کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
سلام
یک قسمت در ارسال مدارک در سایت CEAC مربوط به  
POLICE CERTIFICATE (IRAN)
هستش ...منظورش چه مدارکی است
و اینکه این مدرک و مدارک دیگه هه مثل سند ازدواج و شناسنامه و مدرک دیگه باید ترجمش فرستاده بشه یا اصل مدرک

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-12 ساعت 09:46)rainbow21 نوشته:  سلام

منظورش عدم سوء پیشینه است
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: rainbow21
(2018-11-12 ساعت 10:01)melon نوشته:  

و اینکه این مدرک و مدارک دیگه  مثل سند ازدواج و شناسنامه و مدرک دیگه باید ترجمش فرستاده بشه یا اصل مدرک

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-12 ساعت 10:14)rainbow21 نوشته:  
(2018-11-12 ساعت 10:01)melon نوشته:  

و اینکه این مدرک و مدارک دیگه  مثل سند ازدواج و شناسنامه و مدرک دیگه باید ترجمش فرستاده بشه یا اصل مدرک

هیچ مدرکی را نباید اصل بفرستید تمام مدارک ترجمه اش را بفرستید از ترجمه هایی که میفرستید یک کپی برای خودتون نگه دارید .
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: rainbow21
سلام بر همه
آيا به كسي ويزاي مهاجرت دادن با قانون جديد ؟ اگر دادن بعد چه مدت پس از مصاحبه بوده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-12 ساعت 23:47)a2pm نوشته:  سلام بر همه
آيا به كسي ويزاي مهاجرت دادن با قانون جديد ؟ اگر دادن بعد چه مدت پس از مصاحبه بوده ؟
راستش نمیشه گفت به کسی ندادن ولی اگر هم ویزا دادن خیلی کم بوده الان دوستانی هستند که یکسال شده رفتن مصاحبه هنوز ویزا نگرفتن یا خود من که الان 6 ماه میگذره
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام میدونید اگر تاریخ پاسپورت اکسپایر بشه چکار باید بکنم و چطور به سفارت اعلام کنم
مرسی
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-18 ساعت 15:57)melon نوشته:  دوستان سلام میدونید اگر تاریخ پاسپورت اکسپایر بشه چکار باید بکنم و چطور به سفارت اعلام کنم
مرسی

آمریکا درایران دفتر حافظ منافع ندارد ولی سفارت سوئیس حفاظت از منافع آمریکا درایران را برعهده دارد.

شرط اولیه برای تعویض گذرنامه تاریخ انقضاست که باید کمتر از شش ماه باشد.
برای تمدید گذرنامه باید فرم شماره یک در سایت دفتر منافع رو بطور کامل پر کنید.
توجه کنید که با توجه به اینکه دانشحو هستید/نیستید ممکن هست مدارک/فرم های دیگه ای هم احتیاج باشه. تمامی این موارد در صفحه ۲ همین فرم ذکر شده. پس با توجه به توضیحات صفحه ۲ فرم مدارک خودتون رو آماده کنید.
بعد از آماده کردن کلیه مدارک با توجه به هزینه درج شده در فرم ۶۰۰یکMoney order در وجه دفتر منافع تهیه کنید.(در آخزین پاراگراف فرم ۶۰۰ چگونگی ارسال وجه ذکر شده)
تمامی مدارک (همراه با عکس) خودتون رو همراه با Money order به آدرس دفتر منافع در واشنگتن پست کنید.
بعد از حدود ۳-۴ هفته گذرنامه جدید (همراه با گذرنامه باطل شده) به شما از طریق Fedex پست می شود.

پ.ن ۱: حتما آدرس ایمیل خودتون رو در فرم ۱ بنویسید تا بتونید بعد از پست گذرنامه از واشنگتن اون رو track کنید.
پ.ن ۲: توجه کنید که در فرم ۶۰۰ هزینه های هر بخش با توجه به هزینه پست احتساب شده. درصورتیکه چندین درخواست با یک پست ازسال میشه هزینه ۱ پست رو بپردازید.
پ.ن ۳: درصورت امکان (درصورتیکه اصل شناسنامه رو ندارید) کپی برابر اصل یا ترجمه مهر شده شناسنامه رو همراه مدارک بفرستید.

هموطنان عزیز ما می توانند برای انجام امور زیر از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن کارهای خود را به انجام برسانند:

امور گذرنامه

امور ثبت و احوال

امور دانشجویی

امور اجتماعی

روادید

در زیر برخی نکات برگرفته از این وب سایت به صورت پرسش و پاسخ آورده شده است؛

سؤال: تجدید گذرنامه در چه مدتی انجام میشود؟

جواب: چنانچه مدارک کامل باشد و از طریق پست فدرال اکسپرس ارسال نمائید 4 هفته طول میکشد. (در مواقعی که حجم کار کمتر باشد این مدت کمتر خواهد بود.) در صورتیکه شخصاً به نمایندگی مراجعه نمائید و مدارک شما کامل باشد در حد امکان امور کنسولی همان روز انجام خواهد گرفت

سؤال: برای مراجعه حضوری چه ساعت و چه روزهائی باید به نمایندگی آمد؟

جواب: ساعات کار نمایندگی از 8 صبح الی 4:30 بعد از ظهر روزهای دوشنبه الی جمعه میباشد. بنا بر این میتوانید در ساعات اداری به نمایندگی مراجعه نمائید

سؤال: گذرنامه های جدید چه تفاوتی با گذرنامه های قدیم دارند؟

جواب: گذرنامه های جدید علاوه بر اندازه استاندارد، مدت 5 سال اعتبار دارند وغیرقابل تمدید می باشند. ضمناً بعد از تحویل گرفتن گذرنامه دقت کنید که اطلاعات وارد شده با مشخصات شناسنامه شما کاملاً مطابقت داشته باشد

برای تجدید گذرنامه ارسال مدارک مورد نیاز در فرم شماره یک ضروری است

سؤال: متولدینی که مشمول خدمت نظام وظیفه هستند، چگونه میتوانند مهر خروج از کشور را دریافت نمایند؟

جواب: این دسته از متقاضیان که حداقل دو سال درخارج از کشور اقامت داشته باشند با تکمیل فرم شماره 301 میتوانند با درج مهر خروج ویژة مشمولین در گذرنامه به ایران مسافرت نمایند. این مهر خروج تا تاریخ 4/11/1385 معتبر میباشد که بر اساس آن میتوان هر سال یک بار به کشور وارد و تا سه ماه از مرزهای مجاز کشور خارج شد
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: melon
(2018-11-19 ساعت 01:20)mfarazz نوشته:  
(2018-11-18 ساعت 15:57)melon نوشته:  دوستان سلام میدونید اگر تاریخ پاسپورت اکسپایر بشه چکار باید بکنم و چطور به سفارت اعلام کنم
مرسی

آمریکا درایران دفتر حافظ منافع ندارد ولی سفارت سوئیس حفاظت از منافع آمریکا درایران را برعهده دارد.

شرط اولیه برای تعویض گذرنامه تاریخ انقضاست که باید کمتر از شش ماه باشد.
برای تمدید گذرنامه باید فرم شماره یک در سایت دفتر منافع رو بطور کامل پر کنید.
توجه کنید که با توجه به اینکه دانشحو هستید/نیستید ممکن هست مدارک/فرم های دیگه ای هم احتیاج باشه. تمامی این موارد در صفحه ۲ همین فرم ذکر شده. پس با توجه به توضیحات صفحه ۲ فرم مدارک خودتون رو آماده کنید.
بعد از آماده کردن کلیه مدارک با توجه به هزینه درج شده در فرم ۶۰۰یکMoney order در وجه دفتر منافع تهیه کنید.(در آخزین پاراگراف فرم ۶۰۰ چگونگی ارسال وجه ذکر شده)
تمامی مدارک (همراه با عکس) خودتون رو همراه با Money order به آدرس دفتر منافع در واشنگتن پست کنید.
بعد از حدود ۳-۴ هفته گذرنامه جدید (همراه با گذرنامه باطل شده) به شما از طریق Fedex پست می شود.

پ.ن ۱: حتما آدرس ایمیل خودتون رو در فرم ۱ بنویسید تا بتونید بعد از پست گذرنامه از واشنگتن اون رو track کنید.
پ.ن ۲: توجه کنید که در فرم ۶۰۰ هزینه های هر بخش با توجه به هزینه پست احتساب شده. درصورتیکه چندین درخواست با یک پست ازسال میشه هزینه ۱ پست رو بپردازید.
پ.ن ۳: درصورت امکان (درصورتیکه اصل شناسنامه رو ندارید) کپی برابر اصل یا ترجمه مهر شده شناسنامه رو همراه مدارک بفرستید.

هموطنان عزیز ما می توانند برای انجام امور زیر از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن کارهای خود را به انجام برسانند:

امور گذرنامه

امور ثبت و احوال

امور دانشجویی

امور اجتماعی

روادید

در زیر برخی نکات برگرفته از این وب سایت به صورت پرسش و پاسخ آورده شده است؛

سؤال: تجدید گذرنامه در چه مدتی انجام میشود؟

جواب: چنانچه مدارک کامل باشد و از طریق پست فدرال اکسپرس ارسال نمائید 4 هفته طول میکشد. (در مواقعی که حجم کار کمتر باشد این مدت کمتر خواهد بود.) در صورتیکه شخصاً به نمایندگی مراجعه نمائید و مدارک شما کامل باشد در حد امکان امور کنسولی همان روز انجام خواهد گرفت

سؤال: برای مراجعه حضوری چه ساعت و چه روزهائی باید به نمایندگی آمد؟

جواب: ساعات کار نمایندگی از 8 صبح الی 4:30 بعد از ظهر روزهای دوشنبه الی جمعه میباشد. بنا بر این میتوانید در ساعات اداری به نمایندگی مراجعه نمائید

سؤال: گذرنامه های جدید چه تفاوتی با گذرنامه های قدیم دارند؟

جواب: گذرنامه های جدید علاوه بر اندازه استاندارد، مدت 5 سال اعتبار دارند وغیرقابل تمدید می باشند. ضمناً بعد از تحویل گرفتن گذرنامه دقت کنید که اطلاعات وارد شده با مشخصات شناسنامه شما کاملاً مطابقت داشته باشد

برای تجدید گذرنامه ارسال مدارک مورد نیاز در فرم شماره یک ضروری است

سؤال: متولدینی که مشمول خدمت نظام وظیفه هستند، چگونه میتوانند مهر خروج از کشور را دریافت نمایند؟

جواب: این دسته از متقاضیان که حداقل دو سال درخارج از کشور اقامت داشته باشند با تکمیل فرم شماره 301 میتوانند با درج مهر خروج ویژة مشمولین در گذرنامه به ایران مسافرت نمایند. این مهر خروج تا تاریخ 4/11/1385 معتبر میباشد که بر اساس آن میتوان هر سال یک بار به کشور وارد و تا سه ماه از مرزهای مجاز کشور خارج شد

مرسی دوست عزیز از پاسختون ولی من هنوز داخل خاک آمریکا نشدم و منتظر ویزا هستم در مراحل اداری ولی پاسپورتم داره اکسپایر میشه ؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی

روز بخیر ... دوست عزیز پاسپورتتون رو تمدید کنید شماره و مشخصات پاسپورت جدید رو برای سفارت بفرستید تا اطلاعاتتون رو آپدیت کنن.
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-20 ساعت 13:51)maymary1220 نوشته:  
مرسی

روز بخیر ... دوست عزیز پاسپورتتون رو تمدید کنید شماره و مشخصات پاسپورت جدید رو برای سفارت بفرستید تا اطلاعاتتون رو آپدیت کنن.

روز شما هم بخیر مرس
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان تقریبا دو ماه پیش من مدارک همسرم رو با DHL فرستادم و دو روزه رسید دستشون فقط میخواستم بدونم آیا خودشون نامه دریافت مدارک میفرستن به آدرس آمریکامون یا ایمیل میزنن یا اینکه کلا هیچ اطلاعی قرار نیست در مورد رسید مدارک بدن. تا امروز نه نامه ای رسیده دستمون و نه ایمیلی.
من خودم فعلا رم ایتالیا هستم آیا field office سفارت پاسخگوی چنین مسایلی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-29 ساعت 18:29)farper نوشته:  سلام دوستان تقریبا دو ماه پیش من مدارک همسرم رو با DHL فرستادم و دو روزه رسید دستشون فقط میخواستم بدونم آیا خودشون نامه دریافت مدارک میفرستن به آدرس آمریکامون یا ایمیل میزنن یا اینکه کلا هیچ اطلاعی قرار نیست در مورد رسید مدارک بدن. تا امروز نه نامه ای رسیده دستمون و نه ایمیلی.

دوست عزیز خودشون براتون ایمیل میزنند که مدارک به دستمون رسیده نگران نباشید البته اگر ایمیل هم بزنید به شما پاسخ میدهند
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: farper
(2018-12-01 ساعت 10:06)melon نوشته:  
(2018-11-29 ساعت 18:29)farper نوشته:  سلام دوستان تقریبا دو ماه پیش من مدارک همسرم رو با DHL فرستادم و دو روزه رسید دستشون فقط میخواستم بدونم آیا خودشون نامه دریافت مدارک میفرستن به آدرس آمریکامون یا ایمیل میزنن یا اینکه کلا هیچ اطلاعی قرار نیست در مورد رسید مدارک بدن. تا امروز نه نامه ای رسیده دستمون و نه ایمیلی.

دوست عزیز خودشون براتون ایمیل میزنند که مدارک به دستمون رسیده نگران نباشید البته اگر ایمیل هم بزنید به شما پاسخ میدهند

خیلی ممنونم از پاسختون ولی به نظرتون دو ماه زیاد نیست؟ ۵۳۵ دلار رو هم برداشت کردن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام، كسي بوده در اين چند سال اخير از طريق ازدواج با گرين كارتي ويزا بگيره و كارش درست بشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان