کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
سلام دوستان
من میخوام برم با مدرک فنی حرفه ای برای ارایشگری
کسی رو میشناسین اون جا که بتونم جایی رو حتمی کنم و ازون طریق برم که کارم مشخص باشه
میشه هر اطلاعاتی که دارین بهم بدین یا از کسی بپرسین
خیلی مهمه لطفا
ممنونم ازتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-09 ساعت 00:10)moni نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 16:44)hesgan نوشته:  
(2017-10-08 ساعت 13:13)moni نوشته:  خیلی لطف کردین پاسخ دادین.  الان مرحله بعدی چی هست؟ اطلاع دارین که آیا میشه محل مصاحبه رو به کشوری مثلا کانادا تغییر داد؟ یا فقط کار ایرانی ها رو در امارات و ترکیه انجام می دن؟ آیا کارت واکسیناسیون بین الملل هم می خوان؟ بار هم سپاسگزارم

مرحلۀ بعد اینه که ادارۀ مهاجرت پروندۀ شما رو می فرسته به اداره ملی ویزا یا همون NVC. این کار چند هفته طول می کشه. بعد NVC از شما یک سری مدارک می خواد و میگه فرم DS260 رو به صورت آنلاین پر کنین و مبلغ مشخصی رو هم براشون بفرستین. اگر همۀ مدارک کامل بود و پول رو هم دریافت کردن به شما یک ایمیل تاییدیه می دن و بعدش تاریخ مصاحبۀ شما رو تعیین می کنن. شما در فرم I140 قبلا محل مورد نظرتون برای مصاحبه رو ذکر کردین اما باز هم می تونین تغییرش بدین. برای ایرانی های ساکن ایران یکی از سفارت های ابوظبی، ایروان یا آنکارا رو تعیین می کنن اما اگر جای دیگه براتون راحت تره می تونین با مکاتبه محل مصاحبه رو عوض کنین. البته اینکار ممکنه باعث بشه مصاحبۀ شما چندین ماه تاخیر بخوره. شما قبل از مصاحبه یک سری کارها باید انجام بدین که یکیش انجام کارهای مدیکال هست. ما در ایران کارت واکسیناسیون بین الملل رو از پاستور می گیریم و به مرکز مدیکال در کشور مصاحبه می بریم. اونجا یک سری کار دیگه روش انجام میشه و در نهایت پاکت مدیکال آماده میشه. اگر در کشور دیگه ای هستین حتماً روال خودش رو داره که باید تحقیق کنین و انجامش بدین.

موفق باشید  Smile

باز هم ممنون از راهنماییتون. امکانش هست بفرماین چه واکسن هایی باید تزریق شود؟ من در حال حاضر ایران هستم. می تونم از الان برای آن اقدام کنم؟ و کلا چه کارهای دیگه ای هست که از اینجا می تونم انجام بدم. خیلی خیلی ممنون

خواهش می کنم Wink

شما اگه تشریف ببرین پاستور (میدان پاستور یا تجریش، فرقی نمی کنه) بر حسب سال تولد و کشوری که قصد مهاجرت بهش رو دارین دقیقاً بهتون می گن چه واکسن هایی باید تزریق کنین. اما هپاتیت ب، MMR، کزاز و آنفلوانزا (اگر مصاحبه در 6 ماه دوم سال باشه) الزامیه. تست آنتی بادی آبله مرغون رو هم باید برین یک آزمایشگاه بدین که جوابش فردا آماده میشه. شما می تونین از همین فردا برای واکسن های چند مرحله ای که نزدین مثل هپاتیت ب (که سه نوبت هست و 6 ماه طول می کشه و MMR که دو نوبت هست و دو ماه طول می کشه) اقدام کنین چون هزینۀ واکسن ها در ایران خیلی خیلی پایین تر از کشورهای دیگه اس. اگر هم این واکسن ها روز قبلاً زدین و برگه دارین که نیازی نیست الان هیچ کاری انجام بدین. هر وقت تاریخ مصاحبه تون مشخص شد برین پاستور و کارهاشو شروع کنین. یکی دو روز بیشتر طول نمی کشه. کار دیگه ای هم الان نیست که انجام بدین، جز اینکه دعا کنین این قانون ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانی ها اجرایی نشه!!! Big Grin
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: moni ، Elina1385
سلام دوستان
من سوالی دارم. زمان مصاحبه من ۱۹ جولای بوده و اخیرا در سایت سفارت Process Pending شدم و زیرش هم نوشته :

Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.
Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Administrative processing, on average takes four months, but we are unable to estimate the amount of time it will take for any particular applicant.
As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions.

اما در سایت ceac به صورت Adminastartion processing نشان داده میشود.

میشه راهنمایی بفرمایید دقیقا یعنی چی و مراحل بعدی چقدر طول میکشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-09 ساعت 11:29)امیر۲۰۱۷ نوشته:  سلام دوستان
من سوالی دارم. زمان مصاحبه من ۱۹ جولای بوده و اخیرا در سایت سفارت Process Pending شدم و زیرش هم نوشته :

Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.
Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Administrative processing, on average takes four months, but we are unable to estimate the amount of time it will take for any particular applicant.
As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions.

اما در سایت ceac به صورت Adminastartion processing نشان داده میشود.

میشه راهنمایی بفرمایید دقیقا یعنی چی و مراحل بعدی چقدر طول میکشه ؟

سلام دوست عزیز

این درواقع همون Administrative Processing هست و شما باید صبر کنید تا این پروسه تموم بشه. متاسفانه هیچ تخمینی از چقدر طول کشیدنش نمیشه زد، دوستانی بودن که بعد از 4 یا 5 ماه پروسه شون تموم شده و دوستانی هم بودن که 18 ماه منتظر موندن. شما هر چند وقت یکبار سایت CEAS رو چک کنین و منتظر ایمیل کلیری باشید.

موفق باشید.
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
سلام

تحقیقات من نشون میده که منتظر دادگاه عالی برای اظهار نظر روی فرمان اولیه ترامپ نباشید. موضوع کلا منتفی و موضوع بسته شد چرا که فرمان قبلی ترامپ موقت بوده و اخیرا فرمان دائمی ترامپ صادر شده است. اما در حال حاضر شش تا شکایت در دادگاه های ایالت های مختلف در جریان هست. آخریش دو روز پیش بوده که پنج تا ایالت مشترکا در دادگاه سیاتل فایل کرده اند. امید به اینه که تا ۱۸ ام یکی از اینها فعلا دستور تعلیق موقت رو بده تا بعد ببینیم چی میشه. ضمنا اگر حکمی جدیدی در دادگاه ی پایین صادر بشه باید دوباره همه مراحل رو طی بکنه تا نهایتا برسه به دادگاه عالی. خیر است انشالله
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، moni
سلام دوستان،
بعد از اینکه ایمیل اپرو رو دریافت می کنید بعد از چه مدت USCIS نامه اش رو براتون ارسال می کنه؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-19 ساعت 12:50)moni نوشته:  سلام دوستان،
بعد از اینکه ایمیل اپرو رو دریافت می کنید بعد از چه مدت   USCIS  نامه اش رو براتون ارسال می کنه؟ مرسی

10 الی 15 روز بعد
پاسخ
تشکر کنندگان: moni
سلام دوستان
آیا این برای گروه eb1A لازم است؟
signed Affidavit of Support
در ضمن

court records with translations
Police Certificate(s) with translation....
گواهی سوء پیشینه است؟
این گواهی ها را به زبان انگلیسی صادر می کنند و یا باید دارالترجمه داد؟ آیا تاییدیه مترجم برای ترجمه شناسنامه و سایر کفایت می کند؟
سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-24 ساعت 14:53)moni نوشته:  سلام دوستان
آیا این برای گروه eb1A  لازم است؟
signed Affidavit of Support
در ضمن

court records with translations
   Police Certificate(s) with translation....
گواهی سوء پیشینه است؟
این گواهی ها را به زبان انگلیسی صادر می کنند و یا باید دارالترجمه داد؟ آیا تاییدیه مترجم برای ترجمه شناسنامه و سایر کفایت می کند؟
سپاس فراوان

police certificate همون عدم سوء پیشینه است والا اینکه فقط مترجم رسمی ترجمه کنه کفایت میکنه یا مهر خارجه و دادگستری داشته باشه بین علما اختلاف ولی معمولا همه میدهند مهر میشه ولی اینو بدونید که اصل ترجمه برای سفارت بایستی پیش شما باشه و فقط کپی ترجمه رو ارسال کنید البته اگر در مرحله NVC هستید برای court records فکرمیکنم مال کسانی هست که یکبار جدا شدن از همسرشون
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
با سلام
کسی می دونه که گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه چقد طول میکشه؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-25 ساعت 13:25)moni نوشته:  با سلام
کسی می دونه که گرفتن گواهی عدم  سوء پیشینه چقد طول میکشه؟ مرسی

دو تا سه هفته
سفرنامه
پاسخ
(2017-10-25 ساعت 15:20)hesgan نوشته:  

دو تا سه هفته

ممنون

signed Affidavit of Support این رو می دونین چیه و آیا به ما مربوط میشه؟

در ضمن court report برای چه کسانی لازم است؟
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-25 ساعت 19:18)moni نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 15:20)hesgan نوشته:  

دو تا سه هفته

ممنون

در ضمن court report  برای چه کسانی لازم است؟
خیلی ممنون

اون اولی (Affidavit of Support) به کیس های EB1 مربوط نمیشه و برای کیس های خانوادگی و ازدواجی و نامزدی و... اس.

دومی یعنی Court Record هم نتیجۀ دادگاه هست که برای کسانیه که از همسرشون جدا شدن.

شما وقتی نامۀ دعوت به مصاحبه تون میاد صفحۀ آخرش توی یک فهرستی دقیقاً علامت زدن که چه چیزهایی رو ازتون می خوان که با خودتون ببرین. بسته به نوع پرونده و محل مصاحبه این موارد ممکنه متفاوت باشه. مثلاً سفارت ابوظبی از ایرانی ها گواهی سوء پیشینه نمی خواد چون قبولش نداره اصلاً. به اون فهرست نگاه کنین دقیقاً متوجه می شین که چه مدارکی ازتون خواستن

موفق باشید
سفرنامه
پاسخ
(2017-10-25 ساعت 20:20)hesgan نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 19:18)moni نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 15:20)hesgan نوشته:  دو تا سه هفته

ممنون

خیلی ممنون

اون اولی (Affidavit of Support) به کیس های EB1 مربوط نمیشه و برای کیس های خانوادگی و ازدواجی و نامزدی و... اس.

دومی یعنی Court Record هم نتیجۀ دادگاه هست که برای کسانیه که از همسرشون جدا شدن.

شما وقتی نامۀ دعوت به مصاحبه تون میاد صفحۀ آخرش توی یک فهرستی دقیقاً علامت زدن که چه چیزهایی رو ازتون می خوان که با خودتون ببرین. بسته به نوع پرونده و محل مصاحبه این موارد ممکنه متفاوت باشه. مثلاً سفارت ابوظبی از ایرانی ها گواهی سوء پیشینه نمی خواد چون قبولش نداره اصلاً. به اون فهرست نگاه کنین دقیقاً متوجه می شین که چه مدارکی ازتون خواستن

موفق باشید

خیلی ممنونم ازتون. من اینطور متوجه شدم که این مدارک رو قبل از مصاحبه باید برای NVC ارسال کرد. تو نامه ای که برای من آمده یک لیستی از مدارک آورده شده که جلوشون سه گزینه گذاشتند که شامل enclosed, unavailable , not applicable است و مشخص نکرده کدوم ها مربوط به کیس من هست. فقط گفته این صفحه را روی مدارک بگذارید و ارسال کنید. سپاس

This cover sheet is for case.When you send your documents to us, place them in the ordershown below, and put this cover sheet on top. Mark the checkbox [ X ] underEnclosed if you are sending thedocument. Mark the checkbox [ X ] underUnavailable if you cannot obtain the document, and include a formalstatement explaining why it is unavailable. Mark the checkbox [ X ] underNot Applicable if the document is notapplicable or not needed for your case.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-25 ساعت 20:58)moni نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 20:20)hesgan نوشته:  
(2017-10-25 ساعت 19:18)moni نوشته:  ممنون

خیلی ممنون

موفق باشید

خیلی ممنونم ازتون. من اینطور متوجه شدم که این مدارک رو قبل از مصاحبه باید برای NVC ارسال کرد. تو نامه ای که برای من آمده یک لیستی از مدارک آورده شده که جلوشون سه گزینه گذاشتند که شامل enclosed, unavailable  , not applicable است و مشخص نکرده کدوم ها مربوط به کیس من هست. فقط گفته این صفحه را روی مدارک بگذارید و ارسال کنید. سپاس

This cover sheet is for case.When you send your documents to us, place them in the ordershown below, and put this cover sheet on top. Mark the checkbox [ X ] underEnclosed if you are sending thedocument. Mark the checkbox [ X ] underUnavailable if you cannot obtain the document, and include a formalstatement explaining why it is unavailable. Mark the checkbox [ X ] underNot Applicable if the document is notapplicable or not needed for your case.

چون شما مشخص نکرده بودین در چه مرحله ای هستین نمی دونستم که مدارک رو کجا از شما خواسته.

بله، درسته، شما بعد از اپروو شدن یک سری مدارک باید برای NVC ارسال کنید که اغلب مدارک هویتی هستن، مثل کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه ها، سند ازدواج، پایان خدمت، عکس و... . از من در این مرحله فقط همینها رو خواستن و البته در نامه هم مشخص کرده بودن که کدوم ها رو باید برای NVC بفرستم. شما جدای از این یک سری مدارک رو هم روز مصاحبه باید با خودتون ببرین که اونها رو هم در نامه ای که برای تعیین وقت مصاحبه براتون ارسال میشه فهرست شده.

موفق باشید Smile
سفرنامه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان