کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
راستش به نظر من با روی کار آمدن دولت جدید اوضاع کمی پیچیده تره و نمیشه قطعی نظر داد بهتره با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید. چون ما هر اطلاعاتی بدیم بر اساس داده های پیشین هست و کیس هایی که دیدم شما دوسال دست کم طول میکشه که همسرتون رو ببرید و مطمئن باشید که انتظار کشیدن بعد از ازدواج سخت تر میشه حالا هر قدر هم رابطه شما جدی و آزاد بوده باشه باز توی پروسه پرونده که بیافتین استرس ها بیشتر میشه پس توصیه و نظر شخصی من این هست که اگه واقعا تصمیمتون جدی هست و پس از مشورت با یک وکیل مهاجرت شما به جای دوسال بعد همین الان اقدام کنید.
(2017-03-09 ساعت 09:52)crisis نوشته:  با سلام میخواستم از دوستانی که در این زمینه اطلاعات  کاملی دارن یک سوال بپرسم. بنده گرین کارت دارم و در کالیفرنیا به مدت یک ساله زندگی میکنم و قراره دوسال دیگه به ایران برگردم و با دوست دخترم ازدواج کنم . میخواستم بدونم من میتونم با داشتن گرین کارت برای خانومم اقدام بکنم اگر میتونم چه مدت طول میکشه و اسم فرم که باید اقدام کنم چی میباشد؟
Case: F2a
priority date : 30 Sep 2016
Approved: 25 Oct 2017
Invoice number: 21 Dec2017
paying fees:29 Dec 2017
Complete:28 Feb 2018
Case changed to Ir1: 19 Oct 2018
Receiving interview letter:16 Nov 2018
interview date 13 DEC 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
(2017-03-22 ساعت 21:59)sara-d نوشته:  دوست عزیز پرونده ما هم درست مثل شماست درست 30 سپتامبر دریافت شده اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته و نامه دوم نیومده منم خیلی نگران و منتظرم دوست دیگری هم همین وضعیت رو داشتن اینجا. نمی دونم ما تا کی باید منتظر باشیم؟؟؟
(2017-03-22 ساعت 01:42)lossi نوشته:  با سلام
من برای ویزای ازدواج برای همسرم درخواست دادم ، ولیکن از اکتبر ‎2016‎ تا الان فقط همون نامه اول رو دریافت کردم که اطلاعاتم رو تایید کردن . کسی میدونه تا دریافت نامه ی دوم و دریافت کیس نامبر چقدر دبگه باید منتظر موند ؟ و آیا این طبیعی هست که خبری از نامه ی دوم نیست ؟؟
با تشکر

ببخشید شما توی این مدت تماس هم گرفتین ببینین چرا اینقدر طولانی شده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-26 ساعت 17:51)Abdorrezaa نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 01:42)lossi نوشته:  من برای ویزای ازدواج برای همسرم درخواست دادم ، ولیکن از اکتبر ‎2016‎ تا الان فقط همون نامه اول رو دریافت کردم که اطلاعاتم رو تایید کردن . کسی میدونه تا دریافت نامه ی دوم و دریافت کیس نامبر چقدر دبگه باید منتظر موند ؟ و آیا این طبیعی هست که خبری از نامه ی دوم نیست ؟؟
با تشکر
برای من هم نوامبر نامه اومد که مدارک رو دریافت کردند. فقط همین. تو سایت هم آپدیت دیگه ای نیست.

سلام دوستان
من هم نامه اول رو در نوامبر دریافت کردم با شرایط مشابه کیس شما. البته یادمه که همینجا این سوال رو پرسیدم و گفتن پنج ماه باید صبر کنم و الان داره وارد ماه ششم میشه! من چند بار تلاش کردم به سفارت زنگ بزنم ولی تلفن گویا هیچ گزینه ای در اینباره نداره که چطور کیسمون رو پیگیری کنیم! لطفا اگر کسی شرایط مشابه داره و پیشرفتی داشته یا راهکاری به اشتراک بزاره.
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
من برای ویزای ازدواج برای همسرم درخواست دادم ، ولیکن از اکتبر ‎2016‎ تا الان فقط همون نامه اول رو دریافت کردم که اطلاعاتم رو تایید کردن . کسی میدونه تا دریافت نامه ی دوم و دریافت کیس نامبر چقدر دبگه باید منتظر موند ؟ و آیا این طبیعی هست که خبری از نامه ی دوم نیست ؟؟
با تشکر

zang bezan NVC case numbero midand ba telephone
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-26 ساعت 20:18)ماریو نوشته:  
(2017-03-26 ساعت 17:51)Abdorrezaa نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 01:42)lossi نوشته:  من برای ویزای ازدواج برای همسرم درخواست دادم ، ولیکن از اکتبر ‎2016‎ تا الان فقط همون نامه اول رو دریافت کردم که اطلاعاتم رو تایید کردن . کسی میدونه تا دریافت نامه ی دوم و دریافت کیس نامبر چقدر دبگه باید منتظر موند ؟ و آیا این طبیعی هست که خبری از نامه ی دوم نیست ؟؟
با تشکر
برای من هم نوامبر نامه اومد که مدارک رو دریافت کردند. فقط همین. تو سایت هم آپدیت دیگه ای نیست.

سلام دوستان
من هم نامه اول رو در نوامبر دریافت کردم با شرایط مشابه کیس شما. البته یادمه که همینجا این سوال رو پرسیدم و گفتن پنج ماه باید صبر کنم و الان داره وارد ماه ششم میشه! من چند بار تلاش کردم به سفارت زنگ بزنم ولی تلفن گویا هیچ گزینه ای در اینباره نداره که چطور کیسمون رو پیگیری کنیم! لطفا اگر کسی شرایط مشابه داره و پیشرفتی داشته یا راهکاری به اشتراک بزاره.
با سپاس.

سلام به همگی، من هم مثل شماها همون حوالی اقدام کردم، 3 هفته پیش تماس گرفتم صحبت کردم، به خصوص که این قضیه ها پیش اومده خواستم ببینم چقدر باید منتظر شد. جوابی که گرفتم این بود که هیج اتفاقی نیفتاده و کیس ها به روال عادی داررن بررسی میشن، 3 هفته پیش به من گفت ما تا همین امروز کیس های که تا 22 اگست اومدن و را داریم رسیدگی میکنیم و به من گفت که بر اساس همین روال شما احتمالا تا 2 ماه دیگه رسیدگی و خبر دار میشید.
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، a.behzadi
(2017-03-26 ساعت 21:26)a.behzadi نوشته:  
با تشکر

احتمالا تو ماه جدید و تو ویزا بولتن جدید خبری میشود.
من که وکیلم گرفتم وضعیت فرقی با دیگر دوستا نداره.
فقط میگه به دلیل اومدن دولت جدید اکثر فورمه های محاجرتی تعغییر داشته و پروسه هم یه کم طول میکشه.
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
پاسخ
(2017-03-26 ساعت 21:26)a.behzadi نوشته:  
با تشکر

توی مرحله اول ربطی به ان وی سی نداره، و تا USCIS تایید نکنه به انی وی سی نمیره. ه
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS
پاسخ
سلام دوستان

پرویریتی دیت من و همسرم جولای ۲۰۱۵ هست و احتمال داره که تو بولتن بعدی مارو بخونن، سوال من اینه که نامه اینترویو رو قبل از اینکه بولتن بزنند میفرستند یا بعدش، چون حدود ده روز دیگه بولتن رو میزنن می‌خواستم بدونم آیا ما باید الان منتظر ایمیل نوبت سفارت باشیم یا بعد از اینکه بولتن رو تو سایت زدن.

نامه تکمیل مدارک رو حدود هشت یا نه ماه پیش دریافت کردیم.

باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-27 ساعت 08:01)mehdir نوشته:  
(2017-03-26 ساعت 20:18)ماریو نوشته:  
(2017-03-26 ساعت 17:51)Abdorrezaa نوشته:  برای من هم نوامبر نامه اومد که مدارک رو دریافت کردند. فقط همین. تو سایت هم آپدیت دیگه ای نیست.

سلام دوستان
با سپاس.

سلام به همگی، من هم مثل شماها همون حوالی اقدام کردم، 3 هفته پیش تماس گرفتم صحبت کردم، به خصوص که این قضیه ها پیش اومده خواستم ببینم چقدر باید منتظر شد. جوابی که گرفتم این بود که هیج اتفاقی نیفتاده و کیس ها به روال عادی داررن بررسی میشن، 3 هفته پیش به من گفت ما تا همین امروز کیس های که تا 22 اگست اومدن و را داریم رسیدگی میکنیم و به من گفت که بر اساس همین روال شما احتمالا تا 2 ماه دیگه رسیدگی و خبر دار میشید.

سلام ، من هم دسامبر نامه ي اول رو گرفتم و براي كارها وكيل دارم ، اما متاسفانه درست جواب نميدن ، من خيلي تحقيق كردم ، از اين لينك ميتونيد مطلع بشين كه اوضاع از چه قراره ، البته اپليكيشن هم داره كه ميتونيد كيس نامبرتون رو وارد كنيد و هر وقت اپروو بشه نوتيفيكيشن مياد ، الان كه ماه آپريل هست ، تا آخر ژانويه آپديت شده ، كه تا ٣١ ژانويه ٢٠١٧ ، پرونده هاي ٢٣ آگوست ٢٠١٦ و ما قبل بررسي ميشه براي كيس هاي f2a و براي سيتيزن ها ١٥ اكتبر ٢٠١٦ و ماقبل ! خيلي راحت ميتونيد پيش بيني كنيد تقريبا براي من كه دسامبر هست حدودا ٤ ماه ديگه بايد اپروو بشه

https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
https://egov.uscis.gov/cris/processingTi...pYgL0uJWSv
البته اين تاريخ هايي كه گفتم مربوط به سرويس سنتر كاليفرنيا هست
پاسخ
(2017-02-16 ساعت 00:09)armehraboon نوشته:  
(2017-02-15 ساعت 23:55)nedafarsi نوشته:  سلام
من گرینکارد هلدر هستم و میخوام با دوست پسرم که ویزای دانشجویی اف وان داره ازدواج کنم. من ترجیح میدم هردوبریم ایران و اول اونجا ازدواج کنیم و بعد برگردیم آمریکا براش گرین کارت اپلای کنیم ولی فکر کنم با توجه به این که ویزاش سینگل انتری هست امکانش وجود نداشته باشه. سوال من اینه که بعد از ازدواج ما در آمریکا تغییر استتوسش چطوری خواهد بود. یعنی ویزای فعلیش یا اپلیکیشن گرین کارت تا انجام پروسه گرین کارت که احتمالاْ ۱-۲ ساله این امکان رو به ایشون میده که بعد از خروج دوباره وارد خاک آمریکا بشه؟

با سلام به شما

تا اونجا که من اینجا خوندم و وکلا کفتند ...ازدواج با گرین کارتی تغییری در وضعیت فعلی ویزای ایشون نمیده...
و بعد اتمام مدت ویزای دانشجویی ایشون ..ویزا تبدیل به F2 میشه....

البته پیشنهاد میکنم از یکی دو تا وکیل بپرسید...چون اولا این مضوع چندین بار مطرح شد اینجا ولی
عملا ندیدیم نتیجه نهایی چی شد... و ضمنا امکان تغییر قانون همیشه هست...

ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری هم گرفیتد اینجا به اشتارک بگدارید.

سلام
مرسی از اطلاعاتتون. من با یه وکیل اینجا صحبت کردم و ایشون هم حرف شما رو میزد. اگرچه ما از داخل امریکا میخوایم اقدام کنیم ولی باز هم باید ۲-۳ سال تو نوبت بمونیم و بعدش ظاهرا ۶ ماهه اپرود میشه و طی این مدت٬ پروسه درخواست گرین کارت برای همسر من به منزله ویزا یا استتوس دیگه ای نیست و خودش باید ویزا داشته باشه. جالب این که در حین این پروسه همسرم ممکنه به خاطر مسايل کاری مجبور به تغییر استتوس از ویزای دانشجویی به J بشه و در این شرایط همین درخواست گرین کارت ممکنه به ضررش تموم بشه چون برای این قبیل ویزاها مثل ویزای دانشجویی متقاضی به نوعی متعهد میشه که قصد موندن در امریکا رو نداره در حالیکه همسرم آلردی اینجا ازدواج کرده! خلاصه خیلی پیچیده هست جریان
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، محبوبه. 68
چنان سکوتی کتگوری ازدواج با گرین کارت را فرا گرفته که آدم وحشت میکنه
دوستان اگر کسی که توی پروسه هست نامه جدید یا پیشرفتی روی پرونده اش ایجاد شده اطلاع بده تا بدونیم پیشرفتی هست یا نه؟
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، محبوبه. 68
(2017-04-09 ساعت 16:01)melon نوشته:  چنان سکوتی کتگوری ازدواج با گرین کارت را فرا گرفته که آدم وحشت میکنه
دوستان اگر کسی که توی پروسه هست نامه جدید یا پیشرفتی روی پرونده اش ایجاد شده اطلاع بده تا بدونیم پیشرفتی هست یا نه؟

شما فرم ای-۱۳۰ در ۴ماه اپرو شد؟ می‌تونم بپرسم کدوم سرویس سنتر ارسال شده بود فرمتون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان 2015 priority date man aug 03 هستش تمامى مبالغ رو هم پرداخت كردم و نقص مدارك تا الان نداشتم و يه نامه گرفتم از nvc تو آبان ماه كه نوشته بود شما در جدول هستين و ماكزيمم تا ٣ ماه ديگه وقت سفارتتون ميشه و نامه از ما دريافت ميكنين تا الان هيچ نامخ اى نگرفتم تو رو خدا راهنماييم كنيد به نظرتون وقت سفارت من كيه ؟ الان جدول ويزا بولتون رو چك ميكنم ميبينم به كسايى كه may 2015 اقدام كردن وقت سفارت ميدن

Category:F2A
Priority Date: 13-AUg-2015
Interview: 13-June-2017
Embassy: Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان جفت جدولای بولتن به جلو حرکت کرد انشالله کار هممون راه بیفته
پاسخ
تشکر کنندگان: homayoon_tav@yahoo.com ، sib 24
(2017-04-11 ساعت 23:35)sam68 نوشته:  سلام دوستان جفت جدولای بولتن به جلو حرکت کرد انشالله کار هممون راه بیفته

سلام خدارو شكر ، واقعا نگران بودم ولي خب رَآه افتاد ، فقط يه سؤال الان براي ساپورت مالي چه بايد كرد ؟ بايد وايسيان إيميل بل نامه اَي بياد يا خودمون بايد كاري انجام بديم ؟ چه كاري ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان