کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2017-10-26 ساعت 01:14)hesgan نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 20:58)moni نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 20:20)hesgan نوشته:  اون اولی (Affidavit of Support) به کیس های EB1 مربوط نمیشه و برای کیس های خانوادگی و ازدواجی و نامزدی و... اس.

دومی یعنی Court Record هم نتیجۀ دادگاه هست که برای کسانیه که از همسرشون جدا شدن.

شما وقتی نامۀ دعوت به مصاحبه تون میاد صفحۀ آخرش توی یک فهرستی دقیقاً علامت زدن که چه چیزهایی رو ازتون می خوان که با خودتون ببرین. بسته به نوع پرونده و محل مصاحبه این موارد ممکنه متفاوت باشه. مثلاً سفارت ابوظبی از ایرانی ها گواهی سوء پیشینه نمی خواد چون قبولش نداره اصلاً. به اون فهرست نگاه کنین دقیقاً متوجه می شین که چه مدارکی ازتون خواستن

موفق باشید

خیلی ممنونم ازتون. من اینطور متوجه شدم که این مدارک رو قبل از مصاحبه باید برای NVC ارسال کرد. تو نامه ای که برای من آمده یک لیستی از مدارک آورده شده که جلوشون سه گزینه گذاشتند که شامل enclosed, unavailable  , not applicable است و مشخص نکرده کدوم ها مربوط به کیس من هست. فقط گفته این صفحه را روی مدارک بگذارید و ارسال کنید. سپاس

This cover sheet is for case.When you send your documents to us, place them in the ordershown below, and put this cover sheet on top. Mark the checkbox [ X ] underEnclosed if you are sending thedocument. Mark the checkbox [ X ] underUnavailable if you cannot obtain the document, and include a formalstatement explaining why it is unavailable. Mark the checkbox [ X ] underNot Applicable if the document is notapplicable or not needed for your case.

چون شما مشخص نکرده بودین در چه مرحله ای هستین نمی دونستم که مدارک رو کجا از شما خواسته.

بله، درسته، شما بعد از اپروو شدن یک سری مدارک باید برای NVC ارسال کنید که اغلب مدارک هویتی هستن، مثل کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه ها، سند ازدواج، پایان خدمت، عکس و... . از من در این مرحله فقط همینها رو خواستن و البته در نامه هم مشخص کرده بودن که کدوم ها رو باید برای NVC بفرستم. شما جدای از این یک سری مدارک رو هم روز مصاحبه باید با خودتون ببرین که اونها رو هم در نامه ای که برای تعیین وقت مصاحبه براتون ارسال میشه فهرست شده.

موفق باشید  Smile

ببخشید خیلی مزاحم شما می شم. آیا employment که در فرمDS260 آورده شده منظور استخدام جایی بودن است؟ یا هر نوع کاری که منجر به پرداخت حقوق با ارائه گواهی می تواند باشد؟ خیلی ممنون هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-27 ساعت 11:33)moni نوشته:  
(2017-10-26 ساعت 01:14)hesgan نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 20:58)moni نوشته:  خیلی ممنونم ازتون. من اینطور متوجه شدم که این مدارک رو قبل از مصاحبه باید برای NVC ارسال کرد. تو نامه ای که برای من آمده یک لیستی از مدارک آورده شده که جلوشون سه گزینه گذاشتند که شامل enclosed, unavailable  , not applicable است و مشخص نکرده کدوم ها مربوط به کیس من هست. فقط گفته این صفحه را روی مدارک بگذارید و ارسال کنید. سپاس

This cover sheet is for case.When you send your documents to us, place them in the ordershown below, and put this cover sheet on top. Mark the checkbox [ X ] underEnclosed if you are sending thedocument. Mark the checkbox [ X ] underUnavailable if you cannot obtain the document, and include a formalstatement explaining why it is unavailable. Mark the checkbox [ X ] underNot Applicable if the document is notapplicable or not needed for your case.

چون شما مشخص نکرده بودین در چه مرحله ای هستین نمی دونستم که مدارک رو کجا از شما خواسته.

بله، درسته، شما بعد از اپروو شدن یک سری مدارک باید برای NVC ارسال کنید که اغلب مدارک هویتی هستن، مثل کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه ها، سند ازدواج، پایان خدمت، عکس و... . از من در این مرحله فقط همینها رو خواستن و البته در نامه هم مشخص کرده بودن که کدوم ها رو باید برای NVC بفرستم. شما جدای از این یک سری مدارک رو هم روز مصاحبه باید با خودتون ببرین که اونها رو هم در نامه ای که برای تعیین وقت مصاحبه براتون ارسال میشه فهرست شده.

موفق باشید  Smile

ببخشید خیلی مزاحم شما می شم. آیا employment  که در فرمDS260 آورده شده منظور استخدام جایی بودن است؟ یا هر نوع کاری که منجر به پرداخت حقوق با ارائه گواهی می تواند باشد؟ خیلی ممنون هستم

خواهش می کنم. خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم Smile

قاعدتاً employment به معنای کار کردن در هر جاییه که منجر به پرداخت حقوق یا دستمزد بشه. اما این یک شمشیر دو لبه اس به نظر من! از یکطرف هر چی تعداد سابقه کار شما بیشتر باشه براتون بهتره و از طرف دیگه هر چی این تعداد بیشتر باشه ممکنه دوران AP طولانی تری داشته باشید، چون باید تک تک جاهایی که باهاشون کار کردین بررسی بشن. به نظر من یک توازنی رو بین این دو حالت برقرار کنین خوبه. اونهایی رو که بخاطرش قرارداد رسمی دارین و اسمتون جایی ثبت شده رو حتماً ارائه بدین و از اونهایی رو که زیاد مهم نبودن می تونین چشمپوشی کنین. البته این کاملاً به خود شما و تصمیمتون بستگی داره. من خودم تمام جاهایی که باهاشون کار کرده بودم رو فهرست کردم که حالا راستش یک مقدار پشیمون هستم. چون لزومی نداشت دیگه تا این حد جزئیات رو براشون بفرستم و دوستان رو بخاطر AP خودم توی زحمت بندازم! Tongue
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: moni
(2017-10-27 ساعت 18:25)hesgan نوشته:  
(2017-10-26 ساعت 01:14)hesgan نوشته:  چون شما مشخص نکرده بودین در چه مرحله ای هستین نمی دونستم که مدارک رو کجا از شما خواسته.

موفق باشید  Smile

ببخشید خیلی مزاحم شما می شم. آیا employment  که در فرمDS260 آورده شده منظور استخدام جایی بودن است؟ یا هر نوع کاری که منجر به پرداخت حقوق با ارائه گواهی می تواند باشد؟ خیلی ممنون هستم

خواهش می کنم. خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم  Smile

قاعدتاً employment به معنای کار کردن در هر جاییه که منجر به پرداخت حقوق یا دستمزد بشه. اما این یک شمشیر دو لبه اس به نظر من! از یکطرف هر چی تعداد سابقه کار شما بیشتر باشه براتون بهتره و از طرف دیگه هر چی این تعداد بیشتر باشه ممکنه دوران AP طولانی تری داشته باشید، چون باید تک تک جاهایی که باهاشون کار کردین بررسی بشن. به نظر من یک توازنی رو بین این دو حالت برقرار کنین خوبه. اونهایی رو که بخاطرش قرارداد رسمی دارین و اسمتون جایی ثبت شده رو حتماً ارائه بدین و از اونهایی رو که زیاد مهم نبودن می تونین چشمپوشی کنین. البته این کاملاً به خود شما و تصمیمتون بستگی داره. من خودم تمام جاهایی که باهاشون کار کرده بودم رو فهرست کردم که حالا راستش یک مقدار پشیمون هستم. چون لزومی نداشت دیگه تا این حد جزئیات رو براشون بفرستم و دوستان رو بخاطر AP خودم توی زحمت بندازم!  Tongue

یه نکته ای وجود داره... و اونم اینه که ما کل سوابق و رزومه مونو برای ویزای ای بی وان ارسال کردیم ... و اگر در فرم 260 ننویسیم.. در روز مصاحبه این رزومه با رزومه اصلی که در پرونده گذاشته بودیم متفاوت میشه...

من خودم دانشگاه حق التدریس بودم که کل ترمو میرفتم اخر ترم حقوقو واریز میکردن به حسابمون... نه جایی ثبت شده بود .. من تو رزومه پرونده اینو نوشته بودمو ترجمه نامه همکاری تو پروندم گذاشته بودم..
بعد در فرم 260 این موردو ذکر نکردم..چون نمیدونستم واقعا چجوری بنویسم این موردو... حالا میگم شاید مشکل همینه و دوجور شده رزومه...

اینم تجربه من
پاسخ
(2017-10-27 ساعت 22:10)algh90 نوشته:  
(2017-10-27 ساعت 11:33)moni نوشته:  ببخشید خیلی مزاحم شما می شم. آیا employment  که در فرمDS260 آورده شده منظور استخدام جایی بودن است؟ یا هر نوع کاری که منجر به پرداخت حقوق با ارائه گواهی می تواند باشد؟ خیلی ممنون هستم

قاعدتاً employment به معنای کار کردن در هر جاییه که منجر به پرداخت حقوق یا دستمزد بشه. اما این یک شمشیر دو لبه اس به نظر من! از یکطرف هر چی تعداد سابقه کار شما بیشتر باشه براتون بهتره و از طرف دیگه هر چی این تعداد بیشتر باشه ممکنه دوران AP طولانی تری داشته باشید، چون باید تک تک جاهایی که باهاشون کار کردین بررسی بشن. به نظر من یک توازنی رو بین این دو حالت برقرار کنین خوبه. اونهایی رو که بخاطرش قرارداد رسمی دارین و اسمتون جایی ثبت شده رو حتماً ارائه بدین و از اونهایی رو که زیاد مهم نبودن می تونین چشمپوشی کنین. البته این کاملاً به خود شما و تصمیمتون بستگی داره. من خودم تمام جاهایی که باهاشون کار کرده بودم رو فهرست کردم که حالا راستش یک مقدار پشیمون هستم. چون لزومی نداشت دیگه تا این حد جزئیات رو براشون بفرستم و دوستان رو بخاطر AP خودم توی زحمت بندازم!  Tongue

یه نکته ای وجود داره... و اونم اینه که ما کل سوابق و رزومه مونو برای ویزای ای بی وان ارسال کردیم ... و اگر در فرم 260 ننویسیم.. در روز مصاحبه این رزومه با رزومه اصلی که در پرونده گذاشته بودیم متفاوت میشه...

من خودم دانشگاه حق التدریس بودم که کل ترمو میرفتم اخر ترم حقوقو واریز میکردن به حسابمون... نه جایی ثبت شده بود .. من تو رزومه پرونده اینو نوشته بودمو ترجمه نامه همکاری تو پروندم گذاشته بودم..
بعد در فرم 260 این موردو ذکر نکردم..چون نمیدونستم واقعا چجوری بنویسم این موردو... حالا میگم شاید مشکل همینه و دوجور شده رزومه...

اینم تجربه من

بله درسته. اگر کاری رو قبلاً در رزومه نوشتیم باید حتماً بعدا هم در فرم 260 درباره اش اطلاعات بدیم. مگر اینکه یک سری کارهای ساده ای که انجام دادیم و هیچ جایی ثبت نشده رو اصلا از اول نگیم.

با اینحال بعید می دونم بشینن دونه دونه ردیف های رزومه رو با فرم 260 مطابقت بدن که از توش چیزی در بیارن. طولانی شده پروسه های AP از جای دیگه ای آب می خوره به نظرم. تا پارسال متوسط زمان کلیرنس برای پرونده های EB1 بین 5 تا 7 ماه بود اما اخیراً من پونزده ماه و هیچده ماه و... دارم می شنوم. کسی رو می شناسم که پارسال همین روزها رفته مصاحبه و شغلش هم از اول هنری بوده و هیچ سابقۀ کاری در هیچ کجا نداشته و سربازی هم نرفته و الان بعد یکسال هنوز کلیر نشده. ولی این طول کشیدن ها باعث میشه آدم هزار جور فکر کنه دیگه، هی با خودش میگه نکنه اینو نوشتم یا اونو ننوشتم انقدر طول کشیده Sad
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90 ، moni
سلام دوسنان
با آرزوی کلیر شدن همگان
می خواستم بپرسم آیا جزو مدارکی که باید به NVC پست شود، عکس شخص هم هست؟ سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-26 ساعت 01:14)hesgan نوشته:  چون شما مشخص نکرده بودین در چه مرحله ای هستین نمی دونستم که مدارک رو کجا از شما خواسته.

موفق باشید  Smile

ببخشید تو ایمیلی که از NVC اومده اسمی از عکس نبرده، بااین حال من براشون می فرستم. عکس باید به چه ابعاد باشه؟ 4*3 یا4*6 ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-04 ساعت 11:52)moni نوشته:  
(2017-10-27 ساعت 11:33)moni نوشته:  ببخشید خیلی مزاحم شما می شم. آیا employment  که در فرمDS260 آورده شده منظور استخدام جایی بودن است؟ یا هر نوع کاری که منجر به پرداخت حقوق با ارائه گواهی می تواند باشد؟ خیلی ممنون هستم

ببخشید تو ایمیلی که از NVC اومده اسمی از عکس نبرده، بااین حال من براشون می فرستم. عکس باید به چه ابعاد باشه؟ 4*3 یا4*6 ؟ ممنون

اگر ازتون نخواستن حتماً لازم نبوده، از من خواسته بودن. ابعاد عکس 5*5 هست که به عکاسی ها بگین برای آمریکا می خوام خودشون می دونن

موفق باشید
سفرنامه
پاسخ
با سلام
یه سوال داشتم. برای اینکه پوزیشن شغل هیات علمی خودتون رو نشون بدید و جزو مدارک ها با ارائه کنید. نشون دادن /ترجمه حکم کارگزینی کفایت می کنه یا حتما نامه گواهی اشتغال به کار می خواهد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی به تازگی clear نشده؟ تا حالا شنیدین کسی بعد از اپرور تو مصاحبه رد بشه؟ منظورم اینه که اپرور شدن تو USCISبه معنی قطعی بودن گرفتن مهاجرت ٍEB1 هست؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-22 ساعت 13:57)moni نوشته:  سلام دوستان
کسی به تازگی clear نشده؟ تا حالا شنیدین کسی بعد از اپرور تو مصاحبه رد بشه؟ منظورم اینه که اپرور شدن تو USCISبه معنی قطعی بودن گرفتن مهاجرت ٍEB1 هست؟  مرسی

من خانمي رو ميشناسم كه هنوز بعد از شش ماه اپروو نشده و ايشان نه كار دولتي دارند ونه خدمت رفتند و مجرد هستند ولي جز يك بار اصلا پرونده دست نخورده است.
پاسخ
(2017-11-22 ساعت 19:53)nora نوشته:  
(2017-11-22 ساعت 13:57)moni نوشته:  سلام دوستان
کسی به تازگی clear نشده؟ تا حالا شنیدین کسی بعد از اپرور تو مصاحبه رد بشه؟ منظورم اینه که اپرور شدن تو USCISبه معنی قطعی بودن گرفتن مهاجرت ٍEB1 هست؟  مرسی

من خانمي رو ميشناسم كه هنوز بعد از شش ماه اپروو نشده و ايشان نه كار دولتي دارند ونه خدمت رفتند و مجرد هستند ولي جز يك بار اصلا پرونده دست نخورده است.

الان آقایون بهتر دارن کلیر میشن تا خانومها... منم چند تا پرونده رو میدونم که آقایون اوکی شدن..خانمها منتظر هستن.
پاسخ
(2017-11-04 ساعت 13:22)hesgan نوشته:  
(2017-11-04 ساعت 11:52)moni نوشته:  
(2017-10-27 ساعت 18:25)hesgan نوشته:  خواهش می کنم. خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم  Smile

اگر ازتون نخواستن حتماً لازم نبوده، از من خواسته بودن. ابعاد عکس 5*5 هست که به عکاسی ها بگین برای آمریکا می خوام خودشون می دونن

موفق باشید

سلام از ap شما چخبر؟؟ اپدیت هم نداشتید؟؟ من از 5 اکتبر اپدیت هم نداشتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-07 ساعت 00:33)algh90 نوشته:  
(2017-11-04 ساعت 13:22)hesgan نوشته:  
(2017-11-04 ساعت 11:52)moni نوشته:  ببخشید تو ایمیلی که از NVC اومده اسمی از عکس نبرده، بااین حال من براشون می فرستم. عکس باید به چه ابعاد باشه؟ 4*3 یا4*6 ؟ ممنون

موفق باشید

سلام از ap شما چخبر؟؟ اپدیت هم نداشتید؟؟ من از 5 اکتبر اپدیت هم نداشتم

?Salam Dostan ,alan ba in sharayete jadid aya visa be category E midan
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
آیا EB1A به Waiver برای مصاحبه نیاز دارد؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-15 ساعت 14:56)moni نوشته:  سلام دوستان
آیا  EB1A به Waiver  برای مصاحبه نیاز دارد؟ مرسی

بنظرم بله... همراه داشته باشید... مصاحبتون کی هست؟؟ مارو بی اطلاع نگذارید