کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
لطفآ میشه بگید دبیرستان دولتی public high school خوب در سیاتل کدوم هاست ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
تقریبا خوندم ، یه نظر کوچیکیم من بدم البته خیلی کلی ، روی کار اختصاصی تا حداقل دو سال حساب نکنین ، کار معمولیم یکم طول میکشه ، پول کافی دارین سیاتل خوبه ، اما زبانم سطح خوب باید داشته باشین ، جای ارزون از لحاظ خورد و خوراک و کرایه تگزاس ، اگه پولتون کمتره حتما نظرتون رو همچن جایی باشه چون روی از جیب خوردن یک سالی حساب کنین . سیاتل تقریبا شهر گرونیه .
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، nora ، sina35 ، shahin61
درود بر همه دوستان عزیز،
من یک پیشنهاد کاری از سیاتل گرفته ام و اگر همه چیز خوب پیش بره باید بزودی از کلگری به سیاتل نقل مکان کنم. میخاستم از دوستان در مورد محل مناسب برای اجاره اپارتمان راهنمایی بگیرم. محل کاری آینده من(ایشالا) تزدیک تقاطع Fremont و خیابان35خواهد بود. سپاسگزار راهنمایی تان هستم.

پ.ن
پس از خوندن بیش از نیمی از صفحات این فروم، خواستم از به اشتراک گذاری اطلاعات ارزشمند توسط دوستان صاحب اطلاع بسیار سپاسگزاری کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، roeentan
سلام به همه دوستان
کسی میدونه توی Bellinghamامکان تهیه مواد غذایی حلال وجود دارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-17 ساعت 21:59)mrarash نوشته:  درود بر همه دوستان عزیز،
من یک پیشنهاد کاری از سیاتل گرفته ام و اگر همه چیز خوب پیش بره باید بزودی از کلگری به سیاتل نقل مکان کنم. میخاستم از دوستان در مورد محل مناسب برای اجاره اپارتمان راهنمایی بگیرم. محل کاری آینده من(ایشالا) تزدیک تقاطع Fremont و خیابان35خواهد بود. سپاسگزار راهنمایی تان هستم.

پ.ن
پس از خوندن بیش از نیمی از صفحات این فروم، خواستم از به اشتراک گذاری اطلاعات ارزشمند توسط دوستان صاحب اطلاع بسیار سپاسگزاری کنم.

درورد بر شما ام آر آرش و خوش آمدید به مهاجرسرا!

با توجه به اینکه محل کارتون سیاتل هستش پیشنهاد میکنم توی خود سیاتل یا وِست سیاتل زندگی کنید. چرا که رفت و آمد بین سیاتل و شهرهای شرق لیک واشینگتن در طول ساعات راش آور خیلی اعصاب خرد کن و وقت گیره. اگر ماشین شخصی داشته باشید و بخواهید از 520 رد شید باید عوارض بدید و ترافیک سنگین هم دارید. اگر از i90 بخواهید رد شید باید ترافیک سنگین تر و بسته به محل زندگی شاید مسیر کمی طولانی تر رو تحمل کنید. اگر با اتوبوس رفت و آمد کنید خیلی وقتتون گرفته میشه و در زمستان خیلی سخت میشه.

حالا من یه چیزی بپرسم لطفا اگر راحتید پاسخ بدید. استاتوس شما توی کانادا چیه و آیا برای آمریکا ویزای H-1B میگیرید/گرفتید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، metigor ، shahin61 ، sheghi ، mrarash ، disi
با سلام خدمت همه دوستان این فروم
از روز اولی که با این فروم آشنا شدم تا الان شاید 2 ماه میگذره ، کل صفحات و خوندم به جرات میتونم بگم اطلاعات مفید ، تجربیات و آگاهی که از این فروم بدست آوردم انتخاب من و تغییر داد از سمت هیوستون به سمت سیاتل
همین جا باید از تک تک شماها دوستان عزیز (واقعا نمیتونم نام ببرم ، هرکس در اینجا سهمی داشته که با خوندن صفحات خودتون ارزش این آدم هارو بهتر از من میدونید) که این تجربیات و در اختیار استفاده کندگان مهاجرسرا گذاشتید تشکر کنم ، هرچند اینجا از تب و تاب اون سال های اول افتاده اما بازهم باید اینجا رو زنده نگه داشت
اول از همه دلیل مشترک من برای انتخاب این دو شهر البته پر طرفدار (بهمراه حومه)
شرط معافیت مالیات بر درآمد بود
""میدانید در ایالات متحده 2 نوع مالیات اخذ می شود مالیات بر درآمد income tax و مالیات فروشsales tax ""
((ایالت های تگزاس، آلاسکا، نوادا، داکوتای جنوبی، فلوریدا، واشینگتن، و وایومینگ معاف از income tax هستند ))
به توصیه اندک دوستان من در آمریکا این نکته برای انتخاب ایالت و شروع زندگی در مهاجرت باید لحاظ گردد که شما قسمتی از درآمد خودتون و صرف پرداخت مالیات میکنید، پس چه بهتر به سمت محدود ایالت های بریم که از این معافیت برخوردار هستند.

بعد از چند ماه توجه به بررسی این ایالت ها به دو ایالت پر طرفدار ایرانیان یعنی تگزاس رسیدم
در مرحله اول هیوستون و برای مهاجرت خوب دیدم، هزینه مسکن بسیار مناسب ،برای شروع وضعیت کار عمومی مناسب و تعداد ایرانیان زیاد، و از همه مهم تر دوست عزیزی که در این شهر داشتم باعث شد استرس ورود و نداشته باشم.
تقریبا این انتخاب در آخر ماه اعلام قبولی (اوایل خرداد) محرض شد یعنی 100درصد ورود به هیوستون. اما!!!
بعد از چند ماه جمع آوری اطلاعات به این ضرب المثل قدیمی رسیدم که ""هیچ گرانی بی علت نیست و هیچ ارزانی بی حکمت"" به این نکات رسیدم
1- شرایط آب و هوایی تقریبا نا مناسب برای خانواده ما (کم طاقت در گرما و رطوبت)
2- شهر هیوستون آمار بالای هیسپانیک (اسپانیایی زبان) داره که در نگاه اول برای ما که تازه مهاجر هستیم بدلیل ضعف زبان خوبه و ی جورایی کارمون راه میوفته اما به مرور شما نیاز دارید بغیر از زبان اینگلیسی از زبان اسپانیایی هم استفاده کنید که قطعا برای شخص من مشکل خواهد بود
3- هیوستون شهر صنعتی محسوب میشه و مردم این شهر سطح متوسط درآمدی و دارند و اکثرا کارمند هستند به همین نسبت سطح امنیت و سطح گردشگری و امکانات تفریحی وجود نداره و ی جورایی برای خانواده ما حوصله سر بر محسوب میشه
4- شرایط شغلی شخص من (عکاسی) خیلی وابسته به روحیات مردم و اقتصاد برمیگرده که هیوستون سختی خاص خودش و باری من داره

اما با همه این شرایط باز هم برای من قابل قبول نبود که دست از هیوستون و آشنایی که اونجا داشتم بردارم تا جایی که 3 ماه پیش اون سیل ویرانگر تگزاس و فلوریدا رو بهم ریخت، خوب شما حالا باید با یکسری از ضعف ها و مشکلات دیگه کنار بیاید... از این رو سرچ مجدد در مورد ایالت ها شروع شد تا جایی که با این فروم و سیاتل آشنا شدم
ضعف بزرگ برای من گرانی مسکن نسبت به هیوستون بود که بعدش متوجه شدم این ضعف با تقریبا 30 درصد درآمد بیشتر، امنیت بهتر ، رفاه بالاتر و امکانات تفریحی ، طبیعت زیبا ، دانشگاه های معتبر و سطح تحصیلات بالاتر ، تعداد کمتر سیاه پوستان و هیسپانیک (نژاد پرست نیستم چون خودم هم مهاجر هستم اما یکسیری واقعیات وجود داره که نمیشه ازش چشم پوشی کرد) نزدیکی به یکی از شهر های مهم کانادا (خرید، گشت و گذار ، جمعیت و بازار ایرانی و ...) و نزدیکی به پورتلند (مالیات بر فروش صفر است) و در اخر آب و هوای بسیار مناسب که البته به نظر بعضی از دوستان ضعف هست برای ما که در شمال ایران زندگی میکنیم این آب و هوا لذت بخش هم هست.

""" دوستان اگر جایی از صحبت هام نادرست و نیاز به اصلاح داشت و یا شما تجربه متفاوتی داشتید قطعا خوشحال میشم بدونم """

تا اینجا و قبل از مصاحبه این انتخاب 99 درصدی شده و بقیش بر میگرده به تقدیر ، تنها موردی که من و نگران میکنه تجربه ورود بدون داشتن دوست و آشنا و تنهایی است که چشم امیدم (کاملا منطقی) به شما دوستان مهاجرسرایی است.

آرزوی موفقیت دارم برای همه شما عزیزان
كيس نامبر: 2018AS6xxx / تاريخ رؤيت قبولي 3may / برنده: خودم /نفرات کیس 3 / معافیت سربازی/
تاريخ ارسال 1JUN: DS260 / 
/ Aug 8 پسر خانواده افزوده شد  Cool / محل مصاحبه:Ankara / زمان مصاحبه: 5JUN / ويزا:
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، arminkh ، sheghi ، مهتاب - 2251
سلام
یک سوال داشتم.... ممنون میشم اگه اطلاع دارید چند کلمه تایپ کنید و من را هم آگاه سازید.... من تا حالا خارج از کشور نرفتم..... فقط می‌دونم در شهر های New Yorkوlos angelesتهیه مواد غذایی حلال به راحتی امکان پذیر هست...... میخواستم بدونم آیا تهیه مواد غذایی حلال درشهر های کوچک تر مثل Bellingham وBlaine(که درهمین ایالت Washingtonهستند)....به راحتی امکان پذیر هست؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-26 ساعت 21:52)امیر مهاجر نوشته:  
(2017-10-17 ساعت 21:59)mrarash نوشته:  درود بر همه دوستان عزیز،

پ.ن

درورد بر شما ام آر آرش و خوش آمدید به مهاجرسرا!

با توجه به اینکه محل کارتون سیاتل هستش پیشنهاد میکنم توی خود سیاتل یا وِست سیاتل زندگی کنید. چرا که رفت و آمد بین سیاتل و شهرهای شرق لیک واشینگتن در طول ساعات راش آور خیلی اعصاب خرد کن و وقت گیره. اگر ماشین شخصی داشته باشید و بخواهید از 520 رد شید باید عوارض بدید و ترافیک سنگین هم دارید. اگر از i90 بخواهید رد شید باید ترافیک سنگین تر و بسته به محل زندگی شاید مسیر کمی طولانی تر رو تحمل کنید. اگر با اتوبوس رفت و آمد کنید خیلی وقتتون گرفته میشه و در زمستان خیلی سخت میشه.

حالا من یه چیزی بپرسم لطفا اگر راحتید پاسخ بدید. استاتوس شما توی کانادا چیه و آیا برای آمریکا ویزای H-1B میگیرید/گرفتید؟

سلام امیرمهاجر عزیز، ممنون از راهنماییت. من حدود نورت گیت مال خونه گرفتم بالاخره. عجب شهر گرونی دارید بابا Smile)
عرض شود من سیتیزن کانادا هستم و با ویزای TN به آمریکا اومدم
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
آقای حامد ، نه نسبتا خوب خیلی کمتره . بعضی جاها دارن مثلا عربها اما خوب تعداد محدوده و اونجوری گوشت و مرغشون جالب به نظر نمیرسه ، البته من نخریدم اما اکثرا یخی . حالا دوستان که خرید کردن بگن.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Hamed1851
ممنون که پاسخ دادید
۲تاسوال داشتم اگه امکانش بود پاسخ بدید...
1.اگه در شهرBlaineکه هم‌مرز باVancouverکانادا هست زندگی کنیم آیا مقرون به صرفه هست که برای تهیه مواد غذایی حلال به Vancouverبریم؟
2.مگه فروشگاه های زنجیره ای مثل wallmartموادغذایی حلال نمی فروشند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-21 ساعت 08:52)melisa نوشته:  آقای حامد ، نه نسبتا خوب خیلی کمتره . بعضی جاها دارن مثلا عربها  اما خوب تعداد محدوده و اونجوری گوشت و مرغشون جالب به نظر نمیرسه ، البته من نخریدم اما اکثرا یخی . حالا دوستان که خرید کردن بگن.

ممنون که پاسخ دادید
۲تاسوال داشتم اگه امکانش بود پاسخ بدید... 
1.اگه در شهرBlaineکه هم‌مرز باVancouverکانادا هست زندگی کنیم آیا مقرون به صرفه هست که برای تهیه مواد غذایی حلال به Vancouverبریم؟
2.مگه فروشگاه های زنجیره ای مثل wallmartموادغذایی حلال نمی فروشند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوال اولت ، که از مرز گوشت و سبزیجات و میوه جات نمیتونین وارد امریکا کنین ، سوال دومتون نه فروشگاههای امریکایی حلال ندارن .
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed1851
سلام. منظورتون چیه که اینجا مواد غذایی حلال وجود نداره؟ مگه ما داریم مواد غذایی حروم میخوریم؟ اینجا همه مواد غذایی و گوشت ها حلال هستند. بجز گوشت خوک. فقط گوشت خوک نخرید. بقیه گوشت ها همه سالم و حلال هستند. موفق باشید. متشکرم.
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-10 ساعت 23:31)BlueMooooon نوشته:  سلام. منظورتون چیه که اینجا مواد غذایی حلال وجود نداره؟ مگه ما داریم مواد غذایی حروم میخوریم؟ اینجا همه مواد غذایی و گوشت ها حلال هستند. بجز گوشت خوک. فقط گوشت خوک نخرید. بقیه گوشت ها همه سالم و حلال هستند. موفق باشید. متشکرم.
منظورشون گوشتیه که ذبح شده باشه. اون حلاله.
هر چه دلم خواست نه آن میشود
هر چه خدا خواست همان میشود

2017 نشد   2018 نشد   2019 نشد  2020 نشد 2021 نشد 2022 نشد
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed1851
(2017-12-10 ساعت 23:31)BlueMooooon نوشته:  سلام. منظورتون چیه که اینجا مواد غذایی حلال وجود نداره؟ مگه ما داریم مواد غذایی حروم میخوریم؟ اینجا همه مواد غذایی و گوشت ها حلال هستند. بجز گوشت خوک. فقط گوشت خوک نخرید. بقیه گوشت ها همه سالم و حلال هستند. موفق باشید. متشکرم.

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
منظورم گوشتی هست که ذبح شده باشد.... چون از نظر شرعی در غیر این صورت حلال نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان