کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2015-10-09 ساعت 15:06)kamyar2 نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='670672' dateline='1444072390']
[quote='kamyar2' pid='669951' dateline='1443905895']
[quote='سرباز هخامنشی' pid='669931' dateline='1443903956']
[quote='kamyar2' pid='669683' dateline='1443864858']

واقعا از شما ممنونم و به خاطر پاسخگوییتون سپاس گزارم این روز ها انقدر درگیری زیاد شده که همه بیشتر به خودشون فکر میکنن تا دیگران اما وجود شما در این سایت موجب افتخاره باز هم ممنون
بله حتما سوالی بود مزاحمتون میشمShy

درود، پیروز باشین.
بله همچیزو درهم کردن، و خب کیفیت و فرهنگ هر کشوری برمیگرده به همبستگی و شعورو شناخت مردم اون کشور، که فرهنگو تمدنش فراموش نشه و فرهنگی درخور داشته باشن؛ خواهش میکنم،سپازگزارم از دید شما Smile شما هم میتونین کاری رو برای هم میهنی پیش ببرین،دنیا از دید من به اینچنین چیزهایی ارزش پیدا میکنه.
درخدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: kamyar2 ، aristotel
(2015-09-23 ساعت 23:06)saeed_gh نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='661630' dateline='1442316561']
[quote='shayrin' pid='660813' dateline='1442223436']
[quote='سرباز هخامنشی' pid='658694' dateline='1441835246']
[quote='shayrin' pid='655238' dateline='1441016713']

شما تو آلمان زندگی می کنی؟

من نمیدونم -تا کی- اینچنین پرسش های کلیشه ای و بی ارزشی باید پرسیده بشه و چرتکه به شناسه دیگری بندازیم، تا شکلی به ذهن از اون فرد با پاسخ این پرسشها بگیریم.
سنتون چنده؟ شما کجا زندگی میکنی؟ اهل کجایی؟ اهل چه ماهی هستی؟
نام دیگریم دارین؟ کدوم شهرو کشوری زندگی میکنین؟ چندتا برادرو خواهرین؟ پدرومادرتون اهل کجان؟ چجوری با هم آشنا شدن؟ شما هدفو برنامت چیه؟ رشتت چیه؟ مدرکت چیه؟ میخوای چیکار کنی؟

آقا یا خانم،تا کی تو خمو پیچ دیگری رفتن،پرسیدن چنین چیزهایی چه نتیجه ای میده؟ که چه بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh
(2015-09-15 ساعت 15:59)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-09-14 ساعت 14:07)shayrin نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='658694' dateline='1441835246']

سلام ممنون از جوابتون
رشته من برق قدرت بوده که اصولاً همون برق صنعتی یا ۳ فاز میشه نام برد.
من پیگیر پذیرفته شدن مدرکم بودم.
بعضی جاها میگن دانشگاه های آلمان مدرک دانشگاه آزاد رو قبول ندارن بعضی جاها هم نوشته قبول دارن.
یجور این جواب ها آدم رو گمراه می کنه.
آیا مرجع قابل اطمینانی هست که بشه دید آیا مدرک دانشگاه آزاد رو قبول می کنن یا خیر؟
و آیا واحد های دانشگاهی در شهر های مختلف براشون فرق می کنه یا صرفاً به اسم دانشگاه آزاد باشه مورد قبوله؟
ممنون میشم در این باره هم راهنمایی بفرمایید.
یک سئوال دیگه هم دارم این بود ، یکی از دوستان گفته بود سفارت برای صدور ویزای دانشجویی معادل ۸ میلیون تومان هزینه دریافت می کنه، آیا درسته؟

درود
میدونم، اما در آلمان شاخه بندی ها زیادتره، به همین دلیل برخی کارهاشو گفتم.
نه چنین چیزی نیست، در گذشته بوده من افرادی رو میشناسم که 25 یا 40 سال در آلمان زندگی میکنن اما تنها از قوانین اون زمان میدونن، اینه که خیلی چیزها متفاوت تر و آسونتر شده از گذشته در امروز.

در آلمان مدارک دانشگاه های ایران مانند آزاد، دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و...پذیرفته شده هستن و کوچکترین شکی دربارش نیست، و همشون ارزیابی شده با نام شهر ها و استان ها و نام دانشگاه ها؛ برمیگرده به رشته شما که در آلمان چه جایگاهی داشته باشه و چه شاخه هایی هر دانشگاه و ایالتش برای پذیرش داشته باشن.
در این آدرس با جستجو میشه دیدششون، به بخش جستجوش برین اگر به مشکل خوردین من راهنمایی کنم:
http://www.kmk.org/zab/anerkennung-im-be...reich.html

شما زمانی که مدارکتون رو به مرکز ارزیابی برای دانشگاه میفرستین، {یا از دانشگاهی که هدف پذیرش دارید اونها به شما میگن که به چه مرکزی بفرستین و یا اگرم نیاز نباشه،که مدارک رو به خودشون میفرستین، مراکز و دانشگاه ها در هر ایالت رفتار متفاوتی با رشته و شکل پذیرش دارن}، اونها با نگاه به رشته شما،دروستون و نمرات تخصصیتون، مدارکتون رو ارزیابی میکنن،اینکه دانشگاه آزاد پذیرفته شده دیگه به شهر و یا دانشگاه در ایران نگاه نمیشه، به مدرکتون، گرایش و جایگاه رشته شما نگاه میشه و رزومه شما که باز برمیگرده به دانشگاه و ایالت.
سفارت هیچ هزینه ای بیرون از هزینه های ویزا و زندگی شما در اون کشور نمیتونه هزینه دیگری دریافت کنه و خلاف قانونه، هیچ فردی هم نمیتونه نوبت،بیمه و ویزا با گرفتن پول از شما براتون پارتی کاری کنه اینها همش کلاهبرداریه؛ اما پس از اینکه شما پذیرش گرفتید و نوبت برای پروسه ویزا گرفتن سفارت پولی به میزان 8040 یور مدرک میخواد که باید در حساب شما باشه، این هزینه دانشجویی شما هست برای یک سال، و در حسابتون موندگار میشه برای هزینه های زندگیتون در آلمان، و پس از گرفتن ویزا درکنارشم باید کار دانشجویی داشته باشین تا از پس هزینه ها بربیاین، استانهای شرقی آلمان هزینه زندگی کمتری دارن، و کیفیت دانشگاه هاش هم برابرن و برخی پیشینه تاریخی بیشتری دارن، درباره امنیت هم برخلاف گفته های برخی ها در شرق امنیت زیاد هست و فاشیستی جایگاهی نداره، و آلمان مدیونه به مهاجرین دانشجو و متخصص که پس از گذشت چند سال نقش مهمی در اقتصاد، صنعت و آموزش این کشور دارن، مردم آلمان هنوز از ترسو شرم جنگ جهانی به زبون میارن،تو برخی دانشگاه های شرق آلمان سیستمی پیاده شده که دانشجو با زندگی با خانواده های آلمانی بتونه هم زبانش رو قوی تر کنه و هم با فرهنگشون آشنا بشن، تجربه و آمار نشون داده که برخورد خیلی خوبی با ایرانی ها داشتن، و سرد بودنشون هم طبیعیه و بخشی از فرهنگشونه.
بدون این پول هرگز نمیشه ویزا گرفت، مگر یک فردی از فامیل بتونه پشتیبانی کامل مالی و مکانی شما رو در آلمان داشته باشه.
تو همین برگه های اروپا و دانشجویی آلمان هم دربارش نوشته بودم؛و اینکه آدرس دیگری هم هست برای پیدا کردن دانشگاه هایی که به رشته شما پذیرش میدند به شکلها و مدراک مختلف به نام -دااد-اون رو هم بخونین و درش رشتتون رو جستجو کنین و با شاخه هاش بیشتر آشنا شین.

ممنون. دوست عزیز آیا این 8000 یورو که فرمودید مثله آمریکا باید پرینت بانکی ایران رو ببرم سفارت ؟
یا اینکه باید تو حسابم تو آلمان بریزم؟

تو لیست آنابین اسم خیلی واحد دانشگاهی های آزاد بود اما واحد من نبود. این یعنی واحد دانشگاهی من رو نمی پذیرند؟
و یه سئوال دیگه؟
برای ارشد چطور متوجه شم کدوم دانشگاه های آلمانی زبان می تونم پذیرش کنم؟
همه سایتا زبان آلمانی دارند و متاسفانه من هنوز برای فراگرفتن زبان آلمانی اقدام نکردم ( در آینده نزدیک اقدام خواهم کرد).
اما از الآن می خواستم ببینم کدوم دانشگاه ها بهترن و یا کدوم دانشگاهها می تونم پذیرش بگیرم. ( در رشته برق).
مرسی
Be Cool Cool
DV 2011 - DV 2012 - DV 2013 - DV 2014 - DV 2015 - DV 2016 - DV 2017 - DV 2018 - DV 2019 - DV 2020: Case Number 2020XXXX
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-12 ساعت 14:08)shayrin نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='661630' dateline='1442316561']

ممنون. دوست عزیز آیا این 8000 یورو که فرمودید مثله آمریکا باید پرینت بانکی ایران رو ببرم سفارت ؟

تو لیست آنابین اسم خیلی واحد دانشگاهی های آزاد بود اما واحد من نبود. این یعنی واحد دانشگاهی من رو نمی پذیرند؟
و یه سئوال دیگه؟
همه سایتا زبان آلمانی دارند و متاسفانه من هنوز برای فراگرفتن زبان آلمانی اقدام نکردم ( در آینده نزدیک اقدام خواهم کرد).
اما از الآن می خواستم ببینم کدوم دانشگاه ها بهترن و یا کدوم دانشگاهها می تونم پذیرش بگیرم. ( در رشته برق).
مرسی

هم باید از پیشتر این میزان 8040 یورو در حسابتون باشه هم پرینت بانکی رو به سفارت مدرک کنین.

من پیشتر هم گفتم،شکی در پذیرفته شدن مدرک آزاد نیست، اینکه برخی دانشگاه های آزاد شهرها رو در اون برگه نمیبینین، برمیگرده به کمکاری بخش پژوهشی و نرم افزاری دانشگاهتون، نگران مدرکتون نباشین، و برخی دانشگاه ها هم پس از اون زمانی که دانشگاه های ایران رو در اون برگه آووردن ساختمانشون ساخته شده بهمین دلیل بروز بروز نیست، دانشگاه های آزاد هم مانند سوپرمارکت ها و بانکها میون شهرو شالیزار کاشته میشن رشدشون زیاده؛
اون آنابین هم چند بخش داره هم برای مدرک، شهرها،هم برای دانشگاه.

من اشاره کرده بودم به برگه هایی که منتشرشون کردم، پس شما اونهارو نخوندین، یکی از آدرسها دریاره همین بوده که آدرسشو میگذارم{بزبان انگلیش}،در این آدرس میتونین دوره ها رو به زبان آلمانی بگردین و یا دوزبانه: https://www.daad.de/deutschland/studiena...ograms/en/
این هم هست:
https://www.study-in.de/en/index.php
همه دانشگاه های آلمان بهترینن، و هرکدوم تو زمینه های مختلف هم نوآوری و گرایش دارن،بویژه در تولید برق پاک،از انرژی های بادی،آبی و خورشیدی؛ دانشگاه بد و بی ارزش تو آلمان نمیتونه باشه؛ انتخاب ایالت و شهر هم خیلی مهم هست چون هزینه زندگی دانشجویی و کار برای آینده رو در پی داره.
پیروز باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
(2015-10-12 ساعت 22:09)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-10-12 ساعت 14:08)shayrin نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='661630' dateline='1442316561']

و یه سئوال دیگه؟
مرسی

هم باید از پیشتر این میزان 8040 یورو در حسابتون باشه هم پرینت بانکی رو به سفارت مدرک کنین.

من پیشتر هم گفتم،شکی در پذیرفته شدن مدرک آزاد نیست، اینکه برخی دانشگاه های آزاد شهرها رو در اون برگه نمیبینین، برمیگرده به کمکاری بخش پژوهشی و نرم افزاری دانشگاهتون، نگران مدرکتون نباشین، و برخی دانشگاه ها هم پس از اون زمانی که دانشگاه های ایران رو در اون برگه آووردن ساختمانشون ساخته شده بهمین دلیل بروز بروز نیست، دانشگاه های آزاد هم مانند سوپرمارکت ها و بانکها میون شهرو شالیزار کاشته میشن رشدشون زیاده؛
اون آنابین هم چند بخش داره هم برای مدرک، شهرها،هم برای دانشگاه.

من اشاره کرده بودم به برگه هایی که منتشرشون کردم، پس شما اونهارو نخوندین، یکی از آدرسها دریاره همین بوده که آدرسشو میگذارم{بزبان انگلیش}،در این آدرس میتونین دوره ها رو به زبان آلمانی بگردین و یا دوزبانه: https://www.daad.de/deutschland/studiena...ograms/en/
این هم هست:
https://www.study-in.de/en/index.php
همه دانشگاه های آلمان بهترینن، و هرکدوم تو زمینه های مختلف هم نوآوری و گرایش دارن،بویژه در تولید برق پاک،از انرژی های بادی،آبی و خورشیدی؛ دانشگاه بد و بی ارزش تو آلمان نمیتونه باشه؛ انتخاب ایالت و شهر هم خیلی مهم هست چون هزینه زندگی دانشجویی و کار برای آینده رو در پی داره.
پیروز باشین.

متشکرم از توضیحات مفیدتون.
خوب اینطور که متوجه شدم شما اطلاعاتتون کامله در این باره.
در رشته برق کدوم ایالت ها تقاضا بیشتره برای کار.
و بعد از فارغ التحصیلی آیا دانشگاه پیشنهاد های کاری خوبی رو ارائه میده؟ یا باید مث ایران بدوییم دنبال کار؟
و یه مسئله دیگه.
هزینه زندگی در کدوم ایالات گرون و کدوم متوسط و کدوم ارزان می باشد.
صمیماً از توضیحات شما سپاسگذارم.
---
آپدیت:
یه چیز جدیدی که دیروز از یکی از موسسات زبان آلمانی که برای ثبت نام رفته بودم شنیدم این بوده و گفتم در رابطه با صحت اون از شما اطلاعات کسب کنم:
پرسیدم از کتاب گوته شما درس میدید؟ گفت کتابای گوته آسونه و مبتدیه و تو ایران آزمون گوته آسونه و شما میتونید راحت قبول شید.
بعد گفت اما مهم اینه که شما بعد از قبولی تو امتحان گوته وقتی که آلمان میرید تو دانشگاه دوباره از شما امتحان زبان میگیرند با اینکه از گوته مدرک دارید و اون امتحان مهمه و شما اینجا کامل آمادتون می کنیم برای اون امتحان.
می خواستم ببینم آیا درسته این موضوع؟
و کتابی که خودش درس میده هم اسمش اینه:
studio d
که گفته تو خیلی موسسات معتبر آلمان از این درس میدن!
Be Cool Cool
DV 2011 - DV 2012 - DV 2013 - DV 2014 - DV 2015 - DV 2016 - DV 2017 - DV 2018 - DV 2019 - DV 2020: Case Number 2020XXXX
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
(2015-10-13 ساعت 16:36)shayrin نوشته:  
(2015-10-12 ساعت 22:09)سرباز هخامنشی نوشته:  [quote='shayrin' pid='672698' dateline='1444642729']
[quote='سرباز هخامنشی' pid='661630' dateline='1442316561']

متشکرم از توضیحات مفیدتون.
خوب اینطور که متوجه شدم شما اطلاعاتتون کامله در این باره.
در رشته برق کدوم ایالت ها تقاضا بیشتره برای کار.
و بعد از فارغ التحصیلی آیا دانشگاه پیشنهاد های کاری خوبی رو ارائه میده؟ یا باید مث ایران بدوییم دنبال کار؟
و یه مسئله دیگه.
هزینه زندگی در کدوم ایالات گرون و کدوم متوسط و کدوم ارزان می باشد.
صمیماً از توضیحات شما سپاسگذارم.
---
آپدیت:
یه چیز جدیدی که دیروز از یکی از موسسات زبان آلمانی که برای ثبت نام رفته بودم شنیدم این بوده و گفتم در رابطه با صحت اون از شما اطلاعات کسب کنم:
پرسیدم از کتاب گوته شما درس میدید؟ گفت کتابای گوته آسونه و مبتدیه و تو ایران آزمون گوته آسونه و شما میتونید راحت قبول شید.
بعد گفت اما مهم اینه که شما بعد از قبولی تو امتحان گوته وقتی که آلمان میرید تو دانشگاه دوباره از شما امتحان زبان میگیرند با اینکه از گوته مدرک دارید و اون امتحان مهمه و شما اینجا کامل آمادتون می کنیم برای اون امتحان.
می خواستم ببینم آیا درسته این موضوع؟
و کتابی که خودش درس میده هم اسمش اینه:
studio d
که گفته تو خیلی موسسات معتبر آلمان از این درس میدن!

روزگار خوش
خب کامل که نه...
درباره دانشگاه ها: ببینید دانشگاه های آلمان مانند دانشگاه های ایران نیستن، که بگیم رشته برق در ایران مرکزش دانشگاه شریفه و یا از بهترین دانشجوها رو میشه در اینجا پیدا کرد و برترین های برق لیسانس در دنیا از شریف هستن، تو آلمان مرکز گونگی نیست، ممکنه تو یک گرایشی یا شاخه ای اون ایالت توانایی برتری داشته باشه اما در آموزش برق مشترکن؛ من درباره دانشگاه های برق چیزی یادم نیست،پیشنهاد میکنم که شما شاخه ای که هدف ادامش رو در آلمان دارید در اون نمایه هایی که گفتم جستجو کنین و ممکنه تنها یک ایالت و در یک شهر اون شاخه رشته شما پذیرش داده بشه.

درباره کار: ایالت های جنوبی و غربی بیشترین تراکم رو دارن اما باز برمیگرده به شاخه کاری شما که درباره برق نمیدونم، اما شهرهای بزرگ زمینه بیشتری برای کاریابی رو دارن{یه برگه ای در اینباره منشتر کرده بودم تو همین بخش} و از اونور هم مشکل بزرگی برای کرایه منزل یا اتاق دارن،تا اون زمان برنامه و گرایشهای مختلفی ممکنه پیدا کنین، اگر شما هدفتون این باشه که بدنبال کارهای الکتریکی در خودرو یا قطارو تراموا باشین میتونین درخواست های کاری بیشتری رو در شهرهایی که این شرکت ها و کارخانه ها هستن پیدا کنین.

کاریابی پس از دوران دانشجویی: خب شما به هر کجای دنیا که مهاجرت کنید باید به دنبال کار باشین اگر هم جهان یکمی باشن،و سیستم اروپا رو نمیشه در کنار جهان سومی گذاشت، بستگی به دانشگاه و اینکه فاخ هٌخ شوله هم باشه داره، که کمپانی ها و شرکت ها هماهنگی با اون دانشگاه داشته باشن،در دانشگاه ها بخش مشاوره برای کاریابی هست و ازشون بهره مند میشین، تخصص هایی که نیازمندیهای بالایی در آلمان دارن نزدیک به یک سال و بیشتر زمان میبره برای پیدا کردن کار{از پایان دوره دانشجویی برای کاریابی شما مشکلی ندارید و میتونین تا 18 ماه ویزای بدنبال کار بگیرین و همراه با کار دانشجویی که میکنید} و به رزومه شما هم بستگی داره، پیش از هرچیز نگاه به دانشجوهای آلمان و اروپا و جهان یکمیهاست، و با نیازمندی بیشتر به متخصص ها در رشته میشه گفت که زمینه برای کاریابی دانشجویان بیرون اروپا هم هست.

هزینه زندگی: در ایالت های شرقی هزینه زندگی و دانشجویی کمتره و در ایلالت های غربی و جنوبی بیشتر، بستگی به استراتژی شما هم داره،اینکه خوابگاه دانشجویی بگیرید،اتاق یا با یک خانواده آلمانی زندگی کنین که در برخی دانشگاه ها برنامه هایی برای نامنویسی هست ویا خودتون میتونین خبر رسانی کنین، اگر برای دوره شما امکان پذیر باشه من شرق رو پیشنهاد میکنم.

درباره گوته،کتاب و آزمون: چیزی بنام کتاب گوته نداریم، گوته کتابهای schritte,studio,menschen و... رو درس میده،و شما اگر بتونین زمان خیلی زیادی با انگیزه و هزینه مالی برای کلاس و تمرین بیرون ازش بگذارین میتونین زبان دویچ یاد بگیرین و آزمونش رو پشت سر بگذارین،نمیدونم چرا به شما گفتن یا خود شما میگین که به آسونی میشه بگذرونین، هیچ چنین چیزی نیست، زبان آلمانی خیلی سخت تر از انگلیسیه و دنیای گسترده آرتیکل و جنس دستوری داره که با انگیزه و تمرین زیاد میشه آسونش کرد؛
بستگی به رشته و دانشگاه داره، شما با گذروندن مدرک B1 و آزمون Test Daf میتونین آزمون DSH د اس ها رو در دانشگاه و ویژه رشته شما بگذرونین،مدرکی که از گوته میگیرید امکان پذیرش رو از دانشگاه داره،ادامش برمیگرده به نیاز دانشگاه و رشته شما،کتاب اشتودیو دی studio d کتاب خوبی هست بله در آلمان هم از روی این کتاب آموزش داده میشه بدیش اینه که ویرایش روز نشده{خب مهم روشه}،و کتاب شقیت schritte بهتر از اشتودیو هست، اشتودیو بیشتر شبیه کنکورو آزمونه و شقیت کاربرد و استرتژی برای بیان کردن داره تا نوشتاری، مانند چیزی که در تیوری یاد میگیرین اما در کارگاه متفاوت تر از چیزیه که دربارش خوندین، و با بالاترین نمره تیوری و فرمول نمیشه کار کارگاهیرو پیش برد چون روش و دید متفاوتی نیاز هست، اشتودیو یهویی میاد یچیزی رو درس میده اما شقیت آرومو پیوسته و با تمرین تکرار بیشتر کم کم پیش میره و کاربرد گفتاری بهتری نشون داده، اما هردو خوبن، در گوته هم هردو این کتابها درس داده میشه،بپرسین به شما میگن.
گوته تنها آموزشگاهی در ایران هست که از آلمان پذیرفته شده برای آمادگی و آموزش زبان Deutsch{آلمانی} و تنها همین یک مرکز در ایرانه، اما چه این آموزشگاه چه هر آموزشگاه دیگری برای این زبان مهمترین چیز استاد یا آموزگارشه باز هم میگم مهم تنها و تنها آموزگارشه،که پولی رو که میگیره اگر هم کم، شکیبا و پرتوان باشه در آموزش دادن،وژدان و عشق داشته باشه، و آموزگاران خیلی خوبی هم داریم که در گوته نیستن و از دانش و توانایی زبانی که دارن میتونن خوب آموزش بدن چنین زبانی رو که نکته های خیلی خیلی زیادی داره در هر واژه، و در کنارش هم گفتگوی آلمانی و تمرین این زبان با دیگران میتونه جایگزین مکانی کشور آلمان باشه.
پیروز باشین.
تازه یادم افتاد این برگه ها رو گذاشته بودم تو بخش دانشجویی در آلمان، بازنشری شد تا دیگران هم بهره ببرن در این بخش:
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%AA...#pid652500

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%AA...#pid652451
پاسخ
تشکر کنندگان: shayrin ، barvos ، aristotel
سلام دوستان،
من تازه میخام در مورد مهاجرت به آلمان برای یه پسر 23 ساله تحقیق کنم، چطور میتونم از شرایط زندگی گرفته و روش مناسب مهاجرت برای ایشون اطلاع کسب کنم، ایشون هم اکنون در حال تحصیل دانشگاه هستن، اما تقریبا در نیمه های تحصیل، اما شاید اینطور که مطالعه کردم تامین و اثبات هزینه تحصیل واسشون راحت نباشه، برای ایشون برای چه شغلی میشه اقدام کرد و پذیرش گرفت؟ تجربیاتی در زمینه نصب و راه اندازی اینترنت وایرلس و ای دی اس ال دارن، و خودشونم اینجا فروشگاه کفش دارن، کسی پیشنهادی داره؟

سلام دوستان،
من تازه میخام در مورد مهاجرت به آلمان برای یه پسر 23 ساله تحقیق کنم، چطور میتونم از شرایط زندگی گرفته و روش مناسب مهاجرت برای ایشون اطلاع کسب کنم، ایشون هم اکنون در حال تحصیل دانشگاه هستن، اما تقریبا در نیمه های تحصیل، اما شاید اینطور که مطالعه کردم تامین و اثبات هزینه تحصیل واسشون راحت نباشه، برای ایشون برای چه شغلی میشه اقدام کرد و پذیرش گرفت؟ تجربیاتی در زمینه نصب و راه اندازی اینترنت وایرلس و ای دی اس ال دارن، و خودشونم اینجا فروشگاه کفش دارن، کسی پیشنهادی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-18 ساعت 12:05)kookia نوشته:  سلام دوستان،

سلام دوستان،

درود دوست من
خب همین بخش که شما درش درخواست نوشتین برگه هایی گذاشته شده و باید همشونو بخونین برای پیشبرد برنامه خودتون،و برگه های دیگه در بخش اروپا و آلمان مانند تحصیل یا دانسجویی،کارت آبی،و اینچنین برگه هایی رو هم باید بخونین، دست کم برگه هایی که من گذاشتم رو بخونین با خیلی چیزها آشنا میشین، و اگر این کار رو پیش نگیرین باید ده ها پرسش اینچنینی رو بپرسین و نتیجه هم نمیده، چون من که میتونم شمارو راهنمایی کنم نمیدونم برنامه این فردی که شما نام بردید چه چیزی در ذهنش هست،هدفهاش،مدارکش،توان مالی و کاریش، و چیزهای دیگری که باید گفته بشه،نه هرچیز خصوصی اما باید برنامه روشن باشه تا گفت که یک یا چند راه در پیش رو داره، جای پیشرفت دارن یا ندارن.
بهترین راه راه دانشجویی هست، و خیلی این راه خوبی های بزرگی داره که فرد با هزینه کردن،گذروندن دوره و گرفتن مدرک میتونه بهش دست پیدا کنه، اگر هم جهان سومی باشه.
اگر توان مالی ندارن نمیتونین این راهو انتخاب کنین، اما با کوشش و برنامه داخل ایران میتونن پس از گذشت چند سال از پس هزینه ها بربیان که خودشون بهتر میدونن که تن به سختی بیشتر بدند یا نه.

قانونی پایگذاری شده در آلمان که چند سال ازش میگذره و نمیگذاره افرادی{افرادی که بومی آلمان نیستن}بدون داشتن مدرک ارشد یا مستر بتونن در آلمان کار پیدا کنند و پیمان ببندند، اما از سال 2012 و2013 در کنار این قانون،آمارها و پیش بینی ها برای دهه های آینده آلمان زمینه ای رو بوجود آووردن که کاریابی برای تخصص های نیازمند کشور آلمان ممکن بشه، و آلمان از این نیروها بتونه ابر بودن خودش رو نگه داره و توانش رو گسترده تر افزایش بده.
زمینه های که نیازمند تخصص هاست اینها هستن:

پرستار{این کار متفاوت از سیستم پرستاری در کشور ایرانه،راهش و دوره هاش متفاوته و درآمد بالایی نداره.}
مهندس مکانیک
پزشک
مهندس برق و شغل های مرتبط
برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی) / وب و مشاغل مرتبط
مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)
مهندس راه و ساختمان و مشاغل مرتبط؛ {عمران و معماری در آلمان دارای ویژگی متفاوتیه، ساختو ساز کمتر، نگهداری بیشتر، اما فردی که چنین راهی رو انتخاب میکنه باید توانایی و انگیزه همیشگی در نوآوری داشته باشه، و پیشینه کاری دانشگاهی و چندین نمونه یا یک نمونه بارز در این رشته و کار بتونه رزومه کنه.}
در پایین گزارشی برگردان شده که میگذارمش:

بهترین مشاغل سال 2013
10 شغل پردرآمد در آلمان

پزشکان:
- 80 درصد مسئولین بیمارستان ها ذرآمدی بین 125 تا 500 هزار یورو در سال دارند.
- 80 درصد مسئولین بخش، درآمدی بین 85 تا 150 هزار یورو در سال دارند.

شیمیدان ها و داروسازان:
- درآمدی بالغ بر 58 هزار یورو در سال با مدرک فوق لیسانس
- 68 هزار یورو برای افراد دارای درجه ی دکترای حرفه ای

مدیران شرکت ها و اعضای هیئت مدیره:
- درآمد میانگین برای مدیریت در شرکتی تا سقف 50 کارمند: 184 هزار یورو

مهندسین:
- برای مهندسین تازه کار درآمدی حدود 40 تا 44 هزار یورو
- و برای متخصصین با تجربه درآمدی بین 63 تا 81 هزار یورو در سال

بانکداران و سرمایه گذاران حوزه ی مالی اعتباری:
- در سال نخست درآمدی بیش از 150 هزار یورو در انتظارشان خواهد بود.
- در حوزه های مختلف سرمایه گذاری حتی انتظار 300 هزار یورو وجود دارد.

متخصصین آی تی:
- درآمدی بین 64 تا 67 هزار یورو در سال

حقوقدانان و وکلا:
- برای شروع درآمدی بین 70 تا 100 هزار یورو طبق مصوبات دولتی خواهند داشت.
- وکلای با تجربه سطح درآمدشان تا 200 هزار یورو در سال هم میتواند برسد.

فعالین حوزه ی بازاریابی و فروش:
- درآمدی بین 20 تا 200 هزار یورو

سیاستمداران:
- نمایندگان پارلمان با درآمدی بالغ بر 99 هزار یورو
- آنگلا مرکل با درآمدی حدود 200 هزار یورو در سال
- وزرای آلمان با درآمدی نزدیک به 14 هزار یورو در سال

مشاورین شرکت ها:
- در سال های ابتدایی دارای درآمدی بین 35 تا 60 هزار یورو خواهند بود.
- با پیشرفت کاری میتوانند سطح حقوق خود را به بین 250 تا 300 هزار یورو در سال برسانند.

*سطح درآمد به عواملی همچون میزان تحصیلات، تجربه ی کاری، مدت زمان اشتغال، نوع سمت و نوع شرکت بستگی دارد. در نتیجه تمامی مقادیر ذکر شده به منزله ی دریافت یکسان حقوق برای همه ی افراد نیست.

http://karriere-journal.monster.de/geld-...ticle.aspx

بر روی این درآمد هزینه مالیات و بیمه میخوره و 35 تا 50% از میزانش می کاهه.

یه چیزهایی یادم افتاد که باید بنویسم و افرادی که به این بخش میان ازش بهره ببرن پس دوباره ویرایش میکنم:
درباره کارت آبی باید بگم تنها برای تخصص های نامبرده بالا زمینه نیست،برای برخی شاخه های دیگری هم هست اما چون نیازمندیها در فنون بالا خیلی بیشتره و امکان کاریابی زیاد هست، اینها رو آمار کردن،و خود اداره کار هم لیستی برای تکنسین و دیپلمه ها منتشر میکنه که در آینده دربارش میگذارم.

در آلمان چیزی بنام مدرک گرایی به شکلی که ما میشناسم وجود نداره،این گونه نیست که شما چون مدرک لیسانس یا ارشد دارید پس دیگه بتونین کاری پیدا کنین یا برای شما کار باشه{هرچیزی در جای خودش}،مهمترین چیز دانش کاری شما و توانایی هایی که در رزومه شما آوورده شده هست؛ برای نمونه: اگر فردی در نرم افزار کامپیوتر مدرک دانشگاهی نداشته باشه اما کار کردن با نرم افزارهای مورد نیاز و برنامه نویسی رو بدونه و پیشینه کاری در شرکت هایی داشته باشه،کارفرما به مدرک نگاه نمیکنه و این فرد رو دارای توانایی خواسته شده میبینه، و درخواست کاری و مصاحبه به فرد میده؛ داشتن مدرک دانشگاهی هم خودش جایگاهی داره در کنار پرونده شما، باز هم میگم مهمترین چیز برای یک کافرما توانایی کاری،انگیزه و بکارگیری دانش شماست؛ داشتن مدرکی از سازمان فنی و حرفه ای ایران در آلمان چیز کم ارزشی نیست،چون وزارت علوم آلمان ارزیابیش کرده،این خودش میتونه جایگزین مدرک دانشگاهی همراه با توانایی کاری شما باشه.
و یک نکته خیلی مهم رو بگم: که قوانین کاریابی آلمان نمیگذاره کارفرمایی بدون روزنامه نگاری و خبر رسانی برای نیروی کارش در چند دوره و تا چندین ماه فرد دیگری رو از بیرون کشور آلمان یا اروپا به آلمان بپذیره، "اما" درباره "کارت آبی" چون نیازمندیهای برخی تخصص ها که در بالا نام بردم زیاد هستن،و فرد آلمانی کمی برای اونچنان کارهایی هست،برای همین چنین کارتی رو زمینه ساز کردن برای افرادی که آلمانی نیستن،و چنین مشکلی دیگه نیست،و کارفرمایی که فرد توانمند رو پیدا کنه چه در سایت یا درخواست شما،پس از مصاحبه میتونه از سفارت برای شما ویزا بگیره،و نیازی به شواهد برای سفارت نیست که کارفرما نشون بده فردی آلمانی برای اینکار نبوده چون پیش از اون آمار نیازمندیها نشون داده شده، زمان گرفتن ویزا کمتر از دو ماه تا 5 ماه بدرازا میکشه، بستگی به ترافیک نوبت های سفارت و برخی تخصص ها که دارای مشکل امنیتی هستن داره.

کارهایی که شما نام بردین از تواناییشون، نمیتونه هدفمند باشه،و تخصص نیستن،اومدن به آلمان و کار کردن نیازمند تخصص در یک رشته با مدرکهایی در یک شاخه هست،و به اون کارها نام زیر دیپلمی رو بهش جایگاه میدند، در آلمان برای هر فن و کاری چنین دوره هایی هست که بهش آووسبیلدونگ میگن و....، و شبیهش در کشور ایران سازمان فنی و حرفه ای هست، که تا بالاتر از دیپلم هم امکانش هست اما راهش متفاوته و در آووسبیلدونگ یا دیپلم پیشرفت کمه،که برای افراد بیرون از اروپا پیشنهاد میشه که دوره های فاخ هخ شوله رو بگذرونن، تا راه برای پیشرفت بازتر باشه، اما نه اینکه آووسبیلدونگ کار نادرستی باشه به هر روی برای از صفر اومدن به بالا هم این راه خوبی های خودش رو داره و دستمزد هم در هنگام آموزش پرداخت میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، saeed_gh ، mdtrmd ، aristotel
سلام به همه عزیزان
از دوست عزیز سرباز هخامنش سوالاتی دارم:

1- منظور شما از "" و راه دیگریم هست بدون تخصص برای کارت آبی که پرستاری از سالمندان در خونه خودشون هست، که تنها نیاز به دانش زبان آلمانی داره."" چیه؟ یعنی من نوعی که فقط دیپلم دارم و تمام زندگیمم 20 میلیون تومان شاید بشه،با زن و بچه و شغل برنامه نویسی بازی،میتونم برای اینکار اقدام کنم؟ اگه آره ،حقوقش چقدر هست؟ چند ساعت کار در هفته هست؟ از کجا باید اقدام کنم؟ و اینکه چقدر پروسش زمان بر هست؟

2- من اگه بخوام برای مقطع کاردانی احتمالا بازی سازی یا برنامه نویسی وب برای آلمان اقدام کنم آیا با همین دیپلم فنی برنامه نویسی میتونم؟
- میتونم به محض شروع ترم تحصیلیم یه کار دانشجویی پیدا کنم و هزینه هام رو پوشش بدم؟
- آیا با ویزای تحصیلی میتونم همسرم و فرزند دوسالم رو با خودم ببرم؟ اگر میشه ،هزینه سالانه برای من و همسرم و بچه دو سام چقدر میشه؟

با تشکر از دوست عزیزم سرباز هخامنش...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 22:10)hs6467 نوشته:  سلام به همه عزیزان

۱- منظور شما از "" و راه دیگریم هست بدون تخصص برای کارت آبی که پرستاری از سالمندان در خونه خودشون هست، که تنها نیاز به دانش زبان آلمانی داره."" چیه؟ یعنی من نوعی که فقط دیپلم دارم و تمام زندگیمم 20 میلیون تومان شاید بشه،با زن و بچه و شغل برنامه نویسی بازی،میتونم برای اینکار اقدام کنم؟ اگه آره ،حقوقش چقدر هست؟ چند ساعت کار در هفته هست؟ از کجا باید اقدام کنم؟ و اینکه چقدر پروسش زمان بر هست؟

۲- من اگه بخوام برای مقطع کاردانی احتمالا بازی سازی یا برنامه نویسی وب برای آلمان اقدام کنم آیا با همین دیپلم فنی برنامه نویسی میتونم؟
- میتونم به محض شروع ترم تحصیلیم یه کار دانشجویی پیدا کنم و هزینه هام رو پوشش بدم؟
- آیا با ویزای تحصیلی میتونم همسرم و فرزند دوسالم رو با خودم ببرم؟ اگر میشه ،هزینه سالانه برای من و همسرم و بچه دو سام چقدر میشه؟

بلو كارت به كساني اعطا ميشه كه كارفرما تعهد بده حقوق فرد بالاي ٥٠٠٠ يورو در ماهه و براي پزشكان و برخي پرستاران و برخي مهندسين كامپيوتر در گرايشهاي خاص و برخي تخصصها و در كل بهافراديكه بعبارتي نخبه اند اعطا ميشه . در مورد پذيرش بايد به سايت دانشگاهها مراجعه كنيد . در صورت اخذ پذيرش همسر و فرزندتون بعنوان همراه ميتوانند به همراهتون باشند به شرطي كه در روز مصاحبه فرم مربوط پر شده باشد و همسر و فرزندتون هم در سفارت حضور داشته باشند .

لطفا سوالات مربوط به امور دانشجويي را در فروم مربوطه مطرح بفرماييد. با تشكر.
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، hs6467 ، ParsTrader ، aristotel

۱- منظور شما از "" و راه دیگریم هست بدون تخصص برای کارت آبی که پرستاری از سالمندان در خونه خودشون هست، که تنها نیاز به دانش زبان آلمانی داره."" چیه؟ یعنی من نوعی که فقط دیپلم دارم و تمام زندگیمم 20 میلیون تومان شاید بشه،با زن و بچه و شغل برنامه نویسی بازی،میتونم برای اینکار اقدام کنم؟ اگه آره ،حقوقش چقدر هست؟ چند ساعت کار در هفته هست؟ از کجا باید اقدام کنم؟ و اینکه چقدر پروسش زمان بر هست؟

۲- من اگه بخوام برای مقطع کاردانی احتمالا بازی سازی یا برنامه نویسی وب برای آلمان اقدام کنم آیا با همین دیپلم فنی برنامه نویسی میتونم؟

درود دوست گرامی
من برگه بالا رو که برای فردی بنام کوکیا نوشته بودم دوباره ویرایشش کردم و چیزهایی هم درباره مهاجرت کاری و کار نوشتم،پیشنهاد میکنم بخونینش.
اون چیزی که من گفته بودم ساختگی خودم نبوده از نمایه کارت آبی بوده که در سازماندهیش آوورده شده،در همون آدرس که گذاشته بودم میتونین مشاهدش کنین..
برای اون کاری که شما اشاره کردین چون نگهداری از سالمندان و افراد ناتوان در آلمان نیروی کار کمی براش هست و یکی از مشکلات همین سن بالای مردم آلمانه، و ماینگین سن در آلمان رو به پیریه،و زادو ولد کمه، به همین دلیل این کار یکی از نیازمندیهایی هست که در کارت آبی گذاشته شده، کارهایی که در کارت آبی نیاز هست از مدرک دکترا تا دیپلم به کمبود نیروی کار برمیگرده،و به مدرک شما هم نگاه نمیشه به توانایی های شما نگاه میشه،مدرک بیشتر برای گذروندن از سفارته، مگر در کاری که نیاز به دانش پایه ای باشه که داشتن مدرک خیلی مهم باشه، و یا برای ادامه دانشجویی که راهش متفاوت از کارت آبی و ویزای کاریه.
و شما باید برای گرفتن چنین کاری از فرهنگ و قوانین آلمان آگاهی داشته باشین و دانش زبان آلمانی دست کم تا b1{کم یا زیاد ترش به کارفما برمیگرده} داشته باشین تا به مشکل ویزا از سفارت نخورید، و هم بتونین با اون فرد و یا اون خانواده زندگی کنین{ که داشتن مدرک پرستاری یا نداشتنش هم باز به اون کارفرما برمیگرده}، بله شما با داشتن چنین توانایی میتونین،هزینه رفتن شما در زمان پذیرفته شدن هم به دوش کارفرما هست، دستمزدش و میزان زمان کاری برمیگرده به کارفرما نه اختیار شما،اما برای گرفتن کارت آبی باید دستمزد ناخالص شما در سال 48 هزارو چهارصد یورو در سال، یا 36 هزارو 192 یورو در سال باشه که برمیگرده به خود کار تخصصی و یا کاری که براش در کارت آبی نیازمندی باشه.
شما باید زبان آلمالی یاد بگیرید،رزومه بنویسین به زبان انگلیسی یا بهتر آلمانی،پس از این کار در سایت های کاریابی این نیازمندیها رو میتونین پیدا کنین، اشتراک میگیرین ازشون،یا اونها شمارو پیدا میکنن یا شما رزومه میدین،از بهترین سایت ها که ایرانی ها ازش نتیجه خیلی خوبی گرفتن linkdin و Xing هست، که دربارش در آینده خواهم نوشت.

درباره بخش دو پرسشتون باید بگم که راهش خیلی متفاوت تر از راه کارت آبیه،و در بخش دانشجویی آلمان بپرسید من پاسخ رو مینویسم.
در بخش کانادا هم چیزی درباره برنامه پرشتاب کاریابی اکسپرس انتری گذاشتم.

درود میگم به مدیر گرامی این بخش باروس، درخواست دارم پرسش و پاسخ هایی که درباره کارت آبی و کاریابی در این بخش نوشته شده،رو از این بخش به بخش کارت آبی هدایت فرمایین،سپازگزارم شادو تندرست باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: hs6467 ، aristotel
سلام ممنون میشم در باره ویزای 6 ماهه دنبال کار بیشتر توضیح بدین ،شرایطش و مدارکی که لازم داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنونم از مدیر عزیز و سرباز هخامنش گرامی
من اون بخش برنامه پرشتاب کاریابی اکسپرس انتری رو پیدا نکردم اگر امکانش هست لینکش رو همینجا برام قرار بدید ممنون میشم...
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی
(2015-10-25 ساعت 18:08)hs6467 نوشته:  ممنونم از مدیر عزیز و سرباز هخامنش گرامی
من اون بخش برنامه پرشتاب کاریابی اکسپرس انتری رو پیدا نکردم اگر امکانش هست لینکش رو همینجا برام قرار بدید ممنون میشم...
[/align]
http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%85...8%B1%DB%8C
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-24 ساعت 02:49)سرباز هخامنشی نوشته:  

درود دوست گرامی
من برگه بالا رو که برای فردی بنام کوکیا نوشته بودم دوباره ویرایشش کردم و چیزهایی هم درباره مهاجرت کاری و کار نوشتم،پیشنهاد میکنم بخونینش.
اون چیزی که من گفته بودم ساختگی خودم نبوده از نمایه کارت آبی بوده که در سازماندهیش آوورده شده،در همون آدرس که گذاشته بودم میتونین مشاهدش کنین..
برای اون کاری که شما اشاره کردین چون نگهداری از سالمندان و افراد ناتوان در آلمان نیروی کار کمی براش هست و یکی از مشکلات همین سن بالای مردم آلمانه، و ماینگین سن در آلمان رو به پیریه،و زادو ولد کمه، به همین دلیل این کار یکی از نیازمندیهایی هست که در کارت آبی گذاشته شده، کارهایی که در کارت آبی نیاز هست از مدرک دکترا تا دیپلم به کمبود نیروی کار برمیگرده،و به مدرک شما هم نگاه نمیشه به توانایی های شما نگاه میشه،مدرک بیشتر برای گذروندن از سفارته، مگر در کاری که نیاز به دانش پایه ای باشه که داشتن مدرک خیلی مهم باشه، و یا برای ادامه دانشجویی که راهش متفاوت از کارت آبی و ویزای کاریه.
و شما باید برای گرفتن چنین کاری از فرهنگ و قوانین آلمان آگاهی داشته باشین و دانش زبان آلمانی دست کم تا b1{کم یا زیاد ترش به کارفما برمیگرده} داشته باشین تا به مشکل ویزا از سفارت نخورید، و هم بتونین با اون فرد و یا اون خانواده زندگی کنین{ که داشتن مدرک پرستاری یا نداشتنش هم باز به اون کارفرما برمیگرده}، بله شما با داشتن چنین توانایی میتونین،هزینه رفتن شما در زمان پذیرفته شدن هم به دوش کارفرما هست، دستمزدش و میزان زمان کاری برمیگرده به کارفرما نه اختیار شما،اما برای گرفتن کارت آبی باید دستمزد ناخالص شما در سال 48 هزارو چهارصد یورو در سال، یا 36 هزارو 192 یورو در سال باشه که برمیگرده به خود کار تخصصی و یا کاری که براش در کارت آبی نیازمندی باشه.
شما باید زبان آلمالی یاد بگیرید،رزومه بنویسین به زبان انگلیسی یا بهتر آلمانی،پس از این کار در سایت های کاریابی این نیازمندیها رو میتونین پیدا کنین، اشتراک میگیرین ازشون،یا اونها شمارو پیدا میکنن یا شما رزومه میدین،از بهترین سایت ها که ایرانی ها ازش نتیجه خیلی خوبی گرفتن linkdin و Xing هست، که دربارش در آینده خواهم نوشت.

درباره بخش دو پرسشتون باید بگم که راهش خیلی متفاوت تر از راه کارت آبیه،و در بخش دانشجویی آلمان بپرسید من پاسخ رو مینویسم.
در بخش کانادا هم چیزی درباره برنامه پرشتاب کاریابی اکسپرس انتری گذاشتم.

درود میگم به مدیر گرامی این بخش باروس، درخواست دارم پرسش و پاسخ هایی که درباره کارت آبی و کاریابی در این بخش نوشته شده،رو از این بخش به بخش کارت آبی هدایت فرمایین،سپازگزارم شادو تندرست باشین.
سلام مجدد خدمت شما
من اگه بخوام برای همون پرستاری از سالمندان(من آقا هستم) اقدام کنم باید برم تهران سفارت درخواست بدم یا نه باید رزومه درست کنم و تو همون دوتا سایتی که گفیتن بزارم تا با من تماس بگیرن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان