کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-02-27 ساعت 20:22)maryam1 نوشته:  
(2018-02-27 ساعت 11:38)امیر مهاجر نوشته:  
(2018-02-27 ساعت 05:29)maryam1 نوشته:  هیستوری مرجع شمارش روزها که آفیسر ملاکشه ازاین سایته.. شما هم طبق اون بنویسید که فردا مغایرت نباشه شر بشه
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

I-94 برای ویزیتورهاست که به آمریکا سفر می‌کنند. کسانی که برای سیتیزنشیپ اقدام می‌کنند اقامت دائم (گرین کارت) دارند.

خیر... برای کنترل و امنیت مرزها و درنتیجه برای همه هست...چک بفرمائید

در قسمت توضیحات نوشته که برای سیتیزنشیپی هم می‌شه از اطلاعاتش استفاده کرد. فقط یک سوال، من مشخصاتم رو که میزنم ،پیام میده: No information has found
نمیدونم چیکار کنم،آیا باید با جایی تماس بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-02-27 ساعت 21:01)gbtm نوشته:  
(2018-02-27 ساعت 20:22)maryam1 نوشته:  
(2018-02-27 ساعت 11:38)امیر مهاجر نوشته:  I-94 برای ویزیتورهاست که به آمریکا سفر می‌کنند. کسانی که برای سیتیزنشیپ اقدام می‌کنند اقامت دائم (گرین کارت) دارند.

خیر... برای کنترل و امنیت مرزها و درنتیجه برای همه هست...چک بفرمائید

در قسمت توضیحات نوشته که برای سیتیزنشیپی هم می‌شه از اطلاعاتش استفاده کرد. فقط یک سوال، من مشخصاتم رو که میزنم ،پیام میده: No information has found
نمیدونم چیکار کنم،آیا باید با جایی تماس بگیرم؟
فقط قسمت عددی پاستون را بزنید حرف اول را وارد نکنید
پاسخ
دوستان جان ببخشید جواب هر کسیو جدا نمیدم . یه پست میذارم همه رو یه جا میگم
-البته اولشم گفتم من از سیاتل اپلای کردم نه کالیفرنیا !
-من با شوهرم هردو یه زمان اپلای کردیم و انلاین هم انجام دادیم تو اکانت مون نوشته زمان انتظار 10 ماه ولی برای من یه ماه بعد تاریح مصاحبه گذاشتن ولی برای شوهرم همون 10 ماه هست هنوز !
- من از طریق فرم I94 تونستم ورود و خروج هامو تاریخشو پیدا کنم اما قبلش خیلی این در و اون در زدم تا پیدا کنم حتی تا مرز رفتم که از اونا بگیرم و اونها به من یه ادرس اینترنتی دادن که دقیقا همونه که
امیر گفت و فکر میکنم همه بهتره از همون اقدام کنن چون من برای یکی از دوستان فرم ای 90 رو زدم هیچ رکوردی نشون نداد .
https://foiaonline.regulations.gov/foia/...ublic/home
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، SOROUSHSOFT ، Shahram914 ، bayat_r ، ramin_red
دوستان من سوال دارم. با توجه به اینکه میشه ۳ ماه زودتر اپلای کرد تاریخ ها رو واسه سه ماه بعد میزنیم یا همون تاریخ پر کردن فرم؟ تاریخ مسافرتها و همه موارد
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ramin_red
(2018-03-14 ساعت 17:21)soufia نوشته:  دوستان من سوال دارم. با توجه به اینکه میشه ۳ ماه زودتر اپلای کرد تاریخ ها رو واسه سه ماه بعد میزنیم یا همون تاریخ پر کردن فرم؟ تاریخ مسافرتها و همه موارد

خیر تاریخها را باید به روز بزنید ! قرار است که پیشاپیش اقدام کنید نه پیش بینی !! Tongue Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، ramin_red
منظورم نبود که تاریخ های آینده رو بزنم. من اگر ماه جون که ۵ سالمون پر میشه فرم رو پر کنم یکی از سفرها که ۲۰۱۲ بوده حذف میشه حالا که میخوام سه ماه زودتر پرکنم این سفر چی میشه میاد تو لیست مسافرت ها یا نه.
پاسخ
(2018-03-15 ساعت 07:44)soufia نوشته:  منظورم نبود که تاریخ های آینده رو بزنم. من اگر ماه جون که ۵ سالمون پر میشه   فرم رو پر کنم یکی از سفرها که ۲۰۱۲ بوده حذف میشه حالا که میخوام سه ماه زودتر پرکنم این سفر چی میشه میاد تو لیست مسافرت ها یا نه.

البته این نظر بنده ست و میتوانید نظر دیگران را در این خصوص جویا شوید. آن سفر را هم به لیست سفرهایتان اضافه کنید چون اطمینان دارم سفرهای دو تا سه ماه هم هیچ تاثیری در روند پرونده ی شما ندارند ، مگر آنکه شش ماه و یا بیشتر از آن باشد.
پاسخ
(2018-03-15 ساعت 07:44)soufia نوشته:  منظورم نبود که تاریخ های آینده رو بزنم. من اگر ماه جون که ۵ سالمون پر میشه   فرم رو پر کنم یکی از سفرها که ۲۰۱۲ بوده حذف میشه حالا که میخوام سه ماه زودتر پرکنم این سفر چی میشه میاد تو لیست مسافرت ها یا نه.

سلام دوست عزيز سوالي داشتم شما يك بار به خاطر سفر بيش از شش ماه رد شديد دوباره مي خواهيد اپلاي كنيد سوال من اين است. ايا مدت زماني را منتظر گرفتن اينتر ويو بوديد جزء سالهاي اقامت شما محاسبه مي شوديا نه ممنون
پاسخ
(2018-03-15 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  

سلام دوست عزيز سوالي داشتم شما يك بار به خاطر سفر بيش از شش ماه رد شديد دوباره مي خواهيد اپلاي كنيد سوال من اين است. ايا مدت زماني را منتظر گرفتن اينتر ويو بوديد جزء سالهاي اقامت شما محاسبه مي شوديا نه ممنون

دوست عزیز ،
اجازه بدهید من پاسخ شما را خیلی خلاصه عرض کنم. هر مدتی را که شما در آمریکا حضور داشته باشید حالا چه منقطع و چه پیوسته جزو اقامت شما محسوب خواهد شد به استثنای زمانی که شما در حین انتظار برای مصاحبه از آمریکا خارج شوید. لازم به ذکر است که هرگز نباید در طول فاصله ی درخواست تا مصاحبه از آمریکا خارج شوید که این موضوع برای مسئول پرونده ی شما سوال برانگیز خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
(2018-03-16 ساعت 07:47)afshin4749 نوشته:  

دوست عزیز ،
اجازه بدهید من پاسخ شما را خیلی خلاصه عرض کنم. هر مدتی را که شما در آمریکا حضور داشته باشید حالا چه منقطع و چه پیوسته جزو اقامت شما محسوب خواهد شد به استثنای زمانی که شما در حین انتظار برای مصاحبه از آمریکا خارج شوید. لازم به ذکر است که هرگز نباید در طول فاصله ی درخواست تا مصاحبه از آمریکا خارج شوید که این موضوع برای مسئول پرونده ی شما سوال برانگیز خواهد شد.

آقا افشین چرا سفر طول در فاصله ی درخواست تا مصاحبه برای افیسر سوال انگیره؟ الان حتی امکان داره این مدت دوسالم طول بکشه...هزار کار ممکنه پیش بیاد تو این مدت
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، bayat_r ، ramin_red

دوست عزیز ،

افشین جان
برای من هم سوال شد چرا هرگز نباید خارح بشیم من تا حالا خارح نشدم اما امسال تابستون خدا بخواد می خوام برم ایران بعد از ۵ سال. یعنی میگی نرم؟ Sad Sad
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2018-03-16 ساعت 19:22)bayat_r نوشته:  
(2018-03-15 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  سلام دوست عزيز سوالي داشتم شما يك بار به خاطر سفر بيش از شش ماه رد شديد دوباره مي خواهيد اپلاي كنيد سوال من اين است. ايا مدت زماني را منتظر گرفتن اينتر ويو بوديد جزء سالهاي اقامت شما محاسبه مي شوديا نه ممنون

دوست عزیز ،

افشین جان
برای من هم سوال شد چرا هرگز نباید خارح بشیم من تا حالا خارح نشدم اما امسال تابستون خدا بخواد می خوام برم ایران بعد از ۵ سال. یعنی میگی نرم؟ Sad  Sad
دوست عزیزم ،
تصور میکنم که اگر شما 5 سالتان را به اتمام رسانیده باشید مشکلی وجود نداشته باشد. این موضوع در مورد کسانی ست که هنوز پنج سال را پر نکرده باشند و در حد فاصل بین پروسه ی بررسی تا مصاحبه از آمریکا خارج شوند آنوقت سبب میشود که 5 سال مورد نظر تکمیل نگردد. اما این موضوع ربطی به کسانی که عین 5 سال را در آمریکا بوده را ندارد چرا که براساس قانون آنها حد نصاب مورد نظر و قانونی را کسب کرده اند.
پاسخ
(2018-03-16 ساعت 08:22)maryam1 نوشته:  
(2018-03-15 ساعت 21:14)Sara120 نوشته:  سلام دوست عزيز سوالي داشتم شما يك بار به خاطر سفر بيش از شش ماه رد شديد دوباره مي خواهيد اپلاي كنيد سوال من اين است. ايا مدت زماني را منتظر گرفتن اينتر ويو بوديد جزء سالهاي اقامت شما محاسبه مي شوديا نه ممنون

دوست عزیز ،

آقا افشین چرا سفر طول در فاصله ی درخواست تا مصاحبه برای افیسر سوال انگیره؟ الان حتی امکان داره این مدت دوسالم طول بکشه...هزار کار ممکنه پیش بیاد تو این مدت

اول اینکه پاسخ را در پایین همین سوال شما برای یکی از دوستان ارسال کرده ام و شما میتوانید جوابتان را آنجا دریافت کنید. دوم اینکه این پروسه امکان ندارد که بیش از حداکثر یکسال طول بکشد آن هم اگر پرونده پیچیده باشد !! در غیر اینصورت معمولا این روند بیش از هشت الی نه هم بطول نخواهد انجامید. بنده دارای یک پرونده ساده و همسرم دارای یک پرونده ی پیچیده تری بودند که هر دوی ما این روند را در طی هشت ماه انتظار طی کردیم و هر دو با هم دریک روز مصاحبه شده و حتی در یک روز برای مراسم سیتیزنی مراجعه کردیم. از این نظر عرض کردم که شما در طی این فاصله 5 سال قانونی را که محدوده ی مورد پذیرش آنهاست را رعایت نکرده باشید. مثلا شما در سال چهارم و چند ماه باشید و اقدام کنید که تا آن موقع 5 سال شود که معمولا سه ماه قبل از 5 سال میشود و در این فاصله ی سه ماهه شما از آمریکا خارج شده و موقعی که به مصاحبه دعوت میشوید با آپدیت جدید و خروج جدیدتان ، آفیسر پرونده برایش مسلم میگردد که شما 5 سال را با این خروج پر نکرده و کیس را رد میکند. چرا که شما میبایست در هر لحظه تغییرات موجود در این فاصله را گزارش دهید مثل خروج از کشور و یا وضعیت تاهل و مسائلی شبیه آن و اگر این کار را نکنید که دیگر هیچ !!! وای به احوالتان. اما اگر شما در حین درخواست برای سیتیزنی ، پنج سال خود را پرکرده باشید ، گمان نمیکنم که مشکلی بوجود آید چون بهانه ای برای به حد نصاب رسانیدن دیگر وجود ندارد. اما قطعا باید برای آپدیت پرونده آن را گزارش دهید چرا که آنها از قبل گزارش شما را از مرز خروجی دریافت کرده اند و وقتی شما گزارش دهید متوجه میشوند که شما به سرنوشت پرونده ی خود اهمیت داده و آن را مراقبت کرده اید. در غیر این صورت وامصیبتا !!!
اما کلا بگویم که این روند بسیار ساده و آسان است و خیلی از موسسات ایرانی موجود در آمریکا آن را آنقدر وحشتناک و سخت جلوه میدهند تا ملت بترسند و بروند و کلی پول هزینه ی چیزی کنند که اصلا نیازی نبوده !! فقط خود را در دام سرکیسه کنان انداخته اند. این موسسات فقط برای کسانی خوب است که یا خیلی سن بالا باشند و کسی را نداشته باشند که به آنها کمک کند و یا اینکه سواد انگلیسی خیلی قدرتمندی نداشته باشند و از انجامش به هر دلیلی عاجز باشند. اما برای من و امثال شما !!! Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
این اکانت رو قبل از اپلای بسازیم یا جاش رو تو فرم خالی بگذاریم؟ USCIS Online Account Number
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
(2018-03-16 ساعت 20:34)bayat_r نوشته:  این اکانت رو قبل از اپلای بسازیم یا جاش رو تو فرم خالی بگذاریم؟  USCIS Online Account Number

بیات عزیز ،
من این اکانت را تشکیل دادم و در فرمها وارد کردم و اما همسرم اینکار را نکرد. درست بخاطر ندارم پیش و یا پس از انگشت نگاری ایشان این حساب را ایجاد کردند و سرآخر هم هیچوقت چیزی برایمان در آن حساب ثبت نشد که نشد یعنی تنها چیزی که دیدیم رسید مدارک را ثبت کرده بود و درست هم بخاطر ندارم که چه بود. هر چیزی را اینها با پست برای ما ارسال میکردند و ما را از مراحل بعد آگاه میساختند. حالا که ضرری ندارد ، شما هم ایجادش بکن
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان