کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
تبریک میگم
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn ، shadoow
دوستان يه سوال من كارتم اومد ولي يه مشكلي دارم، اينجا خونده بودم كه كارت كه مياد اعتبارش ٢ ساله هست و بايد بعد اقدام بشه براي ١٠ ساله ولي كارتي كه واسه من اومده الان ١٠ ساله هست بعني اعتبارش رو زده از ٢٠١٦ تا ٢٠٢٦ الان اين داستانش چيه؟ و گفته بعد از فلان مدت براي سيتيزني با اين كارت اقدام كن. من گيچ شدم
پاسخ
تشکر کنندگان: ad_jojo ، negar6043
ارامش جان من هم تبريك ميگم، خدا رو شكر بدون معطلى كارات انجام شد.
چه خوووووووووب كه ١٠ ساله هست،اين كه مشكل نيست!! ?
ميتونم بپرسم، شما با ويزاى نامزدى اقدام كردين يا ازدواج؟ و أيا در كاليفرنيا انجام دادين ازدواجتون رو؟
در جواب سوالتون، اين متن براى همه گرين كاردهاى ١٠ ساله نوشته شده، ولى قاعدتا بعد از ٢ يا ٣ سال ميتونين تغيير بدين به انكاندشنال و بعد ازون هم بسلامتى، سيتيزنى.
نوع ويزا:K1
سرويس سنتر: California
ارسال مدارك به USCIS: 13 Nov. 2013
دريافت رسيد مدارك: 22 Nov. 2013
مصاحبه: 20 MAY 2014-ابوظبی
ورود به آمریکا: DEC2014
ازدواج: March 2015
انگشت نگاری: April 2015
نامه کنسلی احتمالی مصاحبه: Jun 2015
وضعیت اکنون: دریافت گرین کارت بعد از 1.6 ماه!
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، aramesh_mn
چقدر جالب!!!!! اینکه خیلی عالیه!!!!! خیلی واسم جالب شد که واسه کیس شما استثنا قایل شدن. شما صداشو درنیار Wink
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
من با ويزاي نامزدي اومدم و سه ماه بعدش همينجا ازدواج كردم ، اخه تا بحال نشنيده بودم همچين چيزي ، همه اش ميگم نكنه اشتباه شده و يه دردسر جديد باشه باز ، حالا جالبش اينه كه من نه عكس درست و درموني باهام بود نه پرينت حسابم، كلا خيلي زيادي خالي و ريلكس بودم واسه همين همه اش ميگم نكنه قاطي اشتباهي صادر كردن، البته ٤ سال بود كه با هم اشنا بوديم كه گفت مدركي داري؟ گفتم نه ، فكر نميكردم لازمتون باشه و گفت پس تا ٢ هفته سايت رو چك كن اگر مدرك خاصي خواستيم خبرت ميديم منم گفتم دارم بر ميگردم ايران يه سفر واجب دارم اگر چيزي لازمه زودتر بگين تا هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، behnamshokri
به نظرتون چرا كارت من اينجوريه؟ كار جاييش نميلنگه؟ مگر ميشه وقتي قانون و روال يه چيزه يه جور ديگه عمل كنن؟ميترسم بعد از يك سال بيان بگن اشتباه شده اونوقت دوباره از اول مصيبت داشته باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043
امروزو کامل داشتم فکر میکردم اگه جای شما بودم چی کار میکردم. و به این نتیجه رسیدم اگه‌ جای شما بودم ازشون‌ میپرسیدم و حتما‌ مکتوب میپرسیدم. مثلا با ایمیل. چون به من ثابت شد پشت تلفن حرفهای متفاوتی میزنن و حالا بیا و ثابت کن. ولی امیدوارم که شما شروعی باشید برای بقیه ما و هممون از دم ۱۰ ساله بگیریم
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri ، aramesh_mn
البته منطقی نیست که شما موظف باشی خبر بدی. چون ممکنه شما بی اطلاع باشی از وجود گرین کارت دو ساله و برای چی باید خبر بدی؟ پس احتمال اینکه اشتباه کرده باشن خیلی کمه و فکر میکنم سیستمشون انقدر هوشمند هست که از این اشتباها نکنه. ولی خیالتون راحت میشه.
پاسخ
نگار جان قصد نداشتم برم سراغشون كه ، فقط واسه ذهن خودم ميخواستم مطمئن بشم كه بعدا گير و دردسري نيست، حالا خيره ان شالله، يه جا تو زندگي شانس اوردم خودم باورم نميشه ههههه
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، behnamshokri
(2016-08-03 ساعت 11:05)aramesh_mn نوشته:  نگار جان قصد نداشتم برم سراغشون كه ، فقط واسه ذهن خودم ميخواستم مطمئن بشم كه بعدا گير و دردسري نيست، حالا خيره ان شالله، يه جا تو زندگي شانس اوردم خودم باورم نميشه ههههه

سلام
من شبیه کیس شما رو توی اینترنت دیدم که گرین کارد 10 ساله گرفته بودند و وکیل گفته بود که باید زنگ بزنید بهشون و اطلاع بدبد و حتی اگه این کارو نکنید باید حواستون باشه سر دو سال باید اقدام کنید( 1 سال و 8 ماه) که کاندیشنال رو بردارید و بعد برای سیتیزن شیپی اقدام کنید. موفق باشید.
پاسخ
در مورد گرین کارد 10 ساله مشورت با دوستان و وکلا نمیتونه مفید باشه. باید اینفوپس بگیرید برید از ایمیگرشن بپرسید آیا اشتباه بوده یا دوباره باید برای حذف شرط اپلای کنید. بعد بفرمائید همونجا دستی بهتون پرینتی چیزی بدهند که نیازی به تمدید ندارید تا بعنوان سند داشته باشید.
ظاهرا قبلا هم دیده شده ولی به گیرنده گفتند درسته و نیازی نیست. ولی نمیشه بنظرم حرفاشون را تعمیم داد.
http://www.visajourney.com/forums/topic/...ard-error/
http://www.immihelp.com/forum/showthread...Green-Card
پاسخ
سلام ممنون از دوستان، خانم هستي و اقاي رهبر تشكر
من سايت ايميگريشن و فرم i90 رو چك كردم و متوجه شدم كه اينجور اشتباهات در مورد افراديه كه كيسشون رو كاندشنال زدن ولي تاريخش رو ١٠ ساله ، و يا ازدواج بالاي دو سال داشتن ولي الان بهشون باز هم كانديسنال داده شده در اين دو مورد بايد براي اصلاح مراجعه و فرم i90 رو پر كنن، من خداروشكر گوش شيطون كر (خخخخ) تو همين كارتي كه اومده كتگوري من كانديشنال نيست و نياز به نغيير بعد از ٢ سال ندارم و در نهايت هم خوندم كه اگر اشتباهي شده باشه خودشون ايميل ميدن.
و يه نكته ديگه تو همين تاپيك خودمون خونده بودم كه دوستاني بودند كه تا زماني كه نوبت مصاحبه داده بودن بهشون ، ٢ سال از از ازدواجشون گذشته بوده ولي كاندشنال ٢ ساله بهشون داده بودند ، اينجور افراد فرم i90 رو پر كنند و زقيقا همين گزينه رو داره و مدارك ازدواج رو ضميمه كنند تا اصلاحيه برداشتن كانديشنال واسشون بياد و برن ١٠ ساله همون موقع
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، hasti1985 ، behnamshokri
سلام دوستان
کسی میدونه برگة‌ آزمایشاتی که روز مصاحبه برای ویزا به سفارت میدیم (‌من ویزای نامزدی از آنکارا یک ضرب گرفتم ) و بعدا اون برگه مدیکال رو به همراه بقیه مدارک (‌ازدواج در امریکا و ... )‌ می فرستیم برای گرین کارت تا چه مدت اعبتار داره
منظورم اینه که اگر پروسه صدور گرین کارت (‌ و یا حتی کمبو کارت )‌طول بکشه ممکنه نیاز به تست های پزشکی در آمریکا باشه ؟
و تا چه مدت مدیکال ویزا معتبره ؟
همون طور که گفتم من ویزای نامزدی از آنکارا یک ضرب گرفتم و الان 5 ماهه امریکام و در مرحله صدور کمبو کارت هستم اما باید برگردم ایران و کارت که اومد خانمم برام بفرسنه ایران (‌دو ماه و نیم قبل انگشت نگاری شدم اما به خاطر نقص مدارک اسپانسر کارم طول کشید ) می خوام مطمئن شم به مشکل مدیکال و ویزیت دکتر در اینجا برنخورم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه‌ شما دیگه نیازی به مدیکال نخواهید داشت هر چقدر هم که طولانی بشه. فقط خیلی واجبه که برید ایران؟ ریسک بزرگیه!
پاسخ
تشکر کنندگان: bard_j
(2016-08-13 ساعت 20:16)negar6043 نوشته:  نه‌ شما دیگه نیازی به مدیکال نخواهید داشت هر چقدر هم که طولانی بشه. فقط خیلی واجبه که برید ایران؟ ریسک بزرگیه!

ممنون از پاسختون
بله باید برم Sad خانمم هست امریکا و می تونه کارت رو برام بفرسته که بتونم برگردم فقط می خوام مطمین شم دیگه جایی نیاز به حضور من نیست
دوستان کسی هست که با کمبو کارت رفته باشه ایران ؟
همین موضوع رو که خوندم فقط نوشته بود بعضی شرکتهایی هواپیمایی کمبو کارت رو نمیشناسن که از دفتر مرکزیشون استعلام میکنن و بلیط صادر میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان