کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2018-03-07 ساعت 17:41)babakzar نوشته:  خودتون هم میتونید انجام بدین یا یک نفر که آمریکاست هر کسی میتونه باشه
ارسال مدارک هم چیز خاصی نداره که وکیل بخواد
لیست مدارک درخواستی را تهیه می‌کنید و پست می‌کنید

(2018-03-07 ساعت 17:21)nargesi نوشته:  سلام
Nvc به من ایمیل زده برا تکمیل مدارک. مرحله اول گفته
Choose an agent
این منظور یه وکیل یا کسی رو برای ادامه کار باید انتخاب کنیم؟
شما خودتون مدارک nvc رو تکمیل کردید یا کسی انجام داد براتون؟
کسی وکیل خوب یا کسی که کارای مدارک رو انجام بده میدونید؟ ممنون

مسئله اینه لیست مدارک که فرم مثلا i864 یا فلان فرم رو بفرستید نگفته. به صورت کلی گفته مدارک مالی بفرستید. که خب پس خوده آدم باید بگرده ببینه کدوم فرما رو باید بفرسته.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
بهتون کیس نامبر و اینویس را داده؟

(2018-03-07 ساعت 17:50)nargesi نوشته:  
(2018-03-07 ساعت 17:41)babakzar نوشته:  خودتون هم میتونید انجام بدین یا یک نفر که آمریکاست هر کسی میتونه باشه

(2018-03-07 ساعت 17:21)nargesi نوشته:  سلام
Nvc به من ایمیل زده برا تکمیل مدارک. مرحله اول گفته
Choose an agent
این منظور یه وکیل یا کسی رو برای ادامه کار باید انتخاب کنیم؟
شما خودتون مدارک nvc رو تکمیل کردید یا کسی انجام داد براتون؟
کسی وکیل خوب یا کسی که کارای مدارک رو انجام بده میدونید؟ ممنون

مسئله اینه لیست مدارک که فرم مثلا i864  یا فلان فرم رو بفرستید نگفته. به صورت کلی گفته مدارک مالی بفرستید. که خب پس خوده آدم باید بگرده ببینه کدوم فرما رو باید بفرسته.
پاسخ
تشکر کنندگان:
کیس نامبر و اینویس داریم.
تو پی دی افه nvc یه لیستی دادن که چیا باشه اما من چون جوین اسپانسر میخوام بگیرم به نظرم اومد یه فرما دیگه هم باید پر کنم که تو کاور شیته nvc نیست.
شما جوین اسپانسر داشتین؟
(2018-03-07 ساعت 18:24)babakzar نوشته:  بهتون کیس نامبر و اینویس را داده؟

(2018-03-07 ساعت 17:50)nargesi نوشته:  

مسئله اینه لیست مدارک که فرم مثلا i864  یا فلان فرم رو بفرستید نگفته. به صورت کلی گفته مدارک مالی بفرستید. که خب پس خوده آدم باید بگرده ببینه کدوم فرما رو باید بفرسته.
F1
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرم i-864 را باید پر کنید

(2018-03-07 ساعت 19:23)nargesi نوشته:  کیس نامبر و اینویس داریم.
تو پی دی افه nvc یه لیستی دادن که چیا باشه اما من چون جوین اسپانسر میخوام بگیرم به نظرم اومد یه فرما دیگه هم باید پر کنم که تو کاور شیته nvc نیست.
شما جوین اسپانسر داشتین؟

(2018-03-07 ساعت 17:50)nargesi نوشته:  مسئله اینه لیست مدارک که فرم مثلا i864  یا فلان فرم رو بفرستید نگفته. به صورت کلی گفته مدارک مالی بفرستید. که خب پس خوده آدم باید بگرده ببینه کدوم فرما رو باید بفرسته.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-08 ساعت 21:06)babakzar نوشته:  فرم i-864 را باید پر کنید

(2018-03-07 ساعت 19:23)nargesi نوشته:  کیس نامبر و اینویس داریم.
شما جوین اسپانسر داشتین؟

دوست عزیز شما خودتون میشید اسپانسر پس هر مدرکی که برای خودتون میگذارید برای اسپانسر هم همون مدارک را بایستی بگذارید جوین اسپانسر فرم I864 لازم دارد با فیش حقوقی و اظهارنامه های مالیاتی و کپی پاسپورت و یا سیتیزن شیپی اگر اسپانسر سیتیزن نیست کپی از پشت و رو گرین کارت بخاطر همینه که تو فرمی که که میفرستند مدارک جوین اسپانسر نمی نویسند
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

دوستانی که پرایوریتی دیت دسامبر 2016 هستن کسی نامه تایید دریافت کرده یا هنوز خبری نیست؟
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-12 ساعت 04:30)rezaahvaz نوشته:  سلام

دوستانی که پرایوریتی دیت دسامبر 2016 هستن کسی نامه تایید دریافت کرده یا هنوز خبری نیست؟

سلام
من نوامبر 2016 پرایوریتی دیت گرفتم و هنوز اپرو نشدم. البته خواستم نکته ای زو ذکر کنم و بسیار محتاطم که بدون رفرنس و با تکیه بر شنیده ها حرفی نزنم چون به هر حال جو به اندازه کافی مایوس کننده هست... من به تازگی با دو تا وکیل خبره مهاجرتی در امریکا قرار گذاشتم و مشاوره گرفتم و هر دو گفتن که به خاطر قانون مهاجرتی روند پرونده ها کند هست و متاسفانه فعلا ویزایی صادر نمیشه از کشورهای شامل این قانون  Sad  و اینکه باید صبر کرد تا ماه June که قانون داره بررسی میشه. وکیل ها گفتن که کاری از دستشون برنمیاد ولی به هر حال کیس های خانوادگی شامل همسر و فرزند اولویت دارند. وکیل دوم که دو هفته پیش دیدمش گفت: باید یه ویزا بولتن مراجعه کرد و یه تخمین حدودی زد که روند ویزاها چطوری بوده! ولی من چک کردم و سر درنیاوردم فقط فکر میکنم اخرین حرکت ها تا مارچ 2016 بوده و بعدش هیچی. حالا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه درباره ویزا بواتن و اینکه اپدیت جدیدی داره منم خوشحال میشم بدونم و لینکش رو به اشتراک بگذارند. امیدوارم به زودی قوانین کمی به نفع خوانواده ها حداقل تغییر مثبت کنه.
کیس نامبر: 2015AS1XXX>سفارت: انکارا> ارسال فرم ها: 28می> مصاحبه : 3دسامبر|| تعداد اعضای کیس: 1نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: rezaahvaz
(2018-03-13 ساعت 08:21)ensi1981 نوشته:  

سلام
من نوامبر 2016 پرایوریتی دیت گرفتم و هنوز اپرو نشدم. البته خواستم نکته ای زو ذکر کنم و بسیار محتاطم که بدون رفرنس و با تکیه بر شنیده ها حرفی نزنم چون به هر حال جو به اندازه کافی مایوس کننده هست... من به تازگی با دو تا وکیل خبره مهاجرتی در آمریکا قرار گذاشتم و مشاوره گرفتم و هر دو گفتن که به خاطر قانون مهاجرتی روند پرونده ها کند هست و متاسفانه فعلا ویزایی صادر نمیشه از کشورهای شامل این قانون  Sad  و اینکه باید صبر کرد تا ماه June که قانون داره بررسی میشه. وکیل ها گفتن که کاری از دستشون برنمیاد ولی به هر حال کیس های خانوادگی شامل همسر و فرزند اولویت دارند. وکیل دوم که دو هفته پیش دیدمش گفت: باید یه ویزا بولتن مراجعه کرد و یه تخمین حدودی زد که روند ویزاها چطوری بوده! ولی من چک کردم و سر درنیاوردم فقط فکر میکنم اخرین حرکت ها تا مارچ 2016 بوده و بعدش هیچی. حالا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه درباره ویزا بواتن و اینکه اپدیت جدیدی داره منم خوشحال میشم بدونم و لینکش رو به اشتراک بگذارند. امیدوارم به زودی قوانین کمی به نفع خوانواده ها حداقل تغییر مثبت کنه.

دوست عزیز حرف شما درست فعلا صدور ویزا خیلی کم نه اینکه اصلا ویزا صادر نمیشه چون دیدم کسانی که براشون ویزا هم صادر شده ولی روند ویزا بولتن روال عادی خودش را داره طی میکنه میتونم بگم که نوبت شما برای سفارت حدودا نوامبر یا دسامبر 2018 میشه پروسه ازدواج با گرین کارتی 2 تا 3 سال هست ممکن ویزا سخت بدهند ولی تو روند کارشون برای رفتن به مصاحبه اختلالی به وجود نیومده بعضی مواقع زود اپروو میکنند ولی پروسه توی ان وی سی طولانی میشه بعضی وقتها هم برعکس پس نگران نباشید انشالله که تو ماه اپریل دادگاه عالی رای مثبت به منتظران عزیز میدهد
موفق و پاینده باشید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: babakzar ، rezaahvaz ، armehraboon

سلام
من نوامبر 2016 پرایوریتی دیت گرفتم و هنوز اپرو نشدم. البته خواستم نکته ای زو ذکر کنم و بسیار محتاطم که بدون رفرنس و با تکیه بر شنیده ها حرفی نزنم چون به هر حال جو به اندازه کافی مایوس کننده هست... من به تازگی با دو تا وکیل خبره مهاجرتی در آمریکا قرار گذاشتم و مشاوره گرفتم و هر دو گفتن که به خاطر قانون مهاجرتی روند پرونده ها کند هست و متاسفانه فعلا ویزایی صادر نمیشه از کشورهای شامل این قانون  Sad  و اینکه باید صبر کرد تا ماه June که قانون داره بررسی میشه. وکیل ها گفتن که کاری از دستشون برنمیاد ولی به هر حال کیس های خانوادگی شامل همسر و فرزند اولویت دارند. وکیل دوم که دو هفته پیش دیدمش گفت: باید یه ویزا بولتن مراجعه کرد و یه تخمین حدودی زد که روند ویزاها چطوری بوده! ولی من چک کردم و سر درنیاوردم فقط فکر میکنم اخرین حرکت ها تا مارچ 2016 بوده و بعدش هیچی. حالا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه درباره ویزا بواتن و اینکه اپدیت جدیدی داره منم خوشحال میشم بدونم و لینکش رو به اشتراک بگذارند. امیدوارم به زودی قوانین کمی به نفع خوانواده ها حداقل تغییر مثبت کنه.

سلام

ممنون از جوابتون. من بیشتر منظورم اپروو شدن بود تا مراحل دیگه آخه هنوز اپروو هم نشده کیس من و البته ظاهرا واسه بقیه هم به همین شکل هست . کلا نمیدونم سرویس
سنتر کالیفرنیا چکار میکنه که هنوز اپروو هم نکرده هر وقت هم زنگ میزنم میگن که هیچ مشکل خاصی نیست و توی صف هستین . امیدوارم مراحل بعدی طول نکشه مثل این
ممنون
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-16 ساعت 10:16)rezaahvaz نوشته:  

سلام

سلام

ممنون از جوابتون. من بیشتر منظورم اپروو شدن بود تا مراحل دیگه آخه هنوز اپروو هم نشده کیس من و البته ظاهرا واسه بقیه هم به همین شکل هست . کلا نمیدونم سرویس
سنتر کالیفرنیا چکار میکنه که هنوز اپروو هم نکرده هر وقت هم زنگ میزنم میگن که هیچ مشکل خاصی نیست و توی صف هستین . امیدوارم مراحل بعدی طول نکشه مثل این
ممنون

نگران نباشید ممکن اپرو طول بکشه ولی از اونطرف تو ان وی سی جبران میشه جدول بولتن که نشون میده فعلا همه چیز طبق روال داره پیش میره
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2018-03-17 ساعت 10:49)melon نوشته:  
(2018-03-16 ساعت 10:16)rezaahvaz نوشته:  
(2018-03-13 ساعت 08:21)ensi1981 نوشته:  سلام

سلام

ممنون

نگران نباشید ممکن اپرو طول بکشه ولی از اونطرف تو ان وی سی جبران میشه جدول بولتن که نشون میده فعلا همه چیز طبق روال داره پیش میره

امیدوارم جدول همینطور پیش برود و مثل این اپروو کردن طول نکشه . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
گرین کارت موقت یا دائم همسر رو چک میکنن زمانی که میخوان گرین کارت رو صادر کنن از ازدواج 2سال گذشته باشه یا از ازدواج تا زمان تشکیل پرونده 2 سال شده باشه؟ یعنی اگر من 1 ماه بعد ازدواج درخواست داده باشم و 3 سال بعد نوبت پرونده بشه آیا همسرم موقت میگیرن یا دائم؟
ممنون
F1
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-03-28 ساعت 19:57)nargesi نوشته:  سلام
گرین کارت موقت یا دائم همسر رو چک میکنن زمانی که میخوان گرین کارت رو صادر کنن از ازدواج 2سال گذشته باشه یا از ازدواج تا زمان تشکیل پرونده 2 سال شده باشه؟ یعنی اگر من 1 ماه بعد ازدواج درخواست داده باشم و 3 سال بعد نوبت پرونده بشه آیا همسرم موقت میگیرن یا دائم؟
ممنون
متوجه سوالتون نشدم..ولی کلا کارت سبز موقت دوساله ناشی از ازدواج تنها دوسال بعدش قابل تبدیل به ده ساله هست در صورتیکه ازدواج کماکان پا برجا باشه.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-28 ساعت 20:21)shahin61 نوشته:  
ممنون
متوجه سوالتون نشدم..ولی کلا کارت سبز موقت دوساله ناشی از ازدواج  تنها دوسال بعدش قابل تبدیل به ده ساله هست  در صورتیکه ازدواج کماکان پا برجا باشه.

خب اینجور بگم
فرض کنید یکی ژانویه 2010 ازدواج کرده و فوریه 2010 پرونده برای گرین کارت همسرش تشکیل داده. و بعد فرص کنید ژانویه 2014 شخص وقت مصاحبه میگیره و ویزای یک ضرب میگیره و وارد امریکا میشه. آیا این شخص گرین کارت دائم میگیره یا موقت؟
چون من میدونم گاهی گرین کارت دائم میدن از همون اول و گاهی موقت. و این بستگی به مدت زمان ازدواج تا تشکیل پرونده داره و شاید هم مدت زمان ازدواج تا گرفتن گرین کارت داره.
F1
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-03-28 ساعت 20:57)nargesi نوشته:  
(2018-03-28 ساعت 20:21)shahin61 نوشته:  
ممنون
متوجه سوالتون نشدم..ولی کلا کارت سبز موقت دوساله ناشی از ازدواج  تنها دوسال بعدش قابل تبدیل به ده ساله هست  در صورتیکه ازدواج کماکان پا برجا باشه.

خب اینجور بگم
فرض کنید یکی ژانویه 2010 ازدواج کرده و فوریه 2010 پرونده برای گرین کارت همسرش تشکیل داده. و بعد فرص کنید ژانویه 2014 شخص وقت مصاحبه میگیره و ویزای یک ضرب میگیره و وارد آمریکا میشه. آیا این شخص گرین کارت دائم میگیره یا موقت؟
چون من میدونم گاهی گرین کارت دائم میدن از همون اول و گاهی موقت. و این بستگی به مدت زمان ازدواج تا تشکیل پرونده داره و شاید هم مدت زمان ازدواج تا گرفتن گرین کارت داره.
خیر موقت میدن.دایمی بعدآ هست.حداقل دوسال بعدش.
قبلآ اینطور بوده ولی سالهاست که ابتدآ موقت میدن ..فکر کنم بیشتر برای اطمینان از صحت ازدواج هست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: nargesi ، afshin4749

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان