کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2011-09-28 ساعت 06:47)Parniyan نوشته:  چرا کسی جواب منو نمیده؟

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid106365
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، mercedeh2011
سلام یه سوال داشتم در مورد دعوت نامه. کسی‌ که با ویزای نامزدی اومد باشه آمریکا بد از گرفتن گرین کارت چه‌جوری می‌تونه برای خواهرش یا مادر پدرش دعوت نامه بعده.ممنون میشم اگه کسی‌ راهنماییم کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011
(2011-10-10 ساعت 23:51)ترانه نوشته:  سلام یه سوال داشتم در مورد دعوت نامه. کسی‌ که با ویزای نامزدی اومد باشه آمریکا بد از گرفتن گرین کارت چه‌جوری می‌تونه برای خواهرش یا مادر پدرش دعوت نامه بعده.ممنون میشم اگه کسی‌ راهنماییم کنه.

تا زمانی که گرین کارت شما کاندیشنال هست, احتمال اینکه با دعوتنامه شما به ایشان ویزا بدن, زیاد نیست مگه اینکه والدین شما وضعیت مالی بسیار عالی و مدارک مثبته داشته باشن که در این صورت بجای ویزای دیدار بستگان حائز ویزای توریستی بوده و دیدار شما هم دلیل موجه تری برای مسافرتشون خواهد شد. البته این نظر من هست, تا دوستان قدیمی تر چه نظر داشته باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011 ، alireza62 ، ترانه
سلام دوستان.
بعد از 1 ماه برای سوشیال سکورتی اقدام کردم.بعد از 1 هفته به دستم رسید بالای شمارش نوشته فقط برای کار.میخواستم بدونم که این شماره موقتی هست یا دایم؟یعنی بعد از اینکه گرین کارتمو بگیرم بازم باید اقدام کنم برای سوشال سکورتی؟
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011
(2011-10-21 ساعت 16:58)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.
بعد از 1 ماه برای سوشیال سکورتی اقدام کردم.بعد از 1 هفته به دستم رسید بالای شمارش نوشته فقط برای کار.میخواستم بدونم که این شماره موقتی هست یا دایم؟یعنی بعد از اینکه گرین کارتمو بگیرم بازم باید اقدام کنم برای سوشال سکورتی؟

دوست عزیزم, این متن نشون میده که شما از این سوشیال سکیوریتی کارت در صورتی برای کار (البته اگه بتونین یکی پیدا کنین!!) استفاده کنین که کارت مجوز کار داشته باشین (که احتمالا هنگام پر کردن فرمهای گرین کارت, برای اون هم فرم پر کردین که در این صورت رایگان براتون ارسال میشه, قبل از گرین کارت, حدود دو ماهی طول میکشه). وقتی گرین کارتتون اومد, دیگه اون مجوز کار بی ارزشه و با این حساب باید گرین کارت و سوشیال سکیوریتی کارت رو ببرین به اداره سوشیال سکیوریتی تا براتون یکی جدید ارسال کنن بدون اون متن. البته واضح هست که شماره سوشیال تغییری نخواهد کرد. اون کارت مجوز کار و سوشیال سکیوریتی کهنه رو هم یک جایی برای آینده نگه دارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، alireza62 ، hi_2011
سلام بچه هایی که به سلامتی این پروسه رو پشت سر گذاشتید ببخشید اینجا اومدم به دوستانتون که به تجربه شما نیاز دارند راهنمایی کنید
لطف کنید این لینک رو مطالعه کنید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4753
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-17 ساعت 23:48)LINDA1376 نوشته:  بچه‌ها این گرین کارت لعنتی کی میاد? سه ماه و نیمه از انگشت نگاری میگذار. چرا این گرین کارت نمیاد؟

گرین کارت تا نه ماه هم طول بکشه کاملا طبیعی هست و به حجم کاری اداره مهاجرت مربوط میشه معمولا.
معمولا اگه موردی باشه که مطمئنا نیست وگرنه شما اصلا ویزا نمیتونستین بگیرین خیلی زودتر از اینا خبرش در میومد. نگران نباشین و به کار و زندگیتون بچسبین.
پاسخ
تشکر کنندگان: LINDA1376
سلام من تازه کارم تو این سایت . میشه یه توضیحی در مورد پروسه نامزدی بدین . از ابتدا تا انتها ممنونم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستهای خوبم سلام . من کیسم ویزای نامزدی بود و آوریل به آمریکا اومدم، دو روز پیش درست دو ماه تموم شد که اینجا هستم و برای ثبت ازدواج به سیتی حال (city hall)رفتیم. من در شهر سن دیه گو زندگی‌ می‌کنم و برای این کار به سیتی حال تلفن کردیم و وقت گرفتیم، درست یک هفته قبل از تاریخی‌ که تصمیم به ازدواج داشتیم بهشون تلفن کردیم و اونها با ما وقت دادن . دو روز پیش ، من به همراه نامزدم و با پاسپورت من،کارت شناسایی نامزدم که ایشون گواهینامه آورد، دسته چک نامزدم، و فرم که در سایت مربوطه هست و ما شب قبل اونو پرینت کردیم و پر کردیم
( دقت کنید که دو فرم هست یکی‌ پابلیک و یکی‌ کانفیدنشال ، که هر کدومو می‌خواهید باید اونو پر کنید ) ،۹ صبح اونجا بودیم. اولش کمی‌ منتظر موندیم و بعدش صدامون کردن و وارد یک اتاق بزرگ شدیم ، اولین گیشه پاسپورت من را چک کرد و بهمون یک قبض داد که مربوط میشد به شماره نوبتمون و کانتری که باید می‌رفتیم ، بد که پشت کانتر مربوطه رسیدیم، خانومی که مسوله کانتر بود اول از همه پاسپورت من و بعدش هم فرمی را که پر کرده بودیم رو چک کرد و دونه دونه از من و نامزدم به ترتیب این سوالات را پرسید : اسم؟ فامیلی؟ آیا ازدواج قبلی‌ داشتین؟ نام پدر؟ نام مادر؟ و بعدش هم فرمی را که خودش داشت و با توجه به پاسخ‌هایی‌ که بهش داده بودیم پرش کرده بود را به ما داد و گفت امضا کنیم، و بعد پرسید که آیا سند ازدواج پابلیک(public) میخواهیم یا کانفیدنشال؟ پابلیک به این معنی هست که به جز عروس و داماد هر کسی‌ بدون داشتن رسید هم میتونه بره و با گفتن اسم شما اونو بگیره اما کانفیدنشال اینطوری نیست و حتماً باید یکی‌ از خود شما دو نفر بره و بگیره . تفاوت قیمتشون هم با هم حدود سی‌ دلار بود . که ما کانفیدنشال(confidential) رو خواستیم. و مبلغ دلار به صورت چک از ما گرفت و بعدش به ما گفت که بریم تو اتاق سرمونی (ceremony)یا همون اتاق عقد خودمون! وقتی‌ که ما رفتیم خودش هم لباس قاضی‌ها رو پوشید و با سوگند نامه اومد و به ما گفت که دست همو بگیرین و هرچی‌ که من میگم به نوبت تکرار کنید و بعدش هم که ما گفتیم بهمون تبریک گفت و گفت که سند ازدواج یک هفته بعد آماده هست و یه کاغذی به ما داد که توی اون آدرس جایی‌ نوشته شده بود که باید بریم و سند ازدواج رو بگیریم . حالا من منتظر این هستم که یک هفته بشه و بریم سند ازدواجمون را بگیریم و بعد براتون مرحله به مرحله مینویسم که دیگه چه چیزایی‌ رو بعد از اون باید فایل کنید و بفرستید . برای همهٔ شما آرزوی بهترین‌ها را دارم و امیدوارم که به زودی همهٔ شما از این انتظار در بیایین و با شادی و دل خوش به این سفر بیایین.

چند تا نکته:

۱. اگر خودتون و یا نامزدتون قبلان ازدواج کردین و در فرم‌های اولیه ویزای نامزدی اینو قید کرده بودین، حتما سند طلاق رو به همراه داشته باشید و اگر طلاقنامه فارسی هست حتما باید ترجمه کنید و ببرید .

۲. حتما وقتی‌ که با ویزای نامزدی دارین از ایران میایین اینجا "برگه واکسنی رو که دبی یا آنکارا به شما داده را به همراه داشته باشید چون در مرحلهٔ بعدی ، یعنی‌ یک هفته دیگه که سند ازدواجتون رو میگیرین باید برگه اوکسن را به همراه چند تا فرم و سند ازدواجتون و مبلغ ۱۳۰۰ یا ۱۴۰۰ دلار باید به اداره مهاجرت بفرستید تا به شما وقت مصاحبه برای گرین کارت رو بدهند و اگر این برگ رو همراه نداشته باشید ، روز مصاحبه به شما وقت چند روزه میدن تا واکسنها را بزنید که این خیلی‌ هزینهٔ سنگینی‌ داره . حتما اون برگ‌ وکسیناسیون را با خودتون به اینجا بیارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، alireza62 ، negi ، girl ، frozen mind ، Nakisa ، azri
من نميدوونم كسايى كه ديكته درست كلماتى مثل ceremony يا certificate رو نمييدونن ولى معناى فارسى اين كلمات رو ميدونن چرا كلمه غلط ديكته شده انگليسى رو به كار ميبرن
پاسخ
تشکر کنندگان:
حالا مثلا یعنی چه؟خوب به کار میبرن که میبرن.مثلا میخوای بگی شما انگلیسیتون فوله ؟خوش به حالتون.باید انقدر اشتباه گفت و نوشت تا درستشو یاد گرفت.اینجا که زبونشونه وقتی اشتباه حرف میزنیم مثل شما یقه نمیگیرن.
آخه ما کی میخوایم درست بشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Nakisa ، negi ، *ROYA* ، sara mas ، shani ، nedarzdh ، دخترمهربون ، termeh.abrishami
(2012-06-23 ساعت 01:02)Yasaman mc نوشته:  من نميدوونم كسايى كه ديكته درست كلماتى مثل ceremony يا certificate رو نمييدونن ولى معناى فارسى اين كلمات رو ميدونن چرا كلمه غلط ديكته شده انگليسى رو به كار ميبرن
سلام ..........همین که منظور کلمه رو متوجه بشیم یعنی این ک گوینده درست گفته و فکر میکنم ادم دوربین بندازه روی ایراد مردم کار قشنگی نباشه پون باعث میشه از خودمون غافل بشیم........Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، *ROYA* ، sara mas ، دخترمهربون ، termeh.abrishami
(2012-06-23 ساعت 02:16)oxin133 نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 01:02)Yasaman mc نوشته:  من نميدوونم كسايى كه ديكته درست كلماتى مثل ceremony يا certificate رو نمييدونن ولى معناى فارسى اين كلمات رو ميدونن چرا كلمه غلط ديكته شده انگليسى رو به كار ميبرن
سلام ..........همین که منظور کلمه رو متوجه بشیم یعنی این ک گوینده درست گفته و فکر میکنم ادم دوربین بندازه روی ایراد مردم کار قشنگی نباشه پون باعث میشه از خودمون غافل بشیم........Smile

زبان اصلى همه ما هر چند وقت هم كه تو امريكا بوده باشيم فارسيه دوست عزيز.از قوانين اوليه اين سايت هم فارسى تايپ كردنه.بله بعضى از كلمات و اجسام امريكايى معادل فارسى ندارن،ولى فكر ميكنم ديگه همه معادل marriage certificate رو بدوننWink
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-06-23 ساعت 03:29)Yasaman mc نوشته:  
(2012-06-23 ساعت 02:16)oxin133 نوشته:  

زبان اصلى همه ما هر چند وقت هم كه تو امريكا بوده باشيم فارسيه دوست عزيز.از قوانين اوليه اين سايت هم فارسى تايپ كردنه.بله بعضى از كلمات و اجسام امريكايى معادل فارسى ندارن،ولى فكر ميكنم ديگه همه معادل marriage certificate رو بدوننWink
اره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط فکر میکنم شما زیادی دارید سخت میگیریدBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، *ROYA*
دوست عزیز ، اگر منظور شما این هست که من انگلیسی ضعیفی دارم باید بگم که اشتباه می‌کنید ، من رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی خوندم ومیخوایین من کل این متن را به انگلیسی سلیس و روان برای شما بنویسم تا بدونین که نوشتن یک کلمهٔ اشتباه نمی‌تونه دلیل بر ندونستن یک زبان دوم باشه؟!

من متنم را به انگلیسی برگردون می‌کنم تا بدونین که قضاوت کردن فقط از روی یک کلمه شاید کار درستی‌ نبود
( با اجازه مدیران محترم سایت ) :

dear friends , as you know my case was k1 ( fiance visa ) to come to america and I moved here on April . 2days ago after 2months , we went to city hall to register our marriage . I live in in sandiego and we called to set an appointment exactly one week ago to do this. 2days ago we went to cityhall at 9:00am with documents such as my passport,my fiance ID that he brought his driving license in case of his ID , his financial check and 2forms which we had printed last night from their site (notice that there are 2 forms , one is public form and the other is confidential form you have to print and complete, its optional for you to choose one ) , after seconds they called us to enter a room, the first gate checked my passport then he gave us a recieption paper , after then we went to the main gate , the officer checked our documents and then she asked us your name, your last name, our martial statues in the past, if we had divorced in the past , the exactly date of divorce . then she gave us the form she had filled in base of the information we told , and asked us to signe it . then she asked us if we want confidential or public marriage certificate? public sertificate is a certificate which everyone without any recieption can go to bring it , but in confidential type , it only praises to bride or groom , no one else . the difference between 2 types is only about 30$. we choose the confidential certificate . then she asked us to go to the ceremony room , after a second she joined us whereas she wear the judge dress . she sked us to bring our hands and repeat the senteces she read , then after she Congratulated us and mentioned taht the marriage certificate would be ready the next wekk . she gave us a paper which there are some adresses in it where we can come to bring our certificate . now im waiting to go and bring it , then I will write more about the things we have to file for immigration to get green card , step by step for you. I wish the best for you and hope you to come here and to have a great trip with the extreme of happiness .

notice:
1. if you or your fiance(ee) had a divorce in the past and you mentioned it while filling the forms you have sent , bring the divorce certificate ,and if its in persian language, it has to be translated in english.

2. its necessary for you to bring the vaccination record which they give you in abudhabi or ankara , cause you have to post your marriage certificate , 1300 -400$ and this vaccination record for immigration office to set an interview appointment for getting greencard, and if you havent this record , on the day of greencard interview they give you some days to go and vaccinate , which it may be very expensive for you . therefor dont forgte to have your vaccination record

پس دیدین دوست گرامی‌ که به صرف یک کلمه غلط نوشتن ، نمی‌شه گفت که یک نفر زبان بلد نیست!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان