کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
خیلی ممنون از پاسختون و خیلی متاسفم از شرایطی که براتون پیش اومده. آیا این مدت زمان طبیعی هست؟ من شنیدم که حدود ۴-۵ ماه طول می کشه! ظاهرا نباید اینقدر امیدوار باشم. هنوز از انگشت نگاری من یکماه هم نگذشته. بهرحال امیدوارم که بزودی زود خبر خوش دریافت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mercedeh2011
من هم همین را شنیده بودم که ۶ ماه میاد . حالا این وضع برای من فقط پیش اومده یا برای همه , را خبر ندارم . امیدوار بودم تو مهاجرسرا کسی‌ به من بگه . ظاهراً کسی‌ نیست و همه ی اطلاعات dar in mord قدیمی‌ است.
پاسخ
سلام ، امروز یه ایمیل از USCIS اومد. نوشته کار شما ۶ ماه به تعویق افتاده و باید دوباره بک‌گراند چک بشه .
من کاملا از خودم از هر لحاظ مطمئن هستم . نمیدونم چرا این طور شده.
۲ ماه پیش نامه اومد که در مرحلهٔ تصمیم گیری است . الان نوشته که به مرحلهٔ چککگروند بر گشت است .
۱۴ ماه اقدام کردیم برای گرین کارت .
۱۱ ماه پیش انگشت نگری کردن.
الان دوباره میگن ۶ ماه صبر کن. اون هم معلوم نیست ۶ ماه دیگه چی‌ بگن.
دنبال بلیط هستم برگردم . دیگه نمیتونم بیش تر از این بازیچه این‌ها بشم. اگه nazari دارید بنویسید .
---------------------------------
The status of this service request is:

The processing of your case has been delayed. A check of our records
establishes that your case is not yet ready for decision, as the required
investigation into your background remains open.

Until the background investigation is completed, we cannot move forward on your
case. These background checks are required to be completed on all applicants
who apply for the immigration benefit you are seeking. We will make every effort
to make a decision on this case as soon as the background checks are complete.
If you do not receive a decision or other notice of action from us within 6
months of this letter, please contact customer service at the number provided
below.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas ، mercedeh2011
خیلی ناراحت شدم. ولی دروغ چرا ... نمی تونم نظر کارشناسی بدم و متاسفانه هر چی فکر کردم یادم نیومد که کیس شما چی بود؟ نامزدی؟
فقط ۲ تا نکته می تونم بگم، اول اینکه توی ایمیلی که زدند اصلا ننوشتند که ۶ ماه طول می کشه، بلکه گفتند که اگر تا ۶ ماه خبری نشد .... معمولا این اداره بدترین حالت و طولانی ترین مدت رو در نظر می گیره. مثل زمانی که آر. اِف. ای می ده و می گه ۶۰ روز طول می کشه برای جواب ولی معمولا زیر ۲۰ روز اپروو می کنند.
دوم اینکه اگر می خوان دوباره بک گراند چک بکنند، به این معنی نیست که شما مشکل یا موردی دارید یا داشتید. ممکنه که تشابه اسمی باشه یا اینکه چیزی از پروندتون گم شده باشه یا حتی یکی از کارمنداشون کم کاری کرده باشه.
من فکر می کنم چند تا ایمیل تنظیم شده دارند که برای هر مشکلی یکی از اونها رو انتخاب می کنند و می فرستند. نباید زیاد حساس شد و به تاریخ و اعتبارش اهمیت داد.
و در آخر اینکه تصمیم آنی و از روی احساسات نگیرید. می دونم که شرایط بسیار سختی رو دارید ولی به اونور ماجرا فکر کنید که برگردید و خدای نکرده پشیمون بشید. امیدوارم که کمی بیشتر و عمیق تر فکر کنید و کمی زمان بزارید.
موفق باشید.
پاسخ
دوست عزیز .
از این ایمیل‌ها طی‌ این ۱۱ ماه برام خیلی‌ اومده . و هماشون هم تا دقیقه یه آخر ماه و روز تموم بش صبر میکنند . حتا یه بار گفتن ۱۵ روی دیگه ایمیل برات میاد . گذشته بودن سر ساعت ۱۲ و ۱ دقیقه شب که روز ۱۶ شروع می‌شه ایمیل اومد . این javab ha سر کاری است . من مطمئن هستم بعده ۶ ماه اگه بهشون زنگ بزنم . میگن یه ماه دیگه جواب میدیم . bad سر یه ماه دوباره میگن ۳ ماه صبر کن . و آنقدر طول میدان تا بشه درست ۲ سال . من ازدواج کردم که مثل یه شهروند این جا زندگی‌ کنم . نه مثل یه پناهنده. صبرم تموم شده. موفق باشید . من ممکن دیگه نیام مهاجرسرا . آرزوی موفقیت برای همه شما دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، Tomas ، mercedeh2011
Smile 
سلام
ضمن تبریک بابت ازدواجتون یه سوال داشتم:
ممکنه به من بگید چطوری می تونم مراسم عقد آمریکایی رو انجام بدم و این مدرک Marriage Certificate رو دریافت کنم؟ من در ایالت تگزاس می خوام این کار رو انجام بدم و طی تحقیقاتی که انجام دادم ظاهرا در این ایالت مرکز Harris County این کار رو انجام می ده و البته مطمئن هم نیستم. Sad
لطفا من رو راهنمائی کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، Tomas ، mercedeh2011
(2010-08-31 ساعت 13:47)moonlight نوشته:  
(2010-08-31 ساعت 12:42)benyta نوشته:  سلام دوستان
ممنون ميشم اگه دوستان پاسخ بدن كه وقتي با ويزاي نامزدي وارد آمريكا شديم بعد از چه مدت ميتونيم به ايران بيايم؟ به عبارتي كي پاس سفيد ميگيريم؟

سلام سؤال خوبي پرسيدين... منم مي‌خوام بدونم. شما هم مثل من نرفته فكر برگشتين؟ Big Grin

6 mahhhh
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، Tomas ، NedaE ، mercedeh2011
(2012-12-19 ساعت 02:33)ashkandj نوشته:  
ممنون ميشم اگه دوستان پاسخ بدن كه وقتي با ويزاي نامزدي وارد آمريكا شديم بعد از چه مدت ميتونيم به ايران بيايم؟ به عبارتي كي پاس سفيد ميگيريم؟

سلام سؤال خوبي پرسيدين... منم مي‌خوام بدونم. شما هم مثل من نرفته فكر برگشتين؟ Big Grin

6 mahhhh

سلام دوستان عزیز
آیا کسی میتونه من رو برای prenuptial agreement که قبل از ازدواج باید فرمش پر بشه راهنمایی بکنه ؟ ممنونم.
پاسخ

(2013-01-02 ساعت 09:41)a2sarah نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 02:33)ashkandj نوشته:  

6 mahhhh

سلام دوستان عزیز
آیا کسی میتونه من رو برای prenuptial agreement که قبل از ازدواج باید فرمش پر بشه راهنمایی بکنه ؟ ممنونم.

عزیز شما تا وقتی‌ گرین کارتت را نگرفتی‌ و کاملا به اوضاع آمریکا اشراف نداری به هیچ عنوان از این چی‌‌ها را امضا نکن. بدون امضای این چی‌‌ها هم میتونی‌ ازدواج کنی‌ و کسی‌ به ازدواجت ایراد نمی‌گیرد.
پاسخ
سلام دوستان عزیز
[/quote]

عزیز شما تا وقتی‌ گرین کارتت را نگرفتی‌ و کاملا به اوضاع آمریکا اشراف نداری به هیچ عنوان از این چی‌‌ها را امضا نکن. بدون امضای این چی‌‌ها هم میتونی‌ ازدواج کنی‌ و کسی‌ به ازدواجت ایراد نمی‌گیرد.
[/quote]

دقیقا در prenuptial agreement چی مینویسن؟ چقدر ""برای خود آمریکایی ها""" روال هست که چنین چیزی قبل از عقد نوشته بشه؟
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
دقیقا در prenuptial agreement چی مینویسن؟ چقدر ""برای خود آمریکایی ها""" روال هست که چنین چیزی قبل از عقد نوشته بشه؟
[/quote]
این قرارداد تقسیم اموال است. و در اون قید میکنند که مثلا شما چی‌ داری و بعد طلاق یا مرگ یا خیانت چه مقدار از اموالت به همسرت خواهد رسید. و اگه سهام مثلا داری و نمی‌خواهی به همسرت تعلق بگیر اون جا می‌نویسی که مثلا این ...این .... این شامل تقسیم نمی‌شه.
به هیچ وجهی از این چی‌‌ها امضا نکنید .
چون اگه طلاق بگیری طرف می‌تونه تا ایران هم biyad و امولتان را بگیر . دقت کنید حتا خیانت . یعنی‌ اگه همسرتون ادعا کنه که شما خیانت کاری می‌تونه اموالت را بگیر. این جا ازدواج‌ها بیشتر ۱- ۲ سال دوام نمیاره. مستقیماً به وضع اقتصادی بسته است. اقتصاد تو یک سال خوب باشه ازدواج می‌کند وقتی‌ ۶ ماه دیگه اقتصاد خراب شد طلاق میگیرن.
می‌تونه کاری کنه که تمام عمرت را تحت تعقیب باشی‌ .
مردم عادی نمیکنند .
پاسخ
این قرارداد تقسیم اموال است. و در اون قید میکنند که مثلا شما چی‌ داری و بعد طلاق یا مرگ یا خیانت چه مقدار از اموالت به همسرت خواهد رسید. و اگه سهام مثلا داری و نمی‌خواهی به همسرت تعلق بگیر اون جا می‌نویسی که مثلا این ...این .... این شامل تقسیم نمی‌شه.
چون اگه طلاق بگیری طرف می‌تونه تا ایران هم biyad و امولتان را بگیر . دقت کنید حتا خیانت . یعنی‌ اگه همسرتون ادعا کنه که شما خیانت کاری می‌تونه اموالت را بگیر. این جا ازدواج‌ها بیشتر ۱- ۲ سال دوام نمیاره. مستقیماً به وضع اقتصادی بسته است. اقتصاد تو یک سال خوب باشه ازدواج می‌کند وقتی‌ ۶ ماه دیگه اقتصاد خراب شد طلاق میگیرن.
مردم عادی نمیکنند . من نکردم.
[/quote]

ولی چیزی که من از قسمت اول صحبت شما متوجه شدم برعکس این بود که.یعنی اگه قرارداد رو پیش از ازدواج تنظیم کنیم دیگه اگه خدا نکرده به طلاق کشیده بشه نمیتونه بیاد اموال طرف رو بگیره چون قبلا امضا کرده که بهش تعلق نگیره!
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
(2013-01-12 ساعت 10:20)NedaE نوشته:  این قرارداد تقسیم اموال است. و در اون قید میکنند که مثلا شما چی‌ داری و بعد طلاق یا مرگ یا خیانت چه مقدار از اموالت به همسرت خواهد رسید. و اگه سهام مثلا داری و نمی‌خواهی به همسرت تعلق بگیر اون جا می‌نویسی که مثلا این ...این .... این شامل تقسیم نمی‌شه.
مردم عادی نمیکنند . من نکردم.

ولی چیزی که من از قسمت اول صحبت شما متوجه شدم برعکس این بود که.یعنی اگه قرارداد رو پیش از ازدواج تنظیم کنیم دیگه اگه خدا نکرده به طلاق کشیده بشه نمیتونه بیاد اموال طرف رو بگیره چون قبلا امضا کرده که بهش تعلق نگیره!
[/quote]
# شما که از ایران داری میری آمریکا تا وقتی‌ ازدواجت را تو ایران ثبت نکردی چیزی از شما طرف آمریکایی نمیتونه بگیر . پس لزومی نداره شما چیزی را امضا کنی‌.
## . اگه طرف بره بگه که می‌خواد طلاق بگیره شما که نمیتونی‌ جلوشو بگیری. اگه تو توافق نامه چیزی نوشته باشی‌ که بهش بدهی‌ و هنوز گرین کردت به دستت نرسیده. چی‌ کار میخواهی‌ کنی‌ ؟

### در بهترین حالت شما تو توافق نامه بگید که چیزی نداری موقع طلاق بدی و چیزی هم به طرف bade طلاق نمیخواهی بدهی‌.

غیر از این باشه شما اگر مرد باشی‌ bade طلاق برات بّر حسب darai که داری به زنت برای چند سال حقوق میبرن.
چند سالش daghighan را نمیدونم ولی‌ این کار را میکنند.
پاسخ
سلام
من قبلا در پیج کلیرنس متقاضیان نامزدی بودم و چون آلان دیگه آمریکا هستم امدم اینجا تا اطلاعات کمی که دارم را در اختیار دوستان بذارم.
من 4 نوامبر 2012 وارد آمریکا شدم و 16 نوامبر ازدواجمون را ثبت کردیم. و همون روز سرتیفیکیت ازدواجمون رو بهمون دادند. بعد از اون واسه سوشیال سکیوریتی و آی دی کارت اقدام کردیم. یکماه بعدش سوشیال سکیوریتی من رسید و یک نامه که باید برم واسه انگشت نگاری و عسکبرداری. تاریخش دقیق یادم نیست که کی رفتم واسه اینکار اما حدود 2ماه پیش کارت اجازه کارم اومد. بعد که این کارت دستمون رسید اول رفتیم بانکهایی که همسرم حساب داره و حساب مشترک باز کردیم که این خیلی واسه گرین کارت مهمه .بعد رفتیم اداره DMV و و اسه آی دی کارت درخواست کردیم که همونجا ازم عکس گرفتند و یک هفته بعدش آی دی کارت که برای یکسال اعتبار داره دستم رسید. راستی در این مد یک نامه دیگه هم دستمون رسید و زمان مصاحبه برای گرین کارت را اعلام کرده بود و دیروز بودش و کلی مدارک ازمون خواسته بودن. یعنی کل مدارکی که تو مرحله درخواست ویزای نامزدی فرستاده بودیم به اضافه مدارک جدید اینجارو. ما هم دیروز نصف مدارک را تهیه کرده بودیم و سند جدید دیگه ای که دستمون برد رو بردیم که به قول افسر اداره مهاجرت که گفت "من فقط بخاطر این سند به شما گرین کارت میدم" و اون سند چی بود؟؟؟ سونوگرافی بچه دو ماه ام :دی قربونش برم هنوز نیومده طرفداری از مامانش میکنه :دی. خلاصه افسر اداره گفت تا 2-3 هفته گرین کارت رو می فرستن که اونهم 2ساله خواهد بود و وکیل گفت به محض گرفتن گرین کارت می تونم به ایران سفر کنم که متاسفانه با توجه به بارداری فعلا ممنوع السفرم Smile
سوالاتی که پرسید واسه اونایی که هنوز نرفتن واسه مصاحبه گرین کارت بگه که خیلی ساده و معمولی بود. هم از من سوال کردن و هم از همسرم. اولش که بلند شدیم و دست راستمون را بردیم بالا و قسم خوردیم که راست بگیم. از همسرم درباره ازدواج کرده یا نکرده و بچه داره یا نداره و اینکه چطور با من آشنا شده سوال کرد. از منم پرسید که غیر از این شوهری نداشتی؟بچه داری یا نه؟آیا تن فروشی کردی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! جز احزاب و گروههای سیاسی هستی؟ به کسی تا حالا گفتی که آمریکایی هستی؟؟>!!!! و این مدت زندان رفتی؟یا کار خطایی کردی که پلیس متوجه نشده باشه؟ فامیل در آمریکا داری؟ بعدش کارت بانکی های من و شوهرم و آی دی کارتهامون رو گرفت با بقیه مدارک و کپی ازشون واسه خودشون نگه داشت و بعدش دوباره گفت این مدارکی که دادین هیچ کدوم به دردم نخوردن مگر این سونوگرافیه :دی
ببخشید که طولانی شد و سرتون رو درد آوردم. گفت همه را بگم که دوستانی که اقدام کردن نگران نباشن و انشالله کار اونها هم خیلی زود راه می افته. راستی من در ایالت نوادا و شهر لاس وگاس هستم. شاید ایالتهای دیگه قانونشون فرق کنه. من نمیدونم!یادتون باشه اگه سونو از بچه اون دارید همراه ببرید که خیلی به دردتون می خوره. البته وکیلمون می گفت یه موکلی داشته که 7ماهه باردار بوده بعد که واسه گرین کارت رفته بوده افسر بهش میگه باید بری اون اتاق خانمی معاینهات کنه که واقعا بارداری! یعنی به همین سادگیها هم نیست اگاری. خلاصه مثل اینکه مثل همیشه من خوش شانس بودم در این قضیه. اگر سوالی بود خوشحال میشم کمکی کنم. شاد باشید و سرفراز. اگر هم غلط و غلوطی دیدید به بزرگی خودتون ببخشید چون یه دستم به غذاست و یه دستم به تایپه!!
نوع ویزا: کیس نامزدی
ارسال مدارک به اداره مهاجرت: 5 دسامبر 2011
دریافت نامه رسید مدlرک: 12 دسامبر 2011
تاریخ خواستن مدارک بیشتر: 11 می 2011
تاریخ approve: ب، 6 جون 2012
گرفتن کیس نامبر: ، 6 جولای 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 3 اکتبر 2012
تاریخ اخذ ویزا: 10 اکتبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، سانازی ، mercedeh2011 ، arian307 ، tondar
سلام
امروز ظهر گرین کارتم بعد از یک هفته رسید و اعتبارش 2 ساله هست. حالا من می تونم هر وقت دلم خواست یه سفر برم ایران.
پس قابل توجه دوستانی که میگفتن گرین کارت 6 ماه بعد مصاحبه می رسه!!!!!
شاد باشید.
نوع ویزا: کیس نامزدی
ارسال مدارک به اداره مهاجرت: 5 دسامبر 2011
دریافت نامه رسید مدlرک: 12 دسامبر 2011
تاریخ خواستن مدارک بیشتر: 11 می 2011
تاریخ approve: ب، 6 جون 2012
گرفتن کیس نامبر: ، 6 جولای 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 3 اکتبر 2012
تاریخ اخذ ویزا: 10 اکتبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: a2sarah ، tondar