کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
سلام دوستان
من الان توی سفرنامه یکی از اعضا خوندم که تو مدارکی که برای uscis باید فرستاده بشه باید یکسری مدارک برای اثبات ازدواج مثل عکس های دو نفره و در صورتی که برای شوهر اقدام میشه باید کارت پایان خدمت هم ارسال بشه. درسته؟ من ارسال نکردم این هارو.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشید در رابطه با گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج و ارسال مدارک از ایران به اداره مهاجرت آمریکا NVC چند تا سوال داشتم
1-آیا ارسال کپی کارت پایان خدمت به همراه مدارک الزامی هست ؟
2- اداره مهاجرات آمریکا بمن نامه داده که طبق تعرفه جدید 520 دلار پول واریز کنم. آیا money Order مانی اوردر روش مطمنی هست؟ روش بهتر و مطمن تری هم هست؟
3- اینطوری که متوجه شدم باید چک مانی اوردر را از طریق صرافیها بگیرم بدون نام . بعد به نام خودمون چک رو پرش کنیم و به همراه مدارک به اداره مهاجرت پست کنیم آیا اداره پست چک تضمینی مانی اوردر را پست میکنه ؟ اشکال نمی گیره ؟
4- کدوم پست برای ارسال مدارک مطمن تر هست؟
لازم به ذکر هست که من و هسمرم هر دو در ایران زندگی می کنیم و از ایران اقدام می کنیم.از دوستان اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-18 ساعت 13:10)amini.niloofar@ymail.com نوشته:  سلام دوستان
من الان توی سفرنامه یکی از اعضا خوندم که تو مدارکی که برای uscis باید فرستاده بشه باید یکسری مدارک برای اثبات ازدواج مثل عکس های دو نفره و در صورتی که برای شوهر اقدام میشه باید کارت پایان خدمت  هم ارسال بشه. درسته؟ من ارسال نکردم این هارو.

با سلام به شما

ارسال میکردید ضرری که نداشت ولی ایرادی نداره...خود من هم که سه سال پیش البته ارسال کردم
عکس دو نفره و کارت سربازی رو نفرستادم...
ولی برای مرحله بعد که ان وی سی هست ترجمه گارت سربازی به همراه کپی برابر اصل رو حتما ارسال کنید...
عکس دو نفره بیشتر توی سفارت ممکنه لازم بشه....که برای کیس های ازدواجی خیلی سخت گیری نمی کنند ولی همراه داشته باشید...
فعلا جای هیچ نگرانی نیست
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشید در رابطه با گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج و ارسال مدارک از ایران به اداره مهاجرت آمریکا NVC چند تا سوال داشتم
2- اداره مهاجرات آمریکا بمن نامه داده که طبق تعرفه جدید 520 دلار پول واریز کنم. آیا money Order مانی اوردر روش مطمنی هست؟ روش بهتر و مطمن تری هم هست؟
3- اینطوری که متوجه شدم باید چک مانی اوردر را از طریق صرافیها بگیرم بدون نام . بعد به نام خودمون چک رو پرش کنیم و به همراه مدارک به اداره مهاجرت پست کنیم آیا اداره پست چک تضمینی مانی اوردر را پست میکنه ؟ اشکال نمی گیره ؟
لازم به ذکر هست که من و هسمرم هر دو در ایران زندگی می کنیم و از ایران اقدام می کنیم.از دوستان اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-18 ساعت 14:44)ebrahimgh نوشته:  با سلام و خسته نباشید در رابطه با گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج و ارسال مدارک از ایران به اداره مهاجرت آمریکا NVC چند تا سوال داشتم
2- اداره مهاجرات آمریکا بمن نامه داده که طبق تعرفه جدید 520 دلار پول واریز کنم. آیا money Order  مانی اوردر روش مطمنی هست؟ روش بهتر و مطمن تری هم هست؟
با تشکر فراوان

سلام به شما دوست عزیز

1- ترجمه کارت به همراه کپی برابر اصل که هر دو رو دارلترجمه انجام میده.
در مورد سوال 2و3 متاسفانه اطلاعاتم کافی نیست.
4- دی اچ ال و تی ان تی...فقط تی ان تی رو اگه میگیرید به شعبه اصلی که توی ظفر هست مراجعه کتید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-18 ساعت 14:58)ebrahimgh نوشته:  با سلام و خسته نباشید در رابطه با گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج و ارسال مدارک از ایران به اداره مهاجرت آمریکا NVC چند تا سوال داشتم

سلام دوست عزیز.پاسخ سوالاتتون رو به ترتیب میدم.1- در هیچ کجای مدارک درخواست شده ننوشته که پایان خدمت نیاز هست ولی فرستادنش هیچ ضرری نداره. 2- مانی اوردر هم روش مطمئنی هست و لی تهیه اون از صرافیها نامعتبره. باید از داخل آمریکا تهیه بشه. 3- فقط تی ان تی الان مدارک برای امریکا قبول میکنه.
و توضیح اصلی اینکه دوست عزیز شما باید مدارکتون حتماً از داخل آمریکا پست بشه.بهترین راه اینه که مدارکی رو که دارین برای یه دوست یا فامیل مطمئن در آمریکا بفرستید و اونها از اونجا مدارک رو پست کنن. این بهترین گزینه هست.موفق باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-12-18 ساعت 09:24)armehraboon نوشته:  
(2016-12-18 ساعت 06:06)mehdir نوشته:  سلام دوستان،
معمولا جه مدت بعد از نامه اولیه از USCIS، کیس نامبر فرستاده میشه. من با USCIS صحبت میکردم حدود 5 ماه رو میگفت، خواستم ببینم تجربه شما چی بوده.

سلام به شما

منظور از نامه اولیه چی هست؟
نامه رسید مدارک و اعلام priority date ؟
یا نامه اپروو شدن؟

دوست عزیز منظورم فرم I -797 Cهست. فکر کنم همونPriority Date میشه.
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-19 ساعت 10:55)mehdir نوشته:  
(2016-12-18 ساعت 09:24)armehraboon نوشته:  
(2016-12-18 ساعت 06:06)mehdir نوشته:  سلام دوستان،
معمولا جه مدت بعد از نامه اولیه از USCIS، کیس نامبر فرستاده میشه. من با USCIS صحبت میکردم حدود 5 ماه رو میگفت، خواستم ببینم تجربه شما چی بوده.

سلام به شما

منظور از نامه اولیه چی هست؟
نامه رسید مدارک و اعلام priority date ؟
یا نامه اپروو شدن؟

دوست عزیز منظورم فرم I -797 Cهست. فکر کنم همونPriority Date میشه.

خوب منظور uscis احتمالا زمان تقریبی اپروو شدن شما هست که همین حدود 5 6 ماه طول میشکه البته
استثنا هم داشتیم که زودتر یا دیر تر میشده.
بعد پرونده شما ارسال میشه به ان وی سی یا همون اداره مهاجرت امریکا که حدودا یکی دو ماهه کیس نامبر رو میدند بهتون.
کلا بعد از اپروو شدن سر و کار شما با اداره مهاجرت یا ان وی سی هست تا زمان مصاحبه.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdir
(2016-12-18 ساعت 15:29)romance33 نوشته:  
(2016-12-18 ساعت 14:58)ebrahimgh نوشته:  با سلام و خسته نباشید در رابطه با گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج و ارسال مدارک از ایران به اداره مهاجرت آمریکا NVC چند تا سوال داشتم

سلام دوست عزیز.پاسخ سوالاتتون رو به ترتیب میدم.1- در هیچ کجای مدارک درخواست شده ننوشته که پایان خدمت نیاز هست ولی فرستادنش هیچ ضرری نداره. 2- مانی اوردر هم روش مطمئنی هست و لی تهیه اون از صرافیها نامعتبره. باید از داخل آمریکا تهیه بشه. 3- فقط تی ان تی الان مدارک برای آمریکا قبول میکنه.
و توضیح اصلی اینکه دوست عزیز شما باید مدارکتون حتماً از داخل آمریکا پست بشه.بهترین راه اینه که مدارکی رو که دارین برای یه دوست یا فامیل مطمئن در آمریکا بفرستید و اونها از اونجا مدارک رو پست کنن. این بهترین گزینه هست.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوال:
1- آیا واقعا مدارک حتما باید از داخل آمریکا ارسال بشه؟ من مدارک اولیه را با پست پیشتاز از داخل ایران فرستادم و به اداره مهاجرت رفت. اونها هم گفتند باید پول مطابق جدول جدید 520 دلار بفرستد به همراه مدارک . که الان می خوام مانی اوردر از یک صرافی بگیرم و همه مدارک را بهمراه مانی اوردر بفرستم .. با توجه به تجربه شما مشکلی وجود داره؟
2-آیا صرافی معتبری در تهران می شناسید که مانی اوردر آمریکایی تهیه کنه؟
3- سوال مهم اینه که اگر کسی مانی اوردر از کانادا بگیره اداره مهاجرت امریکا قبول میکنه؟ مگه مانی اوردر مثل چک رمزدار تضمینی نمی مونه .. مگه نمیشه از هرجای دنیا از بانک گرفت ؟ آیا دوست من که هلند است آیا میتونه مانی اوردر آمریکا در وجه اداره مهاجرت بگیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-10-17 ساعت 13:42)Ultraseaboy نوشته:  سلام N.Dعزیز.
اگه شما پاسپورت داشته باشید میتونید اقدام کنید برای فرد مورد نظرتون.البته اونجوری که من پرسیدم میگند حدود 1.5 سال طول میکشه.البته اگه مدارک و مستندات ازدواج کامل باشه.

سوال:
1- آیا واقعا مدارک حتما باید از داخل آمریکا ارسال بشه؟ من مدارک اولیه را با پست پیشتاز از داخل ایران فرستادم و به اداره مهاجرت رفت. اونها هم گفتند باید پول مطابق جدول جدید 520 دلار بفرستد به همراه مدارک . که الان می خوام مانی اوردر از یک صرافی بگیرم و همه مدارک را بهمراه مانی اوردر بفرستم .. با توجه به تجربه شما مشکلی وجود داره؟
2-آیا صرافی معتبری در تهران می شناسید که مانی اوردر آمریکایی تهیه کنه؟
3- سوال مهم اینه که اگر کسی مانی اوردر از کانادا بگیره اداره مهاجرت امریکا قبول میکنه؟ مگه مانی اوردر مثل چک رمزدار تضمینی نمی مونه .. مگه نمیشه از هرجای دنیا از بانک گرفت ؟ آیا دوست من که هلند است آیا میتونه مانی اوردر آمریکا در وجه اداره مهاجرت بگیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان برای کسی که گرین کارت داره چقدر طول میکه همسرش رو بیاره امریکا؟ برای سیتیزن چی
/
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-27 ساعت 07:46)mechanicalengineer نوشته:  دوستان برای کسی که گرین کارت داره چقدر طول میکه همسرش رو بیاره آمریکا؟ برای سیتیزن چی
/

با سلام

حدود دو سال یا دو سال و نیم طول میکشه نوبت سفارت و مصاحبه بشه...
برای سیتیزن این مقدار کمتر از دو سال هست...

البته کلا بستگی به سیاست جلو رفتن ویزا بولتن و شلوغی یا خلوتی افراد متقاضی هم داره....

تفاوت مهم این هست که ازدوا با گرین کارتی جلو رفتن پرونده و نهایی شدنش بستگی به اعلام ویزا بولتن داره که چه زمان
پرونده کارنت میشه

ولی ازدواج با سیتیزن از این قاعده مستثنی هست و پرونده کلا کارنت هست.

حالا یه زمانی هم بوده مثل پارسال که نوبت کیس های گرین کارتی داشت سریعتر جلو میرفت ولی کلا ازدواج با سیتیزن زمانش قابل پیش بینی تر هست.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: a.behzadi
(2016-12-27 ساعت 08:18)armehraboon نوشته:  
(2016-12-27 ساعت 07:46)mechanicalengineer نوشته:  دوستان برای کسی که گرین کارت داره چقدر طول میکه همسرش رو بیاره آمریکا؟ برای سیتیزن چی
/

با سلام

حدود دو سال یا دو سال و نیم طول میکشه نوبت سفارت و مصاحبه بشه...
برای سیتیزن این مقدار کمتر از دو سال هست...

البته کلا بستگی به سیاست جلو رفتن ویزا بولتن و شلوغی یا خلوتی افراد متقاضی هم داره....

تفاوت مهم این هست که ازدوا با گرین کارتی جلو رفتن پرونده و نهایی شدنش بستگی به اعلام ویزا بولتن داره که چه زمان
پرونده کارنت میشه

ولی ازدواج با سیتیزن از این قاعده مستثنی هست و پرونده کلا کارنت هست.

حالا یه زمانی هم بوده مثل پارسال که نوبت کیس های گرین کارتی داشت سریعتر جلو میرفت ولی کلا ازدواج با سیتیزن زمانش قابل پیش بینی تر هست.
ممنون
میشه تو این فاصله همسرت رو به عنوان ویزیتور یا توریت یا هر چیز دیگری برای مدت کوتاه برد یا کلا فقط باید صبر کرد؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان