کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2016-12-29 ساعت 18:39)mehrak1 نوشته:  سلام کاربر سرباز هخامنشی ممنون که به سوالها جواب میدید و راهنمایی میکنید
من راهنمایی میخوام در مورد تاسیس شرکت یا زدن شعبه ای از شرکت خودمون در المان امیدوارم بتونید راهنمایی کنید
ما الان شرکت فعالی داریم در زمینه نفت و گاز در کره جنوبی چندین سال هم هست اینجا زندگی میکنیم به نظر شما امکان و شانس بالایی داریم که یک شعبه از این شرکت رو در المان تاسیس کنیم و اونجا کار کنیم؟ با توجه به این شلوغی مهاجرها من خیلی امید ندارم راستش
شما راه بهتری دارید برای این اقامت المان؟
ممنون اگر بتونید راهنمایی کنید

درود بشما، سپاس
پایگذاری شرکت در آلمان زمینه هایی داره و شدنی هست و سختی نابجایی نداره. و باید با گرفتن وکیل و پیگیری فردی که پیشینه پرونده ای برای نفت و گاز داشته پیش برید. چون رسیدگی و ارزیابی و کاغذ بازی داره.
پرونده شما با دیگر مهاجر ها تفاوت داره و پیشینه مهاجرهایی که از این راه مهاجرت کردند خوب و کارساز برای اقتصاد و کارزایی آلمان هست. و موندگاری شرکت شما برمگیرده به اینکه چه میزان نیروی کار گرفتید، و در سال چه رشدی داشتید و چه زمینه ای رو فراهم کردید.
من در برگه های پیشین برای اینکار برگه ای رو گذاشتم و پیشنهاد می کنم با اتاق بازرگانی آلمانو ایران که آدرسشم هست گفتگو کنید برای آشنایی بیشتر.
و این نکته ها هم هستند:

مدارک مورد نیاز این پرونده:
کپی پاسپورت مدیر شرکت- وکالتنامه رسمی بزبان آلمانی- نام شرکت.

امتیازهای اقامت:
استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان- تحصیل رایگان- وام های بلند مدت با بهره های پایین- سفر به کشورهای درون اتحادیه اروپا بدون ویزا.

مالیات:
19%

نوع شرکت:
شرکت با مسیولیت محدود GmbH

سرمایه پایه مورد نیاز:
25.000 یورو

مزایا ثبت شرکت: دریافت اقامت دایم- تجارت آزاد با شراسر دنیا- بازگشایی حساب بانکی تجاری در سراسر اروپا- بهره گیری از سوپسیت های ویژه.

امتیازهای شهروندی:
استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان- تحصیل رایگان- وام های بلند مدت با بهره های پایین- سفر به کشورهای درون اتحادیه اروپا بدون ویزا- زندگی در سراسر اروپا.

درخواست به مدیر اروپا: درود و آرزوی تندرستی و شادکامی برای شما
امیدوارم که این برگه و دو برگه پیشین درباره پایگذاری شرکت در آلمان در بخشی برای همین کار باز و برده بشه، من گزینه ای برای بازگردن بخشی تازه رو پیدا نکردم.
سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، aristotel
سلام ، خسته نباشید به همه دوستان ، سوالی که داشتم اینه که برادر من اقامت کشور المان رو داره ، ایا میتونه برای من اقامت بگیره یا کمکی بکنه ؟ چه راه هایی است ، خواهشن راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-27 ساعت 12:56)SS125 نوشته:  سلام ، خسته نباشید به همه دوستان ، سوالی که داشتم اینه که برادر من اقامت کشور المان رو داره ، ایا میتونه برای من اقامت بگیره یا کمکی بکنه ؟ چه راه هایی است ، خواهشن راهنمایی کنید

درود، ویزا و ماندگاری هر فرد برمیگرده به رزومه همون فرد. تنها کمکی که برادر شما میتونند برای شما کنند، پشتیبانی مالی و مکان زندگی با مدرک کردن درآمد کافی ایشون هست. و در قوانین مهاجرتی آلمان راهی برای مهاجرت کردن از راه افراد خانواده -برادر یا خواهر- نداریم. کمک هایی که گفتم با داشتن مهاجرت دانشجویی یا کاری ممکن هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، aristotel
(2017-01-30 ساعت 23:17)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2017-01-27 ساعت 12:56)SS125 نوشته:  سلام ، خسته نباشید به همه دوستان ، سوالی که داشتم اینه که برادر من اقامت کشور المان رو داره ، ایا میتونه برای من اقامت بگیره یا کمکی بکنه ؟ چه راه هایی است ، خواهشن راهنمایی کنید

درود، ویزا و ماندگاری هر فرد برمیگرده به رزومه همون فرد. تنها کمکی که برادر شما میتونند برای شما کنند، پشتیبانی مالی و مکان زندگی با مدرک کردن درآمد کافی ایشون هست. و در قوانین مهاجرتی آلمان راهی برای مهاجرت کردن از راه افراد خانواده -برادر یا خواهر- نداریم. کمک هایی که گفتم با داشتن مهاجرت دانشجویی یا کاری ممکن هست.

ممنون از شما دوست عزیز من اتش نشان با سابقه کاری حدود ده سال هستم و لیسانس فرماندهی در عملیات اتش نشانی دارم و چند تا مدرک دیگه که مربوط به همین کار هستش ، مثل غواصی و کار در ارتفاع ، و جز این شغل حدود ۳ سالی هست که اتلیه عکاسی دارم و کارهای فتوشاپ و منتاژ کار فیلم های عروسی و کلیپ ، ایا با این شرایط کاری پیدا میشه در المان یا سخته
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-02 ساعت 16:58)SS125 نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 23:17)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2017-01-27 ساعت 12:56)SS125 نوشته:  
ممنون از شما دوست عزیز من اتش نشان با سابقه کاری حدود ده سال هستم و لیسانس فرماندهی در عملیات اتش نشانی دارم و چند تا مدرک دیگه که مربوط به همین کار هستش ، مثل غواصی و کار در ارتفاع ، و جز این شغل حدود ۳ سالی هست که اتلیه عکاسی دارم و کارهای فتوشاپ و منتاژ کار فیلم های عروسی و کلیپ ، ایا با این شرایط کاری پیدا میشه در المان یا سخته

خب خیلی خوبه مدارک تخصصی و دوره هایی در راستای این پیشینه کاری دارید. و دوره های امدادی کوهستان... اینچنین کارهایی درآمدشون خوب و از پشتیبانی رفاهی بالایی برخوردارند. اما این کارها در راستای بلوکارت و شغل های فنی مهندسی و نیاز بالا نیست و شغل های ویژه هم هستند. تنها باید دید که میزان پیشنهاد کاری برای این شغل چه میزان برای بیرونی ها آمار شده.
برادر شما میتونند از Arbeitsagentur پیگیری کنند در شهر خودشون و همچنین در شبکه کاریابی ایالتی و کشوری که برای شما کاری پیدا بشه و گزینه ای داشت. و ابتدا نیاز هست برای بهتر پیش بردن کار مدارکتون رو برای ZAB بفرستید{یا ابتدا برادر شما درباره این کار بپرسند که چه نیازهایی هست و سپس ارزیابی بشه}، تا ارزیابی بشه و پس از ارزیابی شما راه هموار شده تری دارید و همچنین میتونید یکبار ویزای 6 ماهی بدنبال کار دریافت کنید. برای پناهنده ها این شغل پیشنهاد شده و تونستند با گذروندن دوره های اتش نشانی یا امداد کوهستان با هلیکوپتر که باید هم بگذرونند و برای شما هم چنین هست. اما باید میزان کمبود نیرو رو دید که من در این زمان خبری ندارم. کشورهای لهستان و سوییس و اتریش هم زمینه خیلی خوبی دارند من دوستانی داشتم اونجا امدادی بودند اما دکترا داشتند و 6 ماه پیمان کاری در هر سال داشتند و در اون 6 ماه روزی میانگین 15 بار پرواز داشتند تنها تیم خودشون و با مسیولیت بالا.
نکتش اینه که باید تخصص در هر کاری که دنبالش هستید برای اینچنین شغل هایی رو داشته باشید که آتش نشانیش رو دارید، که برای پذیرش دوره و سپس کاریابی دشواری نباشه. هرچند باید ارزیابی بشه و این رشته باز هم میگم از شغل های ویژه هست و خیلی خیلی براشون امداد و پیش بینی و نجات ارزشمند هست. آلمان برای این شغل ها دوره های کاربردی میگذاره Ausbildung und Dual. اما این دوره ها تنها برای بومی هاست و افرادی که اقامت دارند. امکانش هست که با گرفتن ویزای 6 ماهه درخواست کاری که پیدا کردید زمانی که برای گذروندن دوره نیاز به اقامت هست بتونید پذیرش از این آموزش گاه ها بگیرید و این دوره ها زنجیری هستند برای رسیدن به کار. در شکلی میتونید کاری بگیرید که پیشنهاد زیاد باشه و نیرو برای اون تخصص کم که از بیرون خودکار زمینه سازی میشه.اگر کار بگیرید میتونید ویزای کاری هم درخواست بدید و دریافت کنید.

برگه های پیشین رو هم درباره ارزیابی مدارک نگاه بندازید نوشته بودم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
(2017-02-04 ساعت 23:23)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2017-02-02 ساعت 16:58)SS125 نوشته:  ممنون از شما دوست عزیز من اتش نشان با سابقه کاری حدود ده سال هستم و لیسانس فرماندهی در عملیات اتش نشانی دارم و چند تا مدرک دیگه که مربوط به همین کار هستش ، مثل غواصی و کار در ارتفاع ، و جز این شغل حدود ۳ سالی هست که اتلیه عکاسی دارم و کارهای فتوشاپ و منتاژ کار فیلم های عروسی و کلیپ ، ایا با این شرایط کاری پیدا میشه در المان یا سخته

خب خیلی خوبه مدارک تخصصی و دوره هایی در راستای این پیشینه کاری دارید. و دوره های امدادی کوهستان... اینچنین کارهایی درآمدشون خوب و از پشتیبانی رفاهی بالایی برخوردارند. اما این کارها در راستای بلوکارت و شغل های فنی مهندسی و نیاز بالا نیست و شغل های ویژه هم هستند. تنها باید دید که میزان پیشنهاد کاری برای این شغل چه میزان برای بیرونی ها آمار شده.
برادر شما میتونند از Arbeitsagentur پیگیری کنند در شهر خودشون و همچنین در شبکه کاریابی ایالتی و کشوری که برای شما کاری پیدا بشه و گزینه ای داشت. و ابتدا نیاز هست برای بهتر پیش بردن کار مدارکتون رو برای ZAB بفرستید{یا ابتدا برادر شما درباره این کار بپرسند که چه نیازهایی هست و سپس ارزیابی بشه}، تا ارزیابی بشه و پس از ارزیابی شما راه هموار شده تری دارید و همچنین میتونید یکبار ویزای 6 ماهی بدنبال کار دریافت کنید. برای پـنـاهــنده ها این شغل پیشنهاد شده و تونستند با گذروندن دوره های اتش نشانی یا امداد کوهستان با هلیکوپتر که باید هم بگذرونند و برای شما هم چنین هست. اما باید میزان کمبود نیرو رو دید که من در این زمان خبری ندارم. کشورهای لهستان و سوییس و اتریش هم زمینه خیلی خوبی دارند من دوستانی داشتم اونجا امدادی بودند اما دکترا داشتند و 6 ماه پیمان کاری در هر سال داشتند و در اون 6 ماه روزی میانگین 15 بار پرواز داشتند تنها تیم خودشون و با مسیولیت بالا.
نکتش اینه که باید تخصص در هر کاری که دنبالش هستید برای اینچنین شغل هایی رو داشته باشید که آتش نشانیش رو دارید، که برای پذیرش دوره و سپس کاریابی دشواری نباشه. هرچند باید ارزیابی بشه و این رشته باز هم میگم از شغل های ویژه هست و خیلی خیلی براشون امداد و پیش بینی و نجات ارزشمند هست.  آلمان برای این شغل ها دوره های کاربردی میگذاره Ausbildung und Dual. اما این دوره ها تنها برای بومی هاست و افرادی که اقامت دارند. امکانش هست که با گرفتن ویزای 6 ماهه درخواست کاری که پیدا کردید زمانی که برای گذروندن دوره نیاز به اقامت هست بتونید پذیرش از این آموزش گاه ها بگیرید و این دوره ها زنجیری هستند برای رسیدن به کار. در شکلی میتونید کاری بگیرید که پیشنهاد زیاد باشه و نیرو برای اون تخصص کم که از بیرون خودکار زمینه سازی میشه.اگر کار بگیرید میتونید ویزای کاری هم درخواست بدید و دریافت کنید.

برگه های پیشین رو هم درباره ارزیابی مدارک نگاه بندازید نوشته بودم.

من واقعا ممنون هستم از راهنمایی های خیلی خیلی مفید شما ، راستش من در زمینه ورزشی هم از سال 79 تا 92 عضو تیم ملی قایقرانی ایران بودم و 3 عنوان قهرمانی آسیا و چهار دوره تو مسابقات جهانی المان 2000 و ایتالیا 2004 و هلند 2006 و کانادا 2008 و آسیا هم که زیاد هستش و مدارک داوری و مربی گری هم دارم و رزومه هم در این رابطه دارم ، ایا اینا هم میتونه کمکی باشه برام ، البته فکر کنم بتونم ویزای توریستی تقریبا راحت بگیرم به خاطر ورود و خروج در اروپا ، شایدم نشه ،در این زمینه اگه راهنمایی کنید خوشحال میشم ، در باره عکاسی هم نوشته بودم که بلدم و مدارکی هم دارم ، چیزی درباره اون به من نگفتید که ایا به کار میاد یا خیر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشید بنده 31 ساله متاهل و صاحب فرزند هستم، رشته ام مهندسی مکانیک هستش و فوق لیسانس دارم و در رشته خودم نرم افزارهای طراحی و تحلیلی رو در حد متوسط یا بعضا پیشرفته بلدم و 5 سال سابقه کاری دارم منتها با توجه به وضعیت خراب صنعت و نبود کار و یا عدم وجود کار مناسب در این رشته یکسالی هستش که به دلیل عدم رضایت از کار فعلی، تصمیم گرفتم با توجه به علاقه ی زیادی که به آی تی دارم در زمینه طراحی وب تخصص خودم رو بیشتر کنم و به طور کل فیلد کاریم رو تغییر بدم (با توجه به نیاز روز افزون جامعه به آی تی) با این حال چون همیشه اولویت برنامه ریزی هام بعد از استقلال معیشتی خانواده در ایران (که در حال حاضر دارم)، مهاجرت هستش
میخواستم بدونم امکان قبولی در مصاحبه شغلی، گرفتن شغل در آلمان و گرفتن ویزا از سفارت در کدوم حالت برای من ایرانی بیشتر هستش
1. مهندسی مکانیک با رزومه ذکر شده
2. متخصص و طراح وب با مدرک بین المللی مایکروسافت و بدون مدرک دانشگاهی مهندسی کامپیوتر و سابقه کاری دو سه ساله
؟
فکر میکنم ما به لحاظ آی تی (البته در حوزه طراحی وب) خیلی به کشورهای غربی نزدیکتر و نسبت به رشته مهندسی مکانیک به روز تر هستیم. به خاطر همین فکر میکنم در مصاحبه های شغلی یک متخصص آی تی ایرانی به مراتب بهتر از یک مهندس مکانیک عمل میکنه. منتها مشکلی که برای من وجود داره اینه که در زمینه مهندسی کامپیوتر مدرک دانشگاهی برای ارائه به سفارت ندارم، آیا میشه بعد از قبولی در مصاحبه اولیه مدرک مهندسی مکانیک رو به سفارت ارائه کرد!!؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
من واقعا ممنون هستم از راهنمایی های خیلی خیلی مفید شما ، راستش من در زمینه ورزشی هم از سال 79 تا 92 عضو تیم ملی قایقرانی ایران بودم و 3 عنوان قهرمانی آسیا و چهار دوره تو مسابقات جهانی المان 2000 و ایتالیا 2004 و هلند 2006 و کانادا 2008 و آسیا هم که زیاد هستش و مدارک داوری و مربی گری هم دارم و رزومه هم در این رابطه دارم ، ایا اینا هم میتونه کمکی باشه برام ، البته فکر کنم بتونم ویزای توریستی تقریبا راحت بگیرم به خاطر ورود و خروج در اروپا ، شایدم نشه ،در این زمینه اگه راهنمایی کنید خوشحال میشم ، در باره عکاسی هم نوشته بودم که بلدم و مدارکی هم دارم ، چیزی درباره اون به من نگفتید که ایا به کار میاد یا خیر
[/quote]

برای ورزشکاران ملی که رتبه و توانایی های بالایی دارند و نشون دادند، برای مسابقات و یا مربی گری هم پشتیبانی میشه و دوره هایی برگزار میشه. گفتگوهای دو قایقران تیم ملی که به آلمان مهاجرت کردند رو باید ببینید بنام های: مینا علیزاده و سعید فضل اولی. در بی بی سی و دویچوله. {برای این شکل مهاجرتی که اینها کردند باید خوب فکر کنید و از دید دلیل هم نبود زمینه های کافی و رفاهی خودش کافی هست اما این گزینه مهاجرت پ دگی رو آخر بگذارید.

درباره عکاسی این رشته برمیگرده به کارهای شما که چه چاپ هایی و رتبه هایی داشته باشید. و اگر پذیرش دانشجویی بگیرید خب راه هموار میشه وگرنه برای کاریابی این رشته جای کافی نداره.
من پیشنهاد می کنم با نگاه به رزومه و توانایی های شما و مدارکی که در رشته های مختلف دارید، تمرکز و برنامه خودتون رو برای یک رشته بگذارید چون در میان راه به مشکل دودلی میخورید و زمان و هزینه مالی اونوخ بیخودی هدر میره.

این مشکل بسیاری از ایرانی هاست چون در کشور ایران هیچ چیز جای خودش نیست، و فرد ناچار میشه چند رشته و کار رو براش تلاش کنه و اگرم تخصصی داشته باشه باز ناچاره به کار و رشته ای دیگر روی بیاره اما این آلمان این شکلی نیست، شما باید انتخاب کنید چه هدفی دارید؟ کاری؟ دانشجویی؟ .... و تا اینجا من با رزومه خیلی خوبی که شما گفتید راهکارها و اینکه برای رشته های شما ممکن هست رو گفتم. اون چیزی که شما ازش انرژی میگیرید و دوست دارید مهم و موندگار هست. و دانشجویی با داشتن پیشینه کاری هم انتخاب خیلی خوبی هست. و شما باید زبان آلمانی رو یاد بگیرید تا پیشرفت کامل کنید. برای این هم خواستید من یک روش کامل و رایگان رو میگم.

چیزی که برای فردی که از یک کشور جهان سومی درخواست کار میده مهم هست اینه که در رشته ای که تخصص و پیشینه داره در آلمان چه میزان نیازمندی براش هست، باید به رشته های در راستای بلوکارت مانند مدیریت، فنی مهندسی و علوم پایه، پرستاری و پزشکی و دندان،... اینچنین رشت هایی نگاه کنید که چون زمینه قانونی براشون فراهم شده خیلی آسونتر میتونند در زمان کمی ویزای کاری و سپس با گاه به دستمزدشون بلوکارت بگیرند. در نبود چنین رشته هایی باید کارفرما از 3 تا 6 ماه آگهی کاری کنه و اگر در آلمان و اروپا و کشورهای ویژه بدون ویزا نیروی کارش نبود بتونه با دلیل کافی نیرویی که شما هستید رو بگیره. بهمین دلیل این بلوکارت و زمینه هاش رو کارفرماها بوجود آوردند چون نیازمندی در رشته های گفته شده هرگز پر نشده.
برای کاریابی زمانی که کار پیدا کردید اگر نیاز بود به تایید، مدارکتون رو تایید کنید در اداره زاب
ZAB {https://www.kmk.org/service/anerkennung-auslaendischer-abschluesse/zeugnisbewertung-fuer-auslaendische-hochschulqualifikationen/einzureichende-dokumente}
و در ZAV هم{ www.make-it-in-germany.com}میتونید به دنبال کار باشید. https://www.anerkennung-in-deutschland.d.../index.php

پیشنهاد رزومه خودتون رو در سایت های شبکه جهانی کاریابی مانند لینکداین و زینگ {ویژه آلمان} بگذارید از این راه درخواست های کاری بگیرید. و کارفرماها و همرشته هارو پیدا کنید تا بیشتر دیده بشید.http://www.linkedin.com
https://www.xing.com
برای کاریابی نیازی به وکیل یا ویزای توریستی و ویزای بدنبال کار 6 ماهه نیست. پس از گزینه هایی که آووردم اگر نتیجه نگرفتید بهشون نیازدارید، باز هم بدون نیاز به وکیل.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، aristotel
(2017-02-13 ساعت 03:36)westbound نوشته:  سلام خسته نباشید بنده 31 ساله متاهل و صاحب فرزند هستم، رشته ام مهندسی مکانیک هستش و فوق لیسانس دارم و در رشته خودم نرم افزارهای طراحی و تحلیلی رو در حد متوسط یا بعضا پیشرفته بلدم و 5 سال سابقه کاری دارم منتها با توجه به وضعیت خراب صنعت و نبود کار و یا عدم وجود کار مناسب در این رشته یکسالی هستش که به دلیل عدم رضایت از کار فعلی، تصمیم گرفتم با توجه به علاقه ی زیادی که به آی تی دارم در زمینه طراحی وب تخصص خودم رو بیشتر کنم و به طور کل فیلد کاریم رو تغییر بدم (با توجه به نیاز روز افزون جامعه به آی تی) با این حال چون همیشه اولویت برنامه ریزی هام بعد از استقلال معیشتی خانواده در ایران (که در حال حاضر دارم)، مهاجرت هستش
میخواستم بدونم امکان قبولی در مصاحبه شغلی، گرفتن شغل در آلمان و گرفتن ویزا از سفارت در کدوم حالت برای من ایرانی بیشتر هستش
1. مهندسی مکانیک با رزومه ذکر شده
2. متخصص و طراح وب با مدرک بین المللی مایکروسافت و بدون مدرک دانشگاهی مهندسی کامپیوتر و سابقه کاری دو سه ساله
؟
فکر میکنم ما به لحاظ آی تی (البته در حوزه طراحی وب) خیلی به کشورهای غربی نزدیکتر و نسبت به رشته مهندسی مکانیک به روز تر هستیم. به خاطر همین فکر میکنم در مصاحبه های شغلی یک متخصص آی تی ایرانی به مراتب بهتر از یک مهندس مکانیک عمل میکنه. منتها مشکلی که برای من وجود داره اینه که در زمینه مهندسی کامپیوتر مدرک دانشگاهی برای ارائه به سفارت ندارم، آیا میشه بعد از قبولی در مصاحبه اولیه مدرک مهندسی مکانیک رو به سفارت ارائه کرد!!؟

شما هم خسته نباشید...
برای رشته مکانیک که گویا طراحی جامدات هستید، پیشنهاد کاری برای رشته شما هست و کم هم نیست و امتیاز بلوکارت هم رشته شما داره. اینکه در راستای نیازمندی بلوکارت هست. دربارش پیشتر گفتم برای بلوکارت و رشته هاش. و راه های کاریابی و رزومه گذاری رو ببینید.
با مدرک بچلور و ماستر، و پیشینه دو تا 4 سال اگر زبان انگلیسی یا آلمانی خوب بلد باشید و توانایی کار با نرم افزارها مشکلی برای کاریابی ندارید. و بستگی به نیاز کارفرما داره که برای شما دوره های کوتاه هم بگذاره.
رشته آی تی هم مانند رشته های مکانیک دارای پیشنهاد های کاری در هر دو زبان هست و این هم در راستای نیاز بلوکارت. و بدون مدرک دانشگاهی هم امکان کاریابی هست و مهم توانایی شما در رشته آی تی هست نه مدرک. و اگر توانایی خوبی دارید در کنارش چند تا مدرک تخصصی بین مللی در کشور ایران در دانشگاه های دولتی که خصوصی برگزار میشه بگذرونید تا پیشنهاد دستمزد بالاتر بره. و رزومه تخصصی تر و بروزتری داشته باشید.
این به انتخاب و دوست داشتن شما برمیگرده که برای چه رشته ای کاریابی کنید. و هدفمند و تمرکز باید باشه.
بله از دید نرم افزاری و مشکلات ریشه ای و زمینه هایی که هست و نیست، رشته های کامپیوتری قدرت مانور و دانش کاربردی بیشتری رو دارند. بویژه رشته های مکانیکی و آی تی؛ اما باز به توانایی شما و انتخاب شما برمیگرده. و شما برای هرکاری مدارک و رزومه همون رشته رو باید در زمان نیاز نشان و مدرک کنید. مگر در زمانی که از شما خواسته بشه که در پیش از رشته آی تی چه کاری میکردید و شما مدارک و گواهی های مکانیک رو نشان سفارت میدید. اما برای رشته تخصصی که هدف کاریابیش رو دارید متمرکز رزومه و انگیزه نامه بدید وگرنه دودلی و متمرکز نبودن روی رشته و تخصصتون کار دستتون میده.
مدارک شما هم اگر کارفرما نیاز بدونه باید ارزیابی بشند. برای رشته مکانیک که روشن هست....برای رشته آی تی یک انگیزه نامه برای سفارت باید آماده داشته باشید برای ویزا گرفتن، پس از گرفتن پیشنهاد کاری که ممکنه بپرسند چرا این رشته رو بدون مدرک دانشگاهی انتخاب برای کار کردید؟ و مدارک همراستا نیستند... و اینکه چه دلیلی برای پیشرفت دارید؟ در کل نگرانی نداره چون در زمانی که از کارفرمایی پیشنهاد کاری میگیرید همچیز به نیاز و خواسته های کارفرما برمیگرده از زبان گرفته تا مدارک و میزان پیشینه کاری در اون رشته که چه نیازهایی باید در پرونده شما برآوورده بشه. و سفارت مانند پرونده دانشجویی نمیتونه گیر بده چون مهاجرت کاری با دستمزد هست برای رشته های بلوکارت.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، westbound ، aristotel
ممنون لطف فرمودین، خیلی جواب جامع و کاملی بود و من هنوز سوال دارم دارم فکر میکنم که ازتون سوال کنم....
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی
با سلام خدمت دوستان عزیز و گلم در سایت.

من چند تا سوال داشتم و ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند من را چون واقعا گیچ شدم

همسر من فوق لیسانس پرستاری مراقبت های ویزه از دانشگاه سراسری و دارای هشت سال سابقه کار میباشد. اخیرا یکی از همکارانش رو که دو سال پیش به آلمان رفته بود و در بیمارستانی مشغول بکار هست رو دیدیم و متوجه شدیم که برادر وی رئیس بیمارستان خصوصی در آلمان هست. ایشان گفت مایل هستید به آلمان بیایید و ما هم با روی باز استقبال کردیم. ایشان مدارکی را از ما خواست که شامل ترجمه رسمی آلمانی مدرک ارشد. گواهی محل خدمت کنونی و لیست سابقه تامین اجتماعی که ما ترجمه کرده و برای ایشان ایمیل کردیم و ایشان گفت که از طریق بیمارستان مجوز کار را میگیرند و سپس نامه دعوت بکار را برای ما ارسال میکنند. و در مورد زبان آلمانی هم گفتند که بیمارستان ما چون خصوصیه بعدا میتونید اینجا آلمانی رو ردیف کنید و فقط مدرک آیلتس رو داشته باشید کافیه اون هم واسه سفارت.

ممکن است من را از این شک و گنگی نجات دهید چون سفارت چه با ایمیل چه با تلفن جوابگوی سوال ما نیست.

1. اگه بیمارستان نامه دعوت بکار بفرسته من و سه بچه ام میتوانیم همراه همسرم به آلمان برویم؟

2. با چند وکیل که مشورت کردم گفتند اگه همسرتون قرارداد ببنده با بیمارستان میتوانید در اولین سفر همراه او بروید. درسته؟

3. آیا مدرک آیلتس که همسرم در شرف گرفتن هست کفایت میکنه برای ویزا؟

4. رتبه دانشگاه همسرم H+ هست. باید در ZAB تائید شود؟ (بیمارستان گفت ما خودمون مجوز کار میگیریم). اگه نیاز هست چطوری باید اوکی کرد توی Zab‌؟

5. چگونه باید مدارک رو برای ZAB فرستاد؟ چه مدارکی رو باید فرستاد؟

6. آیا برای من و بچه هام باید فرم های جداگانه پر شود یا توی همون فرم تقاضای ویزای همسرم کافی هست؟

ممنون میشم خواهش میکنم راهنمایی کنید. یا شماره خصوصی بزارید من خودم زنگ میزنم باور کنید فوق العاده حیاتی هست. هر توضیح اضافه ای هم بود خواهش میکنم بگید

متشکر. با ارزوی سالی خوش برای همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، Louis
سلام و تشکر بابت زحمات ارزشمندتون
من 23 سال دارم و فارغ التحصیل کارشناسی برق قدرت از دانشگاه ملی هستم با معدل16. در مورد زبان انگلیسی باید بگم که بیش از 3 ساله که دارم تو اموزشگاه زبان یا خصوصی تدریس میکنم یعنی از نظر نمره آیلتس هیچ مشکلی ندارم ولی چون تا حالا نیازی به مدرک آیلتس نداشتم هیچوقت برای آزمونش اقدام نکردم. 10 تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط با رشته خودم دارم که دوره های کوتاه مدت تا بلند مدت رو شامل میشه. هیچ مقاله ای در کارشناسی بیرون ندادم. مشکل بزرگ اینه که اول ماه آینده اعزام به خدمت سربازی هستم و 21 ماه باید خدمت کنم.

1) ایا میتونم با این شرایط برای مستر بورس تحصیلی از آلمان بگیرم چون از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در آلمان رو ندارم.
2) اگه گزینه 1 غیر محتمل هست میشینم واسه ارشد میخونم که بلافاصله بعد از سربازی در دانشگاه های تهران قبول بشم و تلاشم رو میکنم برای دکترا بورس تحصیلی بگیرم.
لطفا بگید کدوم دو گزینه بالا امکانپذیر هست و باید چکار کنم و ایا تا اینجا رزومم قابل قبوله؟

نکته بعد اینکه نمیخام دوره سربازی به بطالت بگذره و هرجوری شده باید یه پیشرفتی داشته باشم برای همین فکر کردم زبان آلمانی رو تو این مدت یاد بگیرم چون خیلی هم علاقه دارم. به نظرتون میشه تو سربازی آلمانی یاد گرفت؟ و اینکه چطور باید اینکار رو بکنم باتوجه به اینکه در خدمت به اینترنت دسترسی نخواهم داشت. آیا برای پذیرش دانشگاه های انگلیسی زبان کشور آلمان دونستن آلمانی ضروریه؟ اصلا پیشنهاد میکنید وقت بزارم و آلمانی یاد بگیرم؟

اگر نکته دیگه ای به ذهنتون میرسه که باید انجام بدم واسه هموارتر شدن مسیر ممنون میشم راهنماییم کنید چون من تصمیم خودم رو برای مهاجرت گرفتم و تمام تلاشم رو واسش میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و تشکر زیاد برای پاسخگوی دقیق به همه سوال ها که تا الان دیدم

کارشناسی مهندسی نفت با معدل 15.1 دارم سه سال هست که در حفاری نفت و گاز در دریا کار می کنم چند رضایت نامه شغلی از کار فرما ها دارم
تا الان امتحان زبان شرکت نکردم ولی می تونم با کمی کلاس 6.5 ایلتس بگیرم زبان آلمانی رو هم شروع کردم چند ماه پیش.
الان علاقه پیدا کردم که دوباره از کارشناسی مهندسی مکانیک یا شیمی بخونم؟

با این شرایط از نظر ضوابط دانشگاه های آلمان میشه اقدام کرد؟ به چند دانشگاه نامه زدم ولی جواب درستی ندادن تا الان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-20 ساعت 07:55)Hamoonphc نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز و گلم در سایت.

من چند تا سوال داشتم و ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند من را چون واقعا گیچ شدم

همسر من فوق لیسانس پرستاری مراقبت های ویزه از دانشگاه سراسری و دارای هشت سال سابقه کار میباشد. اخیرا یکی از همکارانش رو که دو سال پیش به آلمان رفته بود و در بیمارستانی مشغول بکار هست رو دیدیم و متوجه شدیم که برادر وی رئیس بیمارستان خصوصی در آلمان هست. ایشان گفت مایل هستید به آلمان بیایید و ما هم با روی باز استقبال کردیم. ایشان مدارکی را از ما خواست که شامل ترجمه رسمی آلمانی مدرک ارشد. گواهی محل خدمت کنونی و لیست سابقه تامین اجتماعی که ما ترجمه کرده و برای ایشان ایمیل کردیم و ایشان گفت که از طریق بیمارستان مجوز کار را میگیرند و سپس نامه دعوت بکار را برای ما ارسال میکنند. و در مورد زبان آلمانی هم گفتند که بیمارستان ما چون خصوصیه بعدا میتونید اینجا آلمانی رو ردیف کنید و فقط مدرک آیلتس رو داشته باشید کافیه اون هم واسه سفارت.

ممکن است من را از این شک و گنگی نجات دهید چون سفارت چه با ایمیل چه با تلفن جوابگوی سوال ما نیست.

1. اگه بیمارستان نامه دعوت بکار بفرسته من و سه بچه ام میتوانیم همراه همسرم به آلمان برویم؟

2. با چند وکیل که مشورت کردم گفتند اگه همسرتون قرارداد ببنده با بیمارستان میتوانید در اولین سفر همراه او بروید. درسته؟

3. آیا مدرک آیلتس که همسرم در شرف گرفتن هست کفایت میکنه برای ویزا؟

4. رتبه دانشگاه همسرم H+ هست. باید در ZAB تائید شود؟ (بیمارستان گفت ما خودمون مجوز کار میگیریم). اگه نیاز هست چطوری باید اوکی کرد توی Zab‌؟

5. چگونه باید مدارک رو برای ZAB فرستاد؟ چه مدارکی رو باید فرستاد؟

6. آیا برای من و بچه هام باید فرم های جداگانه پر شود یا توی همون فرم تقاضای ویزای همسرم کافی هست؟

ممنون میشم خواهش میکنم راهنمایی کنید. یا شماره خصوصی بزارید من خودم زنگ میزنم باور کنید فوق العاده حیاتی هست. هر توضیح اضافه ای هم بود خواهش میکنم بگید

متشکر. با ارزوی سالی خوش برای همه دوستان

درود پرستاری مانند ایران دانشگاهی نیست مدرسه ای یا دوره های کاربردی و بیمارستانی هست که با آزمون دادن و پذیرش گرفتن کارآموزی میکنند و به پیشینه کاریشون هم بستگی داره که برخوردارند. و در این رشته تنها زبان آلمانی برای کار پذیرفته میشه.{و در کاریابی به بیمارستان هم برمیگرده وسفارت میتونه روی این انگشت بگذاره.} پروسه پذیرش بیمارستان شما اوکی شد و مدارک ارزیابی شد، اینکه میتونه با زبان انگلیش اوکی باشه رو نمیدونم، و تاکنون به زبان انگلیش برنخوردم.

1- بله میتونید با هم ویزا بگیرید به توان مالی و دستمزد برمیگرده. چون باید توان مالی و دستمزد به اندازه پایه باشه.
2- در اون شکل بله.
3- با پذیرفتن کارفرما بله. و برای پرسش های سفارت آماده باشید.
4- اگر + نوشته شده نیازی نیست مگر بیمارستان نیاز بدونه و در زمان دوره و برابر سازی مدارک نیاز به ارزیابی هست.
5- هم میتونید خودتون پست کنید کپی های مدارک با ریز نمرات، برگردان شده و تایید شده مدارک، و هم از راه سفارت که یک فرمولار در سایتش هست. به این آدرس برای ایران نگاه بندازید و باید فرم رو پر کنید و براشون میفرستید و نوبت میخوره برای شما، و پست دی اچ ال میکنین مدارکتون رو بدستشون برسه. هزینه 200 یورو هم سپس بحساب واریز میکنید و ارزیابی میشه وپست به آدرستون. تا 3 ماه یا کمتر زمان میبره.
تو سایت هم آدرس پست الکترونیکی و... هست.
https://www.kmk.org/service/anerkennung-...ionen.html

http://anabin.kmk.org/antragsformular.html

6- بستگی به این داره که شما هم هدف دانشجویی یا کار داشته باشید یا نه. برای همسر شما تنها ارزیابی مدارک خودش نیاز هست. و چه بهتر هم اگر شما مدارکتون رو ارزیابی کنید و برای کاریابی راه هموارتر میشه. هر فرم برای یک فرد چون رزومه و رشته و شناسه متفاوت هست.

رشته های پرستاری و مامایی جدا از پزشکی هست و شبیه ایران نیست، به این شکل هست که باید مدارکشون ارزیابی بشه اونوخ بتونند آزمون بدند و یا یک دوره 3 ساله بگذرونند و در همون بیمارستان یا مرکز دیگری امکان کار یا کارآمری بگیرند. بخشی از دوره ای که گفتم هم دستمزد بهمراه داره اما به اندازه بخور نمیر هست و رفاه پایه ای که بالاتر یا چگونگیش به بیمارستان برمگیرده.
اینکه کارفرمای شما کارهارو پیش میبره و چگونه از پس قوانین پذیرش کاری برای این رشته برمیاد رو دیگه خودشون میدونند.
پرسش دیگری داشتید در ادامه اینجا بنویسید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-03 ساعت 11:53)Louis نوشته:  سلام و تشکر بابت زحمات ارزشمندتون
من 23 سال دارم و فارغ التحصیل کارشناسی برق قدرت از دانشگاه ملی هستم با معدل16. در مورد زبان انگلیسی باید بگم که بیش از 3 ساله که دارم تو اموزشگاه زبان یا خصوصی تدریس میکنم یعنی از نظر نمره آیلتس هیچ مشکلی ندارم ولی چون تا حالا نیازی به مدرک آیلتس نداشتم هیچوقت برای آزمونش اقدام نکردم. 10 تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط با رشته خودم دارم که دوره های کوتاه مدت تا بلند مدت رو شامل میشه. هیچ مقاله ای در کارشناسی بیرون ندادم. مشکل بزرگ اینه که اول ماه آینده اعزام به خدمت سربازی هستم و 21 ماه باید خدمت کنم.

1) ایا میتونم با این شرایط برای مستر بورس تحصیلی از آلمان بگیرم چون از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در آلمان رو ندارم.
2) اگه گزینه 1 غیر محتمل هست میشینم واسه ارشد میخونم که بلافاصله بعد از سربازی در دانشگاه های تهران قبول بشم و تلاشم رو میکنم برای دکترا بورس تحصیلی بگیرم.
لطفا بگید کدوم دو گزینه بالا امکانپذیر هست و باید چکار کنم و ایا تا اینجا رزومم قابل قبوله؟

نکته بعد اینکه نمیخام دوره سربازی به بطالت بگذره و هرجوری شده باید یه پیشرفتی داشته باشم برای همین فکر کردم زبان آلمانی رو تو این مدت یاد بگیرم چون خیلی هم علاقه دارم. به نظرتون میشه تو سربازی آلمانی یاد گرفت؟ و اینکه چطور باید اینکار رو بکنم باتوجه به اینکه در خدمت به اینترنت دسترسی نخواهم داشت. آیا برای پذیرش دانشگاه های انگلیسی زبان کشور آلمان دونستن آلمانی ضروریه؟ اصلا پیشنهاد میکنید وقت بزارم و آلمانی یاد بگیرم؟

اگر نکته دیگه ای به ذهنتون میرسه که باید انجام بدم واسه هموارتر شدن مسیر ممنون میشم راهنماییم کنید چون من تصمیم خودم رو برای مهاجرت گرفتم و تمام تلاشم رو واسش میکنم.

درود
1- بورس برا ماستر کم هست و باید کوششتون رو بکنید تا نتیجه بده. میانگین نمرات خوبی دارید و نمرات دروس تخصصی هم مهم هست. دانشگاه های آلمان رایگان هستند و هزینه زندگی رو باید از پسش بربیاید. سالی 8640 یورو که در کنارش کار دانشجویی هم میتونید پیدا کنید و هزینه زندگی شما بیشتر از این در سال نمیشه، در برخی ایالت ها و بستگی به شکل زندگی دانشجو تا 50% این میزان هم کافی هست اما در ابتد این میزان رو باید به سفارت مدارک کنید در حسابتون.
2- بله رزومه خوبی دارید در کنار مدارک کاربردی فنی حرفه ای. اگر هدف شما کاریابی هست رشتتون از رشته های پر نیاز هست، با زبان انگلیش هم میتونید کارپیدا کنید و زبان آلمانی هم درکنارش یاد بگیرید، و دکترا نیازی نیست. آلمان مدرک گرایی نداره، کارفرما دانش و توانایی کاربردی میخاد دانشگاهو مدرک مهمترین چیز برای کار فرما نیست. {یک نکته اینکه شما با هر مدرکی باشید در کنار توانایی شما در همون زمینه بکار گرفته میشید، تکنسین در جایگاه، کار و دستمزد تکنسین، مهندس همچنین دکترا هم همچنین یک کار مهندسی رو به دکترا نمیدند و....}.
پس از دوران سربازی افت میکنید در رشتتون و توانایی که دارید. دوسال از آخرین مدرک دانشگاهی و مدارک کاربردیتون میگذره و بهتره دوره های تخصصی کاربردی رو پس از پایان سربازی بگذرونید همراه با دو سال پیشینه کاری که انگیزه برای دانشجویی یا توان کاری شما باشه. بله دکترا بورس بیشتر هست اما باید مقاله و ایده ای داشته باشید که با استادی مشترک کار کنید.

میشه زبان آلمانی یاد گرفت اما در زمان پس از آموزشی اگر امریه داشته باشین چه بهتر، چون بزمانش اون مکان و زمان یک ذهنیتی به شما میده که اکنون درش نیستید تا کامل زیروبم کنید خودتونو. اما ممکنه انگیزه داشته باشید. در آموزشی و مکان نظامی هم نمیتونید هیچ چیز الکترونیکی یا گوشی برای یادگیری داشته باشید. من در آینده نزدیک یک روش کاملی رو برای یادگیر یمیخوام بگذارم در بخش آموزش- زبان آلمانی پیگیر باشید.

برای کشور آلمان بله پیشنهاد می کنم المانی رو با انگیزه و اعتماد بنفس یاد بگیرید. آلمان آلمانی زبان میخواد. اینکه پذیرش شما زبان انگلیش بخواد یا آلمانی و همچنین سفارت گیر بده یا نه این به دوره دانشگاهی شما برمیگرده که ب چه زبانی پذیرش بدند و در سایت هر دوره دانشگاهی این چیزها نوشته میشه. گاهن تنها یکی از زبان ها یا هردو نیاز هست. اگر بزبان انگلیش پذیرش بود بزبان آلمانی نیاز نیست اما برای کاریابی بهتر و زندگی به زبان آلمانی نیاز هست و زمینه های بیشتری به این زبان هست.

همین چیزها کافی هست و خودش زمانبر هست و کم کم و با تمرین و تکرار پیوسته نتیجه میده.
رزومه: دوره های کاربردی بروز که بین مللی هم در دانشگاه های دولتی ایران پولی برگزار میشه. و یادگیری زبان آلمانی که خودش یک امتیاز بزرگ هست.
تو بخش دانشجویی آلمان آدرس های پیدا کردن دوره هارو نوشتم. پرسش درباره دانشجویی داشتید در همون بخش بنویسید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان