کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2011-05-20 ساعت 21:04)yami نوشته:  
(2011-05-20 ساعت 20:33)Yas Banoo نوشته:  سلام،

مشکلی پیش نمیاد، در واقع اگر مهلت ویزای نامزدی بگذره و شما ...

ممنونم از پاسختون. میشه لطف کنید و بگید که این مجوز کار یا همون EAD شما کی اومد؟ انگشت نگاریش چند روز بعد از ارسال مدارک بود و ارسال کارت مجوز کار چند روز بعد از انگشت نگاری؟ بخدا این کارت EAD از خود گرین کارت واسم مهمتر شده. میخوام کار کنم کاااااااااااار! دارم تنبل میشم Smile

من برای مجوز کار اقدام نکردم عزیزم ولی تا جایی که یادمه، چیزی که تو خود فرم ها نوشته بود حدود سه ماه طول می کشه..البته شاید اشتباه کنم...یادم نیست دقیقن
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
تا اونجا که من میدونم، وقتی گرین کارت میاد، یعنی میتونید کار کنید! دیگه مدرک جدیدی نمیدن بهتون برای کار! همون گرین کارت کافیه!
در ضمن فرم I-765 که برای اجازه کار هست رو ما وقتی میخاستم برای گرین کارت اقدام کنیم پر کردیم فرستادیم.

حالا کسانی که آمریکا هستند، میشه بگن این اجازه کارشون چیه؟ چه چیزی بهشون دادند که به ما ندادند؟! ممنون میشم.
یک چیز دیگه هم پیدا کردم براتون، لینک زیر رو ببینید:

کد:
https://www.usimmigrationsupport.org/greencard.html

کد:
Green Card holders have several privileges including:

The right to live permanently in the United States
The right to work in the United States
The right to travel abroad for a certain period of time
The opportunity to apply for U.S. citizenship after a certain amount of years as a Green Card holder
The right to petition for a Green Card for the applicant's spouse and any unmarried children under 21 years of age
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Parniyan ، Masoudpish ، msar
سلام فرم اجازهٔ کار برای من ۳ ماه اومد ولی‌ هنوز گرین کارتم نیومد بد از انگشت نگری ۱۰روز بعدش فرم اجازهٔ کارم اومد ولی‌ اگه گرین کارت داشته باشی‌ احتیاجی‌ به این کارت نداری . فکنم چون گرین کارت ما رو هنوز ندادن برامون کارت اجازهٔ کار صادر کردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Parniyan ، msar
(2011-05-27 ساعت 00:17)ترانه نوشته:  سلام فرم اجازهٔ کار برای من ۳ ماه اومد ولی‌ هنوز گرین کارتم نیومد بد از انگشت نگری ۱۰روز بعدش فرم اجازهٔ کارم اومد ولی‌ اگه گرین کارت داشته باشی‌ احتیاجی‌ به این کارت نداری . فکنم چون گرین کارت ما رو هنوز ندادن برامون کارت اجازهٔ کار صادر کردن.

سه ماه بعد از فرستادن مدارک برای گرین کارت!!! یا خداااااااااا ... من که سکته میکنم تا اون موقع Sad
پاسخ
(2011-05-27 ساعت 00:21)yami نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 00:17)ترانه نوشته:  سلام فرم اجازهٔ کار برای من ۳ ماه اومد ولی‌ هنوز گرین کارتم نیومد بد از انگشت نگری ۱۰روز بعدش فرم اجازهٔ کارم اومد ولی‌ اگه گرین کارت داشته باشی‌ احتیاجی‌ به این کارت نداری . فکنم چون گرین کارت ما رو هنوز ندادن برامون کارت اجازهٔ کار صادر کردن.

سه ماه بعد از فرستادن مدارک برای گرین کارت!!! یا خداااااااااا ... من که سکته میکنم تا اون موقع Sad

سلام ببخشید من گیج شدم من تازه 7روزه امدم امریکا تو این 7 روز هم رفتم دادگاه که به من و نامزدم وقت دادن برای عقد هم رفتیم برای social securityکه به من گفتن 3هفته دیگه میاد وهم رفتم id کارت اقدام کردم که گفتن 2هفته دیگه میاد نمیدونم مراحل کار شما هم همین بوده نکنه ما اشتباه کردیم ممنون اگه کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، msar
(2011-06-25 ساعت 03:26)kachalsina نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 00:21)yami نوشته:  

سلام ببخشید من گیج شدم من تازه 7روزه امدم امریکا تو این 7 روز هم رفتم دادگاه که به من و نامزدم وقت دادن برای عقد هم رفتیم برای social securityکه به من گفتن 3هفته دیگه میاد وهم رفتم id کارت اقدام کردم که گفتن 2هفته دیگه میاد نمیدونم مراحل کار شما هم همین بوده نکنه ما اشتباه کردیم ممنون اگه کمک کنید

عرض کنم خدمتتون که اولا من فلوریدا هستم و بعضی از قوانین ایالت به ایالت فرق فوکوله!
یک مطلبی رو همین اول بهتون بگم که اگه سوشیال سکیوریتی تون دیر کرد یا به هر دلیلی به مشکل برخورد (ایشالا که اینجور نمیشه) علتش اینه که بیش از اندازه زود براش اقدام کردین!!! اینو من در سایت ویزاجورنی خوندم و حواسم بید که باید حداقل 3 هفته بعد از ورودم به آمریکا برم سوشیال تا اطلاعاتم تا اون موقع به سیستم وارد شده باشه, وگرنه اونا مجبورن دستی کارا رو انجام بدن که کمی وقت گیره و باعث عقب افتادن کارا هم میشه.
برای گواهینامه که بجای ای دی هم میشه استفاده کرد از دی ام وی اقدام کردم و همینقدر فرصت شد که بتونم گواهینامه لرنرز بگیرم یعنی اینکه موقع رانندگی باید یک گواهینامه دار بغل داستم باشه. خواستم شهری بدم گفتن از ویزات کم مونده و نمیشه برو هر وقت ویزا جدید گرفتی بیا واسه تست شهری و گواهینامه معمولی. این لرنرز فقط آئین نامه میدی و تمام.
بعدشم که اومدیم مدارک گرین کارت و مجوز کار رو آماده کردیم و فرستادیم که در نهایت تعجب در عرض ده روز نامه انگشت نگاریم اومد! رفتیم انگشت نگاری و پرسیدم که الان کارت مجوز کارم کی میاد؟ گرین کارت که ماهها طول میکشه؟ گفت سی تا نود روز. اعصاب برام نمونده. پول پله ته کشیده شدید. نه ماشین میتونم بخرم. نه رانندگی تنها میتونم بکنم. هیچی هیچی...
تازه موقع فرستادن مدارک گرین کارت هم خیلی حواستون جمع کنین. ما یکی از امضا ها رو جا انداخته بیدیم و یک دونه تاریخ رو هم اشتباه نوشته بیدیم. یک نامه اومد که اصلاح کنین دوباره بفرستین. تازه ازمون دوباره ریزترین مدارک مالیاتی و حقوق و درآمد خانمم خواستن. مدارک رو کامل بفرستین. کامل کامل! از مدرک اضافی فرستادن ضرر نمیبینین!
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، mercedeh2011 ، NedaE ، msar
سلام
دوستان

من شنبه رسیدم امریکا ، هنوز برای ازدواج اقدامی نکردیم

خواستم بپرسم برای وقت گرفتن ازدواج باید به کجا مراجعه کرد؟ یکی از دوستان نوشته بود شهرداری؟!!!
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، msar
(2011-09-07 ساعت 19:53)Parniyan نوشته:  سلام
دوستان

من شنبه رسیدم امریکا ، هنوز برای ازدواج اقدامی نکردیم

خواستم بپرسم برای وقت گرفتن ازدواج باید به کجا مراجعه کرد؟ یکی از دوستان نوشته بود شهرداری؟!!!

ظاهرا ایالت به ایالت فرق فوکوله اما ما از یک نوتاری (به قول خودمون میشه محضردار ازدواج بدون دفتر) دعوت کردیم که اومد و صیغه عقد (!!) رو جاری کرد بعد یکی دو روز خودش مدارک رو آماده کرد و داد به ما. البته قبل از ازدواج به دادگاه رفتیم و یکی دو فرم مخصوص گرفتیم که روز ازدواج دادیم به نوتاری یه. همونا رو پر کرده و امضا مهر کرده بید. باز دوباره اونا رو بردیم به همون دادگاهه و سند ازدواج گرفتیم که یک برگه فرم ساده بیش نبود! واسه دلگرمی یک سند غیر رسمی خوشگل هم اگه بخواهین بهتون میدن در قبال 10 دولار پول رایج که هیچ ارزشی نداره و فقط واسه قاب کردنه.
در ضمن تا دو سه هفته اقدام به سوشیال سکیوریتی نکنین که این کار باعث میشه صدورش عقب بیوفته! چون اطلاعات ورود شما به آمریکا هنوز به اونا نرسیده و تقاضاتون میره تو صف بررسی دستی. حداقل سه هفته صبر کنین.
این اطلاعات برای جنوب فلوریدا بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، alireza62 ، mercedeh2011 ، msar
سلام من یه سوال دارم از ایمیگرشین به من نامه دادن که باید و کسنمو کامل کنم ولی‌ بهم نگفتن که کدومشو باید بزنم من کزاز،دیفتیری،م م ر رو تو ایران زدم و ابلمرقنو تو ترکیه نمیدونم چی‌ میخوان البته من فقط م م ر رو ۱ نوبت تو ایران زدم کسی‌ چیزی میدونه راهنمایم کنه .

پاسخ
شاید منظورشون هپاتیت بوده.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011 ، msar
(2011-09-16 ساعت 19:58)ترانه نوشته:  سلام من یه سوال دارم از ایمیگرشین به من نامه دادن که باید و کسنمو کامل کنم ولی‌ بهم نگفتن که کدومشو باید بزنم من کزاز،دیفتیری،م م ر رو تو ایران زدم و ابلمرقنو تو ترکیه نمیدونم چی‌ میخوان البته من فقط م م ر رو ۱ نوبت تو ایران زدم کسی‌ چیزی میدونه راهنمایم کنه .

ترانه خانم؟ شما که خیلی پیشتر از من مجوز کارتون اومده بود؟ من گرین کارتم هم داره میاد ولی هنوز مال شما نیومده؟ احتمال به خاطر مسئله واکسنه.
کارت واکسنتون رو به یکی از پزشکان معتمد ایمیگریشن نشون بدین. اونا بهتون میگن چکار باید بکنین. آدرس و شماره پزشکها هم در سایت اداره مهاجرت هست. زیپ کدتون رو میدین و نزدیکترین ها رو به شما نشون میده. اگه باز در این مورد مشکلی داشتین بگین تا به فولدری که تو کامپیوترم دارم و جواب همه سوالات مهاجرتی توش هست یک نگاهی بکنم ببینم چه میتونم براتون پیدا کنم!!
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011 ، ترانه ، msar
سلام

۱ سوال دارم. کسی‌ که می‌خواد برای گرین کاردِ همسرش اقدام کنه، لازمه که در شناسنامه ایرانی‌ هم عقد ثبت بشه، یا با همون ترجمه شناسنامه مجردی و marriage license(certificate)ای‌‌‌ که اینجا میگیری می‌شه برای گرین کاردِ همسر اقدام کرد؟
اضافه کنم، که من گرین کارد دارم و همسرم با ویزای دانشجویی‌ الان اینجاست و اینجا ازدواج کردیم و حالا میخواهم براش گرین کارد اپلای کنم
پاسخ
(2011-09-16 ساعت 20:36)yami نوشته:  
(2011-09-16 ساعت 19:58)ترانه نوشته:  سلام من یه سوال دارم از ایمیگرشین به من نامه دادن که باید و کسنمو کامل کنم ولی‌ بهم نگفتن که کدومشو باید بزنم من کزاز،دیفتیری،م م ر رو تو ایران زدم و ابلمرقنو تو ترکیه نمیدونم چی‌ میخوان البته من فقط م م ر رو ۱ نوبت تو ایران زدم کسی‌ چیزی میدونه راهنمایم کنه .

ترانه خانم؟ شما که خیلی پیشتر از من مجوز کارتون اومده بود؟ من گرین کارتم هم داره میاد ولی هنوز مال شما نیومده؟ احتمال به خاطر مسئله واکسنه.
کارت واکسنتون رو به یکی از پزشکان معتمد ایمیگریشن نشون بدین. اونا بهتون میگن چکار باید بکنین. آدرس و شماره پزشکها هم در سایت اداره مهاجرت هست. زیپ کدتون رو میدین و نزدیکترین ها رو به شما نشون میده. اگه باز در این مورد مشکلی داشتین بگین تا به فولدری که تو کامپیوترم دارم و جواب همه سوالات مهاجرتی توش هست یک نگاهی بکنم ببینم چه میتونم براتون پیدا کنم!!

سلام مشگل من همین کارت واکسن دکتر توی ترکیه یادش رفته بود که یه کپی‌ از کارت وکسان به من بده منم نمیدونستم تازه فهمیدم که باید یه کپی‌ بهم میداده خلاصه با هزار بدبختی کپیشو از ایمیگرشن گرفتم حالا باید برم دکتر ببینم کدوم واکسنو نزدم. مرسی‌ از راهنمایی همهٔ دوستان.به کسای که میخوان برن برای گرفتن ویزا توصیه می‌کنم حتما کارت وکسنشنو از دکتر بیحواس بگیرن که مثل من توی دردسر نیو فتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، msar
سلام دوستان

من دقیقا نمیدونم چه فرم هایی را باید پر کنم?

اداره USCIS رفتیم گفتن فرم های I-485, I-131 , I-765.

اما دوستان نوشته بودن که فرم G-1145 هم احتیاجه

و اینکه در فرم I-485 سوالی هست که پرسیدنCURRENT USCIS STATUS، اما من نمیدونم چی باید جواب داد

ممنون میشم راهنمایی کنید

نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011 ، msar