کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات مربوط به دریافت نامه دوم (نامه مصاحبه)
چک لیست مدارک ارسالی به سفارت آمریکا در آنکارا قبل از مصاحبه:
فایل ضمیمه --اولین فایل--را دانلود کنید، پر کنید و چاپ کنید:
اگر ویرایش نیاز داشت اعلام کنید.

عکس این چک لیست:
[عکس: a69df1e0d70740ffb520.PNG]

پ.ن.: فایل بالاتر (چک لیست جدید) که ویرایش شده و دوباره اضافه شده است دو تفاوت با فایل پایینی (چک لیست اولیه و قدیمی) دارد:
1- با فونت تاهوما نوشته شده که در ویندوز به صورت پیش فرض وجود دارد. در نتیجه چک لیست به هم نمی ریزد
2- آدرس گیرنده به این شکل عوض شده است:

از این آدرس:

AMERICAN EMBASSY ANKARA
110 Atatürk Blvd.
Kavaklıdere, 06100 Ankara - TURKEY

به این آدرس تغییر پیدا کرده:

U.S. EMBASSY ANKARA, TURKEY
CONSULAR SECTION
Immigrant Visa Unit
Atatürk Blvd. 110
06100 Kavaklıdere
Ankara, TURKEY

فرم دوصفحه ای آنکارا نیز پیوست شده است

فایل‌های پیوست
.doc   ANKARA SHIPMENT CHECKLIST.doc (اندازه 80.77 KB / تعداد دانلود: 320)
.doc   ANKARA SHIPMENT CHECKLIST-REVISED.doc (اندازه 126 KB / تعداد دانلود: 440)
.pdf   Forms (Ankara).pdf (اندازه 182.37 KB / تعداد دانلود: 277)
(2010-09-11 ساعت 17:08)saeedproo نوشته:  دوستان من خودم می خوام سند خونه ی پدرم رو ببرم وکالت بگیرم . بعد ترجمه کنم .
گرفتن وکالت نیازی هست یا نه ؟ یا فقط ببرم ترجمه کنم ؟

بدون وکالت محضری و ترجمه وکالت و مهر وزارت امورخارجه اعتباری نداره.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: saeedproo
(2010-09-12 ساعت 20:20)smsaipa نوشته:  یکم زیادی وقت و فضای سایت رو گرفتم
اما بالاخره فکر کنم درست شد.
تعداد کاراکترهای امضام زیاد بود :-)

خسته نباشیBig Grin فقط تاریخ کارنتت رو درست کن...نوامبر 2010 نه سپتامبر
(2010-09-12 ساعت 20:24)saeedproo نوشته:  دوستان امسال هم مثل سال های قبل باید مدارک رو 15 روز قبل از مصاحبه با پست بفرستیم ؟

شما ارسال شماره 45 در صفحه سوم نوشته شده توسط USER عزیز رو بخونید تا هم جواب این سوالتون رو بگیرید هم اطلاعات جامع و کاملی بدست بیارید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User
(2010-09-12 ساعت 20:05)rayan.s نوشته:  
(2010-09-12 ساعت 19:49)smsaipa نوشته:  درود دوباره به همگی
من 3 تا سوال مهم دارم
1. درفرم 230 قسمت اول بند 10 پرسیده بود که اگردر آمریکا جایی رو برای زندگیمد نظر دارید آدرس بدید. من اون موقع تصمیم نگرفته بودم و نوشتم N/A
حالا تصمیمم رو گرفتم و اونجا هم جا دارم باید چکار کنم؟ بشون اطلاع بدم؟ یا لزم نیست؟ به KCC ی به سفارت آنکار؟
2. همونجا بد 11 نوشته آدرسی که درآمریکا میخواین گرین کارتتونر بگیرید. به همون دلیل بالا نوشتم N/A
و باز هم همون سوال بند 1 ؟
3. درفرم 122 بند 4 پرسیده بود که میخواید درخواستتون در کدوم سفارت بررسی بشه و نوشته بود که ای کار در همه سفارتها نمیشه و اگه نمیدونین اسم شهر و کشور محل زندگیتون رو بنویسین که حتماً خودشون انتخاب کنند. من اونموقع باز هم اطاعاتم کافینبود و نوشتم تهران - ایران
الان متوجه شدم که ظاهراً ترکیه شرایط بهتری داره. این برداشتم درسته؟ و حالا چکارمیتونم بکنم؟ میشه الان جاشو خودم انتخاب کنم؟

شما در مورد بند 1 و 2 سوالتون الزامی به اطلاع رسانی الان ندارید چون موقع ورود به آمریکا فرمی به شما داده میشه که از شما میخواد تعیین کنید که گرین کارت رو کجا براتون ارسال کنند.اما در مورد قسمت سوم سوالتون بهتره با یه میل اعلام کنید که محل مصاحبه رو اگر هنوز کارنت نشدی رو آنکارا مشخص کنند چون اگه مدارک رو به سفارت ابوظبی ارسال کرده باشن به خاطر از دست ندادن زمان بهتره محل مصاحبه رو عوض نکنید.

ممنونم
کارنت شدم و بنابر این بهتره تغییری ندم.
اما نمیدونم کجا؟
با توجه به اینکه نامه اولم از آنکارا اومده آیا میشه قطعی گفت که کجا مصاحبه دارم؟
و آیا آنکارا بهتره؟
شماره : 2011AS00009xxx
تاریخ نامه قبولی: April 28, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 28, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 10,2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 9 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر Smile
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 فوریه 2011 (85 روز)
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 2.5 میلیون حدوداً
تشکر کنندگان:
سلام دوستان,

من فردا یا پس فردا مدارکم تصمیم دارم پست کنم.
ولی دودلم نسبت به ارسال بعضی مدارکم که ترجیح میدم اصلشون رو نفرستم
مثل سوءپیشنه و گواهی بانکی که برا گرفتنشون دردسر کشیدم که ترجیحا می دم کپی اینا رو بفرستم,از بقیه مدارکم که هم یک کپی کنار گذاشتم....
به نظر شما چی کار کنم بعضی از دوستان عنوان کرده بودن کپی همه ی مدارک و بعضی ها گفته بودند اصل رو,

یک جواب قطعی اگر دوستان بدن ممنون میشم

شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
تشکر کنندگان: Amir78
(2010-09-12 ساعت 22:31)maryam_goli نوشته:  سلام دوستان,

من فردا یا پس فردا مدارکم تصمیم دارم پست کنم.
ولی دودلم نسبت به ارسال بعضی مدارکم که ترجیح میدم اصلشون رو نفرستم
مثل سوءپیشنه و گواهی بانکی که برا گرفتنشون دردسر کشیدم که ترجیحا می دم کپی اینا رو بفرستم,از بقیه مدارکم که هم یک کپی کنار گذاشتم....
به نظر شما چی کار کنم بعضی از دوستان عنوان کرده بودن کپی همه ی مدارک و بعضی ها گفته بودند اصل رو,

یک جواب قطعی اگر دوستان بدن ممنون میشم

جواب تقریبا قطعیBig Grin:کپی از ترجمه ی مدارک رو ارسال کنید و اصلش رو نگه دارید
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: rayan.s ، maaref
(2010-09-12 ساعت 21:18)rayan.s نوشته:  من فکر کردم منظور از تاریخ کارنت شدن یعنی نوشتن اکتبر یا نوامبر ولی دیدم بقیه هم مثل شما عمل کردن پس من باید برم نوامبر رو بکنم آگوست

رایان جان شما درست نوشتید!
ماه کارنت شدن همون ماهی است که بولتن تحت اون نام منتشر میشه که در واقع همیشه یک ماه از ماه میلادی جاری جلوتر است:
کیس نامبرهای تا 9000 با انتشار بولتن سپتامبر کارنت شدند. در حالیکه این بولتن در ماه آگوست منتشر شده بود. از 9000 تا 10750 با بولتن نوامبر کارنت شدند. هر چند که این بولتن در ماه سپتامبر منتشر شده است.
در کل فرقی هم نمی کند. مهم اینه که کارنت شدیم! از صدقه سر خورخه!
(2010-09-12 ساعت 14:00)kaveh1979 نوشته:  با سلام
user جان نمیخواد ادرس و اینجوری بنویسیم؟
U.S. EMBASSY ANKARA, TURKEY
CONSULAR SECTION
Immigrant Visa Unit
Ataturk blvd. 110
06100 kavaklidere
رفتم یکبار دیگه سایت آنکارا و این آدرس رو دیدم:
AMERICAN EMBASSY ANKARA
CONSULAR SECTION
110 Atatürk Blvd.
Kavaklıdere, 06100 Ankara - TURKEY

اما ادرسی که شما نوشتی نبود!؟ شما از سایت آنکارا برداشتین یا از برنده های 2101؟
تشکر کنندگان: Amir78 ، rayan.s ، taraneh@mini
با سلام
user جان در سایت انکارا قسمت immigrant visas اگه نگاه کنی این ادرسو گذاشته.
اون ادرسی که شما میگی در قسمت contact us من فکر میکنم کلی باشه ولی در این قسمت اومده و مشخص کرده دقیقا نامه واسه چه منظوری کجا فرستاده بشه.
حالا بازم شما و سایر بزرگان نظر بدین.ممنون میشم.من هنوز نفرستادم منتظر نظر قطعی شما دوستان هستم.
اینم لینکش:
http://turkey.usembassy.gov/immigrant_visas.html

راستی یه سوال دیگه اینکه ما اصلا کیس نامبرمونو نباید جایی بنویسیم که همراه نامه باشه؟
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
(2010-09-13 ساعت 08:53)kaveh1979 نوشته:  با سلام
اون ادرسی که شما میگی در قسمت contact us من فکر میکنم کلی باشه ولی در این قسمت اومده و مشخص کرده دقیقا نامه واسه چه منظوری کجا فرستاده بشه.
حالا بازم شما و سایر بزرگان نظر بدین.ممنون میشم.من هنوز نفرستادم منتظر نظر قطعی شما دوستان هستم.
اینم لینکش:

راستی یه سوال دیگه اینکه ما اصلا کیس نامبرمونو نباید جایی بنویسیم که همراه نامه باشه؟

کاوه جان ؛ به نظر من بر اساس فرمی که تو نامه دوم سال پیش بود ارسال کنید.

سلام بچه ها
یه سوال خیلی مهم و حیاتی دارم
من زمانی که فرمهای DSP122 رو پر می کردم و ارسال کردم چون آدرس من معلوم نبود عوض بشه یا نه آدرس یکی از دوستان توی تهران رو نوشتم. حالا اون دوستمون رو ممکنه پیدا نکنیم یا آدرسش رو عوض کنه و هم اینکه خیلی سفر خارجی می ره ممکنه برای دریافت نامه دوم (زمان مصاحبه) دچار مشکل بشم. در حال حاضر هم ایمیل برای زمان مصاحبه به kcc نزدم. می خواستم بدونم می شه ایمیل بزنم و آدرس رو تغییر بدم؟ اون آدرسی که می گم توی فرم 122 بند 3 به شرح زیر هست:
3. Current mailing address (address at which you receive your mail.....)
از عزیزایی که تجربه بیشتری دارند می خوام که بهم جواب بدن. ممنونم
تشکر کنندگان:
(2010-09-12 ساعت 23:39)User نوشته:  [quote='rayan.s' pid='74996' dateline='1284310101']
من فکر کردم منظور از تاریخ کارنت شدن یعنی نوشتن اکتبر یا نوامبر ولی دیدم بقیه هم مثل شما عمل کردن پس من باید برم نوامبر رو بکنم آگوست

!

من هم فكر ميكنم بهتره ماه كارنت شدن نوشته بشه نه ماهي كه بولتن منتشر ميشه.
توي خود بولتن هم مينويسه Advanced Notification !
تشکر کنندگان: rayan.s
(2010-09-13 ساعت 09:11)rayan.s نوشته:  
اینم لینکش:

کاوه جان ؛ به نظر من بر اساس فرمی که تو نامه دوم سال پیش بود ارسال کنید.

رایان جان میشه دقیق تر توضیح بدی؟
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان:
اینم لینکش:

درسته،
همین آدرس رو توی چک لیست می گذارم.

سوال خوبیه! فکر کنم بد نباشه طبق توصیه کی سی سی شماره کیس رو بالا سمت راست همه ی مدارک بنویسیم؟!
و همراه با مدارک هم یک کاور لتر بگذاریم؟! و توی اون هم خودمون رو معرفی کنیم هم کیس رو بنویسیم؟! نظر شما چیه؟
تشکر کنندگان:
درود بر همه
درخواست مي كنم مرا مطلع سازيد
از اينكه : توزيع نامه از 13 شهريور تا كي صورت مي گيرد.
من نگران اين هستم كه نامه به دستم نرسد. زياد منزل نيستيم
و سيستم خوبي هم نداره شهركي كه ساكنش هستيم
و اينكه فاصله زماني دريافت نامه و زمان مصاحبه چطور قابل حدس مي باشد؟؟؟؟

هيچ وقت مستاصل و آرزومند و ديوانه آمريكا نبودم
ولي مرحله به مرحله كه در برنده شدن گرين كارت پيش مي روم استرسم بيشتر مي شود و زودتر رفتن را خواهانم
به درخواستم پاسخ دهيد و مطمئن باشيد من دينم را به اين سايت با در اختيار گذاشتن اطلاعات مفيد و ارززشمند براي برندگان 2012 و همچنين جا مانده هاي 2011 ، ادا مي كنم Smile)
تشکر کنندگان: Linspire
(2010-09-13 ساعت 12:23)tahsin.omid نوشته:  درود بر همه
درخواست مي كنم مرا مطلع سازيد
از اينكه : توزيع نامه از 13 شهريور تا كي صورت مي گيرد.
من نگران اين هستم كه نامه به دستم نرسد. زياد منزل نيستيم
و سيستم خوبي هم نداره شهركي كه ساكنش هستيم
و اينكه فاصله زماني دريافت نامه و زمان مصاحبه چطور قابل حدس مي باشد؟؟؟؟

هيچ وقت مستاصل و آرزومند و ديوانه آمريكا نبودم
ولي مرحله به مرحله كه در برنده شدن گرين كارت پيش مي روم استرسم بيشتر مي شود و زودتر رفتن را خواهانم
به درخواستم پاسخ دهيد و مطمئن باشيد من دينم را به اين سايت با در اختيار گذاشتن اطلاعات مفيد و ارززشمند براي برندگان 2012 و همچنين جا مانده هاي 2011 ، ادا مي كنم Smile)

دوست عزیز
برنده شدن و عضویت در سایت را به شما تبریک میگم.

نگران نیامدن نامه نباشید. ارسال نامه دوم به ترتیب زمانی تمام شدن بررسی پرونده هاست. اگر مدارک رو زود فرستاده باشید، زودتر نامه دوم رو ارسال می کنند و تاریخ مصاحبه هم زودتر خواهد بود. و برعکس.

فعلا منتظر بمانید. اگر تا 20-21 سپتامبر نامه را دریافت نکردید، به کی سی سی ایمیل بزنید و اعلام کنید که نامه دوم را دریافت نکرده اید و درخواست کنید که با ایمیل تاریخ و زمان مصاحبه را به شما اطلاع دهند.
برای مکاتبه با کی سی سی به تاپیک نمونه مکاتبه بروید. هر نوع متنی برای هر نوع منظوری موجود است.
به طور خلاصه شما باید برای هر مرحله زیر یک بار ایمیل بزنید:
1- رسیدن فرم ها
2- قابل قبول بودن فرم ها
3- تاریخ مصاحبه
4- ایمیل به آنکارا برای اطلاع از مدارک لازم (این یکی ضروری نیست. در همین تاپیک همه اطلاعات لازم برای شما وجود دارد. به امضای من مراجعه کنید).

در مورد ادای دین، همینکه شما پیش از ارسال جستجو کنید، جواب های خود را پیدا کنید و در تاپیک مناسب سوال های خود را بپرسید با مهاجرسرا بی حساب شده اید Wink مهاجرسرا همیشه در کنار شماست و بهترین و مطمئن ترین منبع اطلاعاتی در این پروسه نفس گیر است.
با کمک به دیگر کاربران، پاسخ دادن به آنها و غنی کردن انجمن از اطلاعات برندگان 2012 مدیون شما خواهند بود.
موفق باشید
تشکر کنندگان: rayan.s ، TAHSINO ، taraneh@mini ، vafa628 ، success ، mitr.p

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان