کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارك لازم برای اثبات نامزد بودن
ندا جان post decision activity پیغامیه که وقتی اپروو شدین سایت بهتون میده ولی نمیدونم بقیه پیغامها واسه چه مرحله ای هستن! من اون موقعها خیلی از مراحل اطلاع نداشتم و یهو از اولین گزینه پرید رو post decision activity و همسرم گفت اپروو شدیم
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، NedaE ، Tomas
(2013-01-10 ساعت 22:51)NedaE نوشته:  دوستان کسی میدونه که اگه USCIS از ما درخواست عکسِ بیشتر برای اثبات نامزدی کنه،دقیقا در کدوم مرحله درخواست میکنه؟ initial review یا decision یا post decision activity؟

Initial Review
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، NedaE ، Tomas
(2013-01-11 ساعت 03:32)negi نوشته:  
(2013-01-10 ساعت 22:51)NedaE نوشته:  دوستان کسی میدونه که اگه USCIS از ما درخواست عکسِ بیشتر برای اثبات نامزدی کنه،دقیقا در کدوم مرحله درخواست میکنه؟ initial review یا decision یا post decision activity؟

Initial Review

نگی‌ جان برای شما چقدر حدودا طول کشید تا از مرحلهٔ initial review ردّ شد؟
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2013-01-11 ساعت 21:22)NedaE نوشته:  

Initial Review

ندا جون تو امضاش هست...
از نوامبر تا مارچ ... در مورد اون وسیله هم فردا پس فردا عکسش رو واست میفرستم
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas
[/quote]

ندا جون تو امضاش هست...
[/quote]

مرسی ارین همچنان منتظرم Smile
نه آخه تا به post decision activity برسه هنوز تو USCISهستش من دقیقا میخوام بدونم پرونداش از رو initial review کی jump کردهTongue اینطور که نگی میگه پس هر وفت پرونده ام از initial رد بشه دیگه خیالم یکم راحت میشه که به عکس هامون گیر ندادن.
حالا سفارت هرچی میخواد گیر بده هزار تا عکس واسش میبرم ولی الان USCIS گیر نده که ما کلییی پروندمون عقب میفته چون نمیتونیم به این زودی ببینیم همو و عکس جدید بندازیم Sad
پاسخ
ندا جان nvc اصلا نمیتونه به شما گیر بده چون ویزای شما نامزدیه.. nvc فقط میتونه از ازدواجیا مدرک بخواد و ما ازدواجیا پروندمون اونجا تکمیل میشه بعد میره سفارت ولی شما نامزدیا پروندتون بعد از uscis فقط چند روز nvc هستش و سریع میره سفارت برای تعیین وقت مصاحبه.. خیالت راحت باشه Wink
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
(2013-01-12 ساعت 01:34)girl نوشته:  ندا جان nvc اصلا نمیتونه به شما گیر بده چون ویزای شما نامزدیه.. nvc فقط میتونه از ازدواجیا مدرک بخواد و ما ازدواجیا پروندمون اونجا تکمیل میشه بعد میره سفارت ولی شما نامزدیا پروندتون بعد از uscis فقط چند روز nvc هستش و سریع میره سفارت برای تعیین وقت مصاحبه.. خیالت راحت باشه Wink

بله بله اشتباه لُپی بود مرسی جودی جون تصحیح کردم منظورم USCIS بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas
(2013-01-11 ساعت 21:22)NedaE نوشته:  

Initial Review

۴ ماه عزیزم، توی امضام همه تاریخ ها رو نوشتم.

(2013-01-12 ساعت 01:28)NedaE نوشته:  نگی‌ جان برای شما چقدر حدودا طول کشید تا از مرحلهٔ initial review ردّ شد؟

ندا جون تو امضاش هست...
[/quote]

مرسی ارین همچنان منتظرم Smile
نه آخه تا به post decision activity برسه هنوز تو USCISهستش من دقیقا میخوام بدونم پرونداش از رو initial review کی jump کردهTongue اینطور که نگی میگه پس هر وفت پرونده ام از initial رد بشه دیگه خیالم یکم راحت میشه که به عکس هامون گیر ندادن.
حالا سفارت هرچی میخواد گیر بده هزار تا عکس واسش میبرم ولی الان USCIS گیر نده که ما کلییی پروندمون عقب میفته چون نمیتونیم به این زودی ببینیم همو و عکس جدید بندازیم Sad
[/quote]
ندا جان دقیقا همین طوره وقت بپره روی لامپ بعدی یعنی به امید خدا اپروو شدید. گاهی اوقات ممکنه نامه اپرووال زودتر از پرش این توپها باشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas
چند تا سوال هم اينجا دارم ...
1. از اونجايي كه عكس هايي كه نشان دهنده رابطه صميمي هست جزو مدارك اصلي اثبات رابطه هست و مدارك ديگه optional هست ايا كمبود اونا مشكل ساز خواهد بود؟
2.نامزد من عيد به ايران مياد و خب مسلما عكس گرفته ميشه مشكل من با اي ميل و چت هست. اصلا اهل چت و اي ميل نيستيم تنها زماني كه كار واجبي داشته باشيم . يعني وقت هم نداريم كه بشينيم چت كنيم. با هم با اسكايپ و تلفن در تماس هستيم. چطور ميشه اسكايپ رو سنديت كرد ؟ تلفن هم كه مستقيم نمي زنيم من با 020 و كارت تلفن. آيا به نظر شما مدارك اثبات ناقص مي شه يا نه؟
3. ما از زمان هفده سالگي امون همديگه رو مي شناسيم يعني حدود 15 سال. بعدها راه زندگي امون جدا شد تا اين كه در اين 2 سال اخير باز به هم گره خورديم ايا بايد بگيم كه اين همه سال همديگه رو مي شناسيم و به اون دوستي اوليه بايد اشاره كنيم يا نه؟
پيشاپيش ممنون از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی
توی مرحله اول فکر کنم پرینت چت و تلفن نخوان و سفارت اینارو بخواد. مطمئن نیستما. ولی عکس رو حتما میخوان و خوب یه نامه ای هم تهیه کنید از فامیل و پدرمادرهاتون که توش شهادت بدن شما چندساله همدیگه رو میشناسید و همشون امضاش کنن
اینو از یکی از بچه ها خواسته بودن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، elli2
از اونجایی که فرستادن هیچ مدرک اضافه (مشروط به اینکه cover letter خوب باشه و زیاد بودن مدارک باعث گیج شدن آفیسر نشه.) ضرر نداره،به نظر من بهترین کاری که میتونید انجام بهید اینه که هر مدرکیی اعم از نامه تاییدیه پدر و مادر،کپی کارت تلفن ها،پرینت تلفن،اس ام اس،عکس،حتی مثلا کپی بلیط موزه،سینما،پارک و غیره...، هر چی دارین بصورت کپی بفرستین براشون،اگر هم قرار باشه به عکس هاتون گیر بدن میدن،تنها کاری که میتونین بکنین اینه که با زیاد کردن مدارک ارتباطتون احتمال گیر دادنش رو بیارین پایین.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، elli2
(2013-01-15 ساعت 16:23)elli2 نوشته:  چند تا سوال هم اينجا دارم ...
1. از اونجايي كه عكس هايي كه نشان دهنده رابطه صميمي هست جزو مدارك اصلي اثبات رابطه هست و مدارك ديگه optional هست ايا كمبود اونا مشكل ساز خواهد بود؟
2.نامزد من عيد به ايران مياد و خب مسلما عكس گرفته ميشه مشكل من با اي ميل و چت هست. اصلا اهل چت و اي ميل نيستيم تنها زماني كه كار واجبي داشته باشيم . يعني وقت هم نداريم كه بشينيم چت كنيم. با هم با اسكايپ و تلفن در تماس هستيم. چطور ميشه اسكايپ رو سنديت كرد ؟ تلفن هم كه مستقيم نمي زنيم من با 020 و كارت تلفن. آيا به نظر شما مدارك اثبات ناقص مي شه يا نه؟
3. ما از زمان هفده سالگي امون همديگه رو مي شناسيم يعني حدود 15 سال. بعدها راه زندگي امون جدا شد تا اين كه در اين 2 سال اخير باز به هم گره خورديم ايا بايد بگيم كه اين همه سال همديگه رو مي شناسيم و به اون دوستي اوليه بايد اشاره كنيم يا نه؟
پيشاپيش ممنون از جوابتون

سلام ببینید عکس خیلی مهمه اگه نامزدتون بار اول هست میان باید تا میتونین عکسهای صمیمی بگیرید(حتی در بغل هم)تا این چی بگم ها باورشون بشه.
2.ایمیل حتما می خوان.کارت هاتو لااقل جمع کن.فیش تلفن از ما خواستن که ما هم فقط از کارت حرف زده بودیم و دور انداخته بودیم!Sad 3.رو نمیدونم انقدر که یه جوری سوال میکنن که ادم نمیدونه چی جواب بده.ببین اینا میگن همه چی که ثابت کنه شما در ارتباط بودینو ببر .حتی اگه واست کادو یا پولی فرستاده روو هم مدرکشو ببر .فیشی چیزی.
کی اقدام کردید وچند بار امدن ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، girl ، elli2
من خب تلفن نمیزنیم فقط voice call میکنیم . هر روز چند ساعت چت میکنیم. من پرینت چت ها رو نگه میدارم. حتی عکس وب کم هم دارم.
مثلا رسید پست رو دارم که براش کارت فرستاده بودم.حالا حلقه هم میخواهیم بگیریم و رسیدش و برم ایمیل میکنه. اونم مدرک خوبیه.درکل هرچیزی که ثابت کنه شما در ارتباط هستین و صوری نیست رابطه تون.

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، سانازی
(2013-01-19 ساعت 00:14)shabnam.84 نوشته:  من خب تلفن نمیزنیم فقط voice call میکنیم . هر روز چند ساعت چت میکنیم. من پرینت چت ها رو نگه میدارم. حتی عکس وب کم هم دارم.
مثلا رسید پست رو دارم که براش کارت فرستاده بودم.حالا حلقه هم میخواهیم بگیریم و رسیدش و برم ایمیل میکنه. اونم مدرک خوبیه.درکل هرچیزی که ثابت کنه شما در ارتباط هستین و صوری نیست رابطه تون.

چطور چت هارو پرینت می تونیم بگیریم؟
یا وبکم یا skype رو؟چطور مدرک میشه گرفت از اینا؟توجه نکردم هیچ
پاسخ
تشکر کنندگان:
ساناز جان باید بری تو آرشیو چت از اونجا پرینت بگیری. من با یاهو کار می کنم خیلی هم راحته. برو تو conversation history از اونجا خودش گزینه ی
پرینت داره. برای وب کم هم دکمه ی print screen رو بزن از تو صفحه کیبورد بعد تو paint ذخیره کن ctrl+ v رو بزنی انجام میشه.
اما شما که احتیاجی به این کار نداری.ویزای ازدواجی. این برای بچه های نامزدیه Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان