کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-03-24 ساعت 06:17)Geeta نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 21:33)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 20:35)Geeta نوشته:  با سلام
من هم ایالت مری لند هستم و سپتامبر paper file فرستادم ولی هنوز هیچ خبری از مصاحبه نیست

آیا شما اطلاع دارین که الان برای ایالت مری لند چقدر فاصله بین انگشت نگاری تا مصاحبه است؟
سال گذشته این فاصله حدودا 6 ماه بود

بر طبق اطلاعات سایت USCIS.GOV پراسسینگ تایم برای ایالت مریلند بین 11.5 ماه تا 14.5 ماه بطول خواهد انجامید و Case inquiry date برای این ایالت در حال حاضر تاریخ January 12, 2017 میباشد یعنی اگر شما قبل از این تاریخ اقدام کردید میتونید پیگیر پروندتون شوید. برای پیگیری هم خیلی امکانات خوبی در سایت مهیا کردند. یک لینک تو این سایت هست که شما میتونید آنلاین پروندتون رو پیگیری کنید.
فقط یادتون نره زودتر از Case inquiry date نمیتونید پیگیری کنید.
لینجا لینک این سایت رو میزارم برای اطلاع از Processing time فقط کافی هست نوع اپلیکیشن که برای ما N-400 هست رو انتخاب کنید و در فیلد بعدی ایالت و شهر مورد نظرتون رو انتخاب کنید
موفق باشید
https://egov.uscis.gov/processing-times/

سلام و تشکر از پاسختون
این processing time نشان دهنده چه فاصله ای است؟
فاصله بین دریافت مدارک توسط آنها تا مصاحبه؟ تا قسم خوردن؟
با تشکر
فکر می‌کنم فاصله بین رسید مدارک تا مصاحبه باشه
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، bayat_r ، ramin_red
نامه بایومتریک برای ما اومد. ۲۴ مارچ تو سایت اعلام کرد که نامه اش رو فرستادیم اما تو سایت نبود و سه روز بعد نامه رو تو سایت تو قسمت نامه ها (Document) گذاشتند
(تاریخ بیومتریک ۱۸ روز بعد از ثبت نام هست)
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، zohreh36 ، Shahram914 ، ramin_red
(2018-03-23 ساعت 09:33)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-22 ساعت 01:00)bayat_r نوشته:  جهت اطلاع دوستان:
بنده دیروز online اپلای کردم (از کالیفرنیا) و امروز برام ایمیل اومد به این شکل :
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

کل پروسه ی ما در سال گذشته هشت ماه بیشتر نبود، با توجه به اینکه ما از طریق کالیفرنیای جنوبی سیتیزن شدیم و اگر هم شما مشابه وضعیت ما را داشته باشید، تصور نمیکنم سیزده ماه بطول بینجامد!!

من هم از کالیفرنیای جنوبی اقدام کردم و کل پروسه 15 ماه طول کشید. یعنی در دولت کنونی گاهی بیشتر طول میکشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، bayat_r ، Geeta ، ramin_red
(2018-03-30 ساعت 06:08)alin1351 نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 09:33)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-22 ساعت 01:00)bayat_r نوشته:  جهت اطلاع دوستان:
بنده دیروز online اپلای کردم (از کالیفرنیا) و امروز برام ایمیل اومد به این شکل :
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

کل پروسه ی ما در سال گذشته هشت ماه بیشتر نبود، با توجه به اینکه ما از طریق کالیفرنیای جنوبی سیتیزن شدیم و اگر هم شما مشابه وضعیت ما را داشته باشید، تصور نمیکنم سیزده ماه بطول بینجامد!!

من هم از کالیفرنیای جنوبی اقدام کردم و کل پروسه 15 ماه طول کشید. یعنی در دولت کنونی گاهی بیشتر طول میکشه.
با سلام و تشکر
شما جدیدا سیتی زن شدید؟ فاصله بین انگشت نگاریتون تا مصاحبه چقدر بود؟ حین مصاحبه ایرادی نگرفتند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
(2018-03-31 ساعت 02:42)Geeta نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 09:33)afshin4749 نوشته:  کل پروسه ی ما در سال گذشته هشت ماه بیشتر نبود، با توجه به اینکه ما از طریق کالیفرنیای جنوبی سیتیزن شدیم و اگر هم شما مشابه وضعیت ما را داشته باشید، تصور نمیکنم سیزده ماه بطول بینجامد!!

با سلام و تشکر
شما جدیدا سیتی زن شدید؟ فاصله بین انگشت نگاریتون تا مصاحبه چقدر بود؟ حین مصاحبه ایرادی نگرفتند؟

سلام دوست عزیز ،
بله ، ما اوایل سال گذشته سیتیزن شدیم یعنی یکسال پیش. فاصله ی بین انگشت نگاری و مصاحبه تقریبا هفت ماه بطول انجامید و یکماه بعد نیز مراسم انجام شد. در حین مصاحبه ی من هیچ مشکلی وجود نداشت چرا که بنده تمام این سالها در آمریکا بودم و هرگز حتی برای یک روز هم خارج نشدم. آفیسر سوالات عمومی و تخصصی را پرسیدند و بنده هم فوری پاسخ دادم آنهم بدون هیچ مشکلی. خیلی هم ایشان اخمو بودند و جدی و من هم از خودش بدتر !!! برای همین مثل منفی که در منفی میشود مثبت ، بد اخلاق هم در بد اخلاق شد خوش اخلاق!! Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، bayat_r ، Shahram914 ، ramin_red
(2018-03-31 ساعت 02:42)Geeta نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 09:33)afshin4749 نوشته:  کل پروسه ی ما در سال گذشته هشت ماه بیشتر نبود، با توجه به اینکه ما از طریق کالیفرنیای جنوبی سیتیزن شدیم و اگر هم شما مشابه وضعیت ما را داشته باشید، تصور نمیکنم سیزده ماه بطول بینجامد!!

با سلام و تشکر

بله من ماه گذشته سیتی زن شدم. از انگشت نگاری تا مصاحبه 13 ماه طول کشید که نسبت به زمان پراسس سینگ که توی سایت زده بودند 5 ماه بیشتر شد. مصاحبه عادی بود و فکر می کنم بکگراند زیادی طول کشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Geeta ، Sara120 ، 1984ana ، bayat_r ، ramin_red
(2018-03-23 ساعت 09:37)afshin4749 نوشته:  دوستانی که از حقوق و مزایای کمی برخوردار هستند ، میتوانند گواهی آن را به مدارک خود ضمیمه کرده ، ارسال نموده و پرداخت کمتری را داشته باشند. مثلا اگر کل پروسه برای هر نفر 800 دلار باشد، تقریبا میتوان نصف این مبلغ را پرداخت نمود و میتوان از معافیت مورد نظر بهره مند گشت.

سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون, من میخوام اینکار رو انجام بدم ولی نگرانم که شاید تو پرونده ام اثر منفی بذاره! شما اینکارو کردی؟ یا کسیو میشناسین که انجام داده باشه؟ تاثیری روی پرونده نداشته؟
k1 & k2 اولین اقدام:می2012 بدون وکیل:دینای شدیم! دوباره با وکیل: فوریه2013- اپروو: آگوست 2013- وقت سفارت: jانویه2014 آنکارا- کلیر:19جوون2014- ویزا:26 جوون 2014/ سفرنامه مصاحبه
پاسخ
(2018-03-31 ساعت 19:32)hamed_na نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 09:37)afshin4749 نوشته:  دوستانی که از حقوق و مزایای کمی برخوردار هستند ، میتوانند گواهی آن را به مدارک خود ضمیمه کرده ، ارسال نموده و پرداخت کمتری را داشته باشند. مثلا اگر کل پروسه برای هر نفر 800 دلار باشد، تقریبا میتوان نصف این مبلغ را پرداخت نمود و میتوان از معافیت مورد نظر بهره مند گشت.

سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون, من میخوام اینکار رو انجام بدم ولی نگرانم که شاید تو پرونده ام اثر منفی بذاره! شما اینکارو کردی؟ یا کسیو میشناسین که انجام داده باشه؟ تاثیری روی پرونده نداشته؟

دوست عزیز ،
سال گذشته بنده از حقوق مزایای بخور و نمیری برخوردار بودم و از این بند استفاده کردم. صد درصد اطمینان میدهم که هیچ تاثیر منفی در روند پرونده ی شما ندارد. این یک امکانی ست برای افرادی که بکگراند خوبی دارند و استحقاق سیتیزن شدن را دارند اما به لحاظ کمی حقوق و مزایا قادر به سابمیت کردن درخواستشان نیستند و میتواند از این بند برای به جریان انداختن پرونده شان اقدام کنند. تنها چیزی که در این روند پرونده تاثیر خیلی بدی دارد این است که شما از دولت برای خرج و مخارج زندگی پول نقد دریافت کنید!! حتی گرفتن کارت خرید ارزاق عمومی یا همان فوداستمپ هم برای کمک به مخارج خانواده هیچ تاثیر بدی در روند پرونده ی شما ندارد. فقط و فقط دریافت پول نقد از دولت فدرال است که کمی آنها را اذیت میکند که چرا شما سربار این کشور شده اید درحالی که پیش از ورود به آمریکا با مدارک تمکن مالی خود را به اثبات رسانیده اید. در واقع این دروغ محسوب میشود. اما در سایر موارد حتی دریافت کمک غیر نقدی به شکل کارت فوداستمپ هم که ماهانه آن را به شکل دبیت کارت برایتان شارژ میکنند هم تاثیری ندارد.
اما خدا را سپاس که بالاخره یک کار درست و درمانی پیدا کردم که کمی خیال بنده را از بابت وضعیت مالی و آینده آسوده تر کرد.
اصلا نگران نباشید و برای این مزایا اقدام بفرمایید. خود من یک نمونه ی زنده ی این مسئله هستم Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، Shahram914 ، sadeghi897 ، hamed_na ، ramin_red
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 12:20)1984ana نوشته:  سلام -   من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و  هنوز خبری نشده !  پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند  یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟
سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.

کلارادو هستیم . برای خودمون هم خیلی عجیبه ❊!!! دلیل خاصی داره؟
پاسخ
(2018-02-06 ساعت 20:34)gbtm نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 12:20)1984ana نوشته:  سلام -   من همسرم JUn 2016 برای سیتیزن شیپش اقدام کرده و  هنوز خبری نشده !  پیگیری که می کنیم درست جوابمون را نمی دهند  یکی می گه clear شده یکی می گه هنوز تو پروسه ی clearance اخرین نفر هم گفت که تازه 3 روز به یکی assign کردن پرونده را ! کسی می دونه مشکل کجا می تونه باشه و چه قدر دیگه طول می کشه ؟

کارهایی که میشه تو این شرایط کرد:
. همونطور که در چند پست قبل، سایر کاربران توضیح داده‌اند، ببینید  Processing time USCIS   در ناحیه شما چه زمانی‌ است؟ اگه فرضاً این زمان ۱۲ ماه است و شما ۱۴ ماه منتظر هستید،یک تماس  باهاشون بگیرید و درخواست    Case status update   بدید،اگر دیدید هنوز مونده این پروسه طی‌ بشه،یعنی‌ هنوز شما حتی مصاحبه هم نرفتید،درخواست case, out of normal processing time  بدید، در ضمن میتونید یک وقت جلسه  infopass  هم با ادارهٔ مهاجرت در ناحیه خودتون داشته باشید.

تو این هفته برای سومین بار info pass قرار بریم ببینیم این دفععه چی می گند!!
پاسخ
(2018-04-01 ساعت 22:09)1984ana نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  
سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.

کلارادو هستیم . برای خودمون هم خیلی عجیبه ❊!!! دلیل خاصی داره؟

تصور نمیکنم مشکل خاصی باشد. اگر موضوع ایشان با شما در ارتباط با ازدواج با فرد گرین کارتی و یا سیتیزن بوده ممکن است یکی از دلایل آن همین موضوع باشد. اما اگر ایشان مقیم بوده اند و از قبل گرین کارت داشته اند ، من واقعا دیگر نمیدانم چه اشکالی ممکن است در این میان بوجود آمده باشد. بهتر است که دائم پیگیری کنید تا به یک نتیجه ی معقول تری برسید. اگر هم برای شما این امکان وجود دارد به دفتر آنها که واقع در منطقه ی شما هستند حضوری مراجعه کرده تکلیف خود را بصورت جدی روشن بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: 1984ana ، ramin_red
(2018-04-01 ساعت 22:13)1984ana نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:34)gbtm نوشته:  

کارهایی که میشه تو این شرایط کرد:
. همونطور که در چند پست قبل، سایر کاربران توضیح داده‌اند، ببینید  Processing time USCIS   در ناحیه شما چه زمانی‌ است؟ اگه فرضاً این زمان ۱۲ ماه است و شما ۱۴ ماه منتظر هستید،یک تماس  باهاشون بگیرید و درخواست    Case status update   بدید،اگر دیدید هنوز مونده این پروسه طی‌ بشه،یعنی‌ هنوز شما حتی مصاحبه هم نرفتید،درخواست case, out of normal processing time  بدید، در ضمن میتونید یک وقت جلسه  infopass  هم با ادارهٔ مهاجرت در ناحیه خودتون داشته باشید.

تو این هفته برای سومین بار  info pass قرار بریم ببینیم این دفععه چی می گند!!

ببخشید نمیخام منفی باشم فقط انتقل تجربه هست. بعضی اوقات که بهردلیل مثلا کیفری و یا ... فرد را واجد شرایط ندانند هیچوقت علت را نمیگن فقط کشش میدن تا طرف خسته بشه ول کنه پرونده اش رو عملا مودبانه رجکت میشه اصطلاحا بین وکلا معروفه به SITTING ON THE CASE. مورد آشنایی با کیس DUI بود
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، bayat_r ، ramin_red
(2018-04-02 ساعت 01:01)maryam1 نوشته:  
(2018-04-01 ساعت 22:13)1984ana نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:34)gbtm نوشته:  کارهایی که میشه تو این شرایط کرد:

تو این هفته برای سومین بار  info pass قرار بریم ببینیم این دفععه چی می گند!!

ببخشید نمیخام منفی باشم فقط انتقل تجربه هست. بعضی اوقات که بهردلیل مثلا کیفری و یا ... فرد را واجد شرایط ندانند هیچوقت علت را نمیگن فقط کشش میدن تا طرف خسته بشه ول کنه پرونده اش رو عملا مودبانه رجکت میشه اصطلاحا بین وکلا معروفه به SITTING ON THE CASE. مورد آشنایی با کیس DUI بود

من زیاد با این نظر موافق نیستم !! چون اینجا مثل ایران نیست که ملت را سرکار بگذارند برای اینکه اینها اصلا با شما تعارفی ندارند و اگر بخواهند کیسی را رد کنند ، رسما به شما یک نامه ی بلند بالایی با ذکر دلایل رد کیس ارسال خواهند کرد. عواملی چون دستگیری به جرم مزاحمت ، نوشیدن الکل حین رانندگی ، سرقت ، کلاهبرداری ، قتل ، تصادف منجر به قتل و گناهکار شناخته شدن در آن ، داشتن جرائم متعدد رانندگی در طی یکسال ، خرید و فروش اسلحه بدون مجوز و فروش مواد مخدر ، تجاوز و خلاصه خیلی چیزهای دیگری که باعث شود فرد کارش به دادگاه کشیده شده و برایش پرونده تشکیل شده باشد سایر عوامل دیگر مثل نداشتن شرایط اولیه ای چون دانش زبان انگلیسی ، بی اعتقادی به خداوند داشتن ارتباط با گروههای خاص و غیره هم بطور قطع منجر به رد صلاحیت برای سیتیزن شدن خواهند شد در غیر اینصورت هیچ دلیلی ندارد که فرد مردود شده پرونده ی آن مسکوت باقی بماند.
اما چند لینکی را تهیه کرده ام که به افرادی که در موارد مختلف از سیتیزن شدن محروم میشوند را لیست کرده.

https://immigrationlawnj.com/why-citizen...d-to-know/

http://www.alllaw.com/articles/nolo/us-i...nship.html

https://www.sandraboogaardlaw.com/my-blo...sG_ILW9dhE

بهرصورت امیدوارم اینگونه نباشد که مریم خانم عزیز ذکر کرده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، Shahram914 ، ramin_red
جسارتا ی اعتقادی به خداوند !!? اینو کجا نوشته؟! اینجا کسی‌ رو به دلیل داشتن اعتقاد به چیزی یا نداشتن اعتقاد به چیز دگیی از حقوقش محروم نمیکنن! مگه اینکه بخاید اعتقاد خود رو در حلق ملت فرو کنید.
پاسخ
(2018-04-02 ساعت 09:47)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-02 ساعت 01:01)maryam1 نوشته:  
(2018-04-01 ساعت 22:13)1984ana نوشته:  تو این هفته برای سومین بار  info pass قرار بریم ببینیم این دفععه چی می گند!!

من زیاد با این نظر موافق نیستم !! چون اینجا مثل ایران نیست که ملت را سرکار بگذارند برای اینکه اینها اصلا با شما تعارفی ندارند و اگر بخواهند کیسی را رد کنند ، رسما به شما یک نامه ی بلند بالایی با ذکر دلایل رد کیس ارسال خواهند کرد. عواملی چون دستگیری به جرم مزاحمت ، نوشیدن الکل حین رانندگی ، سرقت ، کلاهبرداری ، قتل ، تصادف منجر به قتل و گناهکار شناخته شدن در آن ، داشتن جرائم متعدد رانندگی در طی یکسال ، خرید و فروش اسلحه بدون مجوز و فروش مواد مخدر ، تجاوز و خلاصه خیلی چیزهای دیگری که باعث شود فرد کارش به دادگاه کشیده شده و برایش پرونده تشکیل شده باشد سایر عوامل دیگر مثل نداشتن شرایط اولیه ای چون دانش زبان انگلیسی ، بی اعتقادی به خداوند داشتن ارتباط با گروههای خاص و غیره هم بطور قطع منجر به رد صلاحیت برای سیتیزن شدن خواهند شد در غیر اینصورت هیچ دلیلی ندارد که فرد مردود شده پرونده ی آن مسکوت باقی بماند.
اما چند لینکی را تهیه کرده ام که به افرادی که در موارد مختلف از سیتیزن شدن محروم میشوند را لیست کرده.

https://immigrationlawnj.com/why-citizen...d-to-know/

http://www.alllaw.com/articles/nolo/us-i...nship.html

https://www.sandraboogaardlaw.com/my-blo...sG_ILW9dhE

بهرصورت امیدوارم اینگونه نباشد که مریم خانم عزیز ذکر کرده اند.

خیلی ممنونم از اینکه پاسخ دادید تا جاییکه من می دونم و همسرم را می شناسم ادم توجیهیه - زبان انگلیسیش هم خیلی خوبه نمی دونم شاید برای اینکه برای دیدن من زیاد ایران می اد اما خوب اونم شنیدم سوال می پرسند اما هیچی به هیچی !!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان