کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2015-12-23 ساعت 13:10)behzadkhatari نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 11:55)abbas41 نوشته:  دوستان سلام .
برای زبان آلمانی رو گوشی اندرویدی نرم افزای هست که از درس A1تا اخرش رو بشه کار کرد .ممنونم اگر معرفی کنید

بهترین نرم افزارهایی که من خودم باهاشون کار کردم رو براتون معرفی میکنم:
۱- Dulingo
۲- Busuu
۳- Rosseta Stone
من خودم نرم افزار Busuu رو بیشتر میپسندم چون به صورت لول بندی شده براتون درس ها رو میاره و از تلفظ انسانی استفاده کرده.

ممنونم از جوابتون ازکجا باید دانلود کنیم. یابخریم Shy
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: lingni
نرم افزار Dulingo رایگان هستش اما اون دوتای دیگه پولی هستش و در سایتهای زیادی میتونید اونا رو بیابید

(2015-12-27 ساعت 23:48)abbas41 نوشته:  
(2015-12-23 ساعت 13:10)behzadkhatari نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 11:55)abbas41 نوشته:  دوستان سلام .
برای زبان آلمانی رو گوشی اندرویدی نرم افزای هست که از درس A1تا اخرش رو بشه کار کرد .ممنونم اگر معرفی کنید

بهترین نرم افزارهایی که من خودم باهاشون کار کردم رو براتون معرفی میکنم:
۱- Dulingo
۲- Busuu
۳- Rosseta Stone
من خودم نرم افزار Busuu رو بیشتر میپسندم چون به صورت لول بندی شده براتون درس ها رو میاره و از تلفظ انسانی استفاده کرده.

ممنونم از جوابتون ازکجا باید دانلود کنیم. یابخریم Shy
وقتي صبح ازخواب بيدارميشی، دوانتخاب داري :
1- دوباره بخوابي و رويا ببيني.
2- يا بيدار بشی و برای رسیدن به روياهات حرکت کني.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان
من مدرک کارشناسی مهندسی هواپیما (علمی کاربردی قابل ترجمه هست دیگه؟) و همچنین گواهینامه (بین المللی) تعمیرونگهداری هواپیما دارم.متاهل هستم و 29 سال سن دارم.ولی توانایی مالی خوبی ندارم.میخواستم ببینم امکانش هست با این شرایطی که دارم توی اروپا حتی الامکان آلمان برای استخدام اقدام کنم یا حتی اگر بشه بورس تحصیلی بتونم بگیرم.
زبان انگلیسیم بد نیست میتونم بخونم آیلتس بگیرم.
البته 12 سال سابقه کار روی هلیکوپتر نظامی دارم ولی چون نظامی بودم فکر کنم عنوان نکنم بهتر باشه.
هر شرایطی که لازمه بگین ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
Pencil 
(2016-02-02 ساعت 22:01)Peyman7 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من مدرک کارشناسی مهندسی هواپیما (علمی کاربردی قابل ترجمه هست دیگه؟) و همچنین گواهینامه (بین المللی) تعمیرونگهداری هواپیما دارم.متاهل هستم و 29 سال سن دارم.ولی توانایی مالی خوبی ندارم.میخواستم ببینم امکانش هست با این شرایطی که دارم توی اروپا حتی الامکان آلمان برای استخدام اقدام کنم یا حتی اگر بشه بورس تحصیلی بتونم بگیرم.
زبان انگلیسیم بد نیست میتونم بخونم آیلتس بگیرم.
البته 12 سال سابقه کار روی هلیکوپتر نظامی دارم ولی چون نظامی بودم فکر کنم عنوان نکنم بهتر باشه.
هر شرایطی که لازمه بگین ممنون میشم.

درود
من پیشنهادات خودم رو مینویسم.
بله مدارک علمی کاربردی و سازمان فنی کشور ایران در آلمان ارزیابی میشه و ارزش کاربردی دارند،برای کار یا دانشجویی.
اما اگر کارشناسی ناپیوسته دوروبر180 واحدی هستید،قوانین پذیرش و ارزیابی برای کار در ایالت و دانشگاه ها متفاوت هست که من برای شما و دیگرانی که پرسش مشابه با شما دارند رو میگم؛
چونکه مدرک لیسانس ناپیوسته ایران{مهندسی}با آلمان خوب روشنگری نشده و در آلمان به اشتباه مهندسی حساب نمیاد{مهندسی ناپیوسته}،و خیلی از دانشگاه ها پیشنهاد یک سال مازاد رو میکنن برای مهندسی و سپس ادامه....،چون برخی روی سیستم قدیمی پذیرش میدند و برخی به روی سیستم جایگزین خودشون که در سایت هر دانشگاه دربارش گفته میشه، باید با خود دانشگاه هدف پذیرش گفتگو کنین،و این مشکل به آسونی برکنار میشه،دلیل هایی باید آوورد از اینکه دانشگاه هایی مانند آخن یا براندربورگ در غرب و شرق آلمان به دانشجویان ناپیوسته ایی که از ایران اومدند پذیرش دادند. و مشکل کمبود واحد نیست، و میزان سالش هم 2 تا 2 سال در دو رشته هم راستا گذرونده شده،پس 4 ساله نه به برداشت اونها که روی 3 سال گیر میدند،و تنها تفاوتش آزادی برای انتخاب شاخه در ایران بوده. و با دو مدرک،که هرکدام دو سال بدرازا کشیدن.

گواهی بین مللی و پیشینه کاری شما خیلی میتونه در رزومه به شما کمک کنه.

اگر زبان آلمانی رو فرا بگیرید،زمینه های کاری،دانشجویی و راه پیشرفت گسترده تری بروی شما باز خواهد شد.

تا در توان شماست هم دوره هایی در زمینه تخصصی و آزمون های ادواری و بین مللی رو در ایران در سازمان فنی ای که این دوره هارو برگزار میکنه بگذرونید و امکان دوره های نو هم هست:
http://research.irantvto.ir/index.aspx?f...ageid=1300

روادید آلمان و ایران بهتر شده،و برای استخدام از پیشینه کاری شما بر روی سیستم های مختلف و مدل بالگرد ها که داشتید میپرسن، و بخوبی توانایی پیگیری مدارک و زمینه های کاربردیش رو دارند،و بالگرد در ایران بیشتر گستره نظامی داره تا امدادی، و شما آگاهید که سیستم های خودرویی بالگردهای نظامی متفاوت تر از بالگرد هایی با کاربرد در زمینه های دیگرن و این برمیگرده به سیستم انجین و کاربردشون؛پس بهتره چیزی رو پنهان نکنید.
برای پیشینه کاری هم در زمینه هواپیماهای موتور الکتریکی و کوچک،من یادمه یه شهرکی بود تو راه تهران قم،اگر اشتباه نکنم شمس آباد، که یک دکتر ایرانی دهه ها پیش راه انداخدتش بود و شاید بتونید با پیشینه کاری یه مدرکی یا پیشینه کاری چشمگیری دریافت کنید.

دانشگاه های زیادی در آلمان هستند که هزینه دانشجویی ای نمی گیرند و رایگانند،تنها هزینه رفاه در هر ترم که ناچیزه{در بخش دانشجویی برگه هایی در این باره هست}، پس مشکل بورس ندارید،و باید ببینید که چه دوره هایی در چه مراکزی برای اینگونه رشته ها و یا کارها زمینه دارند.

یک زمینه دیگری هم هست که شما مدارک رو به زبان انگلیسی یا آلمانی برگردان و مهر میکنید در ایران و برای ارزیابی مدارک برای کار به آلمان میفرستید،اگر پذیرفته و برابر سازی برای کار بشند هم میتونید پذیرش{گذراندن دوره های فنی کاربردی آلمان} بگیرید،هم پیمان کاری ببندید؛ و اینکه از راه ویزای به دنبال کار 6 ماهه هم میتونید بهره بگیرید،که در خاک آلمان به دنبال کار بگردید،و چه بهتر که دوره ای در سیستم این کشور بگذرونید که رزومه کاری بهتری رو پیدا می کنید و هم زمینه و زمان بهتری برای کاریابی.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، storagemeter ، aristotel
درود به همه
یه اپلیکیشن تازه ساخته شده ای هست برای افرادی که تازه به آلمان مهاجرت میکنند ویا میخواند از این کشور چیزهایی رو بدونند، در زمینه کار،زندگی،آموزش و یادگیری،زبان،فرهنگ،دوست یابی و آگاهی هایی از قوانین و حقوقمندیش و...
این اپ راهنمای خیلی خوبیه،هرچند کامل نیست،این آدرسشه و پشتیبانی کامل از زبان پارسی رو میکنه:
https://play.google.com/store/apps/detai...mmen&hl=en
اگر نتونستید دانلود کنید گوشیتون رو آپدیت کنید،و باز اگر نتونستید دلیل تحریمه، باید از راه اپلیکیشن hotspot shield vpn وارد گوگل پلی بشید و نام این اپ رو که Ankommen هست بگردید و پیدا کنید، و سپس بدون مشکل دانلود میشه.
این اپ بخش های مختلفی داره،برای نمونه برای کاریابی،در هر بخش اگاهی میده و هم سایت هایی برای کاریابی و همکاری هایی که از سازمان کار برای این اپ شده برای شما فراهم میشه، و چون گٌته هم همکاری برای ساخت این اپ داشته آموزش و آزمون زبان هم در دوبخش فراهم شده که برای یادگیری پایه هست،هرچند آموزشش برای افرادیه که پایه آرتیکل و گرامر رو دونسته باشن.

بزودی در بخش -آموزشی و فرهنگی-،برگه -آموزش زبان آلمانی- روشی فیلمی و کاربردی رو همراه با دانلود کتاب میگذارم.
شاد و پرامید باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، aristotel
سلام.من 26سال دارم. مجرد.فوق دیپلم مکانیک خودرو و لیسانس مکانیک سیلات.برای رشته های تحصیلیم کار هست تو آلمان.کدومشون بازار کار بهتری داره. زبان آلمانی بلد نیستم و انگلیسیم متوسط به بالا اما میتونم برای ایلتس 6 امتحان بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-12 ساعت 18:26)gooodboy نوشته:  سلام.من 26سال دارم. مجرد.فوق دیپلم مکانیک خودرو و لیسانس مکانیک سیلات.برای رشته های تحصیلیم کار هست تو آلمان.کدومشون بازار  کار بهتری داره. زبان آلمانی بلد نیستم و انگلیسیم متوسط به بالا اما میتونم برای ایلتس 6 امتحان بدم.

درود،برای یادآوری میگم دوره های دانشگاهی که گذروندید در یک راستا نیستند،دو گرایش مختلف هستند،{دانشجویی در آلمان هیچ شبیه به ایران درهم و جامع نیست}،
بله برای این دو رشته کار هست و از دسته نیازمندی های بالا هستند،و مکانیک خودرو و مکاترونیک بازارشون کمی بالاتر از سیالات هست.
اینکه پذیرش شما بزبان آلمانی باشه یا انگلیش این به دوره ای که شما انتخاب میکنید و دانشگاه پذیرش دهنده برمیگرده،و برخی دوره ها هم به هردو زبان هست. و برای کار و زندگی باید زبان آلمانی یاد بگیرید و گرنه زمینه کمی در پیش روی شما در این کشور خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: gooodboy ، copol ، aristotel
دوستانی که تجربه دارن ، مدت زمان یادگیری زبان آلمانی از هیچ تا سطح قابل قبول برای گرفتن اقامت تحصیلی و بعد از اون اقامت دائم تقریباً چقدر هست؟ چند سال یا ماه؟

پاسخ
تشکر کنندگان: arminqt
(2016-04-17 ساعت 04:27)DV 17 نوشته:  دوستانی که تجربه دارن ، مدت زمان یادگیری زبان آلمانی از هیچ تا سطح قابل قبول برای گرفتن اقامت تحصیلی و بعد از اون اقامت دائم تقریباً چقدر هست؟ چند سال یا ماه؟

درود همچیز به خود شما برمیگرده،این پرسش پاسخ کاملی نداره،تمرین پیوسته و انگیزه ای که شما از چیزی همیشه داشته باشین،مانند اینکه بخواید دانش خودتون رو بالا ببرید،کتاب بخونید،دوست آلمانی بگیرید اینها انگیزه سازن و خستگی رو کنار میزنند.
تا B1 اگر هر روز کار کنید چیزی نزدیک به یک سالو نیم تا دو سال زمان میبره،زودتر امکانش هست{با کیفیت نمیشه} و دیرتر هم امکانش هست،و اینکه یادگیری زبان و آزمون دادن یک چیزه و قدرت بیان و تشکیل سینابس زبانی در مغز یک چیز متفاوت تر که به چندین سال در ادامه به زمان نیاز داره مانند زبان انگلیش.
در بخش آموزشی برگه هایی برای یادگیری زبان گذاشتم اما نشد ادامه بدم اون نکته هارو مشاهده بفرمایید.
برای پذیرش با B1 تا B2 میشه پذیرش گرفت اما برای ویزا گرفتن و ادامه دانشجویی برای اینکه کلاس زبان نگذرونید تا C1 نیاز هست که باز این برمیگرده به دوره ای که پذیرشش رو گرفتید و دانشگاه به شما نیازهای پذیرش رو میگه و یا در سایت خودش مینویسه.
پاسخ
(2016-04-17 ساعت 04:27)DV 17 نوشته:  دوستانی که تجربه دارن ، مدت زمان یادگیری زبان آلمانی از هیچ تا سطح قابل قبول برای گرفتن اقامت تحصیلی و بعد از اون اقامت دائم تقریباً چقدر هست؟ چند سال یا ماه؟

بستگي به خود شخص داره .. بايد وقت گذاشت و خوب و با دقت مطالعه كرد . زبان آلماني در ابتدا مشكل به نظر ميرسه ولي بعد از يادگيري ابتدايي با سرعت ميشه رشد كرد . براي تسلط به اين زبان ارتباط با خود آلماني ها به شدت لازمه
زندگي را روي شانس نبايد بست

WINTER IS COMING
پاسخ
اخیرا شنیدم که پاییز 94 آلمان مرزهاشو به روی ایرانی ها باز کرد و خیلی ها از این فرصت کوتاه استفاده کردند و با حدود 3 ملیون هزینه رفتند و الان اونجا کار میکنند!
قضیه چی بوده و با چه نوع ویزایی و از چه مسیری رفتند؟
قاچاقی از طریق مرز ترکیه و یونان و... رفتند یا از همین فرودگاه های ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-02 ساعت 22:56)kaspi نوشته:  اخیرا شنیدم که پاییز 94 آلمان مرزهاشو به روی ایرانی ها باز کرد و خیلی ها از این فرصت کوتاه استفاده کردند و با حدود 3 ملیون هزینه رفتند و الان اونجا کار میکنند!
قضیه چی بوده و با چه نوع ویزایی و از چه مسیری رفتند؟
قاچاقی از طریق مرز ترکیه و یونان و... رفتند یا از همین فرودگاه های ایران؟

اون خبرهایی که شما میفرمایید برای خودش گرفتاری ها و مشکلاتو راه کارهایی داره و گلوبلبل نیست که یک کشور مرزش و زمینه هاش رو برای دیگران باز کنه و بگن بفرمایید حقوق بشری برای شماست! اگرم افرادی رو پذیرفتند که نامش رو میدونید و نمیخوام واژه پذیرفتگیش رو بکار ببرم چون در این گروه امکانش نیست،به این دلیل بوده که اون زمینه هارو داشتند{برخی هم از روی نادانی و...}و آلمان هم ازشون برای نیروی کار تا سال های آینده برنامه ریزی و هزینه میکنه و سود میبره،و برای پذیرفتنشون قوانین و سیستم پیگیرانه قوی ای هست که نتیجه بده وگرنه از بد و بدتر زندگیشون بدترینو بدتر تر میشه.
و اینچنین هم نیست که فردی بتونه بزودی و اونهم به آسونی کار کنه یا از مکانی که شبیه زندانه بیرون بره،پیش از هرچیز باید زبان آلمانی یادبگیره و خوب دانشش رو بالا ببره وگرنه زمینه های آموزشی و کاری و....براشون امکانپذیر نیست{تازه این برای افرادی که پذیرفته شدند به این راه هست،نه اینکه هرفردی بیاد و درخواست بده}.
و اینکه این راه که خود شما اشاره کردید قانونی نیست پس ویزایی هم نداره.
دربارش تو دویچوله بگردید یک بخش ویژه برای این راه داره.اما آگاهیتون رو درباره این راه کامل و کاملتر کنید،و برای آگاهی هم هزینه نکنید چون کلاهبرداری و بی نتیجست.
پاسخ
تشکر کنندگان: kaspi ، barvos ، aristotel
من یه سوال دارم خیلی ممنون میشم یک فرد با تجربه جوابم رو بده. من امسال عموم از آلمان برامون دعوتنامه فرستاده... برای خودم و پدر و مادرم. اون زمان ک میخواست اطلاعات مارو ازمون بگیره برای فرستادن دعوتنامه فقط شماره پاسپورت بابام رو گرفت و بقیه ی مواردی ک لازم بود، و شماره پاس من و مادرم رو نگرفت، گفت چون ک پدرت سرپرست خانواده هست فقط شماره پاس اون لازمه، بعدش ک دعوتنامه ها صادر شد برای من یه دعوتنامه ی جدا صادر کردن چون من ۱۸ سال به بالا هستم ، گفتن ک برای من جداگانه صادر شده، اما توی دعوتنامه ی من شماره پاس من قید نشده... من بیست تیر وقت مصاحبه دارم خیلی ممنون میشم جوابم رو بدین استرس دارم، آیا بخاطر این ک شماره پاس من تو دعوتنامه نیس مشکل میگیرن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا از دوستان کسی هست که از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری یا کار آفرینی به آلمان مها جرت کرده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-04 ساعت 23:07)naser2 نوشته:  آیا از دوستان کسی هست که از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری یا کار آفرینی به آلمان مها جرت کرده باشه؟

درود این برگه رو کپیش کردم از یک لینک تلگرامی و هیچ پیشنهادی هم از من نیست تنها برای اینکه حقوق کپی رو بجا بیارم کامل کپیش کردم وگرنه هیچ پیشنهادی نمیدم. اما این رو باید بدونید که در ابتدا هزینه و زمان و دوندگی زیادی باید برای پایگذاری شرکت بکنید. بویژه اگر از راهکارها و ارزیابی مدارکو اداره ها ندونید باید وکیل بگیرید که همه کارهارو برای شما پیش ببره و خب هزینه زیادی میخواد و زمان هم میبره؛ میانگین که برخوردم 6 ماه هست. و باید برنامه و توان شما 100% باشه و پس از یک سال بازخورد خوبی بدید وگرنه بمشکل میخورید.

#مجموعه_مطالب_ارزنده_اقامت_دایم_آلمان_از_طریق_ثبت_شرکت

✍?اقامت دائم آلمان-از طریق ثبت شرکت✍?

✅ با توجه به قوانین مهاجرت کشور آلمان ، دریافت اقامت فرد متقاضی ( مجرد و یا متاهل همراه با خانواده ) از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت تجاری امکان پذیر میباشد.

? شرایط درخواست اقامت :

? متقاضی میبایست با ارائه مدرک معتبر ( نامه رسمی بانک از هر کشور ایران یا غیره ) ثابت کند که دارای سرمایه نقدی به میزان قابل توجه میباشد.
? لازم به توضیح است که احتیاج به انتقال هیچ سرمایه ای به آلمان نیست و فقط جنبه اطمینان دولت آلمان جهت تامین هزینه های آتی متقاضی و خانواده اش میباشد.
? ارائه طرح و برنامه تجاری یا صنعتی قابل قبول ، سودآور و قابل اجرا در کشور آلمان ( در این زمینه شرکت ما توسط کارشناسان رسمی آلمانی خود، شما را بخوبی یاری می کند و این مرحله جزء تعهدات این شرکت میباشد. ) Business Plan
شرایط دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده تحت تکفل ایشان میبایست میزان کارکرد حساب بانکی و هزینه های متقاضی در کشور آلمان از تاریخ ورود و آغاز فعالیت تجاری تا انتهای 3 سال آینده، 250.000 € یورو باشد.

2⃣ کلیه هزینه های شخصی خود و خانواده و همچنین خریدها و هزینه های تجاری در آلمان ( کرایه منزل یا خرید خانه خوراک و پوشاک هزینه های کاری، حقوق ماهیانه مدیرعامل و . . . ) شامل آن 250.000 € یورو محسوب خواهد شد.

❤️ مراحل انجام کار :

1⃣ - تکمیل و تحویل مدارک لازم متقاضی به شرکت ما جهت استعلام امنیتی از اتحادیه اروپا
2⃣ - تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در آلمان و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت آلمان نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی
3⃣ - ارسال پرونده جهت تائید و استعلام اطلاعات ارسالی متقاضی به سفارت آلمان در کشور متقاضی
4⃣ - تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده ایشان
5⃣ - حضور در آلمان جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت
6⃣ - بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت ، اقامت به مدت دو سال تمدید خواهد شد
7⃣ - با پایان اقامت دو ساله و ارائه گزارش کاری مثبت در انتهای فعالیت سه ساله شرکت ، به فرد متقاضی و خانواده ایشان اقامت دائم تعلق می گیرد

? تذکر :
? مدت انجام مراحل کاری از زمان تشکیل پرونده تا تعیین وقت مصاحبه سفارت جهت دریافت ویزا D ( اقامت )، از6 الی 8 ماه می باشد.

مدارک مورد نیاز در تصویر ذیل

@IranianInDeutschland
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان