کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره جواب من بده
نامزد من از طریق سرمایه گذاری اقدام کرده طوری که پس از ورود به امریکا چند ماه بعد گرین کارت میدن بهش
می دونم نمیشه با گرین کارت برای اقامت من اقدام کنه
ولی اگه عقد رسمی کنیم به عنوان همسرش ایا امکان گرفتن اقامت برای من هست؟؟
و چه مدت این پروسه زمان میبره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستام من تقریبا ۱۷ ماه پیش مدارک و فرم i-130 رو برای همسرم در کالیفرنیا ارسال کردم و الان ۱۵ ماه هستش که نامه تایید دریافت مدارک برام اومده و شماره رسید بهم دادن ولی بعد از این وضعیت کیس هیچ تغییری نکرده و تو status check همش همین رو میزنه که
On August 16, 2017, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxxxxxxx, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case.

نمیدونم الان باید کاری انجام بدم یا باید منتظر باشم تا نامه بفرستن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-11 ساعت 05:32)kingrokh نوشته:  سلام
دوستام من تقریبا ۱۷ ماه پیش مدارک و فرم i-130 رو برای همسرم در کالیفرنیا ارسال کردم و الان ۱۵ ماه هستش که نامه تایید دریافت مدارک برام اومده و شماره رسید بهم دادن ولی بعد از این وضعیت کیس هیچ تغییری نکرده و تو status check همش همین رو میزنه که
On August 16, 2017, we received your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number xxxxxxxxxxxx, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-11 ساعت 06:23)Ldnam نوشته:  

Ba salam, man ham hamin vaz ro daram alan 18 mahe ke madarek ro dadam vali hich khabari nist … khieli ham tamas gereftam vali migan normal hast va javab e dorosti nemidan… kasi nemidoone che khabare??????
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-11 ساعت 06:24)Ldnam نوشته:  
(2018-10-11 ساعت 06:23)Ldnam نوشته:  

Ba salam, man ham hamin vaz ro daram alan 18 mahe ke madarek ro dadam vali hich khabari nist … khieli ham tamas gereftam vali migan normal hast va javab e dorosti nemidan… kasi nemidoone che khabare??????

سلام دوستان من در فرم قبلی توضیح دادم اگر کیس شما در USCIS است باید منتظر بمانید تا اپروو بشه و به NVC ارسال بشه قبلا کیس ها بعد از 3 ماه اپروو میشد ولی الان مدت زمان آن طولانی تر شده است نگران نباشید امیدوارم به زودی اپروو بشید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: kingrokh
(2018-10-13 ساعت 13:15)melon نوشته:  
(2018-10-11 ساعت 06:24)Ldnam نوشته:  Ba salam, man ham hamin vaz ro daram alan 18 mahe ke madarek ro dadam vali hich khabari nist … khieli ham tamas gereftam vali migan normal hast va javab e dorosti nemidan… kasi nemidoone che khabare??????

سلام دوستان من در فرم قبلی توضیح دادم اگر کیس شما در USCIS است باید منتظر بمانید تا اپروو بشه و به NVC ارسال بشه قبلا کیس ها بعد از 3 ماه اپروو میشد ولی الان مدت زمان آن طولانی تر شده است نگران نباشید امیدوارم به زودی اپروو بشید

ممنون از پاسخ شما.
بعد از اپروو شدن شما میدونید که مرحله بعدی به چه صورت هستش و تا زمان مصاحبه سفارت چقدر حدودا زمان خواهد برد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-13 ساعت 13:34)kingrokh نوشته:  
(2018-10-13 ساعت 13:15)melon نوشته:  
(2018-10-11 ساعت 06:24)Ldnam نوشته:  Ba salam, man ham hamin vaz ro daram alan 18 mahe ke madarek ro dadam vali hich khabari nist … khieli ham tamas gereftam vali migan normal hast va javab e dorosti nemidan… kasi nemidoone che khabare??????

ممنون از پاسخ شما.
بعد از اپروو شدن شما میدونید که مرحله بعدی به چه صورت هستش و تا زمان مصاحبه سفارت چقدر حدودا زمان خواهد برد ؟
بعد از اینکه اپروو شدید پرونده شما میره به ان وی سی بعد از آن برای شما کیس نامبر میفرستند(بعد از گذشت یکماه میتوانید کیس نامبر تلفنی هم بگیرید ولی در روند کار تاثیر خاصی نداره) و بعد از اون باید منتظر بمانید و ویزا بولتن را چک کنید (جدول دوم B) که در آن زمان یک نامه همراه با اینویس نامبر برای شما ارسال میشه از آن مرحله به بعد پرداختها و پر کردن فرم ها را انجام میدهید و بعد از اینکه ان وی سی تایید کرد که مدارکتون کامل باید منتظر وقت مصاحبه شوید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: kingrokh ، navidshii
سلام
من فكر كنم حدود ١ ماه ديگه برم سفارت ابوظبي
ميخواستم بدونم كسي تو اين مدت سفارت رفته و قبول شده باشه و اينكه چه سوالاتي تو مصاحبه ازش پرسيدن
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
قبول که کسی ویزای یک ضرب نگرفته
سوالات هم بستگی به هر نوع کیس و فرد فرق میکنه سوال ثابتی وجود نداره
(2018-10-29 ساعت 13:59)ida b نوشته:  سلام
من فكر كنم حدود ١ ماه ديگه برم سفارت ابوظبي
ميخواستم بدونم كسي تو اين مدت سفارت رفته و قبول شده باشه و اينكه چه سوالاتي تو مصاحبه ازش پرسيدن
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
دوستان من در مرحله ارسال مدارک هستم و در مرحله collect and submit form and documents to the NVC هستم ..من فرم i-864 رو برای اسپانسر پر کردم الان یه قسمت هست که درباره اسپانسر میپرسه که توی قسمت
REQUIRED AOS DOCUMENT FOR (SPONCOR)
که درباره PROOF OF US DOMICILE هست ...توی این قسمت چه مدارکی باید ارسال بشه؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به سلامتی
مدارک مانند اجاره خانه , قبض آب و برق, اگر تحصیل میکنند مدارک از دانشگاه , اگر کار میکنند نامه از محل کار , گواهینامه رانندگی , ...
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: rainbow21
توی فرم I864 اگر درامد یکی از سه سال اخیر بالاتر از خط فقر باشه .. میتونه طرف اسپانسر بشه ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
در سه سال اخیر منظورتون هست یا از سه سال گذشته یکسالش بالاتر از خط فقر بوده ؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: rainbow21
(2018-11-11 ساعت 13:08)melon نوشته:  در سه سال اخیر منظورتون هست یا از سه سال گذشته یکسالش بالاتر از خط فقر بوده ؟

سه سال گذشته یکسالش بالاتر از خط فقر بوده(سال اخر)

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-11 ساعت 13:57)rainbow21 نوشته:  [quote='melon' pid='770908' dateline='1541925522']
در سه سال اخیر منظورتون هست یا از سه سال گذشته یکسالش بالاتر از خط فقر بوده ؟

سه سال گذشته یکسالش بالاتر از خط فقر بوده(سال اخر)
[/quote

دوست عزیز فکر میکنم شما باید یک اسپانسر بگیرید البته باز من مطمئن نیستم
F2A
پاسخ