کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2017-08-25 ساعت 23:02)امیر۲۰۱۷ نوشته:  
(2017-08-25 ساعت 22:53)algh90 نوشته:  با سلام دوستان
من مصاحبه رفتم و ap خوردم..... 2 هفته قبل از مصاحبه برام ایمیل اومد که cv و فرم 5535 پر کن و ایمیل کن... که من انجام دادم و ایمیلو که دریافت کردن و رسیدشو دادن آپدیت خورد سایت ceac.  بعد 1 روز قبل از مصاحبه ام بدون هیچگونه تماسی از طرف من سایت دوباره آپدیت شد...
دیروز که رفتم مصاحبه هم آپدیت شد.... امروز صبح ساعت 6 به وقت آنکارا باز آپدیت شد ولی همچنان برای من زده ready و داخل کادر هم نوشته که کیس شما آماده است برای اینترویو!!!!
کسی میدونه معنیش چیه؟؟؟
در ضمن تو مصاحبه اصلا حرف زیادی ردو بدل  نشد.. فقط یه توضیح سرسری خواست که من راجع به اینکه چند وقت بوده که ورزش کردم پرسیدو بنظر میومد خیلی توجهی نداره به صحبتهای من... چون بعد چند دقیقه سوالی پرسید که من تو صحبت اولم جوابشو گفته بودم...
مدام داشت تایپ میکرد... فقط از همسرم پرسید شغلت چیه؟ که همسرم تا اومد بگه شروع کرد به تایپ کردنو همسرمم هنوز نگفته سرشو به علامت کافیه تکون داد...
در ابتدا نشون داد که مثلا داره پرونده رو ورق میزنه تا بخونه... ولی هنوز چیزی نخونده یهو برگشت توضیح داد که منم رشته شما رو دوست داشتم وقتی بچه بودم و فیلمهای زیادی ازش میدیدم!!! .. مثلا میخواست نشون بده که من چیزی از شما نمیدونمو الان دارم با شما صحبت میکنم دارم آشنا میشم... ولی قشنگ میشد احساس کرد که اتفاقا خیلی دقیق از ریز به ریز جریانات داخل پروندمو خبر داره... یه دوتا سوال هم نکرد که جواب بدم دلم خنک بشه تا اونجا رفتیم در سکوت کامل افیسر فقط تایپ کردو گفت پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر داره.... خیلی هم ایستادیم جلوی کانترو فقط تایپ کردنشو مشاهده کردیم... من پرسیدم که از کی سایتو چک کنم...  گفت نمیدونم.. این سوالو برا این پرسیدم که همیشه دوستان میگفتن که افیسر گفته مثلا از 1 تا 2 ماه دیگه شروع کنم به چک کردن..یا گفته تا 3 ماه دیگه احتمالا نتیجه مشخص میشه... ولی به من گفت نمیدونم...

دوستان اگه شما هم تجربه اینچنینی دارین لطفا بگین

مدارک خویشاوندی... فقط ترجمه ها رو نگاه کردو  اصل شناسنامه رو اصلا نگاه نکرد... مدارک مربوط به دایی همسرم میبود که از دایی همسرم فقط اسکن پاس و گواهینامه و قبوض پرداختیشونو ارایه دادیم... ترجمه شناسنامه پدر بزرگ و مادر

با سلام

بنده هم متقاضی ویزای اکسپرس EB1 هستم به همراه ۳ عضو خانواده، که در تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۱۷ پرونده من مورد پذیرش قرار گرفت ( ۱۲ روزه). تاریخ ۱۸ ژوئن در آنکارا مصاحبه شدیم. از تاریخ مصاحبه تاکنون (یعنی ۱۶) آگوست کماکان وضعیت من در سایت CEAC در وضعیت (Ready (for interview و در سفارت Interview scheduled باقی مانده.
من هم سه سوال دارم
اول اینکه چرا به Ap تبدیل نشده ام
دوم اینکه در سایت سفارت در مقابل کلمه Website update تقریبا هفته ای دو آپدیت خورده ام اما در سایت Ceac در تاریخهای ۱۹،۲۰،۲۴ ژولای و ۱ اگوست اپدیت شده ام با عنوان case updated. بفرمایید که اصلا اپدیت سفارت مهمه؟ یا ربطی به بنده دارد یا یک اپدیت کلی در مسائل عمومی است؟
سوم اینکه پیش بینی میکنید چقدر طول بکشه کلیرنس

سلام... احتمالا الان سایت برای شما تغییر کرده به ap
برای من بعد 20 روز تغییر کرد
درمورد سایت سفارت ... سفارت هفته ای دوبار بصورت کلی اپدیت میشه و اگه بررسی روی پرون ه انجام داده باشند فقط از سایت سیس میشه متوجه شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-25 ساعت 22:18)Rzv نوشته:  دوستان با این فرمان جدید مهاجرتی ترامپ که از 18 اکتبر اجرایی می شه، چی بسر پرونده های ایرانی میاد؟
من 20 اکتبر مصاحبه دارم، فکر میکنم به تعویق انداختن مصاحبه کار عاقلانه ای باشه، چون ممکنه باز یه قاضی حکم رییس جمهور رو کنسل کنه.
شما چی فکر می کنید؟

من فکر نمیکنم که پرونده این کتگوری را رد کنن در زمان مصاحبه... اگه شرایط قانون را داشته باشید که ویزا دریافت میکنید... اگه بتوانید ویور ارایه بدید

ولی چنانچه قانون تغییری کنه و شما مصاحبه را عقب انداخته باشید ممکنه تا تشریف ببرید مصاحبه باز قانون دیگه ای بگذارند... من بشخصه به مصاحبه میرفتم تا پرونده تو پروسه خودش بیفته و اگر قانون جدید لغو شد شامل پرونده من هم بشود.
البته این موضوع هم اضافه کنم که به پرونده هایی که مصاحبه رفتن و یا میخواستن بروندسفارت اعلام کرد که مدارک بنافاید ارایه بدهید... و برای تعدادی مهلت 20 روزه تعیین کردند و گفتن چنانچه ظرف 20 روز مدارک ارایه ندید پروسه بررسی پروندتان به تعویق میفتد... پس ببینید پرونده ریفوز نشده فقط گفتن به تعویق میفتد..البته بگم که این افراد کلیر هم شدن تو این مدت که برایشان این مدت 20 روزه را تعیین کردند
باز با وکیلتان مشورت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan
سلام دوستان

من ۱۰ روز قبل ایمیلی دریافت کردم که ظرف ۲۰ روز اگر بونافاید میتونی اعلام کنی بکن و همچنین مجددا ۵۵۳۵ را خواستند. در مرحله اول من DS-5535 را به ادرس AnkaraivAP@state.gov مجددا و البته کاملتر ارسال کردم ارسال کردم. سریعا جواب دادند که گرفتیم و بونافاید رو هم بفرست.بونافاید رو هم با فاصله دو سه روزه به همون ایمیل ارسال کردم اما تاییدیه نیامد. مجدد به آن ادرس ایمیل فرستادم باز هم تایید ندادند. البته در صفحه سفارت در زیر کیس من این مطلب نوشته شده:
Before we can continue processing your visa application, we need you to send the information and/or documents marked urgent to us.
No further action can be taken on your file before this information reaches our office. We require a response within 20 days. Late responses may cause additional delays in processing your case.

Please submit this information via the web Contact Form.
یعنی از طریق contact form بفرست اطلاعات رو حال آنکه توی contact form موضوع subject مرتبط با proof bona fide relationship ندارد. حالا راهنمایی کنید چگونه مطمئن شوم اطلاعات ارسالی به طریق درست ارسال شده و به دستشان رسیده است.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا کسی که پرونده eb1 اش در دست ریویو هست و هنوز اپرو نشده می تواند در لاتاری شرکت کند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-04 ساعت 11:28)moni نوشته:  آیا کسی که پرونده eb1 اش در دست ریویو هست و هنوز اپرو نشده می تواند در لاتاری شرکت کند؟

از لحاظ قانونی منعی نداره، اما به نظر من بهتره اینکارو نکنه. به این دلیل که اگر احیاناً افسر بررسی کنندۀ پرونده به شکلی متوجه موضوع بشه تا حدی وجهۀ اون شخص زیر سوال میره و از آدمی که ادعای نخبه بودن داشته به یک فرد معمولی که فقط می خواد شانسشو امتحان کنه تغییر پیدا می کنه.
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: moni
(2017-10-02 ساعت 15:21)امیر۲۰۱۷ نوشته:  سلام دوستان

من ۱۰ روز قبل ایمیلی دریافت کردم که ظرف ۲۰ روز اگر بونافاید میتونی اعلام کنی بکن و همچنین مجددا ۵۵۳۵ را خواستند. در مرحله اول من DS-5535 را به ادرس AnkaraivAP@state.gov مجددا و البته کاملتر ارسال کردم  ارسال کردم. سریعا جواب دادند که گرفتیم و بونافاید رو هم بفرست.بونافاید رو هم با فاصله دو سه روزه به همون ایمیل ارسال کردم اما تاییدیه نیامد. مجدد به آن ادرس ایمیل فرستادم باز هم تایید ندادند. البته در صفحه  سفارت در زیر کیس من این مطلب نوشته شده:
Before we can continue processing your visa application, we need you to send the information and/or documents marked urgent to us.
No further action can be taken on your file before this information reaches our office. We require a response within 20 days. Late responses may cause additional delays in processing your case.

یعنی از طریق contact form بفرست اطلاعات رو حال آنکه توی contact form موضوع subject مرتبط با proof bona fide relationship ندارد. حالا راهنمایی کنید چگونه مطمئن شوم اطلاعات ارسالی به طریق درست ارسال شده و به دستشان رسیده است.
با تشکر

سلام و وقت بخیر

احیاناً منظورشون این نبوده که حضوری ببرین تحویل بدین؟ چون (طبق تجربۀ دوستان طی چند ماه اخیر) وقتی کار به مرحلۀ بونافاید میرسه به این معناست که مراحل اداری تموم شده و سفارت آمادۀ چاپ ویزاست و فقط می خواد بونافاید شما رو ببینه.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
از زمانی که RFE به پرونده eb1 من خورده، سه ماه و نیم می گذره. براشون قبل از فرمان جدید ترامپ، ایمیل دادم و جواب دادن که under review هست و باید صبر کنم. با توجه به اینکه پرونده من هنوز حتی به مرحله اپرو شدن هم نرسیده و الان این فرمان جدید اعلام شده، امکان ریجکت شدن چقد محتمل است؟
در ضمن من کیسم علمی هست.
سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-04 ساعت 14:37)moni نوشته:  سلام
از زمانی که   RFE به پرونده eb1  من خورده،  سه ماه و نیم می گذره. براشون قبل از فرمان جدید ترامپ،  ایمیل  دادم و جواب دادن که   under review هست و باید صبر کنم. با توجه به اینکه پرونده من هنوز حتی به مرحله اپرو شدن هم نرسیده و الان این فرمان جدید اعلام شده،  امکان ریجکت شدن چقد محتمل است؟
در ضمن من کیسم علمی هست.
سپاسگزارم

سلام مجدد

افسری که در ادارۀ مهاجرت پروندۀ شما رو بررسی می کنه کاری به فرمان جدید نداره. پروندۀ شما بهرحال تا مرحلۀ اپروو شدن طی میشه و جواب رو به NVC ارسال می کنن. طبق دستورالعمل وزارت امور خارجه تمام کارها تا قبل از صدور ویزا به روال قبل انجام خواهد گرفت و در اون مرحله اس که تازه این فرمان منع صدور ویزا می تونه تاثیرگذار باشه یا نباشه.
سفرنامه
پاسخ
سلام،

امروز پاسخ دادند که مدارک شما رو به کنسول دادیم بررسی کنه اگر کفایت کرد در آینده ای نزدیک بهت خبر میدیم.
حالا ما هستیم و کنسول و نظر ایشان روی بونا فاید.
راستش من نمیخواستم بونافاید رو استفاده کنم بهشون هم ایمیل زدم بابا من EB1A هستم شرایطم مثبتی دارم بی خیال شید.جواب داد نه بفرست. لذا مجبور شدم مدارکی ارائه کنم که پسر دایی من امریکاست. خیلی سخته رو بندازی که آقا کپی پاسپورتت رو بده یا مثلا شناسنامه بابات رو.

(2017-10-04 ساعت 11:41)hesgan نوشته:  
(2017-10-02 ساعت 15:21)امیر۲۰۱۷ نوشته:  سلام دوستان

من ۱۰ روز قبل ایمیلی دریافت کردم که ظرف ۲۰ روز اگر بونافاید میتونی اعلام کنی بکن و همچنین مجددا ۵۵۳۵ را خواستند. در مرحله اول من DS-5535 را به ادرس AnkaraivAP@state.gov مجددا و البته کاملتر ارسال کردم  ارسال کردم. سریعا جواب دادند که گرفتیم و بونافاید رو هم بفرست.بونافاید رو هم با فاصله دو سه روزه به همون ایمیل ارسال کردم اما تاییدیه نیامد. مجدد به آن ادرس ایمیل فرستادم باز هم تایید ندادند. البته در صفحه  سفارت در زیر کیس من این مطلب نوشته شده:

با تشکر

سلام و وقت بخیر

احیاناً منظورشون این نبوده که حضوری ببرین تحویل بدین؟ چون (طبق تجربۀ دوستان طی چند ماه اخیر) وقتی کار به مرحلۀ بونافاید میرسه به این معناست که مراحل اداری تموم شده و سفارت آمادۀ چاپ ویزاست و فقط می خواد بونافاید شما رو ببینه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من این رو امروز دریافت کردم
آیا معنیش این هست که من اپرو شدم؟
خیلی ممنون میشم جواب بدین
On October 6, 2017, we sent your case, Receipt Number,,, to the Department of State for visa processing. You can check the status of your case at the National Visa Center after six weeks from the above date by visiting www.nvc.state.gov. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
(2017-10-06 ساعت 23:45)moni نوشته:  سلام دوستان

On October 6, 2017, we sent your case, Receipt Number,,, to the Department of State for visa processing. You can check the status of your case at the National Visa Center after six weeks from the above date by visiting www.nvc.state.gov. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

سلام

بله، شما اپروو شدین! تبریک می گم! Cool
سفرنامه
پاسخ

مبارک باشه اپرووالتان
پاسخ
(2017-10-06 ساعت 23:55)hesgan نوشته:  

سلام

بله، شما اپروو شدین! تبریک می گم!  Cool

خیلی لطف کردین پاسخ دادین. الان مرحله بعدی چی هست؟ اطلاع دارین که آیا میشه محل مصاحبه رو به کشوری مثلا کانادا تغییر داد؟ یا فقط کار ایرانی ها رو در امارات و ترکیه انجام می دن؟ آیا کارت واکسیناسیون بین الملل هم می خوان؟ بار هم سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan
(2017-10-08 ساعت 13:13)moni نوشته:  
(2017-10-06 ساعت 23:55)hesgan نوشته:  

سلام

خیلی لطف کردین پاسخ دادین.  الان مرحله بعدی چی هست؟ اطلاع دارین که آیا میشه محل مصاحبه رو به کشوری مثلا کانادا تغییر داد؟ یا فقط کار ایرانی ها رو در امارات و ترکیه انجام می دن؟ آیا کارت واکسیناسیون بین الملل هم می خوان؟ بار هم سپاسگزارم

مرحلۀ بعد اینه که ادارۀ مهاجرت پروندۀ شما رو می فرسته به اداره ملی ویزا یا همون NVC. این کار چند هفته طول می کشه. بعد NVC از شما یک سری مدارک می خواد و میگه فرم DS260 رو به صورت آنلاین پر کنین و مبلغ مشخصی رو هم براشون بفرستین. اگر همۀ مدارک کامل بود و پول رو هم دریافت کردن به شما یک ایمیل تاییدیه می دن و بعدش تاریخ مصاحبۀ شما رو تعیین می کنن. شما در فرم I140 قبلا محل مورد نظرتون برای مصاحبه رو ذکر کردین اما باز هم می تونین تغییرش بدین. برای ایرانی های ساکن ایران یکی از سفارت های ابوظبی، ایروان یا آنکارا رو تعیین می کنن اما اگر جای دیگه براتون راحت تره می تونین با مکاتبه محل مصاحبه رو عوض کنین. البته اینکار ممکنه باعث بشه مصاحبۀ شما چندین ماه تاخیر بخوره. شما قبل از مصاحبه یک سری کارها باید انجام بدین که یکیش انجام کارهای مدیکال هست. ما در ایران کارت واکسیناسیون بین الملل رو از پاستور می گیریم و به مرکز مدیکال در کشور مصاحبه می بریم. اونجا یک سری کار دیگه روش انجام میشه و در نهایت پاکت مدیکال آماده میشه. اگر در کشور دیگه ای هستین حتماً روال خودش رو داره که باید تحقیق کنین و انجامش بدین.

موفق باشید Smile
سفرنامه
پاسخ
(2017-10-08 ساعت 16:44)hesgan نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 13:13)moni نوشته:  
(2017-10-06 ساعت 23:55)hesgan نوشته:  سلام

خیلی لطف کردین پاسخ دادین.  الان مرحله بعدی چی هست؟ اطلاع دارین که آیا میشه محل مصاحبه رو به کشوری مثلا کانادا تغییر داد؟ یا فقط کار ایرانی ها رو در امارات و ترکیه انجام می دن؟ آیا کارت واکسیناسیون بین الملل هم می خوان؟ بار هم سپاسگزارم

مرحلۀ بعد اینه که ادارۀ مهاجرت پروندۀ شما رو می فرسته به اداره ملی ویزا یا همون NVC. این کار چند هفته طول می کشه. بعد NVC از شما یک سری مدارک می خواد و میگه فرم DS260 رو به صورت آنلاین پر کنین و مبلغ مشخصی رو هم براشون بفرستین. اگر همۀ مدارک کامل بود و پول رو هم دریافت کردن به شما یک ایمیل تاییدیه می دن و بعدش تاریخ مصاحبۀ شما رو تعیین می کنن. شما در فرم I140 قبلا محل مورد نظرتون برای مصاحبه رو ذکر کردین اما باز هم می تونین تغییرش بدین. برای ایرانی های ساکن ایران یکی از سفارت های ابوظبی، ایروان یا آنکارا رو تعیین می کنن اما اگر جای دیگه براتون راحت تره می تونین با مکاتبه محل مصاحبه رو عوض کنین. البته اینکار ممکنه باعث بشه مصاحبۀ شما چندین ماه تاخیر بخوره. شما قبل از مصاحبه یک سری کارها باید انجام بدین که یکیش انجام کارهای مدیکال هست. ما در ایران کارت واکسیناسیون بین الملل رو از پاستور می گیریم و به مرکز مدیکال در کشور مصاحبه می بریم. اونجا یک سری کار دیگه روش انجام میشه و در نهایت پاکت مدیکال آماده میشه. اگر در کشور دیگه ای هستین حتماً روال خودش رو داره که باید تحقیق کنین و انجامش بدین.

موفق باشید  Smile

باز هم ممنون از راهنماییتون. امکانش هست بفرماین چه واکسن هایی باید تزریق شود؟ من در حال حاضر ایران هستم. می تونم از الان برای آن اقدام کنم؟ و کلا چه کارهای دیگه ای هست که از اینجا می تونم انجام بدم. خیلی خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان