29 ساعت 22:18)p.nsz نوشته:  با سلام .دوستان سوالی داشتم خوشحال میشم دوستان مطلع و یا کسانی که تجربه ای داشتن در این زمینه راهنمایی کنند.من کیسم F2a هست مثل بقیه دوستان این بخش. پروندمون هم در مراحل اولیه NVC هست یعنی کیس نامبر دریافت کردیم فعلا. همسر من چند ماه دیگه سیتیزن میشن یعنی از این حالت که با گرین کارت اقدام کردند برای کیسمون تبدیل میشن به سیتیزن. میخواستم بدونم پروسه چه جوری میشه؟ ما باید چه اقدامی انجام بدیم؟ پروسه پروندمون سریعتر پیش خواهد رفت یا خیر؟
ممنون.

سلام دوست عزیز
بسته به Priority date شما میشه گفت چکار بهتره، جدول وبزا بولتین رو ببینید اگه بیشتز از 7و8 ماه مونده تا کارنت شدن بنظرم بهتره دنبالشو بگیرید حتما.

یعنی به نظرتون ممکنه به فرض مثال اگر بیشتر از 7، 8 ماه مونده باشه و ما پیگیری کنیم ممکنه این زمان کاهش پیدا کنه؟

بله، بستگی داره همسرتون کی سیتیزن بشن، اگر سیتیزن شدن و در اون زمان 6،7 ماه مونده بود تا کارنت شدنتون, این کار جلو میندازتتون چون قانونا سیتیزن تو صف گرین کارت نباید وایسه.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: a.behzadi ، p.nsz ، armehraboon
(2016-12-01 ساعت 23:18)sam68 نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 22:30)p.nsz نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 03:27)sam68 نوشته:  سلام دوست عزیز

بله، بستگی داره همسرتون کی سیتیزن بشن، اگر سیتیزن شدن و در اون زمان 6،7 ماه مونده بود تا کارنت شدنتون, این کار جلو میندازتتون چون قانونا سیتیزن تو صف گرین کارت نباید وایسه.
ممنون

سپاس از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: sam68
سلام دوستان
من دو سالی هست که گرین کارت دارم و در آمریکا زندگی میکنم به تازگی به ایران سفر کردم و ازدواج کردم. وقتی برگشتم فرم I-130 و مدارک ازدواجم رو ارسال کردم و بعد از دو هفته یک نامه مبنی برای دریافت مدارکم و priority dateفرستادند . الان هیچ نمیدونم قدم بعدی چی هست و چه کاری باید انجام بدم.میشه راهنماییم کنید لطفا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-10 ساعت 16:24)kits نوشته:  سلام راستش 416 صفحه بودو فقط چندین صفحه رو تونستم بخونم
سوالی دارم ممنون میشم کمکم کنید.
1:درصورتی که لاتاری برنده بشیم و وارد آمریکا بشم و گرین کارت بگیریم و بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخصی در ایران ازدواج کنیم و خانمم هم بیاد آمریکا چقدر زمان میبره ؟ کدوم کتگوری میشه  f2a  یا  f2b  ؟

2:در صورتی که  بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخص غیر ایرانی ، که تابعیت کشور آمریکا را ندارد و قاعدتا تابعیت ایرانی هم ندارد ازدواج کنم و اون هم بیاد آمریکا چطور و چقدر زمان میبره ؟ منظورم ازدواج واقعی هست و نه سوری

ممنون

f2a
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-11 ساعت 23:33)rainbow21 نوشته:  سلام
چند تا سوال داشتم
۱-برای مدارکی که برای یو سی ای اس بایدبفرستیم کپی پاسپورتها باید برابر اصل شده باشه حتما؟
۲-.بهتره که چک بفرستیم یا مانی اوردر یا فرقی نمیکنه؟
۳-.مدارکو به چه آدرسی باید پست کنیم؟
۴.-کسایی ک نقص مدرک میخورن به چه دلیل میتونه باشه یعنی همه این مدارکو فرستادن وباز هم نقص مدرک خوردن؟!!! یا اینکه  مدارکشون کامل نبوده؟

1-پاسپورت نیاز نیست به برابر با اصل شدن.
2-هر دو هیج فرقی ندارد.
3-آدرس را از سایت یو اس سی آ اس بخون در چه استیتی زندگی میکنید بنا به هر استیت آدرس مشخصی باید بفرستید.
4-کیس با کیس فرق داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی
(2016-12-04 ساعت 02:04)ماریو نوشته:  سلام دوستان
من دو سالی هست که گرین کارت دارم و در آمریکا زندگی میکنم به تازگی به ایران سفر کردم و ازدواج کردم. وقتی برگشتم فرم I-130 و مدارک ازدواجم رو ارسال کردم و بعد از دو هفته یک نامه مبنی برای دریافت مدارکم و  priority dateفرستادند . الان هیچ نمیدونم قدم بعدی چی هست و چه کاری باید انجام بدم.میشه راهنماییم کنید لطفا؟

سلام دوست عزیز
مرحله بعد انتظار برای اپرو شدن است که حدود 5 ماه خودشون میگن معمولا طول میکشه و فرصت دارید تا این تاپیک رو بخونید اطلاعات کافی دوستان زحمت کشیدن که بسیار مهم است چون تنوع کیسه فرصت خوبی بهتون میده تا با شرایط مدارکتون کامل بسنجیم و از اشتباه و نقص مدرک جلوگیری بشه . موفق باشین
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-04 ساعت 21:57)a.behzadi نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 16:24)kits نوشته:  سلام راستش 416 صفحه بودو فقط چندین صفحه رو تونستم بخونم
سوالی دارم ممنون میشم کمکم کنید.
1:درصورتی که لاتاری برنده بشیم و وارد آمریکا بشم و گرین کارت بگیریم و بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخصی در ایران ازدواج کنیم و خانمم هم بیاد آمریکا چقدر زمان میبره ؟ کدوم کتگوری میشه  f2a  یا  f2b  ؟

2:در صورتی که  بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخص غیر ایرانی ، که تابعیت کشور آمریکا را ندارد و قاعدتا تابعیت ایرانی هم ندارد ازدواج کنم و اون هم بیاد آمریکا چطور و چقدر زمان میبره ؟ منظورم ازدواج واقعی هست و نه سوری

ممنون

f2a

سلام دوست عزیز
کل مطلب ارزش اون در صورتی را داشت نمیدونم جالب بود حالا واسه چی ازدواج با ایرانی و غیر ایرانی باید زمان ویزا گرفتنشان فرق کنه شاید منظورتان از کشورهایی که پروسه سریعتر انجام میشه واقعیتش کامل متوجه نمیشم .
احساس میکنم سوالتان شاید اشتباه باشه.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-01 ساعت 03:48)a.behzadi نوشته:  
(2016-11-30 ساعت 00:34)mahssssa_m نوشته:  سلام دوستان ،من باز هم سوال داشتم?
من یه مشکل دارم توی فرم جی325 ،قسمت پایین فرم ,کنار جایی که باید امضا کنیم ,من مطمئن نیستم که چی باید بنویسم،دقیقا میشه این قسمت:
This form is submitted in connection with an application for:
Naturalization             status as resident.        other(specify)
برای خودم که دارنده گرین کارت هستم باید status as resident انتخاب کنم؟
برای همسرم باید other  بزنم ؟جلوی other چی باید بنویسم؟باید بنویسم i-130 ؟
میشه لطفا یکی جواب بده.ممنون

بنویس و ریفر بده به فرم آی 130
ممنونم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-12-04 ساعت 22:09)a.behzadi نوشته:  [quote='rainbow21' pid='731730' dateline='1478890983']
سلام
چند تا سوال داشتم
۱-برای مدارکی که برای یو سی ای اس بایدبفرستیم کپی پاسپورتها باید برابر اصل شده باشه حتما؟
۲-.بهتره که چک بفرستیم یا مانی اوردر یا فرقی نمیکنه؟
۳-.مدارکو به چه آدرسی باید پست کنیم؟
۴.-کسایی ک نقص مدرک میخورن به چه دلیل میتونه باشه یعنی همه این مدارکو فرستادن وباز هم نقص مدرک خوردن؟!!! یا اینکه  مدارکشون کامل نبوده؟

4- من مداركم كامل بود و نقص خوردم و همون مدارك رو دوباره فرستادم و گفتن كامله. (كپي پاسپورت و اينا خواسته بودن)
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979
سلام دوستان خسته نباشید
من دو تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بکنید:
میخواستم بدونم کسی که داره گرین کارت می گیره می تونه بعد از گرفتن گرین کارت با گرفتن اجازه یا چیزی بیاد ایران؟
و بعد توی ایران ازدواج کنه و برای همسرش درخواست ویزا کنه ؟
و اینکه تا انجام این مراحل چقدر زمان لازمه؟
و توی این مدت میتونه توی ایران بمونه؟

این موضوع شدیدا فکر مارو درگیر کرده ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-05 ساعت 19:00)Amin738 نوشته:  سلام دوستان خسته نباشید
من دو تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بکنید:
میخواستم بدونم کسی که داره گرین کارت می گیره می تونه بعد از گرفتن گرین کارت با گرفتن اجازه یا چیزی بیاد ایران؟
و بعد توی ایران ازدواج کنه و برای همسرش درخواست ویزا کنه ؟
و اینکه تا انجام این مراحل چقدر زمان لازمه؟
و توی این مدت میتونه توی ایران بمونه؟

این موضوع شدیدا فکر مارو درگیر کرده ممنون میشم اگر بتونید راهنمایی کنید.

سلام به شما

بله با گرفتن پاس سفید یا همون re-entry permit
که اجازه میده دو سال امریکا نباشید.

البته بدون پاس سفید هم میتونید بیاید و چند ماهی اینطرف باشید و چند ماهی ان طرف ولی
بهتره پاس سفید بگیرید.

در حال حاضر حدود 2 سال طول میکشه تا زمان مصاحبه برسه ولی گرفتن ویزا با توجه
به کلیرنس خوردن اکثریت ممکنه حدود چند ماهی طول بکشه.

در تمام مدت انتظار مصاحبه شما میتونید ایران باشید ولی چند ماه قبل تاریخ مصاحبه باید تشریف ببرید امریکا.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، p.nsz
سلام دوستان،
معمولا جه مدت بعد از نامه اولیه از USCIS، کیس نامبر فرستاده میشه. من با USCIS صحبت میکردم حدود 5 ماه رو میگفت، خواستم ببینم تجربه شما چی بوده.
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-18 ساعت 06:06)mehdir نوشته:  سلام دوستان،
معمولا جه مدت بعد از نامه اولیه از USCIS، کیس نامبر فرستاده میشه. من با USCIS صحبت میکردم حدود 5 ماه رو میگفت، خواستم ببینم تجربه شما چی بوده.

سلام به شما

منظور از نامه اولیه چی هست؟
نامه رسید مدارک و اعلام priority date ؟
یا نامه اپروو شدن؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015