کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکاتی که شما را در مورد یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک میکند
(2013-06-18 ساعت 01:32)laleh13 نوشته:  سلام به همگی من تازه عضو شدم و خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم، من نزدیک ۲ ساله که اومدم آمریکا مشکل زبان دارم و واقعا احتیاج به کمک دارم حرف زدنم بد نیست ولی تو فهمیدن مشکل دارم چون از اصطلاحات اینا زیاد استفاده میکنند و تند حرف میزنن ،ممنون میشم اگه کمکم کنید.
مرسی از همه

آمریکائیها به زبان عامیانه و از فعلهای دوقسمتی خیلی استفاده میکنن که فهمیدنشون واقعاً مشکله. پیشنهادم اینه که اولاً یه ذره اعتماد به نفس داشته باشین چون ایرونی هستین و باهوش و دوماً یه دوست امریکایی پیداکنید (حتماً متولد آمریکا باشه) و از طریق دوستت به شنیدن و درک بهتر کلمات مخفف شده عادت کنید.Cool
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz ، amin arefi ، sib 24 ، eybaba ، ffrfar ، msar ، mrhj50
(2009-07-31 ساعت 03:34)saeedhei نوشته:  با سلام و خسته نباشید

کمر درد = i have a backache
گوش درد = an earache
سر درد = a headache
دل درد یا معده درد = a stomachache
دندان درد = a toothache
سرماخوردگی = a cold
سرفه و عطسه = a cough
طب = a fever
آنفلانزا = a flu
آبله مرغان = chicken pox یا varicella
سوزش چشم = sore eyes
سوزش گلو و گلو درد = a sore throat
آنفلانزای خوکی = swine flu
در موارد بالا بهتر است از have استفاده شود بعلت اینکه مریضی های نامبرده اسم می باشد .

برای نشان دادن حالت از feel استفاده نمائید که بعد از آن صفت می آید .

دلتنگی برای وطن = i feel homesick
مریض = sick
ترسناک = awful
وحشتناک = terrible
خوب = fine
بهتر = better
خوب = well
مثال = i dont feel well

داروها

برای معده=antacid
سر درد = aspirin
کرم ماهیچه برای کمر درد = muscle cream
شربت سرفه = cough syrup
قرص سرماخوردگی = cold pills
قطره چشم = eye drops

نکته برای خوردن قرص از eat استفاده نمی شود
take a aspirin
take a eye drops

end
امیدوارم بدردتون بخوره اما دعا می کنم ......در خط پائین
موفق و تندرست باشید

Bellyache دل درد
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، sh_mm10
دوستان عزیز ، درست است که این تاپیک به منظور آموزش اصطلاحات کابردی و روزمره زبان انگلیسی گشایش یافته . اما خواهش میکنم که املای صحیح کلمات را هم در زبان فارسی مد نظر داشته باشید . این موضوع برای ما زیبنده نیست که در نگارش فارسی هم غلط املایی داشته باشیم !! و آنوقت سعی کنیم که زبان انگلیسی را بطور صحیح یاد بگیریم . پس دقت کنید که ارسالهای شما فاقد هرگونه غلط املایی باشد.
بعنوان مثال ؛ خیلی از دوستان خواستم را خاستم مینویسن !! این موضوع برای ما که ارسالهایمان برای سالهای آینده باقی خواهند ماند ، شکیل نیست . به همین منظور بصورت آنلاین و در گوگل میتوانید لغاتی را که نسبت به آنها مشکوک هستید را در لغت نامه دهخدا پیدا کرده و آنگاه درج در ارسالتان کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar
سلام

دوستان این سایت برایه یادگیری لغات کاربردی و قرار دادن انها در حافظه ی بلند مدت بسیار عالیه

www.memrise.com
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان یک پیشنهاد...Rosetta Stone
فوق العادست....امتحان کنیدBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، قرباني

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان