کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
با سلام
دوستان من تا چند ماه اینده عازم امریکا هستم می خوام بدونم بین سیاتل و پورتلند کدومو به من پیشنهاد می کنید.
من دوست دارم جایی زندگی کنم که هم سبز باشه هم ساحل داشته باشه هم مدرن باشه هم خیلی خلوت و ساکت نباشه و اینکه سیستم حمل و نقل شهری مناسب هم داشته باشه و در عین حال تمیزی شهر برام خیلی مهمه
ممنون میشم راهنماییم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام من برنده لاتاریم به اتفاق همسرم دوست داریم به سیاتل بریم و اما نگرانیا
1-همسرم شغلشئن در ایران تعمیرات نرم افزار موبایل هست و من شغل ایشون رو نمیدونم چجوری تو سایت های کاریابی پیدا کنم ؟فیلد شغلیش تو ایران مثل (فلش کردن ،بوت،انلاک کردن و ......) و اینکه سخت افزار کامپیوتر خوندن و تخصص تو این رشته رو نمیتونم پیدا کنم و ببینم چی میخوان که تو ایران روش کار کنیم؟؟؟؟؟
2-هزینه خونه به چه صورته در ماه ؟
3-میشه توش زندگی کرد و کار پیدا کرد؟
4-هزینه خوزد و خوراک و لباس؟
ممنون از توجهتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-24 ساعت 19:54)sogandhadi نوشته:  دوستان سلام من برنده لاتاریم به اتفاق همسرم دوست داریم به سیاتل بریم و اما نگرانیا
1-همسرم شغلشئن در ایران تعمیرات نرم افزار موبایل هست و من شغل ایشون رو نمیدونم چجوری تو سایت های کاریابی پیدا کنم ؟فیلد شغلیش تو ایران مثل (فلش کردن ،بوت،انلاک کردن و ......) و اینکه سخت افزار کامپیوتر خوندن و تخصص تو این رشته رو نمیتونم پیدا کنم و ببینم چی میخوان که تو ایران روش کار کنیم؟؟؟؟؟
2-هزینه خونه به چه صورته در ماه ؟
3-میشه توش زندگی کرد و کار پیدا کرد؟
4-هزینه خوزد و خوراک و لباس؟
ممنون از توجهتون

درمورد سوال اولتون تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل روبنظر من روش حساب نکنید چون اینجا شرکتها گارانتی و بیمه و خدمات پس از فروش دارن روی گوشیها بعلاوه چون شرایط فروش گوشی آسون هست اغلب زود مدلهای جدید رو میخرن و کار به تعمیر نمیرسه.
ولی در مورد نرم ازار وسخت افزار کامپیوتر قضیه فرق میکنه و این ایالت یکی از بهترینهاست.
البته توجه داشته باشین که انجام شغل تخصصی در یکی دوسال اول تقریبا احتمالش صفر هست.
درمورد خونه هم مثل جاهای دیگه بستگی به محله ها و.. داره. از ۱/۰۰۰ دلار تا ۲/۰۰۰ دلار.
سوال سومتون رو متوجه نشدم. توی چی میشه زندگی کرد!؟ Cool
خورد و خوراک هم از اون سوالهای کلی هست. ولی بطور متوسط برای هر نفر ۴۰۰ دلار در ماه.
لباس هم که بستگی داره لباس ۵۰ دلاری بخرین یا ۸۰۰ دلاری ولی من اینجا رو برای خرید لباس به کسی پیشنهاد نمیکنم. همون ایران خرید کنید بهتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، nora
(2017-06-22 ساعت 03:56)skeij68 نوشته:  با سلام
دوستان من تا چند ماه اینده عازم آمریکا هستم می خوام بدونم بین سیاتل و پورتلند کدومو به من پیشنهاد می کنید.
من دوست دارم جایی زندگی کنم که هم سبز باشه هم ساحل داشته باشه هم مدرن باشه هم خیلی خلوت و ساکت نباشه و اینکه سیستم حمل و نقل شهری مناسب هم داشته باشه و در عین حال تمیزی شهر برام خیلی مهمه

من عاشق سيتال هستم، و كلا من و همسرم از هر تعطيلاتي واسه رفتن به سيتال استفاده ميكنيم Big Grin ! البته ما اورنج كانتي زندگي ميكنيم، راستش اگ هواي معتدل و دوست داري هواي جنوب كاليفرنيا خوبه هم سبزه هم دريا داره، ولي اگه هواي چهار فصل رشت و دوست داري سيتال مثل اونجاست!
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، nora ، nassiiim
سلام دوستان
همسر و فرزند من اواسط جولای به شهر سیاتل میان و چونکه تنها هستند و کسی رو در شهر سیاتل نداریم.
ممنون میشم که از بچه ها اگر کسی در شهر سیاتل باشه که بتونه کمک فکری داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من تا چند ماه اینده عازم آمریکا هستم می خوام بدونم بین سیاتل و پورتلند کدومو به من پیشنهاد می کنید.

اینجا بارون زیاد میاد. شاید برای چند ماه اول متوجه نشی ولی بعد از 2-3 سال پشیمون میشی که اومدی اینجا
آب و هوا رو که بگذریم بقیه چیزها عالیه
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، MahmoudTouyserkani ، gbtm
(2017-07-04 ساعت 05:27)BlueMooooon نوشته:  

اینجا بارون زیاد میاد. شاید برای چند ماه اول متوجه نشی ولی بعد از 2-3 سال پشیمون میشی که اومدی اینجا
آب و هوا رو که بگذریم بقیه چیزها عالیه

سلام
دوست عزیز پیشنهاد خودتون کجاست؟
جایی که تقریبا از همه لحاظ مناسب باشه و لطف کنید بگید که چه مزیتها و معایبی نسبت به سیاتل داره...
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
هیچ جا همه چیز رو باهم نداره. مثلا سیاتل موقعیت شغلیش خوبه و سان دیگو اب و هواش خوبه و الی اخر
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
دوستان سیاتلی سلام وقت همگی بخیر من و خانواده ام در مرحله اخذ ویزا هستیم و به امید خدا مقصدمون سیاتل است. چند تا سؤال دارم اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون تون میشم.
1- تو یه زیپ کد مناسب سیاتل برای یه خانواده 3 نفره یه 2 خوابه حدودا چند میشه اجاره کرد؟
2- هزینه های اولیه از قبیل برق و تلفن و موبایل و اینترنت و غیره حدودا چقدر میشه؟
3- با حدود 13000 دلار یه خانواده 3 نفره اگر بیان اون جا اوضاع چطوری خواهد بود؟ سطح زندگی اولیه متوسط، و خودمم زبانم متوسط و اهل کار و فعال.
سوال زیاد دارم ولی راستش نمی خوام سؤال هام زیاد بشه که خسته تون کنم. اگر منت بذارید و جواب بدید سپاسگزارتون میشم.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان:
در ضمن دوستان عزیز اگر لینک تلگرام سیاتل رو در اختیارم بذارید ممنون میشم. سپاس
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-01 ساعت 23:51)rahghozar نوشته:  دوستان سیاتلی سلام وقت همگی بخیر من و خانواده ام در مرحله اخذ ویزا هستیم و به امید خدا مقصدمون سیاتل است. چند تا سؤال دارم اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون تون میشم.
1- تو یه زیپ کد مناسب سیاتل برای یه خانواده 3 نفره یه 2 خوابه حدودا چند میشه اجاره کرد؟
2- هزینه های اولیه از قبیل برق و تلفن و موبایل و اینترنت و غیره حدودا چقدر میشه؟
3- با حدود 13000 دلار یه خانواده 3 نفره اگر بیان اون جا اوضاع چطوری خواهد بود؟ سطح زندگی اولیه متوسط، و خودمم زبانم متوسط و اهل کار و فعال.
سوال زیاد دارم ولی راستش نمی خوام  سؤال هام زیاد بشه که خسته تون کنم. اگر منت بذارید و جواب بدید سپاسگزارتون میشم.

۱. آپارتمان دو خوابه حدود ۱۵۰۰ دلار جای مناسب حداقل ۱۰۰۰ دلار جای خیلی معمولی.
۲. حدودا ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار بسته به میزان مصرفتون
۳. حداکثر تا ۶ ماه شما رو ساپورت می کنه اگه برای خریدهایی مثل ماشین و مبلمان و غیره چیزی هزینه نکنید
۴. با ساعتی حدود ۱۰ دلار میتونید تو رستوران ها و سوپرمارکت ها کار پیدا کنید. از روز اول دنبالش باشید. ماهی حدودا می شه ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار بعد از مالیات. تو اینجور جاها تمام وقت استخدام نمی کنند حدودا هفته ای ۲۰ تا ۳۰ ساعت کار میدن. باید همسرتون هم مشغول بشن تا هزینه ها تامین بشه. ایشالا کار بهتری بعدا پیدا می کنید. زبان متوسط و تحصیلات و تجربه ایرانی یعنی حالا حالاها باید از اینکارا بکنید. (ببخشید خیلی راحت صحبت کردم). موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، gbtm
توصیه کلی من برای هر کسی که داره تازه وارد آمریکا می شه:
از خیالبافی و رویا بیایید بیرون. جایی برای شروع زندگی رو با توجه به وضعیت فعلی خودتون انتخاب کنید.
اگر پول زیادی نمیارید و تحصیلات و تجربه و زبان شما در حدی نیست که حداکثر تا ۶ ماه یا فوقش ۱۲ ماه یک شغل حرفه ای پیدا کنید برید جایی که بتونید تو ۱ تا ۳ سال خودتون رو بسازید (تحصیل، تجربه و آموزش زبان) و کمتر دغدغه پول و نان شب داشته باشید.

سن دیگو و سانفرانسیسکو و لوس آنجلس و شهرهای به به و چه چه رو فراموش کنید.

هر جایی باشید می تونید با ۱ تا ۲ ساعت رانندگی خودتون رو به آب و جنگل و اینا برسونید (اگر وقت و حوصله داشته باشید البته)
پاسخ
تشکر کنندگان: sina35 ، dv2017 ، soruosh ، peyman222 ، milad1376
(2017-08-02 ساعت 03:40)banafsh14 نوشته:  
(2017-08-01 ساعت 23:51)rahghozar نوشته:  دوستان سیاتلی سلام وقت همگی بخیر من و خانواده ام در مرحله اخذ ویزا هستیم و به امید خدا مقصدمون سیاتل است. چند تا سؤال دارم اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون تون میشم.
سوال زیاد دارم ولی راستش نمی خوام  سؤال هام زیاد بشه که خسته تون کنم. اگر منت بذارید و جواب بدید سپاسگزارتون میشم.

۳. حداکثر تا ۶ ماه شما رو ساپورت می کنه اگه برای خریدهایی مثل ماشین و مبلمان و غیره چیزی هزینه نکنید
۴. با ساعتی حدود ۱۰ دلار میتونید تو رستوران ها و سوپرمارکت ها کار پیدا کنید. از روز اول دنبالش باشید. ماهی حدودا می شه ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار بعد از مالیات. تو اینجور جاها تمام وقت استخدام نمی کنند حدودا هفته ای ۲۰ تا ۳۰ ساعت کار میدن. باید همسرتون هم مشغول بشن تا هزینه ها تامین بشه. ایشالا کار بهتری بعدا پیدا می کنید. زبان متوسط و تحصیلات و تجربه ایرانی یعنی حالا حالاها باید از اینکارا بکنید. (ببخشید خیلی راحت صحبت کردم). موفق باشید.

سپاسگزارم دوست عزیز از جوابتون. وسایل خونه و ماشین لازمه زندگی است و باید خریداری بشه. و البته اول کار در حد نیاز اولیه تا جا بیفتیم. به هر حال ممنونم.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-02 ساعت 20:19)rahghozar نوشته:  
(2017-08-02 ساعت 03:40)banafsh14 نوشته:  

سپاسگزارم دوست عزیز از جوابتون. وسایل خونه و ماشین لازمه زندگی است و باید خریداری بشه. و البته اول کار در حد نیاز اولیه تا جا بیفتیم. به هر حال ممنونم.

اون كلمه مناسبي كه نوشتيد تعاريف متعددي پيدا ميكنه با توجه به توضيحاتي كه دوست عزيزمون دادند فكر ميكنم ايشون مجرد هستند اپارتمان دو خوابه در يك جاي مناسبه ١٥٠٠؟! ما تو أطراف سياتل و در يك جاي بسيار معمولي بالاي ٢٥٠٠ ميديم . پول سه خط تلفن ، اينترنت ، برق ، اب و حمل زباله ميشه ٢٠٠؟! بهتر است از نظرات افرادبيشتري برخوردارشويد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-03 ساعت 02:03)nora نوشته:  
(2017-08-02 ساعت 20:19)rahghozar نوشته:  
(2017-08-02 ساعت 03:40)banafsh14 نوشته:  ۱. آپارتمان دو خوابه حدود ۱۵۰۰ دلار جای مناسب حداقل ۱۰۰۰ دلار جای خیلی معمولی.

اون كلمه مناسبي كه نوشتيد تعاريف متعددي پيدا ميكنه با توجه به توضيحاتي كه دوست عزيزمون دادند فكر ميكنم ايشون مجرد هستند اپارتمان دو خوابه در يك جاي مناسبه ١٥٠٠؟! ما تو أطراف سياتل و در يك جاي بسيار معمولي بالاي ٢٥٠٠ ميديم . پول سه خط تلفن ، اينترنت ، برق ، اب و حمل زباله ميشه ٢٠٠؟! بهتر است از نظرات افرادبيشتري برخوردارشويد.

برای پیدا کردن هزینه های اجاره به سایت zillow.com مراجعه کنید. در بسیاری موارد مبلغی که برای اجاره می پردازید شامل هزینه های گاز یا آب یا حمل زباله و یا شامل دو یا هر سه اینها هم میشه. ما ۱۰۲۵ دلار برای اجاره یک آپارتمان ۱ خوابه در منطقه ای مناسب (مثل renton) پرداخت می کنیم و هزینه آب و گاز و حمل زباله هم پرداخت نمی کنیم. هزینه اینترنت ماهانه ما ماهی ۳۰ دلار (اینترنت xfinity) برق در فصلهای گرم و پرمصرف ماهی حدودا ۸۰ دلار و برای تلفن هم یک پلن خانوادگی دو نفره داریم ماهی حدودا ۵۰ دلار پرداخت می کنیم. من یکی از دوستام در منطقه redmond که منطقه بسیار خوبی هست برای یک آپارتمان دو خوابه ۱۷۰۰ دلار پرداخت می کنه (خانواده ۴ نفره). شما می تونید یک آپارتمان بسیار لوکس در شهر seattle و یا bellevue و یا redmond اجاره کنید و ۲۵۰۰ دلار پرداخت کنید مثل این آپارتمان البته اگر شما توانایی پرداخت این اجاره رو دارید بهتر هست در یک خانه ۳ یا ۴ خوابه معمولی در همین مناطق خیلی خوب باشید و مجبور نباشید در یک آپارتمان زندگی کنید. این یک خانه (نه آپارتمان) بسیار دوست داشتنی با حیاط بزرگ و دلباز ۳ خوابه ۱۵۰ متر در بهترین شهر ایالت واشنگتن (bellevue) هست با اجاره ماهانه ۲۰۰۰ دلار. این یک مورد دیگر (خانه نه آپارتمان) ۴ خوابه با ۲ حمام در همان منطقه با اجاره ۲۳۹۵ دلار در ماه است. هزینه آب و برق و ... وقتی در یک خانه زندگی می کنید و نه آپارتمان می تونه تا ۳۰۰ دلار در ماه هم باشه (یکی از همکاران من برای یک خانه ۳ خوابه و برای یک خانواده ۴ نفره در فصل های پر مصرف ماهی حدودا ۲۵۰ تا ۳۰۰ تا پرداخت می کنن).  
 + ببخشید که مجبور شدم خیلی با جزییات بنویسم.
 + مناسب یا خوب یعنی عددی بین ۳ تا ۴ از ۵. خیلی خوب یعنی ۴ تا ۵ از ۵.
 + ما در آپارتمان مناسب در منطقه ای مناسب زندگی می کنیم. ۲ نفر هستیم و آپارتمان ما ۱ خوابه است.
 + سعی کنید اصلا از کسی نپرسید و گوگل کنید. همیشه در سایت های معتبر اطلاعات بروز و کاملی می تونید پیدا کنید.
+ کسی که هیچ سابقه کاری/درآمدی و سابقه اجاره ندارد نمی تواند هر جایی هر چیزی رو اجاره کند. خانه و منطقه بهتر اجاره کردن سخت تر و سخت تر.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، soruosh ، امیر مهاجر ، gbtm ، K22 ، kourosh313

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان