کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2010-08-31 ساعت 12:42)benyta نوشته:  سلام دوستان
ممنون ميشم اگه دوستان پاسخ بدن كه وقتي با ويزاي نامزدي وارد آمريكا شديم بعد از چه مدت ميتونيم به ايران بيايم؟ به عبارتي كي پاس سفيد ميگيريم؟

سلام سؤال خوبي پرسيدين... منم مي‌خوام بدونم. شما هم مثل من نرفته فكر برگشتين؟ Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، msar
من بعد از ازدواج فرمهای i-485,i-131,i-765 را با هم ارسال کردم ولی rejectشد و درخواست کردند که فرم i-130 رو هم ارسال کنم که هزینه این فرم 355 دلار میشه . آیا شما هم فرم i-130 رو با فرم i-485 ارسال کردید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
با سلام خدمت دوستان
آيا بعد از ورود به آمريكا و براي ادامه پروسه كيس نامزدي و تبديل آن به ازدواج و دريافت گرين كارت نياز به وكيل هست؟ و در صورتيكه لينكي در اين خصوص در رابطه با چگونگي روال و هزينه كار هست لطفاً راهنمايي بفرماييد.
با تشكر
پاسخ

سلام من تازه به آمریکا رسیدم با ویزا نامزدی از کسایی که مراحل بعدی رو میدونن خواهش می‌کنم منو راهنمای کنید Sadچه فرمهای رو باید پر کنم ؟ از رهنمایتون ممنون میشم
پاسخ
سلام.
من هنوز همه مراحل رو انجام ندادم ولی تا همینجا رو میگم واسه دوستان و دوستانی هم که جلوتر هستند لطفاکمک کنند.
وقتی وارد امریکا شدید اول باید برید شهرداری ثبت نام کنید واسه عروسی امریکایی و اونجا فرم پر میکنید (پاسپورت فراموش نشه) و پول هم پرداخت میکنید که میپرسم توی پست بعدی مینویسم چون الان یادم نیست چنده.بعدش اونجا میپرسن ایا میخواید فامیلتون رو به فامیلی شوهرتون تغییر بدید یا نه؟که اگه نخواید نمیدید.و بهتون وقت میدن.به ما واسه 1 هفته بعدش دادن.ویه سری مدارک میدن که روز عروسی باید ببرید با خودتون.در ضمن روز عروسی نیاز به 2 نقر شاهد دارید که به عنوان شاهد واستون امضا کنن.شاهدان از اعضای خانواده ok هست.
روز عروسی لطف کنید مرتب برید چون حتما عکسهای خاطره انگیزی خواهید گرفت.روز عروسی که میرید توی صف می ایستید چون اونجا واسه کارهای دیگه هم میان باید توی صف سرمونی وایسید اونجا هم پول پرداخت میکنید و باز فرمهایی که بهتون میدن پر میکنید .بعدش میشینید تا صداتون کنن.
یه نفر که نمیدونم وکیل هست یا قاضی میاد صدا میکنه و میبردتون توی یه اطاق که تاج گل بالا سرتون هست و باید زیر حلقه ی گل باستید و دست هم رو بگیرید.و اونم از شما میپرسه که ایا همیشه در همه مراحل زندگی در کنار هم خواهید ماند شما هم میگید بله.و به این ترتیب عقد میشید و همدیگه رو میبوسید و در ضمن توی اون اتاق میتونید عکس یادگاری بگیرید.
مدرک عروسی 1 ماه بعد فرستاده میشه ولی میتونید پول بدید که 1 هفته ای بیاد در منزل.
بعدش فرمهای مربوطه واسه ادامه کار رو دانلود و پرینت میکنید که البته ما واسه اطلاعات بیشتر رفتیم ایمیگریشن و فرمها رو هم همونجا بهمون دادن و اگه هم وکیل دارید که اون واستون انجام میده.
قبل از پست همه ی اینها شما دوباره نیار به مدیکال دارید که 140 دلار ما پرداخت کردیم به اقای دکتر.توی سایت ایمیگریشن اسم و ادرسهای دکتر های مجاز نوشته شده که بنا به ادرس و نزدیکی محل سکونت یکی رو انتخاب میکنید البته تعدادشون زیاد نیست.و چند نقرشون هم ایرانی هستن.
زنگ بزنید وقت بگیرید .وقتی میرید کارت واکسنهاتون رو ببرید که لازم هست . چک میکنن اگه همه واکسنهاتون زده بودبد فقط خون میگیرن و تست سل میزنن.چند روز بعدش میرید دستتون رو نگاه میکنن اگه عفونت نکرده بود که ok.و جواب ازمایش خون هم باید منفی باشه چون چک بیماری سفلیس هست.بعدش یه بسته بهتون میدن که مهر و موم شده هست و باید با بقیه ی مدارک بفرستید اداره مهاجرت واسه گرین کارت.
در ضمن عکس استایل پاسپورت هم لازم دارید.2 در 2 اینچ.
همه اینها واسه ایالت کالیفرنیا بود و من در لس انجلس انجان دادم بقیه جاهای امریکا ررو نمیدونم .
موفق باشید.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: hanim ، حامد ، mercedeh2011 ، جوجو ، dinadino228 ، s.s.h ، سی سی ، hamid.eng ، msar ، سوونیا
یک مطلب دیگه اضافه کنم من. وقتی میرید برای ازدواج اقدام کنید و مدارک رو بگیرید، بگید از سند ازدواج ۲ نسخه میخاهید، چون بعدا باید یکیش رو بدید به اداره مهاجرت. فکر کنم ۴۰ دلار میشه هر ۲ تاش.

من وقتی اومدم همه فرمهای لازم رو از سایت USCIS دانلود کردم و تکمیل کردم و فرمها رو به همراه سند ازدواج + 1010 دلار پول (money order) + عکس + کپی مدارک رو فرستادم اداره مهاجرت، و بعد از کمتر از ۳ ماه گرین کارتم اومد. بدشم رفتم واسه سوشال و اونم ۲ هفته ای اومد. در ضمن من تو آمریکا نه پولی برای مدیکال و دوکتور دادم نه اصلا برای تست و آزمایش به دکتر مراجه کردم! بر عکس Soofia!!

همه اینا هم واسه شیکاگو بود.
در ضمن تو این سایت فرمها و مراحل رو کامل توضیح داده:
کد پی‌اچ‌پی:
http://immigrationroad.com/visa/k1-fiance-fiancee-visa.php 
پاسخ
تشکر کنندگان: viking ، msar
سلام ممنون از رهنمیتن بجز فرمهای ای-۴۸۵ و ای-۷۵۱ اگه فرم دیگی هست منو راهنمای کنید ممنون
پاسخ
[b]با سلام

من چند روز دیگه 3 ماه است،که در usa حضور دارم و ویزام باطل می شه،به جز فرمهای I-485 ,I-751
چه فرم هایی باید پر کنیم و کجا بریم؟اگه بعد از تاریخ اقدام کنم چه اتفاقی می افته؟
[/b]
پاسخ
این فرم هایی هست که باید پر کنید،من تا ابنجا رو می دونم! Sad

فایل‌های پیوست
.pdf   i-751.pdf (اندازه 50.83 KB / تعداد دانلود: 236)
.pdf   g-1145.pdf (اندازه 29.64 KB / تعداد دانلود: 211)
پاسخ
تشکر کنندگان: مسكاتي ، msar
سلام من الان ۱ ماه است که فرمها مو فرستادم شما باید فرم i-۴۸۵ و i-۷۵۶ رو پر کنی‌ احتیاجی به فرمi- ۷۵۱ نداری من از امیگرشن سوال کردم برای ارسال فرم باید i-۴۸۵ رو بدقت بخونی بستگی به ایالتی‌ داره که زندگی‌ می‌کنید i-۷۵۶ فرم اجازهٔ کار بهتره که با i-۴۸۵ باهم بفرستید که پولی‌ برای فرمi-۷۵۶ ندید چون اگه بد بخواهید کار کنید باید فرمو جدا بفرستید و $۴۸۵ بدید .یه فرم دیگه هم که فریی g-۱۱۴۵ که پر کنید بهتره به همراه مدارکی که ازتون خا سته شده بفرستید امید وارم که این اطلات بهتون کمک کنه اگه سالی‌ داشتید بپرسید.درضمن اگه ازدواج تونو قبل از اینکه ویزا باطل بشه ثبت کرده باشید دیگه مهم نیست اگه ویزا باطل بشه عیبی نداره درضمن باید کپی‌ مدرک ازدواج تونو براشون بفرستید.
instraction from i-485 ro bekhon motevaje mishi koja bayad formato befresti

فایل‌های پیوست
.pdf   i-485instr.pdf (اندازه 89.92 KB / تعداد دانلود: 201)
پاسخ
تشکر کنندگان: SHAHN_ZY ، msar
از ارسال مدارک من 3 ماه و 10 روز گذشته و دیروز اجاره کارم اومد.بردم اداره سوشال سکیوریتی و درخواست سوشال نامبر دادم.گفتن 5 تا 10 روز دیگه سوشال نانبر شما میاد توی صندوق پست خونتون.
کسی میدونه چند وقت دیگه بعد از این مرحله طول داره تا گرین کارت بیاد؟
و یه سواله دیگه.کسی میدونه بعد از این گرین کارت چند وقت ظول میکشه تا سیتیزن بشیم؟
مرسی
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
سلام دوستان,
من فرم i-485 و i- 765 که اجازه کار بود رو فرستادم اول ازم خواستن واسه انگشت نگاری خواستن بعد هم فرم i-864 که ساپورت مالی هست (البته اینو بگم من واسه ویزا این فرم رو تحویل ندادم یعنی نامزدم اشتباهی فرم رو فرستاده بود اما ویزا رو گرفتم) گفتن اجازه کار بین 70 - 80 روز از زمان اقدام میاد و گرین کارت هم ماکزیمم تا 6 ماه . البته من فرم i-131 رو هم اجازه ورود مجدد بود رو فرستادم (مشکلات شخصی) اداره مهاجرت گفت اگه سه تا فرم با هم ارسال بشه همون 1070 دلار کافیه ( البته اجازه ورود مجدد واسه این بود که مشکای شخصی داشتم و ممکن بود قبل از گرین کارت لازم بشه) اونم هنوز جوابی ازش نیومده تماس گرفتم گفتن اداره مهاجرت باید قانونی بودن شما رو تایید کنه تا اجازه ورود شما صادر بشه.
فعلا تا اینجا انجام دادم.
اما یه سوال راستش من کمی دیر واسه گوتهی نامه اقدام کردم و به خاطر مقتضی شدن ویزا بهم گواهینامه ندادن و گفتن ویزات که تمدید شد بیا, آیا کسی با این مشکل مواجهه شده؟ تئاره مهاجرت گفت کاری نمیتونه بکنه جز اینکه منتظر بمونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، SHAHN_ZY ، msar
(2011-02-17 ساعت 13:15)benyta نوشته:  سلام دوستان,
من فرم i-485 و i- 765 که اجازه کار بود رو فرستادم اول ازم خواستن واسه انگشت نگاری خواستن بعد هم فرم i-864 که ساپورت مالی هست (البته اینو بگم من واسه ویزا این فرم رو تحویل ندادم یعنی نامزدم اشتباهی فرم رو فرستاده بود اما ویزا رو گرفتم) گفتن اجازه کار بین 70 - 80 روز از زمان اقدام میاد و گرین کارت هم ماکزیمم تا 6 ماه . البته من فرم i-131 رو هم اجازه ورود مجدد بود رو فرستادم (مشکلات شخصی) اداره مهاجرت گفت اگه سه تا فرم با هم ارسال بشه همون 1070 دلار کافیه ( البته اجازه ورود مجدد واسه این بود که مشکای شخصی داشتم و ممکن بود قبل از گرین کارت لازم بشه) اونم هنوز جوابی ازش نیومده تماس گرفتم گفتن اداره مهاجرت باید قانونی بودن شما رو تایید کنه تا اجازه ورود شما صادر بشه.
فعلا تا اینجا انجام دادم.
اما یه سوال راستش من کمی دیر واسه گوتهی نامه اقدام کردم و به خاطر مقتضی شدن ویزا بهم گواهینامه ندادن و گفتن ویزات که تمدید شد بیا, آیا کسی با این مشکل مواجهه شده؟ تئاره مهاجرت گفت کاری نمیتونه بکنه جز اینکه منتظر بمونم.

سلام من فکر می‌کنم شما با مدرک ازدواج میتونید برید و برای گواهی نامه اقدام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، msar
سلام دوستان
لطفا در این تاپیک ما رو راهنمایی کنید که چه مدارکی و کدام یک رو با ترجمه رسمی و در چند نسخه باید با خودمون ببریم آمریکا واسه ازدواج؟ من ویزام نامزدی هست.
منظورم مدارکی مانند شناسنامه, پایان خدمت, کارت ملی و مخصوصاً «گواهی تجرد» هست و آیا اینکه اینو میخوان یا نه و بهتره ایران بگیریم یا باید کاملا بروز باشه و باید از دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تقاضا کنیم؟
حتما چند نسخه از ترجمه نیاز میشه رو هم قید بفرمایین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، msar
(2011-02-18 ساعت 13:45)yami نوشته:  سلام دوستان
لطفا در این تاپیک ما رو راهنمایی کنید که چه مدارکی و کدام یک رو با ترجمه رسمی و در چند نسخه باید با خودمون ببریم آمریکا واسه ازدواج؟ من ویزام نامزدی هست.
منظورم مدارکی مانند شناسنامه, پایان خدمت, کارت ملی و مخصوصاً «گواهی تجرد» هست و آیا اینکه اینو میخوان یا نه و بهتره ایران بگیریم یا باید کاملا بروز باشه و باید از دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تقاضا کنیم؟
حتما چند نسخه از ترجمه نیاز میشه رو هم قید بفرمایین.

yami عزیز حتما با یک نفر وکیل در آمریکا تماس بگیر و ازش راهنمایی بخواه.
ترجمه مدارک اصلی را که حتما لازم داری ولی حتما با وکیل تماس بگیر.
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان