کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2018-04-01 ساعت 23:07)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-01 ساعت 22:09)1984ana نوشته:  
(2018-02-06 ساعت 20:56)afshin4749 نوشته:  سلام ،
ببخشید ، میشود بفرمایید که شما در کدام ایالت سکونت دارید ؟ !!! این بسیار عجیب است برای من !! به دلیل آنکه کل پروسه ی ما در ایالت کالیفرنیا که یکی از شلوغ ترین ایالتها از نظر مهاجران است هشت ماه به طول انجامید.

کلارادو هستیم . برای خودمون هم خیلی عجیبه ❊!!! دلیل خاصی داره؟

تصور نمیکنم مشکل خاصی باشد. اگر موضوع ایشان با شما در ارتباط با ازدواج با فرد گرین کارتی و یا  سیتیزن بوده ممکن است یکی از دلایل آن همین موضوع باشد. اما اگر ایشان مقیم بوده اند و از قبل گرین کارت داشته اند ، من واقعا دیگر نمیدانم چه اشکالی ممکن است در این میان بوجود آمده باشد. بهتر است که دائم پیگیری کنید تا به یک نتیجه ی معقول تری برسید. اگر هم برای شما این امکان وجود دارد به دفتر آنها که واقع در منطقه ی شما هستند حضوری مراجعه کرده تکلیف خود را بصورت جدی روشن بفرمایید.

خیلی ممنونم از پاسختان - خیر متاسفانه من ایران هستم و در پروسه - امیدوارم که زودتر سیتزنیش بیاد چون خیلی طولانی شده دیگه ممنونم باز هم
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin_red
1984ana
توصیه اکید میکنم حتما از ایشان یک کپی بگراند چک بخواهید یا از دوستانتون بخواهید براتون عدم سو سابقه بگیرند شرکتهایی هستند که پول میگیرند میدن حتی شایدهم پلیس. شخصا به همه دوستانم بابت این نوع ازدواجها هشدار میدم. اگر کار و زندگی درست درمون دارید و مشکلی تو ایران ندارید خودتونو اینطور اسیر و دربدر آدمهای اینوری نکنید.
پاسخ
سلام دوستان جان
من در حال برگزاری مراسم سوگند هستم
همه چی خیلی اسونه و اصلا استرس نداشته باشین
بعدا کل مراحل امروزو براتون جز به جز مینویسم🇺🇸
پاسخ
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، Shahram914 ، Geeta ، afshin4749 ، bayat_r ، fariba_a ، afs ، farrokh33 ، alin1351 ، ramin_red
(2018-04-03 ساعت 01:27)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام دوستان جان

تبریک می گم موفق باشید
مشکلات همه تا قبل از رفتن مراسم سوگند است خود مراسم که مشکلی ندارو
پاسخ
(2018-04-02 ساعت 09:47)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-02 ساعت 01:01)maryam1 نوشته:  
(2018-04-01 ساعت 22:13)1984ana نوشته:  تو این هفته برای سومین بار  info pass قرار بریم ببینیم این دفععه چی می گند!!

ببخشید نمیخام منفی باشم فقط انتقل تجربه هست. بعضی اوقات که بهردلیل مثلا کیفری و یا ... فرد را واجد شرایط ندانند هیچوقت علت را نمیگن فقط کشش میدن تا طرف خسته بشه ول کنه پرونده اش رو عملا مودبانه رجکت میشه اصطلاحا بین وکلا معروفه به SITTING ON THE CASE. مورد آشنایی با کیس DUI بود

من زیاد با این نظر موافق نیستم !! چون اینجا مثل ایران نیست که ملت را سرکار بگذارند برای اینکه اینها اصلا با شما تعارفی ندارند و اگر بخواهند کیسی را رد کنند ، رسما به شما یک نامه ی بلند بالایی با ذکر دلایل رد کیس ارسال خواهند کرد. عواملی چون دستگیری به جرم مزاحمت ، نوشیدن الکل حین رانندگی ، سرقت ، کلاهبرداری ، قتل ، تصادف منجر به قتل و گناهکار شناخته شدن در آن ، داشتن جرائم متعدد رانندگی در طی یکسال ، خرید و فروش اسلحه بدون مجوز و فروش مواد مخدر ، تجاوز و خلاصه خیلی چیزهای دیگری که باعث شود فرد کارش به دادگاه کشیده شده و برایش پرونده تشکیل شده باشد سایر عوامل دیگر مثل نداشتن شرایط اولیه ای چون دانش زبان انگلیسی ، بی اعتقادی به خداوند داشتن ارتباط با گروههای خاص و غیره هم بطور قطع منجر به رد صلاحیت برای سیتیزن شدن خواهند شد در غیر اینصورت هیچ دلیلی ندارد که فرد مردود شده پرونده ی آن مسکوت باقی بماند.
اما چند لینکی را تهیه کرده ام که به افرادی که در موارد مختلف از سیتیزن شدن محروم میشوند را لیست کرده.

https://immigrationlawnj.com/why-citizen...d-to-know/

http://www.alllaw.com/articles/nolo/us-i...nship.html

https://www.sandraboogaardlaw.com/my-blo...sG_ILW9dhE

بهرصورت امیدوارم اینگونه نباشد که مریم خانم عزیز ذکر کرده اند.

بی اعتقادی به خدا رو از کجا آوردی؟ Big Grin Big Grin Big Grin
توی قانون اساسی امریکا آزادی اعتقاد وجود داره
اون زبان اینگلیسی هم یک سلام و الیک می خوان. البته که کسی که زبانش خوب نیست توی این جامعه بهش خوش نمیگذره.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، farrokh33 ، ramin_red
(2018-04-03 ساعت 01:27)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام دوستان جان

مبارکه مهتاب خانم خیلی خیلی Big Grin Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، مهتاب - 2251 ، ramin_red
(2018-04-03 ساعت 11:30)sadeghi897 نوشته:  
(2018-04-02 ساعت 01:01)maryam1 نوشته:  ببخشید نمیخام منفی باشم فقط انتقل تجربه هست. بعضی اوقات که بهردلیل مثلا کیفری و یا ... فرد را واجد شرایط ندانند هیچوقت علت را نمیگن فقط کشش میدن تا طرف خسته بشه ول کنه پرونده اش رو عملا مودبانه رجکت میشه اصطلاحا بین وکلا معروفه به SITTING ON THE CASE. مورد آشنایی با کیس DUI بود

من زیاد با این نظر موافق نیستم !! چون اینجا مثل ایران نیست که ملت را سرکار بگذارند برای اینکه اینها اصلا با شما تعارفی ندارند و اگر بخواهند کیسی را رد کنند ، رسما به شما یک نامه ی بلند بالایی با ذکر دلایل رد کیس ارسال خواهند کرد. عواملی چون دستگیری به جرم مزاحمت ، نوشیدن الکل حین رانندگی ، سرقت ، کلاهبرداری ، قتل ، تصادف منجر به قتل و گناهکار شناخته شدن در آن ، داشتن جرائم متعدد رانندگی در طی یکسال ، خرید و فروش اسلحه بدون مجوز و فروش مواد مخدر ، تجاوز و خلاصه خیلی چیزهای دیگری که باعث شود فرد کارش به دادگاه کشیده شده و برایش پرونده تشکیل شده باشد سایر عوامل دیگر مثل نداشتن شرایط اولیه ای چون دانش زبان انگلیسی ، بی اعتقادی به خداوند داشتن ارتباط با گروههای خاص و غیره هم بطور قطع منجر به رد صلاحیت برای سیتیزن شدن خواهند شد در غیر اینصورت هیچ دلیلی ندارد که فرد مردود شده پرونده ی آن مسکوت باقی بماند.
اما چند لینکی را تهیه کرده ام که به افرادی که در موارد مختلف از سیتیزن شدن محروم میشوند را لیست کرده.

بی اعتقادی به خدا رو از کجا آوردی؟ Big Grin  Big Grin  Big Grin
توی قانون اساسی آمریکا آزادی اعتقاد وجود داره
اون زبان اینگلیسی هم یک سلام و الیک می خوان. البته که کسی که زبانش خوب نیست توی این جامعه بهش خوش نمیگذره.

اگر حوصله میداشتید و لینکهایی را که برای آن دوست عزیزمان ارسال کرده بودم را باز میکردید و مطالعه میفرمودید، الان دیگر به مطلب کاملا جدی بنده نیش خند نمی زدید دوست گرامی !!!  Sad  Sad  Sad
در مورد زبان انگلیسی هم به احتمال زیاد شما فقط همان سلام و الیک ببخشید ( علیک ) را در مصاحبه با آنها کرده اید و به شما سیتیزنی داده اند !! یعنی رفتید داخل گفتید سلام و آنها هم گفتند الیک ( علیک ) و بعدش نامه ی تبریک را به دست چپتان دادند و گفتند بفرمایید شما قبولید !! اصلا چرا تشریف آوردید ، ما خودمان برایتان نامه را میفرستادیم !! در مورد قانون اساسی هم به احتمال زیاد هیچ سوالی از شما نکرده اند و به احتمال صد در صد هم از شما نخواسته اند که برای سنجش توانایی نوشتن اینگلیسی آخ ببخشید ( انگلیسی ) خود یک متن کوتاه را برایشان روی کاغذ بنویسید!! اینطور نبوده ؟؟؟!! آقای صادقی من که شما را خوب میشناسم دوست خوش مشرب قدیمی و خوشگذران ، بیخیال عزیز برادر  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ramin_red
(2018-04-03 ساعت 21:11)afshin4749 نوشته:  
(2018-04-03 ساعت 11:30)sadeghi897 نوشته:  
(2018-04-02 ساعت 09:47)afshin4749 نوشته:  من زیاد با این نظر موافق نیستم !! چون اینجا مثل ایران نیست که ملت را سرکار بگذارند برای اینکه اینها اصلا با شما تعارفی ندارند و اگر بخواهند کیسی را رد کنند ، رسما به شما یک نامه ی بلند بالایی با ذکر دلایل رد کیس ارسال خواهند کرد. عواملی چون دستگیری به جرم مزاحمت ، نوشیدن الکل حین رانندگی ، سرقت ، کلاهبرداری ، قتل ، تصادف منجر به قتل و گناهکار شناخته شدن در آن ، داشتن جرائم متعدد رانندگی در طی یکسال ، خرید و فروش اسلحه بدون مجوز و فروش مواد مخدر ، تجاوز و خلاصه خیلی چیزهای دیگری که باعث شود فرد کارش به دادگاه کشیده شده و برایش پرونده تشکیل شده باشد سایر عوامل دیگر مثل نداشتن شرایط اولیه ای چون دانش زبان انگلیسی ، بی اعتقادی به خداوند داشتن ارتباط با گروههای خاص و غیره هم بطور قطع منجر به رد صلاحیت برای سیتیزن شدن خواهند شد در غیر اینصورت هیچ دلیلی ندارد که فرد مردود شده پرونده ی آن مسکوت باقی بماند.

بی اعتقادی به خدا رو از کجا آوردی؟ Big Grin  Big Grin  Big Grin
توی قانون اساسی آمریکا آزادی اعتقاد وجود داره

اگر حوصله میداشتید و لینکهایی را که برای آن دوست عزیزمان ارسال کرده بودم را باز میکردید و مطالعه میفرمودید، الان دیگر به مطلب کاملا جدی بنده نیش خند نمی زدید دوست گرامی !!!  Sad  Sad  Sad
در مورد زبان انگلیسی هم به احتمال زیاد شما فقط همان سلام و الیک ببخشید ( علیک ) را در مصاحبه با آنها کرده اید و به شما سیتیزنی داده اند !! یعنی رفتید داخل گفتید سلام و آنها هم گفتند الیک ( علیک ) و بعدش نامه ی تبریک را به دست چپتان دادند و گفتند بفرمایید شما قبولید !! اصلا چرا تشریف آوردید ، ما خودمان برایتان نامه را میفرستادیم !! در مورد قانون اساسی هم به احتمال زیاد هیچ سوالی از شما نکرده اند و به احتمال صد در صد هم از شما نخواسته اند که برای سنجش توانایی نوشتن اینگلیسی آخ ببخشید ( انگلیسی ) خود یک متن کوتاه را برایشان روی کاغذ بنویسید!! اینطور نبوده ؟؟؟!! آقای صادقی من که شما را خوب میشناسم دوست خوش مشرب قدیمی و خوشگذران ، بیخیال عزیز برادر   Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

ببخشید من وسعت بحثتون جواب میدم، ممکن به من بگید کجیه این لینک‌ها نوشته اعتقاد به خدا؟! شاید شما " Good Moral Character " رو با اعتقاد به خدا اشتباه گرفتید. اگه ممکنه عکس بگیرید از اون قسمت اینجا پست کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ramin_red
سلام به همگی
من هم دیروز نامه مصاحبه دریافت کردم/ سوم ماه می. شهر san antonio.
،كيس: 2013AS2xxx تعداد ٢ نفر,  سفارت :آنكارا ، مصاحبه : 3 ژانويه 2013 ، برگ صورتي ، فرم ٩ سوالي ، منتظرسرا ، كليرينس : 2013/02/20: دريافت ويزا: 08/03/2013.Smile/محل سكونت شهر آستين تگزاس./ در خواست سیتیزن شیپی 29 زانویه 2018/ مصاحبه : 3 می 2018 SAN ANTONIO,TX/  جشن سرمونی 24 می 2018/ Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahram914 ، Sara120 ، SOROUSHSOFT ، bayat_r ، farrokh33 ، afs ، ramin_red
(2018-04-04 ساعت 06:34)ali3923 نوشته:  سلام به همگی

شما چه زود مصاحبه گرفتييد خوش به حالتان
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Geeta ، ali3923 ، ramin_red

دیروز یکی از دوستان من هم که ژانویه از کالیفرنیا اقدام کرده بود براش نامه مصاحبه اومده برای ماه می. یعنی بعد از 4 ماه Smile
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Geeta ، ali3923 ، ramin_red ، 1984ana

مبارکه موفق باشید
شما سفر به ایران در طول این 5 سال نداشتین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ali3923 ، farrokh33 ، ramin_red
(2018-03-16 ساعت 20:25)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-16 ساعت 08:22)maryam1 نوشته:  
(2018-03-16 ساعت 07:47)afshin4749 نوشته:  دوست عزیز ،
اجازه بدهید من پاسخ شما را خیلی خلاصه عرض کنم. هر مدتی را که شما در آمریکا حضور داشته باشید حالا چه منقطع و چه پیوسته جزو اقامت شما محسوب خواهد شد به استثنای زمانی که شما در حین انتظار برای مصاحبه از آمریکا خارج شوید. لازم به ذکر است که هرگز نباید در طول فاصله ی درخواست تا مصاحبه از آمریکا خارج شوید که این موضوع برای مسئول پرونده ی شما سوال برانگیز خواهد شد.

آقا افشین چرا سفر طول در فاصله ی درخواست تا مصاحبه برای افیسر سوال انگیره؟ الان حتی امکان داره این مدت دوسالم طول بکشه...هزار کار ممکنه پیش بیاد تو این مدت

اول اینکه پاسخ را در پایین همین سوال شما برای یکی از دوستان ارسال کرده ام و شما میتوانید جوابتان را آنجا دریافت کنید. دوم اینکه این پروسه امکان ندارد که بیش از حداکثر یکسال طول بکشد آن هم اگر پرونده پیچیده باشد !! در غیر اینصورت معمولا این روند بیش از هشت الی نه هم بطول نخواهد انجامید. بنده دارای یک پرونده ساده و همسرم دارای یک پرونده ی پیچیده تری بودند که هر دوی ما این روند را در طی هشت ماه انتظار طی کردیم و هر دو با هم دریک روز مصاحبه شده و حتی در یک روز برای مراسم سیتیزنی مراجعه کردیم. از این نظر عرض کردم که شما در طی این فاصله 5 سال قانونی را که محدوده ی مورد پذیرش آنهاست را رعایت نکرده باشید. مثلا شما در سال چهارم و چند ماه باشید و اقدام کنید که تا آن موقع 5 سال شود که معمولا سه ماه قبل از 5 سال میشود و در این فاصله ی سه ماهه شما از آمریکا خارج شده و موقعی که به مصاحبه دعوت میشوید با آپدیت جدید و خروج جدیدتان ، آفیسر پرونده برایش مسلم میگردد که شما 5 سال را با این خروج پر نکرده و کیس را رد میکند. چرا که شما میبایست در هر لحظه تغییرات موجود در این فاصله را گزارش دهید مثل خروج از کشور و یا وضعیت تاهل و مسائلی شبیه آن و اگر این کار را نکنید که دیگر هیچ !!! وای به احوالتان. اما اگر شما در حین درخواست برای سیتیزنی ، پنج سال خود را پرکرده باشید ، گمان نمیکنم که مشکلی بوجود آید چون بهانه ای برای به حد نصاب رسانیدن دیگر وجود ندارد. اما قطعا باید برای آپدیت پرونده آن را گزارش دهید چرا که آنها از قبل گزارش شما را از مرز خروجی دریافت کرده اند و وقتی شما گزارش دهید متوجه میشوند که شما به سرنوشت پرونده ی خود اهمیت داده و آن را مراقبت کرده اید. در غیر این صورت وامصیبتا !!!
اما کلا بگویم که این روند بسیار ساده و آسان است و خیلی از موسسات ایرانی موجود در آمریکا آن را آنقدر وحشتناک و سخت جلوه میدهند تا ملت بترسند و بروند و کلی پول هزینه ی چیزی کنند که اصلا نیازی نبوده !! فقط خود را در دام سرکیسه کنان انداخته اند. این موسسات فقط برای کسانی خوب است که یا خیلی سن بالا باشند و کسی را نداشته باشند که به آنها کمک کند و یا اینکه سواد انگلیسی خیلی قدرتمندی نداشته باشند و از انجامش به هر دلیلی عاجز باشند. اما برای من و امثال شما !!!  Big Grin  Big Grin  Big Grin

سلام دوستان، لطفن منو کمک کنید. من جولای 2017 از دالاس برای سیتیزن شیپ اقدام کردم وبعد از یک ماه برای فینگرپرینت رفتم. حالا حدود نه هشت ماه میگذره و پراسینگ تایم در دالاس 15 تا 20.5 ماه هست. من پنج سالم اینجا پر شده و توی این 5 سال سه بار به ایران رفتم و هر بار کمتر از 6 ماه موندم، و از این لحاظ مشکلی ندارم. حالا من با توجه به اینکه حداقل 5 ماهی مونده به اینکه بهم وقت مصاحبه بدن (در بهترین حالت- در بدترین حالت ممکنه تا سال دیگه هم طول بکشه) میخوام یکماهه برم ایران. بنا به اطلاعات سایت uscis مشکلی برای خروج در این مدت نیست، اما من میخوام مطمئن باشم که این قضیه روی پروندم اثد منفی نذاره. آیا کسی تجربه ی اینطور خروج رو داره؟ در پستها خوندم که باید بهشون اطلاع داد خروج رو. چطور میتونم بهشون اطلاع بدم؟ من فرمی رو برای این هدف پیدا نکردم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید اگر تجربه ای دارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، afshin4749 ، ramin_red
(2018-04-02 ساعت 01:01)maryam1 نوشته:  
(2018-04-01 ساعت 22:13)1984ana نوشته:  تو این هفته برای سومین بار  info pass قرار بریم ببینیم این دفععه چی می گند!!

ببخشید نمیخام منفی باشم فقط انتقل تجربه هست. بعضی اوقات که بهردلیل مثلا کیفری و یا ... فرد را واجد شرایط ندانند هیچوقت علت را نمیگن فقط کشش میدن تا طرف خسته بشه ول کنه پرونده اش رو عملا مودبانه رجکت میشه اصطلاحا بین وکلا معروفه به SITTING ON THE CASE. مورد آشنایی با کیس DUI بود

اگه میدونستم بی اعتقادی به خدا باعث رد گرفتن حق شهروندی میشه اصلا پولمو حروم نمیکردم برم اقدام کنم!
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: ali3923 ، afshin4749 ، farrokh33 ، sadeghi897 ، ramin_red ، 1984ana
(2018-04-04 ساعت 19:41)bayat_r نوشته:  

دیروز یکی از دوستان من هم که ژانویه از کالیفرنیا اقدام کرده بود براش نامه مصاحبه اومده برای ماه می. یعنی بعد از 4 ماه Smile

من 2 بار به ایران سفر کردم که مجموعا 88 روز /
،كيس: 2013AS2xxx تعداد ٢ نفر,  سفارت :آنكارا ، مصاحبه : 3 ژانويه 2013 ، برگ صورتي ، فرم ٩ سوالي ، منتظرسرا ، كليرينس : 2013/02/20: دريافت ويزا: 08/03/2013.Smile/محل سكونت شهر آستين تگزاس./ در خواست سیتیزن شیپی 29 زانویه 2018/ مصاحبه : 3 می 2018 SAN ANTONIO,TX/  جشن سرمونی 24 می 2018/ Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، 1984ana

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان