کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
دوستان سلام ممنون میشم اگه منو راهنمایی بکنید همینطور که اگه از اوایل این تاپیک خونده باشید من اولین کسی بودم که ویزای ای بی وان رو تاپیکشو تو مهاجرسرا ایجاد کردم ولی یه مدتی از این راه مهاجرتی دور شده بودم و در آمریکا و اروپا به سر میبردم حالا دوباره افتادم دنبال این راه مهاجرتی چون برای کسایی که شرایطشو داشته باشن واقعا راه خوبیه دوستانی که اپرو شدن لطفا راهنماییم بکنن من از لیست مورد نیاز ای بی وان 5 موردش رو میتونم جور کنم آیا به نظرتون کیس رو ایجاد کنم و بفرستم یا هنوز دنبال جمع کردن مدارک بیشتر باشم ؟ چون نمیخوام کیسم ناقص باشه ؟

دوستانی که مدارک فرستادن ایا اصل مدارک هم باید سند بشه ؟ مثلا احکام قهرمانی ؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-27 ساعت 17:20)wushu kung fu نوشته:  دوستان سلام ممنون میشم اگه منو راهنمایی بکنید همینطور که اگه از اوایل این تاپیک خونده باشید من اولین کسی بودم که ویزای ای بی وان رو تاپیکشو تو مهاجرسرا ایجاد کردم ولی یه مدتی از این راه مهاجرتی دور شده بودم و در آمریکا و اروپا به سر میبردم حالا دوباره افتادم دنبال این راه مهاجرتی چون برای کسایی که شرایطشو داشته باشن واقعا راه خوبیه دوستانی که اپرو شدن لطفا راهنماییم بکنن من از لیست مورد نیاز ای بی وان 5 موردش رو میتونم جور کنم آیا به نظرتون کیس رو ایجاد کنم و بفرستم یا هنوز دنبال جمع کردن مدارک بیشتر باشم ؟ چون نمیخوام کیسم ناقص باشه ؟

سلام
همونطور که خودت میدونی 3 تا مورد کفایت میکنه، اگه بیشتر از 3 مورد رو حائز شرایط باشی که چه بهتر، ولی من تو همین تاپیک خوندم که وکیلها میگن بیشتر از اینکه تعداد موارد مهم باشه، کیفیت و اثبات موارد مهمه... یعنی سه مورد قابل اثبات و با ادله محکم خیلی بهتر از 5 مورد با کیفیت معمولیه....
ضمنا اداره مهاجرت تاکید کرده که جهت ارزیابی مدارک EB1، به هیچ وجه اصل مدرک رو نفرستین، ولی باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه بشه و مهر دار الترجمه روش بخوره و ترجمه ها ضمیمه کپی مدارک بشه...
اینطوری که من شنیدم، کیس های ورزشی از کیس های هنری و علمی راحتتر اپرو میشن، چون معیارهای قهرمانی کاملا مشخصه...
پس اگه سابقه قهرمانی جهانی داری نگران چیزی نباش Smile
موفق باشی
پرونده: EB1  کیس هنری (اقدام بدون وکیل)
اپروو شدن پرونده: آذر 96 بعد از 12 روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-27 ساعت 17:20)wushu kung fu نوشته:  دوستان سلام ممنون میشم اگه منو راهنمایی بکنید همینطور که اگه از اوایل این تاپیک خونده باشید من اولین کسی بودم که ویزای ای بی وان رو تاپیکشو تو مهاجرسرا ایجاد کردم ولی یه مدتی از این راه مهاجرتی دور شده بودم و در آمریکا و اروپا به سر میبردم حالا دوباره افتادم دنبال این راه مهاجرتی چون برای کسایی که شرایطشو داشته باشن واقعا راه خوبیه دوستانی که اپرو شدن لطفا راهنماییم بکنن من از لیست مورد نیاز ای بی وان 5 موردش رو میتونم جور کنم آیا به نظرتون کیس رو ایجاد کنم و بفرستم یا هنوز دنبال جمع کردن مدارک بیشتر باشم ؟ چون نمیخوام کیسم ناقص باشه ؟

سلام..اتفاقا پارسال که این تاپیک و دیدم و همه صفحات را خوندم ... گفتم پس شما چکار کردید.. که حالا اومدید... من هم کیسم ورزشیه و از پارسال شروع به جمع آوری مدارک کردمو همچنین نوشتن پروپوزال و کاورلتر... اواخر مرداد پروندمو ارسال کردم..که البته هنوز جوابی نگرفتم... اگه دوست داشتید بفرمایید که چه مدارکی دارید شاید بتونم راهنمایی کنم تو چیدن پروندتان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 10:26)algh90 نوشته:  

سلام..اتفاقا پارسال که این تاپیک و دیدم و همه صفحات را خوندم ... گفتم پس شما چکار کردید.. که حالا اومدید... من هم کیسم ورزشیه و از پارسال شروع به جمع آوری مدارک کردمو همچنین نوشتن پروپوزال و کاورلتر... اواخر مرداد پروندمو ارسال کردم..که البته هنوز جوابی نگرفتم... اگه دوست داشتید بفرمایید که چه مدارکی دارید شاید بتونم راهنمایی کنم تو چیدن پروندتان.

سلام دوست عزیز

من تازه از آمریکا برگشتم دنبال راهای دیگه مهاجرتی بودم که اونا هم بسیار سخت و ورق بازی بود حالا گفتم بیام سراغ این ای بی وان دوباره
این پروپوزال و کاورلتر دقیقا چیه ؟ یه توضیحی میدی

شما مدال جهانی داشتی؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-27 ساعت 20:05)alo نوشته:  

سلام
همونطور که خودت میدونی 3 تا مورد کفایت میکنه، اگه بیشتر از 3 مورد رو حائز شرایط باشی که چه بهتر، ولی من تو همین تاپیک خوندم که وکیلها میگن بیشتر از اینکه تعداد موارد مهم باشه، کیفیت و اثبات موارد مهمه... یعنی سه مورد قابل اثبات و با ادله محکم خیلی بهتر از 5 مورد با کیفیت معمولیه....
ضمنا اداره مهاجرت تاکید کرده که جهت ارزیابی مدارک EB1، به هیچ وجه اصل مدرک رو نفرستین، ولی باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه بشه و مهر دار الترجمه روش بخوره و ترجمه ها ضمیمه کپی مدارک بشه...
اینطوری که من شنیدم، کیس های ورزشی از کیس های هنری و علمی راحتتر اپرو میشن، چون معیارهای قهرمانی کاملا مشخصه...
پس اگه سابقه قهرمانی جهانی داری نگران چیزی نباش Smile
موفق باشی

مرسی شمام موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 13:24)wushu kung fu نوشته:  سلام دوست عزیز

من تازه از آمریکا برگشتم دنبال راهای دیگه مهاجرتی بودم که اونا هم بسیار سخت و ورق بازی بود حالا گفتم بیام سراغ این ای بی وان دوباره

شما مدال جهانی داشتی؟؟

کاورلتر که یک نامه 1 صفحه ایست شامل معرفی خود و چرایی اقدام شما در مورد این ویزا ... پروپوزال شامل معرفی خود و رشته تان و جایگاه شما در این رشته و شرح کاملی از کلیه مقامها و مدارکتان به همراه دلایل موثر بودن حضور شما در کشور آمریکا....
1 حکم جهانی و 1 حکم آسیایی و مدال طلا مسابقات دانشجویی و چندین قهرمانی کشور و چندین سال عضویت در تیم ملی و عناوین قهرمانی کشوری در عرصه مربیگری
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 13:44)algh90 نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 13:24)wushu kung fu نوشته:  سلام دوست عزیز

شما مدال جهانی داشتی؟؟

کاورلتر که یک نامه 1 صفحه ایست شامل معرفی خود و چرایی اقدام شما در مورد این ویزا ... پروپوزال شامل معرفی خود و رشته تان و جایگاه شما در این رشته و شرح کاملی از کلیه مقامها و مدارکتان به همراه دلایل موثر بودن حضور شما در کشور آمریکا....
1 حکم جهانی و 1 حکم آسیایی و مدال طلا مسابقات دانشجویی و چندین قهرمانی کشور و چندین سال عضویت در تیم ملی و  عناوین قهرمانی کشوری در عرصه مربیگری

مدارک شما مدارک کاملی بوده چرا زیاد طول کشیده ؟ جای خونده بودم چیدمان این مدارک هم مهمه اطلاعی در این زمینه دارید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 14:04)wushu kung fu نوشته:  مدارک شما مدارک کاملی بوده چرا زیاد طول کشیده ؟ جای خونده بودم چیدمان این مدارک هم مهمه اطلاعی در این زمینه دارید ؟

Assembling Your Application Package

The Lockbox service provider will sort your application in the correct processing order; however, we recommend assembling your package as follows:
•Check or money order
•Form G-1145, Request for e-Notification (if applicable)
•Form G-28 (if applicable)
•Form being filed
•Supporting documentation

این ترتیب چیدمان پرونده میباشد
پرونده من که 6 ماهه از ارسالش گذشته... باقی دوستان در 1 سال اپروو شدن.. ممکنه پرونده من هم طولانی تر بشه.. چون انگار روال کارشان بر روی این نوع ویزا طولانی تر شده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 14:11)algh90 نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 14:04)wushu kung fu نوشته:  مدارک شما مدارک کاملی بوده چرا زیاد طول کشیده ؟ جای خونده بودم چیدمان این مدارک هم مهمه اطلاعی در این زمینه دارید ؟

The Lockbox service provider will sort your application in the correct processing order; however, we recommend assembling your package as follows:
•Check or money order
•Form being filed

پرونده من که 6 ماهه از ارسالش گذشته... باقی دوستان در 1 سال اپروو شدن.. ممکنه پرونده من هم طولانی تر بشه.. چون انگار روال کارشان بر روی این نوع ویزا طولانی تر شده.

نه منظور من چیدمان مدارک بود مثلا اول باید مدارک قدیمی و بزاری یا مدارک جدید؟ بین المللی ها رو بزاری یا کشوری ها رو

چون یه دوستی بود میگفت اگه مبلغ بیشتر پرداخت کنید در دو هفته روال کار طی میشه که فکر کنم 1250 دلار بود و میگفت چیدمان خیلی مهمه برای افیسر یعنی این که چقدر مدارک شما معتبر باشه و مهم هم نیست چقدر معروف باشید باید بتونید برای افیسر خوب بچینید البته ایشون فیلم ساز بودن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 14:32)wushu kung fu نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 14:11)algh90 نوشته:  

•Check or money order
•Form being filed

نه منظور من چیدمان مدارک بود مثلا اول باید مدارک قدیمی و بزاری یا مدارک جدید؟ بین المللی ها رو بزاری یا کشوری ها رو
۳۲۴۵۵۱۷۰۹۶۹۸۱۹۴۷
چون یه دوستی بود میگفت اگه مبلغ بیشتر پرداخت کنید در دو هفته روال کار طی میشه که فکر کنم 1250 دلار بود و میگفت چیدمان  خیلی مهمه برای افیسر یعنی این که چقدر مدارک شما معتبر باشه و مهم هم نیست چقدر معروف باشید باید بتونید برای افیسر خوب بچینید البته ایشون فیلم ساز بودن

بله روش پرمیوم 1220 دلاریه که نهایت تا 2هفته مواب میدهند که بنظرم برای افرادی متاسبه که وکیل حرفه ای دارن و مطمینن که پروندشون اپروو میشه.. چون اگه به پرونده RFE بخوره باز باید چند ماه صبر کرد....

من پروندمو بخش بندی کردم نسبت به 10 مورد. .. هر بخش را از مدارک قدیمی به جدید چی م و برای هر مدرک توضیحات نوشتم که چگونه این مدرک را دریافت کردم و تحت چه شرایطی بوده گرفتن این مدرک.... اتفاقا این فروم مطالب مفیدی داره که من از ر ی نوشته دوستان خیلی استفاده کردم برای نوشتن و چیدن پروندم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان...کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟
من 5بار رکویست دادم بابت نرسیدن RFE و وقتی هیچ اتفاقی نیفتاد یه نامه هم ارسال کردمو درآن شرح دادم که من پنج ماهه که منتظر دریافت این نامه هستم... این بار که رکویست دادم...صفحه استتوس من تغییر کرده به اینکه اداره ما پاسخ RFE را از شما دریافت کرده و فعالیت روی پرونده شما دوباره آغاز شد... !!!!
بنظر شماها چه اتفاقی وفتاد؟؟ اون نامه اکه فرستادم چیزی راجع خودم نبود و فقط درمورد رکویستام توضیح داده بودم...ممکنه دوباره بررسی کردن و دیدن که اشتباه در سایت RFE زدن و مثلا سایتو اصلاح کردن؟؟ حتی در آخر متن نوشتن که " اگه ما نیاز به مدارک داشتیم به شما اعلام خواهیم کرد"... اون دسته از دوستانی که RFE داشتن آیا این جمله آخر را دریافت کرده بودند؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-09 ساعت 09:18)algh90 نوشته:  سلام دوستان...کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟
من 5بار رکویست دادم بابت نرسیدن RFE و وقتی هیچ اتفاقی نیفتاد یه نامه هم ارسال کردمو درآن شرح دادم که من پنج ماهه که منتظر دریافت این نامه هستم... این بار که رکویست دادم...صفحه استتوس من تغییر کرده به اینکه اداره ما پاسخ RFE  را از شما دریافت کرده و فعالیت روی پرونده شما دوباره آغاز شد... !!!!
بنظر شماها چه اتفاقی وفتاد؟؟ اون نامه اکه فرستادم چیزی راجع خودم نبود و فقط درمورد رکویستام توضیح داده بودم...ممکنه دوباره بررسی کردن و دیدن که اشتباه در سایت RFE زدن و مثلا سایتو اصلاح کردن؟؟ حتی در آخر متن نوشتن  که " اگه ما نیاز به مدارک داشتیم به شما اعلام خواهیم کرد"... اون دسته از دوستانی که RFE داشتن آیا این جمله آخر را دریافت کرده بودند؟؟

سلام

من RFE نخوردم اما RFE دیده ام! Big Grin برای سایر دوستانم که اومده بود، تا جایی که یادمه، اون جملۀ آخرو نداشت. چون USCIS فقط یک بار درخواست RFE میده و اینجوری نیست که چند بار از شما مدارک بیشتر بخوان. یکبار درخواست مدارک بیشتر می کنن و بعدش نتیجه اعلام میشه. بنابراین من معتقدم از ابتدا در سایت اشتباه اعلام کرده بودن و حالا درستش کردن. افسر در حال بررسی پروندۀ شماست و هر زمان به RFE واقعی برسه بهتون خبر می ده. این البته فقط نظر منه.
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
دوستان امروز یه ایمیل برایم اومده و نوشته در راستای رکویست ارسالی شما ما جواب RFE شما را دریافت کردیم ولی برای شما یک نامه اپرووال ارسال کردیم..منتظر دریافت اون نامه باشید

پس یعنی من اپرووال شدمممممممممممممممم...... هووووووووووررررررااااااااااااا
پاسخ
تشکر کنندگان: alo ، hesgan ، chemistnobel
(2017-03-09 ساعت 23:42)algh90 نوشته:  دوستان امروز یه ایمیل برایم اومده و نوشته در راستای رکویست ارسالی شما ما جواب RFE شما را دریافت کردیم ولی برای شما یک نامه اپرووال ارسال کردیم..منتظر دریافت اون نامه باشید

تبریک، حتما خبر مراحل دیگه پرونده ات رو هم بهمون بده
پاسخ
(2017-03-09 ساعت 23:42)algh90 نوشته:  دوستان امروز یه ایمیل برایم اومده و نوشته در راستای رکویست ارسالی شما ما جواب RFE شما را دریافت کردیم ولی برای شما یک نامه اپرووال ارسال کردیم..منتظر دریافت اون نامه باشید

تبریک میگم Smile

سایت رو چک کنید وضعیت پرونده به حالت Case Was Approved تغییر پیدا می کنه و بعدش نهایتاً ظرف یکماه ارسال میشه به NVC. با این حساب شما باید توی خرداد دعوت بشین برای مصاحبه. امیدوارم در تمام مراحل بعدی هم موفق باشید. حتماً ما رو در جریان بذارین. بازم تبریک! Big Grin
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان