کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
سلام دوستان،من سال ٢٠١٠ گرين كارت گرفتم و به خاطر ادامه تحصيلم در ايران اوايل هر شش ماه ولي بعد هر ١١ ماه به امريكا سفر كوتاهي داشتم.تاريخهاي سفرم در اين چند سال اخير به اين صورت بوده:دسامبر ٢٠١٣ وارد و بعد از يك هفته به ايران برگشتم،بعد نوامبر ٢٠١٤ وارد و مجدد به ايران برگشتم ولي از اپريل ٢٠١٥ به طور كامل در امريكا ساكن هستم به جز دو سفر كوتاه يك هفته اي به كانادا.الان در اينجا مشغول تحصيل هستم و ماليات و اجاره منزل رو پرداخت ميكنم.به نظر شما من ميتونم از قانون ٤ سال و يك روز استفاده كنم و دسامبر ٢٠١٨ اپلاي كنم؟ممنون ميشم راهنماييي كنيد مخصوصا اگر كسي شرايط مشابه داشته
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
چون من هر سايتي رو كه خوندم ديدم همه قانون ٤ سال و يك روز رو براي كسانيكه بيشتر از يك سال خارج امريكا بودن ميگن قابل اجراست.
پاسخ
Shocked 
جهت اطلاع دوستان:
بنده دیروز online اپلای کردم (از کالیفرنیا) و امروز برام ایمیل اومد به این شکل :
گفته ۱۳ ماه Sad Sad

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، afs ، ramin_red ، nora
(2018-03-22 ساعت 01:00)bayat_r نوشته:  جهت اطلاع دوستان:
بنده دیروز online اپلای کردم (از کالیفرنیا) و امروز برام ایمیل اومد به این شکل :
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

سلام دوست محترم ، من يك بار فرمهامو فرستادم و بعد از انگشت نگارى و شش ماه انتظار براى مصاحبه ، بعد از اينكه قبول شدم در امتحان و منتظر سرموني بودم متاسفانه نامه اومد كه ديناى شدم بعلت اينكه ٢٣ روز از ٩١٣ روز كه فيزيكي من بايد ميبودم در امريكا كم داشتم از زماني كه فرمها بدستشون رسيده بودو مجددا من فرمهامو پر كردم و فرستادم٢٧ دسامبر٢٠١٧ رفتم براى انگشت نگارى مجدد، حالا نميدونم چه جورى چك كنم زماني رو كه حدودا طول ميكشه براى مصاحبه مجدد، ممنون اگر كسي اطلاعاتي داره در اختيارم بذاره، چون من ميرم تو uscis وبعد case status online و Ioe رو ميزنم باضافه اون شماره اى كه جلوش نوشته ولي زمان رو نميدونم چه جورى چك كنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sara120 ، ramin_red
(2018-03-22 ساعت 05:43)zohreh36 نوشته:  
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

سلام دوست محترم ، من يك بار فرمهامو فرستادم و بعد از انگشت نگارى و شش ماه انتظار براى مصاحبه ، بعد از اينكه قبول شدم در امتحان و منتظر سرموني بودم متاسفانه نامه اومد كه ديناى شدم بعلت اينكه ٢٣ روز از ٩١٣ روز كه فيزيكي من بايد ميبودم در امريكا كم داشتم از زماني كه  فرمها بدستشون رسيده بودو مجددا من فرمهامو پر كردم و فرستادم٢٧ دسامبر٢٠١٧ رفتم براى انگشت نگارى مجدد، حالا نميدونم چه جورى چك كنم زماني رو كه حدودا طول ميكشه براى مصاحبه مجدد، ممنون اگر كسي اطلاعاتي داره در اختيارم بذاره، چون من ميرم تو uscis وبعد case status online و Ioe رو ميزنم باضافه اون شماره اى كه جلوش نوشته ولي زمان رو نميدونم چه جورى چك كنم

راستش من نمی دونم برای ما تو همون صفحه اولُ بالای استتوس نوشته جقدر طول می کشه

پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، ramin_red ، nora
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

سلام دوست محترم ، من يك بار فرمهامو فرستادم و بعد از انگشت نگارى و شش ماه انتظار براى مصاحبه ، بعد از اينكه قبول شدم در امتحان و منتظر سرموني بودم متاسفانه نامه اومد كه ديناى شدم بعلت اينكه ٢٣ روز از ٩١٣ روز كه فيزيكي من بايد ميبودم در امريكا كم داشتم از زماني كه  فرمها بدستشون رسيده بودو مجددا من فرمهامو پر كردم و فرستادم٢٧ دسامبر٢٠١٧ رفتم براى انگشت نگارى مجدد، حالا نميدونم چه جورى چك كنم زماني رو كه حدودا طول ميكشه براى مصاحبه مجدد، ممنون اگر كسي اطلاعاتي داره در اختيارم بذاره، چون من ميرم تو uscis وبعد case status online و Ioe رو ميزنم باضافه اون شماره اى كه جلوش نوشته ولي زمان رو نميدونم چه جورى چك كنم

سلام مگر زماني كه فرمها را مي فرستيم تاريخها را چك نمي كنند عجب وضعي است
پاسخ
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

خیلی این ۱۳ ماه رو جدی نگیر. بعید می دونم خیلی دقیق باشه. برای من از زمانی که اپلای کردم تا الان ۴ یا ۵ بار تغییر کرده. گاهی بزرگ تر شده گاهی کوچک تر.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، bayat_r ، ramin_red
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

کل پروسه ی ما در سال گذشته هشت ماه بیشتر نبود، با توجه به اینکه ما از طریق کالیفرنیای جنوبی سیتیزن شدیم و اگر هم شما مشابه وضعیت ما را داشته باشید، تصور نمیکنم سیزده ماه بطول بینجامد!!
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، ramin_red
دوستانی که از حقوق و مزایای کمی برخوردار هستند ، میتوانند گواهی آن را به مدارک خود ضمیمه کرده ، ارسال نموده و پرداخت کمتری را داشته باشند. مثلا اگر کل پروسه برای هر نفر 800 دلار باشد، تقریبا میتوان نصف این مبلغ را پرداخت نمود و میتوان از معافیت مورد نظر بهره مند گشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، hamed_na ، ramin_red
(2018-03-22 ساعت 21:11)Sara120 نوشته:  
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

حتما نه ، چون بعد از مصاحبه به من يك برگه داد كه روى اون نوشته بود امتحان رو قبول شدى ولي ما باز ريويو ميكنيم N400شما رو كه بعد نامه ديناى اومد
پاسخ
(2018-03-23 ساعت 07:57)afs نوشته:  
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

خیلی این ۱۳ ماه رو جدی نگیر. بعید می دونم خیلی دقیق باشه. برای من از زمانی که اپلای کردم تا الان ۴ یا ۵ بار تغییر کرده. گاهی بزرگ تر شده گاهی کوچک تر.

با سلام
من هم ایالت مری لند هستم و سپتامبر paper file فرستادم ولی هنوز هیچ خبری از مصاحبه نیست

آیا شما اطلاع دارین که الان برای ایالت مری لند چقدر فاصله بین انگشت نگاری تا مصاحبه است؟
سال گذشته این فاصله حدودا 6 ماه بود
پاسخ
(2018-03-23 ساعت 20:35)Geeta نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 07:57)afs نوشته:  
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

با سلام
من هم ایالت مری لند هستم و سپتامبر paper file فرستادم ولی هنوز هیچ خبری از مصاحبه نیست

آیا شما اطلاع دارین که الان برای ایالت مری لند چقدر فاصله بین انگشت نگاری تا مصاحبه است؟

بر طبق اطلاعات سایت USCIS.GOV پراسسینگ تایم برای ایالت مریلند بین 11.5 ماه تا 14.5 ماه بطول خواهد انجامید و Case inquiry date برای این ایالت در حال حاضر تاریخ January 12, 2017 میباشد یعنی اگر شما قبل از این تاریخ اقدام کردید میتونید پیگیر پروندتون شوید. برای پیگیری هم خیلی امکانات خوبی در سایت مهیا کردند. یک لینک تو این سایت هست که شما میتونید آنلاین پروندتون رو پیگیری کنید.
فقط یادتون نره زودتر از Case inquiry date نمیتونید پیگیری کنید.
لینجا لینک این سایت رو میزارم برای اطلاع از Processing time فقط کافی هست نوع اپلیکیشن که برای ما N-400 هست رو انتخاب کنید و در فیلد بعدی ایالت و شهر مورد نظرتون رو انتخاب کنید
موفق باشید
https://egov.uscis.gov/processing-times/
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، Geeta ، ramin_red
(2018-03-22 ساعت 21:11)Sara120 نوشته:  
گفته ۱۳ ماه Sad  Sad

چک کردن زمانها و فرمها وظیفه شماست اونا هیچ مسولیتی ندارند و حتی برای یکی از دوستان ما ۲ روز کمتر بود و پرونده اش رو پس فرستادند و پولش رو ندادند. و دوبارع پول داد و اپلای کرد

پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، zohreh36 ، ramin_red
این هم یک منبع جهت اقدام برای سیتیزن شدن:

1- دانلود اطلاعات مربوط به فرمها
https://www.uscis.gov/n-400

2-محاسبه زمان مناسب برای اقدام کردن:
https://www.uscis.gov/sites/default/file...lator.html

3-ایجاد اکانت جدید یا کنترل وضعیت پرونده:
https://myaccount.uscis.dhs.gov/

4-مدت زمان پیش بینی شده برای پرونده شما (ثابت نیست):  
https://egov.uscis.gov/processing-times/#mainContent

5-نزدیکترین مرکز رسیدگی به پرونده شما:
https://www.uscis.gov/about-us/find-usci...ld-offices

6- ویدیویی درباره مراحل و شرایط به زبان فارسی
https://www.youtube.com/watch?v=xES965p-gcM

7- انگشت نگاری:
زمان روی کاغذ اصلا مهم نیست و هیچ کس کنترل نمی کنه (حتی به نظرم روزش هم مهم نیست). فقط صبح اول وقت برید که ۱۵ دقیقه بیشتر کار نداره.
با خودتون گرین کارت رو حتما ببرید

8- آماده سازی برای مصاحبه:
روز انگشت نگاری بهتون یه کتاب میدن که ۱۰۰ تا سوال داره وشما باید بخونید. البته می تونید از منابع دیگه هم ااستفاده کنید مثل ویدیو یا فلش کارت و یا چی دی اف کتاب که در زیر لینکشون رو براتون می زارم:
https://www.uscis.gov/sites/default/file...LL_100.mp3
https://www.uscis.gov/sites/default/file...s/100q.pdf
https://www.uscis.gov/sites/default/file...slides.pdf
من خودم بعضی روزها تو مسیر رفت و برگشت به محل کارم گوش میدادم و کلا خیلی ساده است سوالهاش.

9- دعوتنامه برای مصاحبه:
برای ما بعد از ۶ ماه و نیم ایمیل اومد که ما تغییر در پرونده شما  انجام دادیم به وبسایت برید و چک کنید. همزمان نامه هم فرستادند. تاریخ مصاحبه من و خانمم فرق داشت(تاریخ مصاحبه حدودا یکماه بعد از ارسال نامه بود). بچه ها مصاحبه ندارند و بعد از سیتیزن شدن پدر و/یا مادر اونا هم سیتیزن می شوند.

10-مصاحبه:
روز مصاحبه با یه تیپ رسمی نیم ساعت قبل از مصاحبه رفتیم (اگر زودتر برید راه نمیدند) و دعوتنامه و گرین کارت و کارت شناسایی مثل گواهینامه رو با خودتون ببرید که دم در ازتون میخوان.
مدارک مورد نیاز بستگی به پروندتون فرق داره اما کلا باید این ها رو ببرید
- گرین کارت و کپی رو ببرید.
- مدارک پرداخت تکس
- پاسپورتهاتون از زمان ورودتون تا به امروز حتی باطل شده ها
- گواهینامه  
https://www.uscis.gov/archive/blog/2013/...at-to-know
وقتی check in کردید میرید میشینید منتظر و بعد افیسر میاد صداتون میکنه و می بردتون به دفتر خودش و تو راه باهاتون خوش و بش میکنه که ببینه بلدید حرف بزنید یا نه؟
قبل از نشستن میگه قسم بخورید که همه چیزهایی که نوشتید واقعیت داره و بعد می شینید.
a- اول ازتون درباره چیزهایی که تو فرم N-400 نوشتید میپرسه که ببینه بلدید یا نه و می پرسه ازتون که آیا میخواهید چیزی رو به فرمتون اضافه کنید یانه.
**** اگر اشتباهی در فرمتون داشتید میتونید اصلاح کنید. اگر از زمان انگشت نگاری تا مصاحبه سفری رفتید میتونید اضافه کنید و کلا تغییر تو فرم هیچ مشکلی رو پیش نمیاره ***
b- در مصاحبه از شما ۱۰ تا سوال میپرسند که هر وقت ۶ تا رو درست جواب بدید متوقف میکنند.
c- بعد بهتون یه جمله ساده میگه که روی تبلتش بنویسید. مثلا  The president lives in the white house
و یه جمله تو همون مایه ها میگه از رو تبلت بخونید.
d- بهتون میگه قبول شده اید و مبارک باشه
e- دو حالت پیش میاد: یا بهتون میگه برید و ما براتون نامه زمان مراسم قسم خوردن میفرستیم یا میگه برو بشین بهت نامه ات رو بدم.
نکته: محل قسم خوردن توی شهرتون رو میتونید از گوگل سرچ کیند و پیدا کنید که مراسم قسم خوردن بعدیشون کی هست و اگر می خواهید زودتر قسم بخورید به آفیسر بگید و احتمالا کمکتون میکنه که زمان مصاحبه همون باشه که میخواهید.

11- Oath Ceremony:
روز قسم خوردن هم میرید اونجا و ۲ ساعتی معطلی داره و باید باید باید گرین کارتتون رو ببرید. بهتون گواهی سیتیزن شدن میدن.

12- Passport & Apply for Vote
همون جا جلوی محل قسم خوردنتون بهتون فرم میدند که برای رای دادن ثبت نام باید بکنید.
اما درباره پاسپورت اگر عکس همراهتون دارید و دسته چکتون رو میتونید فرمی که بهتون میدند رو پر کنید و اقدام کنید که البته صف شلوعی داره و دو یه ساعت معطلی و یا اینکه میتونید برید بعدا وقت بگیرید و به محل هایی که تو وبسایت زده برید و خیلی  شیک و بدون معطلی برای پاسپورت اقدام کنید.
مدارک لازم برای پاسپورت:
- پر کردن فرم DS11 که روز قسم خوردن بهتون میدند اما میتویند در این آدرس انلاین پر کنید و پرینت کنید و با خودتون ببرید. (اگرچیزی اشتباه نوشتید بازهم میتونید در حضور خودشون تغییر بدید )
                        https://pptform.state.gov/?Submit2=Compl...+%26+Print
- گواهی سیتیزن شدنتون و کپی
- یدونه عکس
- دسته چکتون
**برای فرزند زیر ۱۶ سالتون علاوه بر این مدارک باید گواهی ازدواج پدر و مادر و گواهی تولد خود بچه رو هم ببرید

****اصل گواهی سیتیزن شدنتون رو ازتون میگیرند پس حتما ازش قبلا کپی بگیرید.****
****میتونید برای دفترچه پاسپورت و کارت پاسپورت همزمان اقدام کنید که ارزونتر میشه. (کارت برای سفر به مکزیک و کانادا راحت تره)***

هزینه: برای دفترچه پاسپورت و کارت پاسپورت روی هم 140 دلار برای بزرگسال و 90 دلار برای بچه ها
       هزینه پست عادی برای هر نفر ۳۵ دلار

بعد از چند هفته مدارک تون جدا جدا با پست میاد. اول دفترچه پاسپورت بعد کارت پاسپورت و بعد اصل گواهی سیتیزن شدنتون که قبلا بهشون داده بودید.

13- Social Security Office
بعد از حداقل سه هفته حتما باید برید دفتر سوشال سکوریتی و بهشون اعلام کنید که وضعیت شما از مقیم به شهروند تغییر کرده

14- از زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا به عنوان شهروند لذت ببرید و از استفاده از گذرنامه معتبر در هنگام سفر به ۱۷۲ کشور دنیا بدون ویزا کیف کنید.

و من الله التوفیق
التماس دعا

پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، zohreh36 ، Shahram914 ، enchantress_boy ، sadeghi897 ، ramin_red ، omniali ، kerry ، arashS ، aghamilad
(2018-03-23 ساعت 21:33)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 20:35)Geeta نوشته:  
(2018-03-23 ساعت 07:57)afs نوشته:  خیلی این ۱۳ ماه رو جدی نگیر. بعید می دونم خیلی دقیق باشه. برای من از زمانی که اپلای کردم تا الان ۴ یا ۵ بار تغییر کرده. گاهی بزرگ تر شده گاهی کوچک تر.

با سلام

بر طبق اطلاعات سایت USCIS.GOV پراسسینگ تایم برای ایالت مریلند بین 11.5 ماه تا 14.5 ماه بطول خواهد انجامید و Case inquiry date برای این ایالت در حال حاضر تاریخ January 12, 2017 میباشد یعنی اگر شما قبل از این تاریخ اقدام کردید میتونید پیگیر پروندتون شوید. برای پیگیری هم خیلی امکانات خوبی در سایت مهیا کردند. یک لینک تو این سایت هست که شما میتونید آنلاین پروندتون رو پیگیری کنید.
فقط یادتون نره زودتر از Case inquiry date نمیتونید پیگیری کنید.
لینجا لینک این سایت رو میزارم برای اطلاع از Processing time فقط کافی هست نوع اپلیکیشن که برای ما N-400 هست رو انتخاب کنید و در فیلد بعدی ایالت و شهر مورد نظرتون رو انتخاب کنید
موفق باشید
https://egov.uscis.gov/processing-times/

سلام و تشکر از پاسختون
این processing time نشان دهنده چه فاصله ای است؟
فاصله بین دریافت مدارک توسط آنها تا مصاحبه؟ تا قسم خوردن؟
با تشکر
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان