کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
سلام دوستان کسی اطلاعی در رابطه با راه اندازی گلخانه و مزرعه داره میدونید حداقل سرمایه برای راه اندازی گلخانه چقدر هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
به عنوان مهندس کامپیوتری که چهار ساله آمریکام میتونم بگم یادگیری وردپرس و فتوشاپ میتونه مفید باشه هرگونه زبان برنامه نویسی شی گرا مثل جاوا عالیه
بازار اندروید و آی او اس دولوپر هم عالیه
php هم بک اند وب سایت ها هم عالیه
هلپ دسک نیاز به زبان داره وگرنه کافیه کمی از شبکه و اکتیو داریکتوری بدونید.

خیلی مهمه بتونید نمونه کار نشون بدین تو مصاحبه های شغلی مثلا وب سایتی بسازید و بگویید چگونه ساخته شده
پاسخ
تشکر کنندگان:
چند توصيه كاري به تازه مهاجران
بعد از ٥ سال زندگي در امريكا و ٣ بار تغييرشغل (مهندس نرم افزار) و حضور در پنل استخدامي شركت بعنوان مصاحبه كننده

- پروفايل لينكداين خود را جدي بگيريد.
- يك پروژه شخصي داده باشيد و در رزومه تان با افتخار به آن ارجاع دهيد. مثلا يك وب سايت يا اپ با ايده اي جديد و خلاقانه
- اگر مي خواهيد وارد كار برنامه نويسي شويد و تجربه اي نداريد، بجاي اخذ چند واحد از كالج محلي، وارد دوره هاي تخصصي برنامه نويسي شويد. اين دوره ها معمولا هزينه زيادي دارد ولي در مجموع ارزشمند است زيرا تجربه عملي كار با تكنولوژي روز را به شما ياد مي دهد. بعضي از اين دوره ها از مدرك ليسانس كامپيوتر بعضي دانشگاه ها هم معتبر تر است. مثلا: Hack Reactor.  ما چند مورد استخدامي داشتيم با مدرك همين دوره و مدرك كارشناسي كاملا غير مرتبط
- دانشگاه و عنوان مدرك تحصيلي خيلي مهم نيست. مگر اينكه دانشگاه بسيار معروف باشد مثل ام آي تي يا استنفورد. در غير اينصورت اگر نام دانشگاه براي مصاحبه كننده آشنا نباشد خيلي توفيري نمي كند
- تجربه هاي كاري گذشته بسيار مهم است. حتي اگر يك كار مجاني (والنتير) براي يك جاي معتبر باشد. ضمنا آخرين تجربه كاري از همه مهمتر است.
- مهمترين فاكتور براي گرفتن شغل نرم افزاري پاس كردن موفقيت آميز مصاحبه هست. سوالها معمولا حل مساله و الگوريتمي هست. يه كتاب معروف در اين زمينه: Cracking the code interview.
- نمونه سوالات و نحوه مصاحبه شركت مربوطه را چك كنيد. سايت و اپ Glassdoor نه تنها در اين مورد كمك مي كند بلكه نظر كارمندان خود شركت (بصورت ناشناس) و رنج حقوقي پست هاي مختلف را هم به شما مي گويد
- نا اميد نشويد! فرايند كاريابي نرم افزار بسيار سخت و زمانگير هست. اخرين باري كه من مي خواستم كارم را عوض كنم (دو سال پيش) بيش از ١٠٠ جاي مختلف اپلاي كردم. از همه اينها فقط ١٠ مورد به مرحله مصاحبه حضوري رسيد و از اين ١٠ تا مصاحبه ٢ تا پيشنهاد كاري گرفتم كه بكيش رو پذيرفتم. اين يعني بطور تقريبي يعني ١ تا ٢ درصد احتمال دارد جايي كه اپلاي مي كنيد استخدام شويد. پس با علم به اين مطلب جاهاي زيادي اپلاي كنيد و هرگز نا اميد نشويد.

موفق باشيد

پ. ن.
در صورتي كه بهردليل نتوانيد يا نخواهيد در يك شركت خاص كار كنيد، سايتهاي فري لنسينگ مي تواند كارساز باشد. در اين سايتها پروژه تعريف مي شود و شما براي كارفرما مستقيما كار مي كنيد. از طراحي گرافيك گرفته تا برنامه نويسي و تست و حتي ترجمه...
حتما سري به اين سايت بزنيد: upwork.com

‍پ. ن. ۲
پست های قبلی من در مورد کاریابی:
https://www.mohajersara.org/forum/thread...#pid236956
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid430558
ورود به آمریکا: 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: sabmn ، yami ، dv2017 ، peidaye penhan ، stealth ، sheghi ، Persischer ، False Shepherd ، mhb161 ، afshin007x ، ie86
سلام دوستان
من کاردانی کامیپوتر دارم ،در دانشگاه چیزی یادمون ندادن که بگیم تخصص بود فقط یکسری واحد که پاس شد و رفت ، از کامیپوتر سیستم اسمبل کردن ، خدمات کارهای شبکه رو انجام دادم در شبکه کردن یه اداره به اشتراک گذاشتن چاپگر و این کارا ، آشنایی با آفیس ...
از کاردانی کامیپوتر در آمریکا چه انتظاری میره؟
برای لاتاری 2019 شرکت میکنم،بنظرتون این مدتی که وقت دارم ،دنبال یادگیری چه برنامه ای و زبانی باشم که در آمریکا بتونه کمکم کنه شغلی داشته باشم و سرپا بمونم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من به SQL server وارد هستم و ۱۵ سال هستش که دارم برنامه نویسی می‌کنم.آیا کسی‌ از دوستان تو این زمینه کار می‌کنه؟

چند تا سوال دارم. من ساله دیگه دارم میام آمریکا.

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-07 ساعت 20:42)kasra نوشته:  سلام دوستان

من به SQL server  وارد هستم و ۱۵ سال هستش که دارم برنامه نویسی می‌کنم.آیا کسی‌ از دوستان تو این زمینه کار می‌کنه؟

چند تا سوال دارم. من ساله دیگه دارم میام آمریکا.

مرسی

من در این زمینه تخصصی ندارم ولی دیتابیس اگه واقعا تخصص داشته باشی و کار بلد باشی در امریکا بازار بینهایت بزرگی داره
اینجا در پیت ترین بیزنسها هم از سرویسهای نرم افزاری و سخت افزاری استفاده میکنن که در وهله اول بشدت وابسته به دیتابیس و سبستمهای شبکه هست
برای همین در این دو زمینه کار برای ادم کار بلد واقعا زیاده
الانم که بیگ دیتا رو بورس امده بنابرین یاد بگیر
بهترین منبع اینکه چه بلد باشی اینه که بری سایتهای اشتغال مثل dice.com و غیره و ببینی کارفرماها در زمینه شغل تو چه انتظاراتی دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، dv2017
با سلام دوستان

من دو ماهه دالاسم . اینجا مدرک ccna رسمی رو گرفتم ، تو سایت های معتبر رزومه گذاشتم و دارم اپلای می کنم ، لینکدین هم میگردم ، هنوز خبری نشده از کار ، ممنون میشم اگه پیشنهاداتونو بهم بگین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
سعی کنید به هر شکلی شده تجربه کاری در امریکا را جور کنید. چند تا رزومه مختلف درست بکن با کی وردهای مختلف و بر اساس کارها براشون بفرست.
منظورم رزومه هایی با سطح پایینتر دانشی که الان داری. منظورم این نیست که بخوام نا امیدت کنم اما به صرف داشتن مدرک CCNA نباید انتظار داشته باشی که بهت کار مهندسی شبکه بدن مگر اینکه تجربه لازم را در امریکا داشته باشی.
با شرکتهای کاریابی مثل teksystem, RHT ,SNI و .... ارتباط برقرار کن. اونها کارشون فروختن شغل هست و خیلی بهتر از خودت میتونن برات کار پیدا کنن.
خاطرم هست سال گذشته با یکی از بچه های اینجا صحبت میکردم که چند تا مدرک داشت و برای پیدا کردن کار مشکل داشت. من رابطه خوبی با CIO خودمون دارم و رزومه را بهش نشون دادم و گفتم به نظرت مشکل این رزومه چیه ؟ تو جواب من گفت من نمیتونم به این آدم کار بدم چون مدرک زیاد داره اما هیچ تجربه ای نداره. کار دل حد هلپ دسک نمیتونم با این مدرک بهش بدم چون به جای کار کردن میخواد به کارهایی که تا الان شده ایراد بگیره . کار شبکه هم بهش نمیتونم بدم چون تجربه نداره. چطور میتونم شبکه شرکت را به کسی بدم که تجربه ای نداره؟
بازم تاکید میکنم مهم نیست تو ایران چقدر سابقه داشتی یا چه کارهایی انجام دادی ، برای هر کسی که بخواد استخدامت کنه مهم این هست که تجربه ای تو امریکا داشته باشی و دو سه نفر آدم بتونن تاییدت کنن.

(2017-12-01 ساعت 01:40)mehrshad65 نوشته:  با سلام دوستان

من دو ماهه دالاسم . اینجا مدرک ccna  رسمی رو گرفتم ، تو سایت های معتبر رزومه گذاشتم و دارم اپلای می کنم ، لینکدین هم میگردم ، هنوز خبری نشده از کار ، ممنون میشم اگه پیشنهاداتونو بهم بگین

پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، yami ، kasra ، mehrshad65
دوستان کسی از بازار کاری برق توی دنور کلرادو خبر نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-07 ساعت 01:51)mehrdadalemi نوشته:  با نگاهی به سایر اقلیتهایی که در آمریکا دارای گروهها و تشکلاتی هستند که همدیگر را در فضایی دوستانه در موضوعات مختلف و بویژه کاریابی کمک و حمایت می کنند لزوم ایجاد یک فضا بر روی فضای مجازی برای آشنایی متخصصین کامپیوتر را لازم دیدم تا ما ایرانیان ساکن خارج از کشور نیز بتوانیم از این طریق با همدیگر ارتباط برقرار کنیم . امیدوارم این پست کمک شایانی به دوستان هم میهنم کند.

[عکس: 9027795-computer-magnifying-glass-over-b...ration.jpg]

بسیار مطلب بجا و درستی را بیان کردید خیلی خوب است که ما ایرانیان بتوانیم همدیگر را در موضوعات مختلف حمایت کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان