کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2013-05-25 ساعت 05:00)melisa نوشته:  ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺷﺪﻡ. ﺍﻵﻥ ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﻭﮐﯿﻟﻢ ﮔﻔﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﺭﻭ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ . ﺍﻣﺎ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﻧﯿﻮﻣﺪﻩ

ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺷﺪﻡ. ﺍﻵﻥ ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﻭﮐﯿﻟﻢ ﮔﻔﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﺭﻭ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ . ﺍﻣﺎ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﻧﯿﻮﻣﺪﻩ

ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺷﺪﻡ. ﺍﻵﻥ ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﻭﮐﯿﻟﻢ ﮔﻔﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﺭﻭ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ . ﺍﻣﺎ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﻧﯿﻮﻣﺪﻩ

چک کن ببین پول ( چکی‌ ۱۰۷۰ $ )که به USCIS فرستادی برداشت شده توسطUSCIS یا خیر . اگر پول را برداشت باشند یعنی‌ به زودی نامهٔ شمار پرونده بزودی میاد . اگر بر نداشت باشند باید بیشتر صبر کنی‌ .......
اگر وکیل این پول را فرستاده بهشون بگو که رسید پول برداشت شده یا ته چک پولی‌ که برای USCIS داده را برات پرینت کنه.
. اگر نداد معنیش این که سرتون کلاه گذاشته. بالاخره باید وکیل چیزی بهت نشون بده که motmaen بشی‌ که مدارکت را فرستاده . ( این وکیل است که اطمینان شما را جلب کنه.) ......................
اگه وکیلت kolah بردار است , خودت مدرک را دوباره جور کن با دست خودت بفرست.
پاسخ
تشکر کنندگان: melisa ، mnpnus ، دخترمهربون
ﻣﺮﺳﯽ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺑﺘﻮﻥ . ﭼﮏ ﻧﻘﺪ ﻧﺸﺪﻩ. ﻣﺪﺍﺭﮎ ﻭ ﭼﮏ ﺑﺮﺍﯼ ﻭﮐﯿﻞ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ. وکیلم گفت که مدارک رو فرستاده
ﺍﻣﺎ ﺧﺒﺮﯼ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﺏ ﻧﯿﺴﺖ.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ﺁﮔﻬ ﻭﯾﺰﺍﻡ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﻩ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺭﯾﻦ ﮐﺎﺭﺕ ﭼﯽ ﻣﯿﺸﻪ

ﺑﺒﺨﺸﯿﺪ ﻟﭖ ﺗﺎﭘﻢ ﺧﺮﺍﺏ ﺷﺪﻩ ﺑﺎ ﻣﻮﺑﺎﯾﻠﻢ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻢ ﺗﺎﯾﭗ ﮐﻨﻢ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-26 ساعت 08:19)melisa نوشته:  ﺁﮔﻬﯽ ﻭﯾﺰﺍﻡ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﻩ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺭﯾﻦ ﮐﺎﺭﺕ ﭼﯽ ﻣﯿﺸﻪ

برو کتاب خانه‌ای که نزدیک خونه ات است . اون جا مجانی‌ میتونی‌ عضو شی‌‌ ، کتاب خونه‌ها اینترنت مجانی‌ داره ، نوشته‌هایت را اصلاح کن . اصلا قابل خواندن نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: melisa
من مدارکمو ۵ هفته پیش توسط وکیل برای اخذ گرین کارت برا مهاجرت فرستادم اما هنوز جوابی‌ نیومده ، وکیلم میگه نگران نباش چون هر چی‌ نامه میاد روی هم جمع میشه پس ممکنه زیر نامه‌های دیگه بمونه ، هنوز چک هم نقد نشده ، می‌خواستم بدونم کسی‌ تجربه انقدر دیر کرد رو داره ؟ نمیدونم باید چی‌ کار کنم

ضمنا کسی‌ اگه می‌خواد بدونه چه مدارکی لازم هست،

فرمهائی که وکیل گفته بود ما فرستادیم اینا بود
G28 - G325A - I 864EZ - I 765 - I 485 - I 131
مدارکی که دادیم : کپی‌ پاسپورت ۳ تا رنگی‌. ۶ تا عکس. کپی‌ از کارت واکسن. . ۳ تا کپی‌ از I 94 که تو پاسپورته . ۳ تا کپی‌ از spouses petition approval
۲ تا کپی‌ ازدواج. کپی‌ مالیاتی همسر. کپی‌ از محل کار همسر که کارش معلوم باشه. مبلغ ۱۰۷۰ دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus
شاید این سوال شما هم باشه ، در مورد اعتبار ویزا هم از وکیل پرسیدم ، گفت همون موقع که ازدواج کردین ویزا نامزدی لغو میشه ، اما همیشه کپی از پاسپورت و کپی از گواهی ازدواج همراهت باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus
(2013-06-04 ساعت 21:03)melisa نوشته:  من مدارکمو ۵ هفته پیش توسط وکیل برای اخذ گرین کارت برا مهاجرت فرستادم اما هنوز جوابی‌ نیومده ، وکیلم میگه نگران نباش چون هر چی‌ نامه میاد روی هم جمع میشه پس ممکنه زیر نامه‌های دیگه بمونه ، هنوز چک هم نقد نشده ، می‌خواستم بدونم کسی‌ تجربه انقدر دیر کرد رو داره ؟ نمیدونم باید چی‌ کار کنم

اگه مطمئن هستی‌ که وکیلت فرستاده . و چک هم هنوز نقد نشد ، فقط و فقط باید صبر کنی‌. هیچ کاری نمیتونی‌ بکنی‌ . حتی ممکن چند ماه مجبور بشی‌ صبر کنی‌. آنها تا وقتی‌ که چک را نقد نکنند به شما هیچ تعهدی ندارند و ندادند. به قول معروف WELCOME TO AMERICA
یعنی‌ بخواهی نخواهی همین است و این جا همینطوری است.
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، melisa
دوستان یکی پیدا شه لطفا بگه دقیقا بعد از امدن به امریکا با ویزای نامزدی k1 و ازدواج رسمی توی امریکا چه کار باید کرد برای دریافت ssn و اجازه کار و در نهایت گرین کارت.... من خیلی سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم ... دقیقا چه فرم هایی و چه مدارکی رو باید به کجا بفرستیم؟
ممنون
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، NedaE ، melisa ، sara mas
چکم دیروز نقد شده ، یعنی‌ دیگه جواب میدن ؟

(2013-06-07 ساعت 10:53)arian307 نوشته:  دوستان یکی پیدا شه لطفا بگه دقیقا بعد از امدن به آمریکا با ویزای نامزدی k1 و ازدواج رسمی توی آمریکا چه کار باید کرد برای دریافت ssn و اجازه کار و در نهایت گرین کارت.... من خیلی سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم ... دقیقا چه فرم هایی و چه مدارکی رو باید به کجا بفرستیم؟
ممنون

برای کارت social میری نزدیک‌ترین دفتر ، و فرم پر می‌کنین ، ساده هست . حدود ۲ هفته بعد با پست برات میفرستن .

فرمهائی که وکیل گفته بود ما فرستادیم اینا بود (برای دریافت اجازه کار و گرین کارت
G28 - G325A - I 864EZ - I 765 - I 485 - I 131
مدارکی که دادیم : کپی‌ پاسپورت ۳ تا رنگی‌. ۶ تا عکس. کپی‌ از کارت واکسن. . ۳ تا کپی‌ از I 94 که تو پاسپورته . ۳ تا کپی‌ از spouses petition approval
۲ تا کپی‌ ازدواج. کپی‌ مالیاتی همسر. کپی‌ از محل کار همسر که کارش معلوم باشه. مبلغ ۱۰۷۰ دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، arian307 ، سانازی
مرسی ملیسا جان سوشال رو امروز رفتم گرفتم .. در واقع یه برگه بم داد و یه رسید گفت 1 هفته تا 10 روز طول میکشه تا پست شه به خونتون.. اما گفت همین اجازه کار هم هست....
حالا با همین سوشال میشه رفت dmv واسه driving license ?
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، سانازی ، tondar
(2013-06-07 ساعت 23:44)arian307 نوشته:  مرسی ملیسا جان سوشال رو امروز رفتم گرفتم .. در واقع یه برگه بم داد و یه رسید گفت 1 هفته تا 10 روز طول میکشه تا پست شه به خونتون.. اما گفت همین اجازه کار هم هست....
حالا با همین سوشال میشه رفت dmv واسه driving license ?

آرین جان من وقتی‌ ssn رو گرفتم رفتم dmv برای گواهینامه، ولی‌ قبول نکردن گفتن ویزات کوتاه مدت هستش...من هم هنوز گواهینامه ندارم و نمیدونم چطوری باید بگیرم. ما ۲ هفته پیش مدارک رو فرستادیم و چند روز پیش گفتن که مدارک رسیده به دستشون. بقیهٔ‌ مراحل رو خودمم هنوز نمیدونم

این ssn کارت رو گرفتی‌ بلاش نوشته میتونی‌ کار کنی‌ ولی‌ منظور این هست که زمانی‌ که اجازه کارت اومد میتونی‌ از این ssn استفاده کنی‌ برای کار. در حا‌ل حاضر اجازه کار نداری. ۱کی‌ از فرم هایی که برای ادارهٔ مهاجرت میفرستی همین فرم تقاضای اجازه کار هست که بعد از تصویب اون میتونی‌ کار کنی‌
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: melisa ، arian307 ، mnpnus
منم نرفتم دنبال گواهی نامه نمیدونم، اما در مورد اجازه کار سارا جان کاملا درست گفتن، من که هنوز جوابی‌ برای گرین کارت نگرفتم ، اما چکم چند روز پیش نقد شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: arian307 ، sara mas ، وشکا
جوابش دیروز رسید، ۳ تا نامه که هر کدوم مال یه فرم بود، گفتن اگه ایرادی داره بگین که خوشبختانه مشکلی‌ نداشت، باید صبر کنم برای انگشت نگاری،
پاسخ
تشکر کنندگان:
نامه انگشت نگاریم دیشب اومد، کسی‌ می‌دونه مراحلش چه جوریه ، یعنی‌ فقط انگشت نگاری یا مصاحبه هم هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-14 ساعت 23:58)melisa نوشته:  نامه انگشت نگاریم دیشب اومد، کسی‌ می‌دونه مراحلش چه جوریه ، یعنی‌ فقط انگشت نگاری یا مصاحبه هم هست؟

وارد ادارهٔ انگشت نگاری میشی‌ . وقتی‌ تو صف نوبتت شد . آفیسر مدارکت را چک می‌کنه ( پاسپورت و کارت شناسایی همسر و برگ‌ ازدواج و هر چی‌ که بهت گفتن باخود ببری اون جا ) بعد بهت یک شمار میده میری میشینی‌ .( محل نشستن‌ همراه جدا از محل کسی‌ است که باید انگشت نگاری بشه . ولی‌ میتونید هم دیگه را ببیند ) وقتی‌ نوبتت شد . میری به محل انگشت نگاری . روی یه کامپیوتر دستگاه انگشت نگاری را نصب کردن. اثر انگشتا ن را سکن میکنند... بعد آزت عکس میگیرند .... خوب بخودت برس که عکست خوب بیفته. چون اون عکس روی گرین کردت خواهد بود . بعد یه برگ‌ ممکنه بدن بهت که نظر سنجی است . اگه انگلیسیت خوبه میتونی‌ جواب بدی (سوالات مثلا: این محل انگشت نگاری کار شما را خوب راه انداخت یا ... ). نظرت را علامت میزنی‌, یا اگر انگلیسیت خوب نیست همون طوری خالی‌ بنداز تو صندوق. بعد برمی‌گردی خونه . رو ز ها را میشمری تا گرین کاردت بیاد.آمدن گرین کارت مال هر کسی‌ فرق داره. ممکن مصاحبه بشی‌ قبل از گرین کارت که بهت خبر میدن کی‌ بری مصاحبه... ممکن بی‌ خبر یه هوو گرین کارت بیاد . یا ممکن خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ منتظر بمونی ....
پاسخ
تشکر کنندگان: sara mas ، melisa ، tondar

کاربران در حال بازدید این موضوع: