کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
سلام دوستان، دیروز بعد از حدود ۱ سال و نیم از تاریخ درخواست برای گرین کارد یک نامه بدستم رسید که ظاهراً دعوت شدم به مصاحبه.
یک سوال، تو نامه چیزی در مورد اینکه چه مدارکی باید همرام باشه یا اینکه همسرم هم باید باهم باشه نگفته، حتا ننوشته برای interview ، فقط نوشته تو این تاریخ بیا برای i485، دوستانی که این نامه دعوت به مصاحبه‌رو دریافت کردین آیا نامه شما شبیه من بوده؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-26 ساعت 21:29)vanima نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 00:59)shimiz نوشته:  سلام دوستان من ١٣ فوريه رفتم واسه انگشت نگارى، چيز خاصى نبود فقط پاسپورت و ازم مى خواستند و نامه اى كه برام فرستاده بودن كه نوبت انگشت نگاريم و زده بود، دم در يك فرم بهم دادن كه بايد مشخصاتم و كيس نامبر هام و توش ميزدم، بعدش فرم و تحويل داديم و اونم رو نامه ام مهر زِد و تاريخ يك شماره بهمون دادن و نامه ام رو برگردوندند و نشستيم تا نوبتمون شد، بعدشم خانوم ازم عكس گرفت و يك امضاى الكترونيكى كردم و انگشت نگارى رو شروع كرد و آخرهم اون فرمى رو كه اول پر كرده بوديم بهمون داد و يك برگه ى نظرسنجىِ زرد رنگ هم داد و گفت پر كن بنداز تو اون باكس و بعدشم ديگه رفتيم.

Shimizجان يه سوْال . تَو اين ٩٠ روز ازدواج إيراني هم بايد بكني يا ازدواج امريكايي كافيه؟

فقط ازدواج امریکایی مهمه و رسمی ، ایرانی اصلا ازدواجم نکنی برای امریکا مهم نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
(2017-02-28 ساعت 21:47)mehraaan نوشته:  سلام دوستان، دیروز بعد از حدود ۱ سال و نیم از تاریخ درخواست برای گرین کارد یک نامه بدستم رسید که ظاهراً دعوت شدم به مصاحبه.
یک سوال، تو نامه چیزی در مورد اینکه چه مدارکی باید همرام باشه یا اینکه همسرم هم باید باهم باشه نگفته، حتا ننوشته برای interview ، فقط نوشته تو این تاریخ بیا برای i485، دوستانی که این نامه دعوت به مصاحبه‌رو دریافت کردین آیا نامه شما شبیه من بوده؟
ممنون

متاسفانه یادم نیست که کمک کنم ، اما انگشت نگاری رفتین ؟ مصاحبه رو که باید همسرتونم باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-29 ساعت 02:17)analh نوشته:  سلام دوستان.یه سوال دارم نمیدونم کجا باید مطرح کنم.من 24سپتامبر ‎2016‎ اومدم آمریکا بعد از حدود یکماه و نیم گرین کارت موقتم بدستم رسید و تا سپتامبر 2018اعتبار داره ولی توی پکیجی که سفارت بهم داده بود یه برگه بود که گفته بود 90روز قبل از دومین سالگرد ازدواج برای گرین کارت 10ساله اقدام ککنید.حالا من کمتر از 90روز به دومین سالگرد ازدواجم مونده و خواستم اقدام کنم اما شنیدم که باید تا تاریخ انقضای روی کارتم صبر کنم.اگه کسی تجربه مشابه داره و میدونه که قانون دقیقش چیه ممنون میشم راهنماییم کنید.
تاریخ گرین کارت موقتت ، اونی که روی کارتت درج شده ، دوسال بعد از اون ( البته نود روز زودتر ) میتونین برای ده ساله اقدام کنین .
پاسخ
(2017-03-01 ساعت 04:56)melisa نوشته:  
(2017-02-26 ساعت 21:29)vanima نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 00:59)shimiz نوشته:  سلام دوستان من ١٣ فوريه رفتم واسه انگشت نگارى، چيز خاصى نبود فقط پاسپورت و ازم مى خواستند و نامه اى كه برام فرستاده بودن كه نوبت انگشت نگاريم و زده بود، دم در يك فرم بهم دادن كه بايد مشخصاتم و كيس نامبر هام و توش ميزدم، بعدش فرم و تحويل داديم و اونم رو نامه ام مهر زِد و تاريخ يك شماره بهمون دادن و نامه ام رو برگردوندند و نشستيم تا نوبتمون شد، بعدشم خانوم ازم عكس گرفت و يك امضاى الكترونيكى كردم و انگشت نگارى رو شروع كرد و آخرهم اون فرمى رو كه اول پر كرده بوديم بهمون داد و يك برگه ى نظرسنجىِ زرد رنگ هم داد و گفت پر كن بنداز تو اون باكس و بعدشم ديگه رفتيم.

Shimizجان يه سوْال . تَو اين ٩٠ روز ازدواج إيراني هم بايد بكني يا ازدواج امريكايي كافيه؟

فقط ازدواج آمریکایی مهمه و رسمی ، ایرانی اصلا ازدواجم نکنی برای آمریکا مهم نیست .
اها مرسي
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-01 ساعت 05:35)melisa نوشته:  
(2017-02-28 ساعت 21:47)mehraaan نوشته:  سلام دوستان، دیروز بعد از حدود ۱ سال و نیم از تاریخ درخواست برای گرین کارد یک نامه بدستم رسید که ظاهراً دعوت شدم به مصاحبه.
ممنون

متاسفانه یادم نیست که کمک کنم ، اما انگشت نگاری رفتین ؟ مصاحبه رو که باید همسرتونم باشه .
سلام
بله انگشت نگاری رفتم. فکر کنم این یکی دعوت به مصاحبه است. میشه لطفا بگین تو مصاحبه ازتون چیا پرسیدن و چه چیزهایی باخودتون بردین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
عجیبه. چون نامه دعوت به مصاحبه کلی توضیح داده که حتما باید با همسرتون بیاید و مدارک رو تک تک نوشته. حتی سوابق کیفری اگه دارین هم خواسته. عجیبه شاید واسه مورد دیگه ای ازتون خواستن که برین. من جای شما بودم زنگ میزدم به اداره مهاجرت و ازشون سوال می کردم. و اگه جواب مشخص هم نمیگرفتم، به همراه همسرم اون روز رو میرفتم و یک سری مدارک که نشون بده شما دارید با هم زندگی می کنید.
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
تو صفحات قبلی ما با گروه بچه هایی که اونزمان بودیم همه رو نوشتیم ، اگه صفحهات قبلم ببینین همه کارها کم کم که پیش رفته همه رو مفصل نوشتیم . الان جزییات یادم نی ، مثلا این مدارک و مصاحبه رو گفتیم . https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid401077
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-06 ساعت 07:12)melisa نوشته:  تو صفحات قبلی ما با گروه بچه هایی که اونزمان بودیم همه رو نوشتیم ، اگه صفحهات قبلم ببینین همه کارها کم کم که پیش رفته همه رو مفصل نوشتیم . الان جزییات یادم نی ، مثلا این مدارک و مصاحبه رو گفتیم . https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid401077

ممنون از راهنماییتون. خیلی خوب بود.
استتس تو سایت uscis که چک میکنم تغییر نکرده. شما یادتتون کی تغیر باید بکنه و چی باید باشه؟
البته با این قانون جدیدی که میخوان بذارن شاید اصلا پروسهای گرین کارت متوقف کنن. Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
یادم نیست متاسفانه ، اما پروسه گرین کارت تغییری نخواهد کرد ، کسایی که منتظر گرین کارت هستن یا ویزا دارن هیچ مشکلی نخواهند داشت ، فقط متاسفانه ویزای جدید فعلا تا سه ماه به ایرانیها داده نمیشه.
پاسخ
امیدوارم اینطور باشه که میگی ولی من تو بی بی سی خوندم ممکنه پروسهای گرین کارتم تاثیر بذاره. تا اجرایی نشه معلوم نیست چی بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من كيس نامبرم و چك كردم نوشته بود:
Case is ready to be scheduled for an interview
نوشته بودن از تاريخ ٣ مارچ كه انگشتنگاريتون به دست ما رسيده داريم براى مصاحبتون برنامه ريزى مى كنيم، براتون يك notice مى فرستيم، لطفاً برنامه ى توى اونو دنبال كنيد، هنوز اون notice نيومده فعلاً برامون بياد خبرتون مى كنم.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
Salam doostan, man mikham baraye greencard eghdam konam vali hanuz montazere social security hastam ke berese dastam,
soalam en hast ke
-1
-man mitunam ghable gereftane social number baraye adjusment of status eghdam konam ya hatman bayad sabr konam social security biad?
2-
madareke esbate rabete mesle dashtane hesabe moshtarako aks,...ro be hamrahe formaei ke lazeme post konam chicago, ya faghat formaro post konam va esbate rabete ro ruze mosahebe hamraham bebaram?
mamnoon misham rahnamaeim konin.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان يه سؤال. اين مصاحبه اي كه پس از ورود به أمريكا انجام ميشه برأي گرفتن گرين كارت و سيتيزني اگه كسي انگليسيش خوب نباشه بايد چيكار كرد موقع مصاحبه
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-12 ساعت 20:14)vanima نوشته:  دوستان يه سؤال. اين مصاحبه اي كه پس از ورود به أمريكا انجام ميشه برأي گرفتن گرين كارت و سيتيزني اگه كسي انگليسيش خوب نباشه بايد چيكار كرد موقع مصاحبه

برای گرین کارت نمیدونم چون همسر من امریکاییه ، باید بلد میبودم ، وگرنه به واقعی بودن ازدواجمون کلا شک میکردن ، اما در مورد سیتیزنی ، باید درمحد مبتدی بلد باشین ، زیاد سخت نیست اما مثلا یک جمله از رو بخونین یا یک جمله میخوان که بنویسین و صحبت کردنم در حد کم باید بلد باشین ، یه کتابم میدن که برا تاریخ و جغرافی بخونین ، خیلی سخت نیست اما سعی کنین تا حدی انگلیسیتون رو قوی کنین ، خودتون راحتترین و استرستون کمتر .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان