کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2013-04-11 ساعت 08:14)gole202 نوشته:  سلام
امروز ظهر گرین کارتم بعد از یک هفته رسید و اعتبارش 2 ساله هست. حالا من می تونم هر وقت دلم خواست یه سفر برم ایران.
پس قابل توجه دوستانی که میگفتن گرین کارت 6 ماه بعد مصاحبه می رسه!!!!!
شاد باشید.

دوست عزیز
از اطلاعات خوبی که در سایت گذاشتید ممنونم من حدود 1 ماه پیش برای انگشت نگاری و عکس مراجعه کردم ولی هنوز مجوز کار برای من نیامده که بتوانم از طریق آن برای سوشال سکیوریتی اقدام کنم. فقط نامه ای برای انجام مصاحبه آمده که آنهم وقتش حدود یک ماه دیگر است. سوال من از شما این است که مجوز کار برای شما قبل از انجام مصاحبه برای گرین کارت آمد یا بعد از آن؟
با تشکر. شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
امروز ظهر گرین کارتم بعد از یک هفته رسید و اعتبارش 2 ساله هست. حالا من می تونم هر وقت دلم خواست یه سفر برم ایران.
شاد باشید.

سلام . گرین کاردتان مبارک باشه .. انشاالله به شادی ازش استفاده کنید همیشه.
یه سوال داشتم .

شما چقدر به USCIS برای گرین کارت پرداختید ؟

کّل پرداختی که به اجازه کار و .... و گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون بابت تبریک
مجوز کار من حدود دوماه پیش آمد و فکر میکنم حدود یک ماه و نیم بعد از انگشت نگاری و عکسبرداری بوده. راستی عکسی که اونجا از شما گرفته میشه برای گرین کارت استفاده میشه. یادتون باشه پس شیک برید عکس بگیرید . Big Grin مصاحبه منهم روز 2 مارچ بود و گرین کارتم نهم مارچ رسید دستم.
واسه مخارج من هیچ خبری ندارم چون همسرم پرداخت کرده اما هر چی پرداخت شده در زمان پروسه دریافت ویزای نامزدی بوده و گمان نکنم الان چیزی پرداخت کرده باشه.ولی برای اطمینان بیشتر ازشون خواهم پرسید و اینجا خواهم گفت. سوالی هست در خدمت هستم. شاد باشید. راستی فقط یادمه واسه آی دی کارت 20دلار به ادارع DMV پرداخت کرد.
نوع ویزا: کیس نامزدی
ارسال مدارک به اداره مهاجرت: 5 دسامبر 2011
دریافت نامه رسید مدlرک: 12 دسامبر 2011
تاریخ خواستن مدارک بیشتر: 11 می 2011
تاریخ approve: ب، 6 جون 2012
گرفتن کیس نامبر: ، 6 جولای 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 3 اکتبر 2012
تاریخ اخذ ویزا: 10 اکتبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mazlom khanom
(2013-04-13 ساعت 02:06)gole202 نوشته:  ممنون بابت تبریک
مجوز کار من حدود دوماه پیش آمد و فکر میکنم حدود یک ماه و نیم بعد از انگشت نگاری و عکسبرداری بوده. راستی عکسی که اونجا از شما گرفته میشه برای گرین کارت استفاده میشه. یادتون باشه پس شیک برید عکس بگیرید . Big Grin مصاحبه منهم روز 2 مارچ بود و گرین کارتم نهم مارچ رسید دستم.
واسه مخارج من هیچ خبری ندارم چون همسرم پرداخت کرده اما هر چی پرداخت شده در زمان پروسه دریافت ویزای نامزدی بوده و گمان نکنم الان چیزی پرداخت کرده باشه.ولی برای اطمینان بیشتر ازشون خواهم پرسید و اینجا خواهم گفت. سوالی هست در خدمت هستم. شاد باشید. راستی فقط یادمه واسه آی دی کارت 20دلار به ادارع DMV پرداخت کرد.
لطفا حتما از همسرتون بپرسید ، برای من خیلی‌ مهم. بسیار ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
کل هزینه های پرداختی واسه کارتها (مجوز کار-آی دی کارت-گرین کارت) 1070 دلار بوده.
یه اشتباهی اون بالا کرده بودم که تصحیحش میکنم
تاریخ مصاحبه : 2 آپریل و تاریخ گرفتن گرین کارت: 9آپریل بوده
پاسخ
تشکر کنندگان: mazlom khanom
شاد باشید.

دوست عزيز يه سوال داشتم چه مداركي ازتون خواستند؟ اصل ترجمه شناسنامه و كارت ملي رو هم باز ميخوان ؟
نا امیدی
همان امید است
که بوی "نا" میگیرد
از بس که میماند ته دل...
پاسخ
تشکر کنندگان: simi ، sara mas
توی نامه ای که تاریخ مصاحبه را اعلام میکنن همه مدارک مورد نیاز هم اونجا نوشتن. توی آمریکا دیگه با کارت ملی و شناسنامه کاری ندارن!
پاسخ
تشکر کنندگان:
salam bache ha nemidoonam chera site ghati karde..hich posti nemitoonestam bezaram ta alan. be modiran ham email zadam javab nagereftam

(2013-05-05 ساعت 02:03)sara mas نوشته:  salam bache ha nemidoonam chera site ghati karde..hich posti nemitoonestam bezaram ta alan. be modiran ham email zadam javab nagereftam

سلام دوستان خوب،

من الان ۱ ماهی‌ می‌شه که اومدم و با همسرم تو کانتی ازدواج کردیم ولی‌ هنوز مدرکمون آماده نشده.

امروز رفتم DMV برای گرفتن گواهینامه ولی‌ بهم گفتن چون ۶۰ روز به تموم شدن ویزام مونده بهم گواهینامه نمیدن!!

حالا مشکل اینجاست که ما زمانی‌ که مدارک رو برای اداره مهاجرت بفرستیم و اونها ۱ ماه بعد بخوان جواب بدن تازه وقت مصاحبه میزارن. یعنی‌ من تا موقعیی‌ که گرین کارتم نیومد هیچ کاری نمیتونم بکنم؟
ما الان برای ادارهٔ مهاجرت این فرم هارو بفرستیم فقط؟

G۳۲۵a

I۸۶۴

I۷۶۵

I۱۳۱

G۱۱۴۵

به جز اینا چیز دیگه‌ای هم هست؟

اینا رو که فرستادیم بعدش چی‌ می‌شه؟
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: melisa
سلام ، من قبلا تو این سایت بودم، اما بعد از ورودم به آمریکا نیومده بودم، امروز اینجا رو می‌خوندم کلی‌ خوشحال شدم که تجربتون رو گذاشتین، حدود سه ماه و نیم هست که اینجام ، حدود ده روز بعد از ورود ازدواج کردیم ، وکیل داشتم که قرار بود بعد از آمدن دنبال کارای گرین کارتم باشه ، چون پولشو قبلا گرفته بود، اما متاسفانه خیلی‌ اذیتمون کرد، ۱۹ روز پیش گفت که مدارکو فرستاده برا مهاجرت، می‌خوام مطمئن شم ، آیا راهی‌ داره که بشه فهمید مهاجرت مدارک رو دریافت کرده ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
ﻟﺒ ﺗﺎﺑﻢ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻣﺸﮑﻞ ﺩﺍﺭﻩ ﻓﺮﻣﻬﺎ ﺭﻭﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﻧﻢ ﭼﮏ ﮐﻨﻢ ﺑﺎ ﻣﻮﺑﺎﯾﻟﻢ. ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻢ. ﺁﮔﻩ ﻟﺒ ﺘﺎﺑﻢ ﺩﺭﺳﺖ ﺷﻩ ﻓﺮﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻡ ﻣﯽ‌ﮔﻢ
پاسخ
تشکر کنندگان: sara mas
(2013-05-16 ساعت 22:06)melisa نوشته:  سلام ، من قبلا تو این سایت بودم، اما بعد از ورودم به آمریکا نیومده بودم، امروز اینجا رو می‌خوندم کلی‌ خوشحال شدم که تجربتون رو گذاشتین، حدود سه ماه و نیم هست که اینجام ، حدود ده روز بعد از ورود ازدواج کردیم ، وکیل داشتم که قرار بود بعد از آمدن دنبال کارای گرین کارتم باشه ، چون پولشو قبلا گرفته بود، اما متاسفانه خیلی‌ اذیتمون کرد، ۱۹ روز پیش گفت که مدارکو فرستاده برا مهاجرت، می‌خوام مطمئن شم ، آیا راهی‌ داره که بشه فهمید مهاجرت مدارک رو دریافت کرده ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

اگه مدارکتون را فرستاده باشه در عرضه ۲ -۳ هفته باید یه نامه ازUSCIS بیاد به دستان برسه که در اون یه شماره داره ( رسید نامبر) . این شماره پرونده شما است . با آن میتونید مراحل کارتون را تو سایت USCIS چک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به شما.
من ویزا گرفتم و دارم میام تا 2 هفته ی آینده(کالیفرنیا-ویزای نامزدی) هیچی نمیدونم. میترسم.
عزیز میشه بگید به محض ورود به آمریکا چی شد؟ توی فرودگاه.
لطفا بگید ازدواج اونجا مثل ایران هست؟ یعنی عقد مثل ایران؟
آیا چیزی هست که باید بدونم در حین عقد و ...؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 19:42)mnpnus نوشته:  درود به شما.
من ویزا گرفتم و دارم میام تا 2 هفته ی آینده(کالیفرنیا-ویزای نامزدی) هیچی نمیدونم. میترسم.
عزیز میشه بگید به محض ورود به آمریکا چی شد؟ توی فرودگاه.
لطفا بگید ازدواج اونجا مثل ایران هست؟ یعنی عقد مثل ایران؟
آیا چیزی هست که باید بدونم در حین عقد و ...؟

از ایران که خارج میشید  به هر فردگاهی  بین راه وارد میشید ( اروپا یا عربی‌ و ...)  چند تا پلیس فرودگاه هستند که شما را راهنمایی‌ میکنند که به کدام گیت برید‪.‬   تا منتظر بشید که هواپیمای دوم را سوار شوید ‪.‬ بسته به زمان پرواز بلیطتون ممکن چندین ساعت تو گیت مربوط بمانید‪.‬حدود ۱-۱.۵ ساعت مانده به پرواز چند  تا افسر مصاحبه‌گر میان تو گیت و  چند تا میزی را جا بجا میکنند و شروع میکنند  باز دیده پاسپورت و ویزا شما و دیگران و سوالات انگلیسی‌ ازتون میکنند که باید جواب بدید ، اگه انگلیسی‌ بلد نیستید بهشون بگید که براتون مترجم بیارند . البته چند افسر که فارسی بلد هستند هم دارند که ممکن آن را براتون بیارند‪.‬ سوال‌ها این است که چرا داری میری امریکا  ؟ کی‌ برات  اقدام کرده و چطوری باهم آشنا شدی و .... یه چیزی در حد مصاحبهٔ سفارت ولی‌ کوتاه تر‪.‬ ، چه کسی‌ چمدانتون را براتون بسته ؟ وسیلهٔ برقی‌ تو چمدانتون دارید یا  نه ؟  اگه مدرک نامزدی دارید  ممکن بخواد ببین و همینطور آدرس فامیل یا نامزد در آمریکا را هم حفظ کن. پاکت زرد هم همراهت باشه اون را می‌بینه ،ولی‌ باز نمی‌کنه . بعد یه برچسب نقره‌ای به پشت جلد پاسپورتون میزنند که یعنی‌ مصاحبه شدید . میفرستنتون که وسایل همراهتون را باز بینی‌ کنند.   .همه چیزی که باهاتون است را خوب بخوب میگرد ند . بعد پول تون هم که همراهتون است را هم مسلما میبینند ، اگه پول قابل توجهی‌ داشتید به فرودگاه آمریکا بدون این که به شما خبر بدن گزارش میکنند که فلان مسافر این  داشت و اون را داشت  حواستون به اون مسافر باشه .  بعد بدنتون را از اسکن رد میکنند . بعد میرید میشنید تو یه گیت بعدی تا هواپیما بیاد ‪.‬بعد وارد هواپیما میشید و سر جا تون میشنید . بسته به هواپیمتون ازتون پذیرایی‌ می‌کند و ....پشت همهٔ صندلی‌ها یه مانیتور کوچک است که میتونید بازی‌ کامپیوتری  و فیلم در طول سفر  تماشا کنید .  یه فیلم کوتاه هم  ۱-۲ ساعت مانده برسید بهتون نشون میدن که  وقتی‌ از هواپیما پیاده شدید چه کار کنید ‪.‬ یه برگ‌ هم بهتون میدن که توش نوشته چه چیزهایی با خودتون یا تو چمدانتون دارید . اون را پر می‌کنید . یه دیکشنری باخودت داشت باشی‌ بد نیست . همه را درست باید جواب بدید . اگه غلط نوشتید از میهماندار یه برگ‌ دیگه بگیرد تا خط خوردگی نداشت باشه.  بعد این برگ پر شده  را میدید به مهمان دار ...... هواپیما حالا روی زمین آمریکا است . شما وارد تونل و بعد وارد بخش چک کردن مدارک میشید ‪.‬  چندین باجه اونجا است  هرکی‌ میره تو یه صف وامیسه ، شما  پاسپورت ، پاکت زرد را دستتون میگیرد  طوری که ماموران دیگه که اطراف هستند اون را ببینند ‪.‬  . ماموران  فرودگاه اگه اشتباه ایستاده باشید میان و شما را میبرد به باجهٔ درست ، بعد اون جا ازتون میخواهند که یه برگ‌ را پر کنید . اسم و شمار پاسپورت ( سخت نیست) اثر انگشتتون را میگیرن . پاکت زرد را پیش شما باز میکنند و از مردمک چشمتون عکس میگیرن . همه چی‌ که  تمام که شد میگه برید . شما میرید و چمدانتون را از گردونه ور میدارید میرید به‌طرف خروجی‌ ‪.‬ اگه لازم باشه که چمدانتون را باز بینی‌ کنند شما را یه نفر راهنمایی‌ می‌کنه که برید تو  محل  مربوط . اون جا صبر می‌کنید تا چمدانتون را ببینند . اگه طول کشید اصلا عصبی نشو . چون خیلی‌ خیلی‌ آنها ریلکس هستند و هرگونه عصبیت شما را به حساب استرس همراه داشتن چیزی غیر قانونی میذارند و بیشتر میگردند‪.‬ بعد پولت را آنها چک میکنند و میذارن که بری .  میری به‌طرف خروجی و آنجا یه افسر دیگه آزت میپرسه آیا زعفران ، تخمه و دانه  گیاهی که ورودش ممنوع است داری یا نه ، اگه داشتی نمیدونم چی‌ می‌شه.... و اگه نداشتی‌ میری بیرون . تو خروجی کسی‌ که قرار بیاد دنبالت را میبینی‌ . بعد میرید سوار ماشینش میشید . میرید تو خیابان‌ها   و جاده‌های بزرگ آمریکا . این جا آمریکا است و حالا واقعیت‌های آمریکا را می‌بینید …‪..

با فارسی نویس نوشتم اگه غلط داره ببخشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، tondar ، mahshid ، دخترمهربون
البته من با لوفتانزا اومدم و هیچ سوالی ازم نپرسیدن نه تو فرودگاه آلمان نه آمریکا.. فقط وقتی‌ رسیدیم آمریکا اون پاکت زرد‌و تحویل دادم و مارو راهنمایی کردن تو یه اتاق من و یه خانمی که نامزدی بود و باهم بودیم تو سفر رفتیم تو یه اتاق ۵ ساعت بد صدامون کردن گفتن اسم فامیلیتونو بنویسید و اثر انگشت گرفتن همین.. شاید پروازا مختلفن نمیدونم
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus
ﻧﮕﺮﺍﻥ ﺷﺪﻡ. ﺍﻵﻥ ﯾﮏ ﻣﺎﻩ ﺷﺪﻩ ﮐﻪ ﻭﮐﯿﻟﻢ ﮔﻔﺘﻪ ﮐﻪ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﺭﻭ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ . ﺍﻣﺎ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﻧﯿﻮﻣﺪﻩ

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان