کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2015-10-25 ساعت 22:39)hs6467 نوشته:  
(2015-10-24 ساعت 02:49)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 22:10)hs6467 نوشته:  سلام به همه عزیزان
از دوست عزیز سرباز هخامنش سوالاتی دارم:

۱- منظور شما از "" و راه دیگریم هست بدون تخصص برای کارت آبی که پرستاری از سالمندان در خونه خودشون هست، که تنها نیاز به دانش زبان آلمانی داره."" چیه؟ یعنی من نوعی که فقط دیپلم دارم و تمام زندگیمم 20 میلیون تومان شاید بشه،با زن و بچه و شغل برنامه نویسی بازی،میتونم برای اینکار اقدام کنم؟ اگه آره ،حقوقش چقدر هست؟ چند ساعت کار در هفته هست؟ از کجا باید اقدام کنم؟ و اینکه چقدر پروسش زمان بر هست؟

۲- من اگه بخوام برای مقطع کاردانی احتمالا بازی سازی یا برنامه نویسی وب برای آلمان اقدام کنم آیا با همین دیپلم فنی برنامه نویسی میتونم؟
- میتونم به محض شروع ترم تحصیلیم یه کار دانشجویی پیدا کنم و هزینه هام رو پوشش بدم؟
- آیا با ویزای تحصیلی میتونم همسرم و فرزند دوسالم رو با خودم ببرم؟ اگر میشه ،هزینه سالانه برای من و همسرم و بچه دو سام چقدر میشه؟

با تشکر از دوست عزیزم سرباز هخامنش...

درود دوست گرامی
من برگه بالا رو که برای فردی بنام کوکیا نوشته بودم دوباره ویرایشش کردم و چیزهایی هم درباره مهاجرت کاری و کار نوشتم،پیشنهاد میکنم بخونینش.
اون چیزی که من گفته بودم ساختگی خودم نبوده از نمایه کارت آبی بوده که در سازماندهیش آوورده شده،در همون آدرس که گذاشته بودم میتونین مشاهدش کنین..
برای اون کاری که شما اشاره کردین چون نگهداری از سالمندان و افراد ناتوان در آلمان نیروی کار کمی براش هست و یکی از مشکلات همین سن بالای مردم آلمانه، و ماینگین سن در آلمان رو به پیریه،و زادو ولد کمه، به همین دلیل این کار یکی از نیازمندیهایی هست که در کارت آبی گذاشته شده، کارهایی که در کارت آبی نیاز هست از مدرک دکترا تا دیپلم به کمبود نیروی کار برمیگرده،و به مدرک شما هم نگاه نمیشه به توانایی های شما نگاه میشه،مدرک بیشتر برای گذروندن از سفارته، مگر در کاری که نیاز به دانش پایه ای باشه که داشتن مدرک خیلی مهم باشه، و یا برای ادامه دانشجویی که راهش متفاوت از کارت آبی و ویزای کاریه.
و شما باید برای گرفتن چنین کاری از فرهنگ و قوانین آلمان آگاهی داشته باشین و دانش زبان آلمانی دست کم تا b1{کم یا زیاد ترش به کارفما برمیگرده} داشته باشین تا به مشکل ویزا از سفارت نخورید، و هم بتونین با اون فرد و یا اون خانواده زندگی کنین{ که داشتن مدرک پرستاری یا نداشتنش هم باز به اون کارفرما برمیگرده}، بله شما با داشتن چنین توانایی میتونین،هزینه رفتن شما در زمان پذیرفته شدن هم به دوش کارفرما هست، دستمزدش و میزان زمان کاری برمیگرده به کارفرما نه اختیار شما،اما برای گرفتن کارت آبی باید دستمزد ناخالص شما در سال 48 هزارو چهارصد یورو در سال، یا 36 هزارو 192 یورو در سال باشه که برمیگرده به خود کار تخصصی و یا کاری که براش در کارت آبی نیازمندی باشه.
شما باید زبان آلمالی یاد بگیرید،رزومه بنویسین به زبان انگلیسی یا بهتر آلمانی،پس از این کار در سایت های کاریابی این نیازمندیها رو میتونین پیدا کنین، اشتراک میگیرین ازشون،یا اونها شمارو پیدا میکنن یا شما رزومه میدین،از بهترین سایت ها که ایرانی ها ازش نتیجه خیلی خوبی گرفتن linkdin و Xing هست، که دربارش در آینده خواهم نوشت.

درباره بخش دو پرسشتون باید بگم که راهش خیلی متفاوت تر از راه کارت آبیه،و در بخش دانشجویی آلمان بپرسید من پاسخ رو مینویسم.
در بخش کانادا هم چیزی درباره برنامه پرشتاب کاریابی اکسپرس انتری گذاشتم.

درود میگم به مدیر گرامی این بخش باروس، درخواست دارم پرسش و پاسخ هایی که درباره کارت آبی و کاریابی در این بخش نوشته شده،رو از این بخش به بخش کارت آبی هدایت فرمایین،سپازگزارم شادو تندرست باشین.
سلام مجدد خدمت شما
من اگه بخوام برای همون پرستاری از سالمندان(من آقا هستم) اقدام کنم باید برم تهران سفارت درخواست بدم یا نه باید رزومه درست کنم و تو همون دوتا سایتی که گفیتن بزارم تا با من تماس بگیرن؟

درود
سفارت کارش ویزا دادنه،کارهای اداری برای پروسه ویزا و سربازیو....؛چنین کاری برای سفارت امکانپذیر نیست و پیگیری نمیکنه.
شما -باید- رزومتون رو به زبان انگلیسی و آلمانی،بدون اشکال و درست برای اینکار بنویسین،و در اون نمایه ها بگذارین و بدنبال همکاران و افرادی که در این کار هستن بگردید و اونها هم{با جستجو هوش مصنوعی} اگر رزومه شما دارای توانایی که میخوان باشه و خوب نوشته شده باشه به شما درخواست میدن برای مصاحبه اینترنتی یا رودررو در اون شرکت.
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
ممنونم از شما دوست عزیز
پس پروسه تقریبا سختی پیش رو هست...
خوب زمانیکه یه شرکتی با توجه به شرایط من رو بخواد بعد اون موقع چطوری باید حضورا برم آلمان و ملاقات کنم؟ آیا سفارت اینکار رو انجام میده؟
و به نظر شما هزینه های اقدام از طریق این روش چقدر میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-27 ساعت 17:22)hs6467 نوشته:  ممنونم از شما دوست عزیز
خوب زمانیکه یه شرکتی با توجه به شرایط من رو بخواد بعد اون موقع چطوری باید حضورا برم آلمان و ملاقات کنم؟ آیا سفارت اینکار رو انجام میده؟

درود، سپازگزارم.
درسته.
خود اون فرد که به شما نیاز داره درخواست به سفارت میده و کارهاشو پیگیر میشه،و شما هم با هماهنگی اون فرد از سفارت پیگیر میشین و تا نوبتتون بشه در سفارت یه مصاحبه کنین، و ویزا رو برای اون کار دریافت میکنین.
کارفرماست که پرونده شما رو تشکیل میده و سفارت در راستای اون پیگیری میکنه، به همین شکل شما ویزا میگیرین.
نرخ هارو از خود سفارت بپرسین،هزینه کمی در پی داره،گردش حسابتون خوب باشه بهتره،مشکلی برای اینکار نیست،زمان پیشرفت نوبت دهی هم در هر زمان سال متفاوته.
پاسخ
سلام. من با توجه به تجربیاتی که دارم مسئله ویزای کاری رو برای دوستان روشن میکنم. مهمترین چیزی که برای گرفتن ویزای اقامنت بلند مدت کاری آلمان مورد نیاز هست داشتن یک قرارداد کاری معتبر یکساله با دستمزد ناخالص سالیانه حداقل 38000 یورو هستش که البته این دستمزد برای نیروهای متخصص مثل برنامه نویسان و پزشکان هست. بعد از اینکه قرارداد کاری تون اوکی شد باید اون رو به همراه مدرک تحصیلی که حتما باید در کشور آلمان معادل سازی شده باشه و یکسری مدارک دیگه به سفارت ببرین. ناگفته نمونه که این نوع ویزا هیچ نیازی به گردش مالی نداره روال دریافت ویزاش در صورتی که مدارکتون کامل باشه خیلی راحته. پس این رو مد نظر داشته باشین این خود شما هستین که به سفارت درخواست میدین و برخلاف گفته دوستمون کارفرمای شما هیچ دخالتی در این امور نداره

موفق باشید. سوالای داشتید در خدمتم

(2015-10-28 ساعت 14:31)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 17:22)hs6467 نوشته:  ممنونم از شما دوست عزیز

درود، سپازگزارم.
درسته.
خود اون فرد که به شما نیاز داره درخواست به سفارت میده و کارهاشو پیگیر میشه،و شما هم با هماهنگی اون فرد از سفارت پیگیر میشین و تا نوبتتون بشه در سفارت یه مصاحبه کنین، و ویزا رو برای اون کار دریافت میکنین.
کارفرماست که پرونده شما رو تشکیل میده و سفارت در راستای اون پیگیری میکنه، به همین شکل شما ویزا میگیرین.
نرخ هارو از خود سفارت بپرسین،هزینه کمی در پی داره،گردش حسابتون خوب باشه بهتره،مشکلی برای اینکار نیست،زمان پیشرفت نوبت دهی هم در هر زمان سال متفاوته.
وقتي صبح ازخواب بيدارميشی، دوانتخاب داري :
1- دوباره بخوابي و رويا ببيني.
2- يا بيدار بشی و برای رسیدن به روياهات حرکت کني.
پاسخ
این برگه رو برای پاسخ به ایشون: behzadkhatari مینویسم.

درود

چخوبه که این دیدگاه رو نوشتین،کمی چالش هم بد نیست.

پیش از هرچیز باید مخالفتی به ویزای بلند مدتی که فرمودین کنم؛این ویزا یهویی داده نمیشه و چند بار باید در خاک آلمان تمدید بشه،پس چیزی به نام ویزای بلند مدت به فرد داده نمیشه،و ویزای کاری یا بلوکارت زمانش اختیاری نیست به کارفرما و کار فرد برمیگرده،اما براش درازای زمانی چیده شده که بهش اشاره کرده بودم، و میزان زمانی که میشه {برای کارت آبی}به شهروندی درخواست داد در کنار ویزای کاری با داشتن دانش زبان آلمانی خب کمتره.

و ویزای کاری که شما اشاره کردید دستمزدش پایینتر از این هم میتونه باشه برمیگرده به رشته، مگر اینکه برای کارت آبی یا بلو کارت گفته باشین، و اینکه ابتدا از قرار داد بیشتر برای 6 ماه ویزا داده میشه....نه چند ساله؛

قرار داد کاری در ایران پیش از مصاحبه به گفته شما: اوکی،نمیشه و امکانپذیر هم نیست،هیچ کارفرمایی این کارو نمیکنه یهویی از راه دور اگر هم رزومه شما نیاز کاریش باشه با شما قرار داد ببنده، اونهم از بیرون اروپا و سفارت هم نمیگذاره؛دست کم یه مصاحبه تلفنی که باز به کار و کارفرما برمیگرده رو در یک زمان از پیش خبر داده شده میگذارن و ممکنه مصاحبه تخصصی هم در پی داشته باشه.

نخیر،نیازی به برابر سازی مدارک فرد نیست،بدلیل اینکه مدارک دانشگاه ها و دوره ها در ایران، از وزارت آلمان ارزیابی شده در نمایه ای که گفته بودم میتونین ببینین،تنها ترجمه مدارک از پیش دانشگاهی تا دانشگاهی و هرمدرکی که هست نیازه،میتونه بزبان انگلیسی باشه یا آلمانی،و فردی که میخواد به مصاحبه بره یا ویزای کاری بگیره نیازی به ارزیابی مدارکش و ریزنمرات نیست؛ با راه پذیرش دانشگاهی اشتباه گرفتینش و خیلی متفاوته،و پیشتر هم گفتم کارفرما به مدرک نگاه نمیکنه به توانایی و رزومه کاری فرد نگاه میکنه، آلمان یک کشور سمبل و پارتی باز مدرکگرا نیست، وگرنه روزگارش اینچنین نبود، و همیشه هم نیازی به مدرک نیست،اگر کارفرما بخواد شما براش ترجمشون رو میفرستین، و ریز نمرات هم به درخواست کارفرما برمیگرده.

بهتره باز نوشته هایی که گذاشتم برای هم میهنان رو بخونین،گردش مالی برای چه چیزی گفته شده بود؛ برای ویزای کاری بله گردش مالی نیاز نیست،اما داشتن گردش مالی در حساب بهتره در برنامه ویزا.

نخیر،شما اشتباه بزرگی میکنین و گرفتن ویزا و اومدن به خاک آلمان نه تنها به کارفرما برمیگرده،که اگر کارفرما بخواد به هر دلیلی میتونه از ناتوانی زبان یا توانایی کاری باشه و دروغها و.....، شما رو بیکار کنه و ویزای شما تمدید نمیشه و ناچارین برگردین به کشوری که شهروندش هستین.
>>>>>سفارت از نیاز کاری کارفرما به شما درخواست میده،و شما با هر مدرکو توانایی اَبری که باشین نیاز به پذیرش کارفرماست و سفارت شما رو نمیشناسه، زمانی کار شما رو رسیدگی میکنه که نامه ای و درخواستی از کارفرما و یا شرکت برای کار داشته باشین.

در همیاری کردن به دوستان و هم میهنان کمی مهربانانه تر باشین،میدون جنگ که نیست دوست گرامی.
پاسخ
باتشکر از اطلاعات مفید سربازهخامنشی
من مهندس عمرانم27سالمه متاهلم،همسرمم لیسانس مامایی هس.
من6ماه سابقه بیمه دارم.برق کشی ساختمانم بلدم و درحال طی کردن مراحل اداری برای گرفتن مدرکش هستم. تازه شروع به خوندن زبان آلمانی کردم.قصددارم بهد ازپایان A1 برای ویزای 6ماهه job seeker اقدام کنم و برم آلمان دنبال کار بگردم.
سوالم اینه اون8000یورو چقدر قبل از وقت سفارت شخص باید توی حسابش باشه و دوم اینکه بااین شرایط شانسی برای گرفتن ویزا و پیداکردن کار دارم یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرمایشات شما کاملا متین دوست عزیز. من خودم مهندس کامپیوتر هستم و قرارداد کاری دریافت کردم و در حال حاضر منتظر تایید مدرک از سازمان ZAB آلمان هستم. منظور من از ویزای اقامت بلند مدت همون ویزای کاری هست که به مدت یکسال صادر میشه و شخص مهاجر باید بعد از یکسال اون رو تمدید کنه. مسلما هیچ شرکتی بدون مصاحبه عمومی و تخصصی شخصی رو نمیپذیره و این کاملا بدیهی هستش. دوستان میتونن با مراجعه به سایت سفارت آلمان در تهران از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری مطلع بشن که یکی از اونا recognize بودن مدرک در سایت anabin.de هستش. بعد از جمع آوری این مدارک میتونید با مراجعه به سفارت البته با گرفتن نوبت اینترنتی درخواست ویزا بدید.

(2015-11-17 ساعت 20:28)سرباز هخامنشی نوشته:  این برگه رو برای پاسخ به ایشون: behzadkhatari مینویسم.

درود

چخوبه که این دیدگاه رو نوشتین،کمی چالش هم بد نیست.

پیش از هرچیز باید مخالفتی به ویزای بلند مدتی که فرمودین کنم؛این ویزا یهویی داده نمیشه و چند بار باید در خاک آلمان تمدید بشه،پس چیزی به نام ویزای بلند مدت به فرد داده نمیشه،و ویزای کاری یا بلوکارت زمانش اختیاری نیست به کارفرما و کار فرد برمیگرده،اما براش درازای زمانی چیده شده که بهش اشاره کرده بودم، و میزان زمانی که میشه {برای کارت آبی}به شهروندی درخواست داد در کنار ویزای کاری با داشتن دانش زبان آلمانی خب کمتره.

و ویزای کاری که شما اشاره کردید دستمزدش پایینتر از این هم میتونه باشه برمیگرده به رشته، مگر اینکه برای کارت آبی یا بلو کارت گفته باشین، و اینکه ابتدا از قرار داد بیشتر برای ۶ ماه ویزا داده میشه....نه چند ساله؛

قرار داد کاری در ایران پیش از مصاحبه به گفته شما: اوکی،نمیشه و امکانپذیر هم نیست،هیچ کارفرمایی این کارو نمیکنه یهویی از راه دور اگر هم رزومه شما نیاز کاریش باشه با شما قرار داد ببنده، اونهم از بیرون اروپا و سفارت هم نمیگذاره؛دست کم یه مصاحبه تلفنی که باز به کار و کارفرما برمیگرده رو در یک زمان از پیش خبر داده شده میگذارن و ممکنه مصاحبه تخصصی هم در پی داشته باشه.

نخیر،نیازی به برابر سازی مدارک فرد نیست،بدلیل اینکه مدارک دانشگاه ها و دوره ها در ایران، از وزارت آلمان ارزیابی شده در نمایه ای که گفته بودم میتونین ببینین،تنها ترجمه مدارک از پیش دانشگاهی تا دانشگاهی و هرمدرکی که هست نیازه،میتونه بزبان انگلیسی باشه یا آلمانی،و فردی که میخواد به مصاحبه بره یا ویزای کاری بگیره نیازی به ارزیابی مدارکش و ریزنمرات نیست؛ با راه پذیرش دانشگاهی اشتباه گرفتینش و خیلی متفاوته،و پیشتر هم گفتم کارفرما به مدرک نگاه نمیکنه به توانایی و رزومه کاری فرد نگاه میکنه، آلمان یک کشور سمبل و پارتی باز مدرکگرا نیست، وگرنه روزگارش اینچنین نبود، و همیشه هم نیازی به مدرک نیست،اگر کارفرما بخواد شما براش ترجمشون رو میفرستین، و ریز نمرات هم به درخواست کارفرما برمیگرده.

بهتره باز نوشته هایی که گذاشتم برای هم میهنان رو بخونین،گردش مالی برای چه چیزی گفته شده بود؛ برای ویزای کاری بله گردش مالی نیاز نیست،اما داشتن گردش مالی در حساب بهتره در برنامه ویزا.

نخیر،شما اشتباه بزرگی میکنین و گرفتن ویزا و اومدن به خاک آلمان نه تنها به کارفرما برمیگرده،که اگر کارفرما بخواد به هر دلیلی میتونه از ناتوانی زبان یا توانایی کاری باشه و دروغها و.....، شما رو بیکار کنه و ویزای شما تمدید نمیشه و ناچارین برگردین به کشوری که شهروندش هستین.
>>>>>سفارت از نیاز کاری کارفرما به شما درخواست میده،و شما با هر مدرکو توانایی اَبری که باشین نیاز به پذیرش کارفرماست و سفارت شما رو نمیشناسه، زمانی کار شما رو رسیدگی میکنه که نامه ای و درخواستی از کارفرما و یا شرکت برای کار داشته باشین.

در همیاری کردن به دوستان و هم میهنان کمی مهربانانه تر باشین،میدون جنگ که نیست دوست گرامی.
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، aristotel
(2015-11-18 ساعت 01:14)elin.midwife نوشته:  باتشکر از اطلاعات مفید سربازهخامنشی
من مهندس عمرانم27سالمه متاهلم،همسرمم لیسانس مامایی هس.
من۶ماه سابقه بیمه دارم.برق کشی ساختمانم بلدم و درحال طی کردن مراحل اداری برای گرفتن مدرکش هستم. تازه شروع به خوندن زبان آلمانی کردم.قصددارم بهد ازپایان A1 برای ویزای ۶ماهه job seeker اقدام کنم و برم آلمان دنبال کار بگردم.
سوالم اینه اون8000یورو چقدر قبل از وقت سفارت شخص باید توی حسابش باشه و دوم اینکه بااین شرایط شانسی برای گرفتن ویزا و پیداکردن کار دارم یا خیر؟
درود، روزگارتون خوش.

نیازمندی کمی برای رشته شما هست هرچند که از رشته های فنی هست، عمران و معماری از رشته های منزوی و ویژه در آلمان هستن، باید درش توانایی زیاد داشته باشین و برای پیشرفت هم دوره ای در آلمان بگذرونین،و در این رشته استانداردهای اروپایی نیاز هست،یکیش داشتن مدرکی از آلمان یا اروپا،پیشینه کاری با بیمه شما کمه، روی یه رشته و فن تمرکز کنین، اما توانایی هاتون رو نزدیک بهش گسترده نگه دارین، نا امید نشین و پیشروی کنین.

داشتن دانش زبان آلمانی برای کشور آلمان خیلی خوبه،اما مدرک A1 خیلی کمه،و باید دست کم B1 داشته باشین و مدرک آزمون،بیشتر و کمترش برمیگرده به نیاز کاری کارفرما.

با ویزای بدنبال کاری که اشاره کردین تنها خود شما میتونین به آلمان بیاین،و زمانی که کار پیدا کردید میتونین از راه ویزای -پیوست به همسر-، همسر خود رو به آلمان بیارین؛ و اینکه باید برای گرفتن ویزای -Job seeker- مدارک شما ارزیابی بشن تا امکان اینکه بشه به شما ویزا داد روشن بشه.

شما باید در زمان مصاحبه، گرفتن ویزا و زمان اومدن به آلمان اون 8000 یورو رو در حساب و در آخر نقد همراه خود داشته باشین و ابتدا به تاریخ روز مدرکش کنین،و اینکه در حساب آلمانیتون بلوکه بشه یا نه برمیگرده به اداره خارجی ها در اون ایالت که اینکارو نیاز بدونه یا نه، اگر نه در زمان اومدن نیازی به مدرک کردنش نیست و افسر بازدید پولی نمیخواد و در ویزاتون هم نوشته میشه و میتونین پول رو برداشت کنین، اما برای تمدید ویزا باید این میزان پول رو داشته باشین و گرنه ویزا تاریخ دوباره نمیخوره و ....؛ من درست نمیدونم برای دانشجویی این پول رو گفتین یا برای گرفتن ویزای بدنبال کار، اگر برای این ویزای کار هست نرخش رو بروز از سفارت بپرسین، و این پول هزینه زندگی شما در اون 6 ماه یا کمتر هست نه برای خدمات گرفتن ویزا.

همسر شما هم میتونن از همین راه و دانشجویی پیگیری کنن،رشته های پزشکی در آلمان متفاوته با کشور ایرانه، نیازمندیهای بالایی برای رشته های پزشکی هست.

از دید من چیزی که بشه از راه قانونی و راه خودش پیگیر شد نیازی به شانس نداره، چون سیستم برپایه شانسو دست چینی نیست،شاید بیشتر شانس رو برای کاریابی رزومه ای بشه بکار برد که اونهم باز به قدرت کلید واژه ای و توانایی ها در رزومه شما برمیگرده،که کارفرماها رزومه شما رو ببینن و به شما درخواست کاری بدن.
برگه های این بخش و بخش دانشجویی آلمان رو خوب بخونین، درباره زبان،ارزیابی مدرک و.... برگه هایی رو گذاشتم.
پیروز باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadkhatari ، aristotel
(2015-11-20 ساعت 22:53)behzadkhatari نوشته:  فرمایشات شما کاملا متین دوست عزیز. من خودم مهندس کامپیوتر هستم و قرارداد کاری دریافت کردم و در حال حاضر منتظر تایید مدرک از سازمان ZAB آلمان هستم. منظور من از ویزای اقامت بلند مدت همون ویزای کاری هست که به مدت یکسال صادر میشه و شخص مهاجر باید بعد از یکسال اون رو تمدید کنه. مسلما هیچ شرکتی بدون مصاحبه عمومی و تخصصی شخصی رو نمیپذیره و این کاملا بدیهی هستش. دوستان میتونن با مراجعه به سایت سفارت آلمان در تهران از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری مطلع بشن که یکی از اونا recognize بودن مدرک در سایت anabin.de هستش. بعد از جمع آوری این مدارک میتونید با مراجعه به سفارت البته با گرفتن نوبت اینترنتی درخواست ویزا بدید.

سلام دوست عزیز شرمنده مزاحمت می شوم!! من متخصص کامپیوتر ( شبکه، ویندوز سرور، تی ام جی و ... ) هستم و در حال حاضر در یک شرکت نسبتا معروف و خصوصی در تهران مشغول به کار هستم. مدرک تحصیلیم زبان آلمانی هست ( b2 دارم ) و هیچ مدرکی برای تخصص کامپیوترم ندارم ( مثل MCSA و TMG و CCNA ) البته یکم زمان بزارم می تونم مدارکش رو بگیرم.
سوالام اینجاست شما برای گرفتن قرار داد کاری مدارکت چی بوده یعنی تحصیلات دانشگاهیت IT بوده و حالا اقدام کردی؟
بعدا امتحانات اصلی همانطور که می دونید داخل ایران برزگزار نمیشه، آیا مدرک جاهایی مثل مجتمع فنی تهران را اصلا قبول دارن یا باید فکر دیگری کرد؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
با تشکر
پاسخ
سلام دوست عزیز. من رشته تحصیلیم نرم افزار کامپیوتر هستش و برای بحث developer برای کاریابی اقدام کردم و قرارداد بستم. من خودم سال 2007 مدرک ویژال استادیو و SQL Server مایکروسافت رو گرفتم. البته اکثر شرکتهایی که دنبال نیرو هستند بیشتر روی تخصص و سابقه کاری خوب تمرکز دارند. مدارک فنی حرفه ای ایران در همه جای دنیا معتبر هستند و اگر میتونید حتما یکی دو تا مدرک از فنی حرفه ای بگیرید. اگر بتونید مدارک بین المللی شبکه رو هم بگیر خیلی عالی میشه. اینکه رشته تحصیلیتون آلمانی هست و به زبان آلمانی مسلط هستید خیلی خوبه و خیلی از شرکتها دنبال این موضوع هستند. ولی تنها مسئله هنگام درخواست ویزا هستش که رشته تحصیلیتون باید با شغلی که دارید براش ویزا میگیرید مرتبط باشه. من چون خودم در این زمینه تجربه ای ندارم نمیتونم دقیق به شما بگم. ولی میتونید مدارک تخصصی خودتون رو به سفارت ارائه بدید و بعید میدونم که قبول نکنن. شما اگر شرکتی رو پیدا کردید میتونید این موضوع رو مطرح کنید و اونها اگر واقعا شما رو بخوان حتما کمکتون خواهند کرد.

موفق باشید.
(2015-11-21 ساعت 16:51)usjafar نوشته:  
(2015-11-20 ساعت 22:53)behzadkhatari نوشته:  فرمایشات شما کاملا متین دوست عزیز. من خودم مهندس کامپیوتر هستم و قرارداد کاری دریافت کردم و در حال حاضر منتظر تایید مدرک از سازمان ZAB آلمان هستم. منظور من از ویزای اقامت بلند مدت همون ویزای کاری هست که به مدت یکسال صادر میشه و شخص مهاجر باید بعد از یکسال اون رو تمدید کنه. مسلما هیچ شرکتی بدون مصاحبه عمومی و تخصصی شخصی رو نمیپذیره و این کاملا بدیهی هستش. دوستان میتونن با مراجعه به سایت سفارت آلمان در تهران از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری مطلع بشن که یکی از اونا recognize بودن مدرک در سایت anabin.de هستش. بعد از جمع آوری این مدارک میتونید با مراجعه به سفارت البته با گرفتن نوبت اینترنتی درخواست ویزا بدید.

سلام دوست عزیز شرمنده مزاحمت می شوم!! من متخصص کامپیوتر ( شبکه، ویندوز سرور، تی ام جی و ... ) هستم و در حال حاضر در یک شرکت نسبتا معروف و خصوصی در تهران مشغول به کار هستم. مدرک تحصیلیم زبان آلمانی هست ( b2 دارم ) و هیچ مدرکی برای تخصص کامپیوترم ندارم ( مثل MCSA و TMG و CCNA ) البته یکم زمان بزارم می تونم مدارکش رو بگیرم.
سوالام اینجاست شما برای گرفتن قرار داد کاری مدارکت چی بوده یعنی تحصیلات دانشگاهیت IT بوده و حالا اقدام کردی؟
بعدا امتحانات اصلی همانطور که می دونید داخل ایران برزگزار نمیشه، آیا مدرک جاهایی مثل مجتمع فنی تهران را اصلا قبول دارن یا باید فکر دیگری کرد؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: usjafar ، aristotel
سلام
دوستان کسی که سابقه کار نداشته باشه میتونه تو آلمان کار پیدا کنه؟
من قصد دارم سال بعد برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به آلمان بیام. میخوام بدونم بدون سابقه کار چقدر احتمال کار پیدا کردن بعدش وجود داره؟ زبان آلمانی دارم یاد میگیرم و رشته ام هم کامپیوتره و برنامه نویسی تا حدودی بلدم (هنوز حرفه ای نیستم).
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-29 ساعت 23:01)Babk نوشته:  سلام
من قصد دارم سال بعد برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به آلمان بیام. میخوام بدونم بدون سابقه کار چقدر احتمال کار پیدا کردن بعدش وجود داره؟ زبان آلمانی دارم یاد میگیرم و رشته ام هم کامپیوتره و برنامه نویسی تا حدودی بلدم (هنوز حرفه ای نیستم).

سلام دوست عزیز. همینطور که بدون سابقه کار یافتن شغل در ایران سخت هست این موضوع در آلمان هم سخت تر میشه. متاسفانه بدون سابقه کار یافتن شغل در آلمان بسیار دشوار هست مگر اینکه توانایی های علمی شما بسیار بالا باشه که در این صورت شانس شما کمی افزایش پیدا میکنه. داشتن مدارک معتبر بین المللی مثل مدارک مایکروسافت و یا لینوکس میتونه به شما کمک کنه اما همینطور که میدونید اکثر شرکتهای آلمانی تخصص و توانایی شما براشون مهمه. ولی ازونجایی که شما دارید برای تحصیل به آلمان میرید میتونید در حین تحصیل در برخی شرکتها بصورت کاراموز کار کنید و اگر کار شما مورد قبولشون باشه میتونید راحت تر کار پیدا کنید.
موفق باشید
پاسخ
(2015-11-29 ساعت 23:01)Babk نوشته:  سلام

درود
شما زمانی که در آلمان دانشجو باشین، میتونین کار نیمه یا کار دانشجویی هم داشته باشین، و پس از دوران دانشجویی تا 18 ماه دیگه زمینه داشتن ویزا برای کاریابی رو دارید،و داشتن مدرکی از آلمان بویژه از fachhochschule و dual studiom خودش زمینه رو برای کاریابی در برابر آموزشی که شما گذرونیدن فراهم میکنه، به شکل روشنتر اگر بگم شما با داشتن مدارکی از این مراکز دانشگاهی عالی فنی رزومه شما بخشی از پیشینه کاری شما برای کارفرما ها ارزیابی میشه.

این رو هم بدید بگیرین که گذروندن و گرفتن چنین مدرکی کار آسونی نیستو باید زبانتون خوب باشه، و خیلی رشتتون رو دوست داشته باشین وگرنه تو پایان نامه گیر میکنین.
پاسخ
دوستان سلام .
برای زبان آلمانی رو گوشی اندرویدی نرم افزای هست که از درس A1تا اخرش رو بشه کار کرد .ممنونم اگر معرفی کنید
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
پاسخ
(2015-12-22 ساعت 11:55)abbas41 نوشته:  دوستان سلام .
برای زبان آلمانی رو گوشی اندرویدی نرم افزای هست که از درس A1تا اخرش رو بشه کار کرد .ممنونم اگر معرفی کنید

بهترین نرم افزارهایی که من خودم باهاشون کار کردم رو براتون معرفی میکنم:
1- Dulingo
2- Busuu
3- Rosseta Stone
من خودم نرم افزار Busuu رو بیشتر میپسندم چون به صورت لول بندی شده براتون درس ها رو میاره و از تلفظ انسانی استفاده کرده.
پاسخ
تشکر کنندگان: abbas41 ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان