کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات مربوط به دریافت نامه دوم (نامه مصاحبه)
(2010-09-13 ساعت 12:23)tahsin.omid نوشته:  درود بر همه
درخواست مي كنم مرا مطلع سازيد
از اينكه : توزيع نامه از 13 شهريور تا كي صورت مي گيرد.
من نگران اين هستم كه نامه به دستم نرسد. زياد منزل نيستيم
و سيستم خوبي هم نداره شهركي كه ساكنش هستيم
و اينكه فاصله زماني دريافت نامه و زمان مصاحبه چطور قابل حدس مي باشد؟؟؟؟

هيچ وقت مستاصل و آرزومند و ديوانه آمريكا نبودم
ولي مرحله به مرحله كه در برنده شدن گرين كارت پيش مي روم استرسم بيشتر مي شود و زودتر رفتن را خواهانم
به درخواستم پاسخ دهيد و مطمئن باشيد من دينم را به اين سايت با در اختيار گذاشتن اطلاعات مفيد و ارززشمند براي برندگان 2012 و همچنين جا مانده هاي 2011 ، ادا مي كنم Smile)

دوست عزيز
نگران نباش چون خيليها نامه دوم را دريافت نكرده اندمن هم مثل شما تابحال ده بار ايمل بهkccزدم تاتاريخ مصاحبه رااعلام كنه ولي پاسخ هماني هست مرتب تكراري است.چارهاي نيست بايستي صبركرد.من متعجبم ازاينكه باتوجه به اينكه تا9000 براي ماه اكتبر كارنت اعلام كرده اند فرصتي باقي نمانده تاماه اكتبر پس چه وقت زمان مصاحبه را اعلام ميكنند. موفق باشي
تشکر کنندگان: TAHSINO
(2010-09-13 ساعت 11:05)User نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 08:53)kaveh1979 نوشته:  با سلام
user جان در سایت انکارا قسمت immigrant visas اگه نگاه کنی این ادرسو گذاشته.
اون ادرسی که شما میگی در قسمت contact us من فکر میکنم کلی باشه ولی در این قسمت اومده و مشخص کرده دقیقا نامه واسه چه منظوری کجا فرستاده بشه.
حالا بازم شما و سایر بزرگان نظر بدین.ممنون میشم.من هنوز نفرستادم منتظر نظر قطعی شما دوستان هستم.
اینم لینکش:
http://turkey.usembassy.gov/immigrant_visas.html

راستی یه سوال دیگه اینکه ما اصلا کیس نامبرمونو نباید جایی بنویسیم که همراه نامه باشه؟

درسته،
همین آدرس رو توی چک لیست می گذارم.

سوال خوبیه! فکر کنم بد نباشه طبق توصیه کی سی سی شماره کیس رو بالا سمت راست همه ی مدارک بنویسیم؟!
و همراه با مدارک هم یک کاور لتر بگذاریم؟! و توی اون هم خودمون رو معرفی کنیم هم کیس رو بنویسیم؟! نظر شما چیه؟

user جان پیشنهاد شما خوبه. داخل یه برگه مشخصات رو مینویسیم ومیزاریم رو مدارک.
ولی رو ترجمه ها چی میخواد ؟یا همون یه برگ کفایت میکنه؟
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 14:04)kaveh1979 نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 11:05)User نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 08:53)kaveh1979 نوشته:  با سلام
user جان در سایت انکارا قسمت immigrant visas اگه نگاه کنی این ادرسو گذاشته.
اون ادرسی که شما میگی در قسمت contact us من فکر میکنم کلی باشه ولی در این قسمت اومده و مشخص کرده دقیقا نامه واسه چه منظوری کجا فرستاده بشه.
حالا بازم شما و سایر بزرگان نظر بدین.ممنون میشم.من هنوز نفرستادم منتظر نظر قطعی شما دوستان هستم.
اینم لینکش:
http://turkey.usembassy.gov/immigrant_visas.html
استی یه سوال دیگه اینکه ما اصلا کیس نامبرمونو نباید جایی بنویسیم که همراه نامه باشه؟
درسته،
همین آدرس رو توی چک لیست می گذارم.
سوال خوبیه! فکر کنم بد نباشه طبق توصیه کی سی سی شماره کیس رو بالا سمت راست همه ی مدارک بنویسیم؟!
و همراه با مدارک هم یک کاور لتر بگذاریم؟! و توی اون هم خودمون رو معرفی کنیم هم کیس رو بنویسیم؟! نظر شما چیه؟

من پیشنهاد می کنم نامه ای با متن زیر همراه با مدارک بگذاریم و بفرستیم آنکارا:

البته این کار کاملا اختیاری و به قولی مته به خشخاش گذاشتنه!

نقل قول:Case Number: 2011AS0000XXXX
FIRST NAME: ----
LAST NAME: ----
Date of birth (MM/DD/YYYY): 00/00/1900
Date of Interview: (MM/DD/YYYY): 00/00/1900
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: Iran
----------------------------------------------------------------------------
To whom it may concern,

Enclosed are the documents which US Embassy at Ankara required me to send to the embassy prior to the interview for issuing the DV Visa.
Best Regards,
YOUR FULL NAME
تشکر کنندگان: R.F ، maryam_goli ، kaveh1979 ، success ، suntino
(2010-09-13 ساعت 11:05)User نوشته:  .....

ببینید واسه مدارک نامه دوم که دارید می فرستید میتونید اینکارو کنید:

_ 2فرم داخل نامه و برگه ی های اسپانسر(حتما) شماره کیس بالا سمت راست
_ برای ترجمه ها که خوب زیادم هستن, رو هر سری(که به هم پرچ شدن) صفحه اولش بالا سمت راست
_ برای کپی ها(پاسپورت و ..) هم همینطور
_ بعد روی یه برگ کاغذ A4 هم مشخصاتتون. اینم همون متنیِ که همیشه تو ایمیل واسشون میفرستید. شامل نام و نام خانوادگی و شماره کیس و تاریخ تولد و اسم کشور و ... .(همون متنی که یوزر جان بالای این پست گذاشتن.) قشنگ رو تمام مدارک قرار بدید.

بعد هم میتونید همه رو تو یه کاور بگذارید. به خصوص کسانی که خانواده هستین, مدارک شخصی هر کدوم تو کاور جدا و مرتب مشخص شده باشه, از نظر بصری هم بهتره!WinkSmile
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، User ، rayan.s ، success ، maryam_goli ، Donkey chance ، suntino
(2010-09-13 ساعت 16:09)R.F نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 11:05)User نوشته:  .....

ببینید واسه مدارک نامه دوم که دارید می فرستید میتونید اینکارو کنید:

_ 2فرم داخل نامه و برگه ی های اسپانسر(حتما) شماره کیس بالا سمت راست
_ برای ترجمه ها که خوب زیادم هستن, رو هر سری(که به هم پرچ شدن) صفحه اولش بالا سمت راست
_ برای کپی ها(پاسپورت و ..) هم همینطور
_ بعد روی یه برگ کاغذ A4 هم مشخصاتتون. اینم همون متنیِ که همیشه تو ایمیل واسشون میفرستید. شامل نام و نام خانوادگی و شماره کیس و تاریخ تولد و اسم کشور و ... .(همون متنی که یوزر جان بالای این پست گذاشتن.) قشنگ رو تمام مدارک قرار بدید.

بعد هم میتونید همه رو تو یه کاور بگذارید. به خصوص کسانی که خانواده هستین, مدارک شخصی هر کدوم تو کاور جدا و مرتب مشخص شده باشه, از نظر بصری هم بهتره!WinkSmile

خیلی ممنون از شما و یوزر عزیز
توضیحات خوبی دادین.
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: User ، R.F ، maryam_goli
(2010-09-13 ساعت 17:22)khashayar6310 نوشته:  گفتم یک چیز بنوسیم که شاید به درک بهتر نرسیدن نامه ها بیشتر کمک کنه .
نامه ی دوم ما به دستمون نرسید ولی نامه ی اول اومد " ما یک فامیل تو اداره ی پست داریم که من کچلش کردم هر روز بهش زنگ میزدم که پیگیر نامه ی دوم ما شه خلاصه هر روز میرفت و دنبال نامه ی میگشت ولی بازم عصری زنگ میزد که پیدا نشد خلاصه ما نامه ی 2 را از kcc به صورت ایمیل دریافت کردیم و رفتیم برای مصاحبه " چند روز پیش بابام با اون اقا صحبت میکرد که یهو گفت دلیل این که بیشتر نامه های 2 نمیاد رو فهمیدم ما هم که کنجکاو گفتیم بگو خلاصه شروع کرد :
گفت بیشتر نامه هایی که از امریکا به ایران میاد { برای برندگان لاتاری } را قبل از این که به اداره ی پست بیاد و برای رساندن انها اقدامی بشه ---- انها را جمع اوری میکنند و ان ها را طی مراسمی با شکوه میسوزانند و پاره میکنند و آن هایی هم که بدست صاحبانشان میرسند از این عملیات با شکوه جان سالم به در میبرند و یا ان ها را نمیبینند خلاصه همه ی این ها را گفت که به ما بگه خیلی خوش شانسید چون ما اصلا از برنده شدنمان خبر نداشتیم و چون من با شکوه هر چه تمام تر case number را گم کرده بودم نمیتوانستیم از طریق سایت پیگیری کنیم خلاصه این هم یکی دیگه از خوش شانسی های اینجانب .
با تشکر" خشایار

خشایار جان ، من متوجه نشدم نوشتی:
نامه ی دوم ما به دستمون نرسید ولی نامه ی اول اومد " ما یک فامیل تو اداره ی پست داریم که من کچلش کردم هر روز بهش زنگ میزدم که پیگیر نامه ی دوم ما شه خلاصه هر روز میرفت و دنبال نامه ی میگشت ولی بازم عصری زنگ میزد که پیدا نشد خلاصه ما نامه ی 2 را از kcc به صورت ایمیل دریافت کردیم و رفتیم برای مصاحبه
مصاحبه 2011 که از مهر ماه شروع میشه شما منظورت از این که رفتیم مصاحبه چیه؟ مرسی
ضمنا" این مورد به نظر من بعیده اگه قرار بود نامه بسوزونن چرا نامه های سری اول رو نمیسوزونن؟
لطفا" متن ایمیلی که به kcc برای دریافت نامه دوم فرستادید رو برای استفاده دوستان ارسال کنید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: taraneh@mini
شاید منظور ایشون از سوال اولتون اینه که رفتن واسه ادامه ی پروسه!!!میبی!!!
به نظر منم سوزوندن نامه ها خیلی بعیده!!!
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: rayan.s
(2010-09-13 ساعت 18:30)rayan.s نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 17:22)khashayar6310 نوشته:  گفتم یک چیز بنوسیم که شاید به درک بهتر نرسیدن نامه ها بیشتر کمک کنه .
نامه ی دوم ما به دستمون نرسید ولی نامه ی اول اومد " ما یک فامیل تو اداره ی پست داریم که من کچلش کردم هر روز بهش زنگ میزدم که پیگیر نامه ی دوم ما شه خلاصه هر روز میرفت و دنبال نامه ی میگشت ولی بازم عصری زنگ میزد که پیدا نشد خلاصه ما نامه ی 2 را از kcc به صورت ایمیل دریافت کردیم و رفتیم برای مصاحبه " چند روز پیش بابام با اون اقا صحبت میکرد که یهو گفت دلیل این که بیشتر نامه های 2 نمیاد رو فهمیدم ما هم که کنجکاو گفتیم بگو خلاصه شروع کرد :
گفت بیشتر نامه هایی که از امریکا به ایران میاد { برای برندگان لاتاری } را قبل از این که به اداره ی پست بیاد و برای رساندن انها اقدامی بشه ---- انها را جمع اوری میکنند و ان ها را طی مراسمی با شکوه میسوزانند و پاره میکنند و آن هایی هم که بدست صاحبانشان میرسند از این عملیات با شکوه جان سالم به در میبرند و یا ان ها را نمیبینند خلاصه همه ی این ها را گفت که به ما بگه خیلی خوش شانسید چون ما اصلا از برنده شدنمان خبر نداشتیم و چون من با شکوه هر چه تمام تر case number را گم کرده بودم نمیتوانستیم از طریق سایت پیگیری کنیم خلاصه این هم یکی دیگه از خوش شانسی های اینجانب .
با تشکر" خشایار

خشایار جان ، من متوجه نشدم نوشتی:
نامه ی دوم ما به دستمون نرسید ولی نامه ی اول اومد " ما یک فامیل تو اداره ی پست داریم که من کچلش کردم هر روز بهش زنگ میزدم که پیگیر نامه ی دوم ما شه خلاصه هر روز میرفت و دنبال نامه ی میگشت ولی بازم عصری زنگ میزد که پیدا نشد خلاصه ما نامه ی 2 را از kcc به صورت ایمیل دریافت کردیم و رفتیم برای مصاحبه
مصاحبه 2011 که از مهر ماه شروع میشه شما منظورت از این که رفتیم مصاحبه چیه؟ مرسی
ضمنا" این مورد به نظر من بعیده اگه قرار بود نامه بسوزونن چرا نامه های سری اول رو نمیسوزونن؟
لطفا" متن ایمیلی که به kcc برای دریافت نامه دوم فرستادید رو برای استفاده دوستان ارسال کنید.
ما از برندگان 2010 هستیم ولی گفتم این پست رو اینجا بذارم شاید به درد بخوره .
این مواردی بود که فامیلمون به من گفت که من خودم بهش اعتماد دارم بازم میگم اون به من گفت .
ولی حتما نیمدن نامه ی 2 یک دلیلی داره و با این اوضاع کشور همچین چیزی دور از تصور نیست من این مورد رو از چند تا دیگه از دوستان هم شنیده بودم ولی اون ها میگفتند فقط جلوی نامه ی 2 را میگیرند
ولی بازم من فردا از چند نفر دیگه هم میپرسم و نتیجه ی نهایی رو اعلام میکنم .

بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

تشکر کنندگان: rayan.s ، Amir78
مهاجرسرا جای حدس و گمان و شنیده ها نیست. لطفا بدون منبع مطلب ننویسید و خبر غیر موثق ارسال نکنید.
تشکر کنندگان: satusa ، rayan.s ، suntino
نقل قول:
(2010-09-13 ساعت 22:48)User نوشته:  مهاجرسرا جای حدس و گمان و شنیده ها نیست. لطفا بدون منبع مطلب ننویسید و خبر غیر موثق ارسال نکنید.
مدیر عزیز من نگفتم حدس میزنم و یا گمان میکنم من به کسانی که این حرف ها را از انها شنیدم اطمینان دارم ولی چون دوستان گفتند که امکانش کم است من گفتم باز هم پرس وجو میکنم .
من خودم به این موضوع اطمینان دارم ولی به خاطر دوستان عزیز لاتاری باز هم پرس و جو میکنم " برای آنها نه برای خودم
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

تشکر کنندگان:
منتظر نامه دوم هستم - فردا می روم پست منطقه که ببینم نامه ام در معطله نباشه - چون چند روز منزل نبودم - به هر حال پس فردا به kcc و سفارت ( انکارا) ایمیل می زنم و درخواست می کنم که وقت مصاحبه را به من اعلام کنند .
در تاپیک دیگری از وجود هزینه ای برای فرزند زیر 3 سالم مطلع خواهم شد. برنامه ریزی مالی می کنم . و از کائنات می خواهم که همه چیز به خوبی پیش برود .
واکسن زدیم - ترجمه ها مونده - واکسن فرزندم را ترجمه کردم - 20 هزار تومان شد. اگر بخواهم همه مدارک تحصیلی و کاری را ترجمه کنم هزینه زیادی میشه
برای سوء پیشینه زوده اقدام کنم - با اونکه می دانم ترکیه لازم نیست ، ولی ریسک نمی کنم .

این هم از گزارش پیشرفت کار من
به امید موفقیت همه
بدرود
تشکر کنندگان: rayan.s ، User
با وجودیکه در اولین بولتن تا شماره کیس 9000 کارنت اعلام شده، اما بعضی از شماره ها هنوز در مرحله بررسی، یا مرحله تعیین زمان مصاحبه و یا در راه ارسال به سفارت هستند.
بنابراین نباید انتظار داشت برای همه شماره های کارنت شده همزمان تاریخ مصاحبه تعیین شود همزمان هم نامه دوم ارسال شود.
این تفاوت زمانی دقیقا به تفاوت زمانی در زمان ارسال فرم های سری اول بر می گردد. به گفته ای دیگر از آنجا که همه شماره های زیر 9000 همزمان فرم های خود را ارسال نکرده اند، بنابراین نباید انتظار داشت نامه های دوم زیر 9000 همزمان دریافت شوند، همینطور نباید انتظار داشت تاریخ مصاحبه کیس های زیر 9000 همزمان تعیین شده باشد.

پس دوستانی که هنوز از کی سی سی جوابی مبنی بر تعیین شدن زمان مصاحبه دریافت نکرده اند، و یا اینکه به آنها اعلام شده کیس در حال بررسی است، صبوری بیشتری به خرج دهند.

دوستانی که به آنها اعلام شده تاریخ مصاحبه تعیین شده، اما هنوز نامه دوم را دریافت نکرده اند، هر هفته یک بار از کی سی سی بخواهید که زمان مصاحبه را به شما اعلام کند چون نامه دوم را دریافت نکرده اید.
کی سی سی نیز با توجه به زمان مصاحبه شما تصمیم می گیرد به شما تاریخ را در ایمیل اعلام کند یا نه: اگر تاریخ مصاحبه شما نزدیک شده باشد (مثلا یک یا یک و نیم ماه) به شما تاریخ را اعلام می کنند. اگر تا تاریخ مصاحبه شما هنوز فرصت زیادی مانده باشد، اعلام خواهند کرد که "نامه دوم شما به ادرسی که در بند 3 فرم 122 نوشته بودید، در تاریخ ...... ارسال شد." و شما باید منتظر بمانید.

این بی نظمی در تعیین تاریخ مصاحبه ها فقط در مورد مصاحبه های اولین سری کارنت ها دیده می شود. در سری های بعد تقریبا برابر با ترتیب کیس نامبرها، نامه دریافت می شود و مصاحبه ها هم برابر با ترتیب کیس نامبر ها خواهند بود.

پیروز باشید
تشکر کنندگان: rayan.s ، suntino ، alirezagh ، maxsupermax ، TAHSINO ، Hornet
ارسال های این تاپیک تا حد امکان پاکسازی شد.
لطفا برای جمع بندی بهتر، دوستانی که نامه دوم را دریافت کرده اند، اطلاعات را به فرمت زیر در این تاپیک ارائه دهید تا سایر کاربرانی که هنوز نامه دوم را دریافت نکرده اند بتوانند نتیجه گیری ساده تری از این اطلاعات داشته باشند.

(2010-08-28 ساعت 17:14)User نوشته:  لطفا توجه داشته باشید:
فقط مطابق با فرمت زیر اطلاعات خود را قرار دهید.
تاریخ مصاحبه :
استان/کشور محل دریافت:
تاریخ مصاحبه :
سفارت :
تاریخ پست از مبدا ارسال (KCC یا سفارت):

بعد از سه بار مكاتبه با كي سي سي بالاخره پاسخ مبني بر اعلام روز مصاحبه كه همانا 30 نوامبر بود، دريافت كردم

ممنونم از راهنمائيتان

تشکر کنندگان: babak2010
کیس نامبر Big GrinV2011AS00005xxx
تاریخ کارنت شدن: آگوست 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: هنوز نرسيده
تاریخ مصاحبه : 30 نوامبر 2010 ( از طريق ايميل مطلع شدم) - آنكارا
استان/کشور محل دریافت: هنوز نرسيده - تهران - ايران
تاریخ مصاحبه : چند بار مي پرسي ؟ Big Grin
سفارت : تركيه
تاریخ پست از مبدا ارسال (KCC یا سفارت): 15 سپتامبر

(2010-09-13 ساعت 12:57)hossein93 نوشته:  
(2010-09-13 ساعت 12:23)tahsin.omid نوشته:  درود بر همه
درخواست مي كنم مرا مطلع سازيد
از اينكه : توزيع نامه از 13 شهريور تا كي صورت مي گيرد.
من نگران اين هستم كه نامه به دستم نرسد. زياد منزل نيستيم
و سيستم خوبي هم نداره شهركي كه ساكنش هستيم
و اينكه فاصله زماني دريافت نامه و زمان مصاحبه چطور قابل حدس مي باشد؟؟؟؟

هيچ وقت مستاصل و آرزومند و ديوانه آمريكا نبودم
ولي مرحله به مرحله كه در برنده شدن گرين كارت پيش مي روم استرسم بيشتر مي شود و زودتر رفتن را خواهانم
به درخواستم پاسخ دهيد و مطمئن باشيد من دينم را به اين سايت با در اختيار گذاشتن اطلاعات مفيد و ارززشمند براي برندگان 2012 و همچنين جا مانده هاي 2011 ، ادا مي كنم Smile)

دوست عزيز
نگران نباش چون خيليها نامه دوم را دريافت نكرده اندمن هم مثل شما تابحال ده بار ايمل بهkccزدم تاتاريخ مصاحبه رااعلام كنه ولي پاسخ هماني هست مرتب تكراري است.چارهاي نيست بايستي صبركرد.من متعجبم ازاينكه باتوجه به اينكه تا9000 براي ماه اكتبر كارنت اعلام كرده اند فرصتي باقي نمانده تاماه اكتبر پس چه وقت زمان مصاحبه را اعلام ميكنند. موفق باشي

-------------------------------

درود
ممنونم از همه بچه ها كه مرا كمك كردند
من با آنكارا و كي سي سي مكاتبه كردم
سمج بازي در آوردم و سه متن گوناگون و مناسب را 3 بار برايشان ارسال كردم
و سرانجام پاسخ گرفتم
و تاريخ مصاحبه را كي سي سي 30 نوامبر اعلام نمود
و از من خواست كه زين پس فقط با آنكارا مكاتبه كنم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان