کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2016-08-17 ساعت 11:37)aramesh_mn نوشته:  ح
(2016-08-17 ساعت 11:33)kurosh866 نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 09:22)aramesh_mn نوشته:  سلام دوست عزيز ، من كمبو كارتم خيلي ديرتر از بقيه اومد و تقريبا يك هفته يا ١٠ روز بعدش واسم ايميل اومد كه مصاحبه دارم، و بعد از مصاحبه هم وقتي رسيدم خونه و سايت رو چك كردم زده بود كه كارت شما اپرووال شده و داريم كاراش رو انجام ميديم و يك هفته بعد از مصاحبه بدستم رسيد.توي كارت من تاريخ انقضا رو ١٠ سال زده و گفته ٩٠ روز قبلش براي گرفتن كارت جديد اقدام كنم و كتگوريم هم كه گفتم كاندشنال نيست و و براي سيتيزني توي نوتيسم نوشته ، بعد از مدت زمان مشخص براي سيتيزني ميتونيد اقدام كنيد كه كفته توضيحات در فرمm476 داده شده كه وقتي رفتم فرم رو خوندم نوشته بود بهد از گرفتم گرين كارت اگر سه سال مزدوج بودين و اگر نبوديد بعد از ٥ سال مراجعه كنيد و تمام جزييات و نحوه سوگند و غيره رو توش توضيح داده .

خيلي ممنون و متشكر از پاسخ كامل و دقيقتون. خداروشكر تاريخ سيتيزني همون سه سال قيد شده، فكر ميكنم سه سال هم از تاريخ ورود به امريكا حساب بشه. به هر حال بازم ممنون

اقاي كوروش اگر اون فرمي كه گفتم رو مطالعه كنين متوجه ميشين كه اون سه سال از تاريخي محاسبه ميشه كه كارت بدستتون ميرسه ، قيد شده از زماني كه رزيدنت شديد و بعبارتي اقامتتون تاييد شد براتون محاسبه ميشه

والا من هر كدوم از منابع رو نگاه مي كنم درباره تكميل فرم n400 همشون نوشتن سه سال همراه با گرين كارت دائم و من از بقيه دوستاني كه در اينجا باهاشون آشنا شدم هم سوْال پرسيدم، با اينكه با كتگوري هاي مختلف اومده بودند اما همه شون به اتفاق گفتن كه تاريخ از زمان ورود محاسبه ميشه، چون بعضي هاشون بعد از دو سال حتي گرين كارت گرفته بودن اما تاريخ ورود ملاك بوده، به هر حال اين بحث فكر ميكنم در همينجا ناقص بمونه و نتيجه اي ازش بدست نياد و تنها علتش هم اين هست كه برخي دوستان كم لطفي ميكنن و بعد از رفع حاجت ديگه براي راهنمايي ساير كاربران به اين صفحات مراجعه نمي كنند، اما سعي ميكنم خودم هر اطلاعات جديدي به دستم رسيد اينجا مطرح كنم، به هر حال باز هم ممنون
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri
(2016-08-17 ساعت 11:24)aramesh_mn نوشته:  
(2016-08-15 ساعت 10:30)negar6043 نوشته:  من اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر مدارکم رو فرستادم. کمبو کارت رو گرفتم اما از بقیه داستان خبری نیست که نیست. حضورا رفتم گفتن زیر یکسال که اصلا منتظرش نباش!

نگار جان من وقتي هر مرحله از تايم مقرر كه تو سايت نوشته ديدم گذشته و خبري ازشون نيست ، ميرفتم تو سايتشرن و ايميل ميزدم، اونا هم ، هم با ايميل و هم با نامه جوابم رو ميدادن ، مثلا واسه كمبو كارت چندين ماه گذشته بود و خبري نبود و ايميل زدم بهشون و يه نامه واسسم فرستادن به ادرس خونه كه نگران نباش بزودي بدستت ميرسه داريم كاراش رو ميكنيم ??

آرامش جان به کجا ایمیل میزدید؟ به یو اس سی آی اس شهر خودتون؟
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
(2016-08-18 ساعت 04:32)negar6043 نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 11:24)aramesh_mn نوشته:  
(2016-08-15 ساعت 10:30)negar6043 نوشته:  من اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر مدارکم رو فرستادم. کمبو کارت رو گرفتم اما از بقیه داستان خبری نیست که نیست. حضورا رفتم گفتن زیر یکسال که اصلا منتظرش نباش!

نگار جان من وقتي هر مرحله از تايم مقرر كه تو سايت نوشته ديدم گذشته و خبري ازشون نيست ، ميرفتم تو سايتشرن و ايميل ميزدم، اونا هم ، هم با ايميل و هم با نامه جوابم رو ميدادن ، مثلا واسه كمبو كارت چندين ماه گذشته بود و خبري نبود و ايميل زدم بهشون و يه نامه واسسم فرستادن به ادرس خونه كه نگران نباش بزودي بدستت ميرسه داريم كاراش رو ميكنيم ??

آرامش جان به کجا ایمیل میزدید؟ به یو اس سی آی اس شهر خودتون؟

نگار جان به اين ادرس برو و سر تيتري كه مناسبت هست رو انتخاب كن و بقيه مراحل رو داخل فرم مرحله به مرحله پيش ميري و كيس نامبرت رو ميزني و ساير امور مشخصه توش، و تنها سوالي كه بايد تايپ كني اينه كه نوشته اخرين ارتباطتتون با ما درچه مورد و چه تاريخي بوده كه من انگشت نگاري و تاريخش رو نوشتم و ساير گزينه ها در حد اسم و فاميل و ادرس و كيس نامبره و سرتيتري كه اولش انتخاب مردي معلوم ميكنه كه مشكلت در چه مورديه

https://egov.uscis.gov/e-Request/Intro.do
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، hamed_na
(2016-08-18 ساعت 01:59)kurosh866 نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 11:37)aramesh_mn نوشته:  ح
(2016-08-17 ساعت 11:33)kurosh866 نوشته:  خيلي ممنون و متشكر از پاسخ كامل و دقيقتون. خداروشكر تاريخ سيتيزني همون سه سال قيد شده، فكر ميكنم سه سال هم از تاريخ ورود به امريكا حساب بشه. به هر حال بازم ممنون

اقاي كوروش اگر اون فرمي كه گفتم رو مطالعه كنين متوجه ميشين كه اون سه سال از تاريخي محاسبه ميشه كه كارت بدستتون ميرسه ، قيد شده از زماني كه رزيدنت شديد و بعبارتي اقامتتون تاييد شد براتون محاسبه ميشه

والا من هر كدوم از منابع رو نگاه مي كنم درباره تكميل فرم n400 همشون نوشتن سه سال همراه با گرين كارت دائم و من از بقيه دوستاني كه در اينجا باهاشون آشنا شدم هم سوْال پرسيدم، با اينكه با كتگوري هاي مختلف اومده بودند اما همه شون به اتفاق گفتن كه تاريخ از زمان ورود محاسبه ميشه، چون بعضي هاشون بعد از دو سال حتي گرين كارت گرفته بودن اما تاريخ ورود ملاك بوده، به هر حال اين بحث فكر ميكنم در همينجا ناقص بمونه و نتيجه اي ازش بدست نياد و تنها علتش هم اين هست كه برخي دوستان كم لطفي ميكنن و بعد از رفع حاجت ديگه براي راهنمايي ساير كاربران به اين صفحات مراجعه نمي كنند، اما سعي ميكنم خودم هر اطلاعات جديدي به دستم رسيد اينجا مطرح كنم، به هر حال باز هم ممنون
موفق باشيد

دوست عزيز اصلا موردي نيست كه ابهام داشته باشه , و در لينكي كه براتون ميفرستم و عكسي كه الان ضميمه ميكنم شرايط سيتيزني رو توضيح داده و در بند ٢ واضح گفته از زماني كه permanent resident ( اجازه اقامت يا همان گرين كارت) شده ايد اگر كمتر از ٣ سال باشد نوشته eligible ( صلاحيت)نداريد و اگر از تاريخ گرين كارت ٣ يا ٥ سال گذشته باشه صلاحيت داريد.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
اقاي كوروش اين هم اينكش اگر دوست داشتيد كامل مطالعه كنيد
https://www.uscis.gov/sites/default/file.../M-480.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان:
چيزي كه در مورد زمان ٣ سال سپري شده همه رو به اشتباه ميندازه متاسفانه اطلاعات نفرات كيس نامزدي و ازدواجي هست كه تفكيكي بين تفاوت شرايطشون هنگام مطرح كردن راهنمايي كه ارايه ميدن قايل نميشن و باعث بوجود امدن اطلاع رسانيهاي ضد و نقيض ميشه ، كسانيكه با ازدواج به اينجا اومدن چون از همون ابتدا گرين كارت دارن از زمان روز ورودشون سه سالشون حساب ميشه اما افرادي كه با كيس نامزدي مي ايند تاريخ شروع سه سالشون چون قبلش گرين كارت نداشتن از تاريخ دريافت گرين كارتشون حساب ميشه.
اين گفته هاي من كاملا موثقه .
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، ad_jojo
امان از این نامزدی...
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn ، shangol ، ad_jojo
(2016-08-18 ساعت 11:37)aramesh_mn نوشته:  اقاي كوروش اين هم اينكش اگر دوست داشتيد كامل مطالعه كنيد
https://www.uscis.gov/sites/default/file.../M-480.pdf

من هم قبلا اين لينك رو مطالعه كردم اما نوشته با گرين كارت.
Have been married to and living with that same U.S. citizen for the past 3 year;
ابهامش دقيقا همينجاست كه برداشت هارو متفاوت ميكنه.
اگه برداشت شما صحيح باشه يعني دوستاني كه تو همين مهاجرسرا و كيس نامزدي هستند و عنوان كردن كه گرين كارتشون هنوز نرسيده و مجبور شدن اجازه كار و سفرشون يا همون كمبو كارتشون رو تمديد كنند، ممكنه سيتيزن شدنشان از زمان ورود ٥ سال و يا حتي بيشتر بشه!!!! به نظرتون منطقيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ad_jojo
از نظر ما منطقي نيست اما از نظر اداره مهاجرت امريكا كاملا منطقيه و ميگه من هنوز با اقامتت موافقت نكردم كه بخوام چيزي رو واست كنتور بندازم و از وقتي برادريم رو ثابت كردم و اجازه اقامت دادم روزات رو ميشمارم، من براتون تصوير مطلب اداره مهاجرات رو فرستادم، ولي اگر دوست داريد به خودتون دلگرمي بدين حرف ديگه اي هست، بقول خانم نگار امان ازين نامزدي و دنگ و فنگ هاش
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، shangol ، ad_jojo ، hamed_na
(2016-08-19 ساعت 13:45)aramesh_mn نوشته:  از نظر ما منطقي نيست اما از نظر اداره مهاجرت امريكا كاملا منطقيه و ميگه من هنوز با اقامتت موافقت نكردم كه بخوام چيزي رو واست كنتور بندازم و از وقتي برادريم رو ثابت كردم و اجازه اقامت دادم روزات رو ميشمارم، من براتون تصوير مطلب اداره مهاجرات رو فرستادم، ولي اگر دوست داريد به خودتون دلگرمي بدين حرف ديگه اي هست، بقول خانم نگار امان ازين نامزدي و دنگ و فنگ هاش

تصويري كه فرستادين چون هنوز توسط سايت تاييد نشده قابل رويت نيست.
اما درباره اين مطلب هم گفتم كه اينجا قيد شده در صورتي كه سه سال گذشته تا به حال مزدوج هستيد اقدام كنيد.
مواردي هم كه به چشم ديدم براتون نوشتم. اما ظاهرا مرغ شما دقيقا و دقيقا يه پا بيشتر نداره Tongue
همونطور كه تو پيام هاي قبلي هم نوشتم تنها راه اثباتش صبر كردنه.
چون من با اداره مهاجرت هم صحبت كردم و مطلب من رو تاييد كردن، با يكي از وكلاي مهاجرت كه روزانه براي همه فرم ها رو پر ميكنه هم صحبت كردم و تاييد كردن. سايت هم كه دقيقا نوشته اگر سه سال گذشته مزدوج هستيد تا حالا بيايد وگرنه سر پنج سال بيايد.
من دليل اين اصرار و پافشاري شما رو دقيقا متوجه نميشم. به نظرم اگر بيشتر از اين دلائل و قرائن ميخوايد فقط بايد خودتون شخصا تجربه كنيد.
شايد همه اين دوستان اشتباه ميگن و قانون عوض شده جديدا و حرف شما صحيح باشه.
و باز هم به هر حال ممنون از وقتي كه گذاشتيد و آرزوي موفقيت دارم براي شما و همه دوستان مهاجرسرايي
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
من درست متوجه این بحث نمیشم. خب وقتی ۳ سال از تاریخ ازدواج گذشت میتونیم واسه سیتیزن شیپی اقدام کنیم. نقطه ابهامشو میشه شفاف بگین. من نگرفتم ظاهرا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-19 ساعت 23:51)negar6043 نوشته:  من درست متوجه این بحث نمیشم. خب وقتی ۳ سال از تاریخ ازدواج گذشت میتونیم واسه سیتیزن شیپی اقدام کنیم. نقطه ابهامشو میشه شفاف بگین. من نگرفتم ظاهرا

اجازه بديد براتون توضيح بدم:
نظر من اينه كه از زمان همون ازدواج كه حدودا با زمان ورود به امريكا كمتر از سه ماه اختلاف داره ميشه دو سال و نه ماه رو حساب كرد و براي پرونده سيتيزني اقدام كرد، اما نظر خانم آرامش متفاوته، ايشون ميگه كه از زمان صدور گرين كارت ميشه دو سال و نه ماه رو حساب كرد و براي بازگشايي پرونده سيتيزني اقدام كرد.
فرق اين دو برداشت هم در اينجاست كه اگر برداشت خانم آرامش صحيح باشه، ممكن سيتيزن شدن أفراد پنج سال پس از ورود و حتي بيشتر هم طول بكشه!!! دليلم براي اين مطلب اينه كه بعضي از دوستان در همين مهاجرسرا و در همين قسمت نامزدي هستند كه انقدر پروسه دريافت گرين كارت موقتشون طولاني شده كه حتي مجبور به تمديد كمبو كارتشون شدن يعني كمبو كارت أوليه شون با اعتبار يك سال منقضي شده. پس نتيجتا اگر بخوان زمان اقدام براي سيتيزنيشون رو از زمان گرين كارت حساب كنند حالا حالاها بلاتكليف هستن.
اميدوارم لپ كلام رو رسونده باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، ad_jojo
آها ممنون از توضیح متوجه شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من فکر میکنم حرف آرامش جان درسته متاسفانه از این بابت که به ضرر هممونه. اما صراحتا شرط اولش رو نوشته:
have been permanent residence for 3 to 5 years
و این یعنی واسه حداقل ۳ سال صاحب گرین کارت بوده باشی و بعد تازه بقیه شروط
پاسخ
تشکر کنندگان: ad_jojo ، aramesh_mn ، hamed_na
اینجا که با صراحت بیشتری نوشته باید حداقل واسه ۳ سال گربن کارت داشته باشی که واجد شرایط باشی
https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...s-citizens
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، aramesh_mn ، hamed_na

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان