کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2017-08-03 ساعت 05:38)banafsh14 نوشته:  
(2017-08-03 ساعت 02:03)nora نوشته:  
(2017-08-02 ساعت 20:19)rahghozar نوشته:  سپاسگزارم دوست عزیز از جوابتون. وسایل خونه و ماشین لازمه زندگی است و باید خریداری بشه. و البته اول کار در حد نیاز اولیه تا جا بیفتیم. به هر حال ممنونم.

اون كلمه مناسبي كه نوشتيد تعاريف متعددي پيدا ميكنه با توجه به توضيحاتي كه دوست عزيزمون دادند فكر ميكنم ايشون مجرد هستند اپارتمان دو خوابه در يك جاي مناسبه ١٥٠٠؟! ما تو أطراف سياتل و در يك جاي بسيار معمولي بالاي ٢٥٠٠ ميديم . پول سه خط تلفن ، اينترنت ، برق ، اب و حمل زباله ميشه ٢٠٠؟! بهتر است از نظرات افرادبيشتري برخوردارشويد.

برای پیدا کردن هزینه های اجاره به سایت zillow.com مراجعه کنید. در بسیاری موارد مبلغی که برای اجاره می پردازید شامل هزینه های گاز یا آب یا حمل زباله و یا شامل دو یا هر سه اینها هم میشه. ما ۱۰۲۵ دلار برای اجاره یک آپارتمان ۱ خوابه در منطقه ای مناسب (مثل renton) پرداخت می کنیم و هزینه آب و گاز و حمل زباله هم پرداخت نمی کنیم. هزینه اینترنت ماهانه ما ماهی ۳۰ دلار (اینترنت xfinity) برق در فصلهای گرم و پرمصرف ماهی حدودا ۸۰ دلار و برای تلفن هم یک پلن خانوادگی دو نفره داریم ماهی حدودا ۵۰ دلار پرداخت می کنیم. من یکی از دوستام در منطقه redmond که منطقه بسیار خوبی هست برای یک آپارتمان دو خوابه ۱۷۰۰ دلار پرداخت می کنه (خانواده ۴ نفره). شما می تونید یک آپارتمان بسیار لوکس در شهر seattle و یا bellevue و یا redmond اجاره کنید و ۲۵۰۰ دلار پرداخت کنید مثل این آپارتمان البته اگر شما توانایی پرداخت این اجاره رو دارید بهتر هست در یک خانه ۳ یا ۴ خوابه معمولی در همین مناطق خیلی خوب باشید و مجبور نباشید در یک آپارتمان زندگی کنید. این یک خانه (نه آپارتمان) بسیار دوست داشتنی با حیاط بزرگ و دلباز ۳ خوابه ۱۵۰ متر در بهترین شهر ایالت واشنگتن (bellevue) هست با اجاره ماهانه ۲۰۰۰ دلار. این یک مورد دیگر (خانه نه آپارتمان) ۴ خوابه با ۲ حمام در همان منطقه با اجاره ۲۳۹۵ دلار در ماه است. هزینه آب و برق و ... وقتی در یک خانه زندگی می کنید و نه آپارتمان می تونه تا ۳۰۰ دلار در ماه هم باشه (یکی از همکاران من برای یک خانه ۳ خوابه و برای یک خانواده ۴ نفره در فصل های پر مصرف ماهی حدودا ۲۵۰ تا ۳۰۰ تا پرداخت می کنن).  
 + ببخشید که مجبور شدم خیلی با جزییات بنویسم.
 + مناسب یا خوب یعنی عددی بین ۳ تا ۴ از ۵. خیلی خوب یعنی ۴ تا ۵ از ۵.
 + ما در آپارتمان مناسب در منطقه ای مناسب زندگی می کنیم. ۲ نفر هستیم و آپارتمان ما ۱ خوابه است.
 + سعی کنید اصلا از کسی نپرسید و گوگل کنید. همیشه در سایت های معتبر اطلاعات بروز و کاملی می تونید پیدا کنید.
+ کسی که هیچ سابقه کاری/درآمدی و سابقه اجاره ندارد نمی تواند هر جایی هر چیزی رو اجاره کند. خانه و منطقه بهتر اجاره کردن سخت تر و سخت تر.

+اپارتمان بسيار معمولي يعني دو از پنج هم نمي توانيد در محله هاي بسيار معمولي اينجا پيدا كنيد.
+ سعي كنيد حتما از ديگران و به تعداد بيشتر سوال كنيد.
+نظرات بسيار بسيار متفاوت مي باشد و اين بستگي به نوع زندگي ايراني افراد دارد.
+ هر قسمتي خوب و بد دارد ولي من شخصا تحت هيچ شرايطي حتي حاضر به راه رفتن در منطقه كنت و رنتون نيستم .
+ من در يك اپارتمان دو خوابه بسيار معمولي در يك منطقه بسيار معمولي معمولي امسال بايدبسيار بالاتر پرداخت كنم و كل هزينه ها به عهده مستأجر مي باشد.
+ به عكس ها توجه زيادي نكنيد، محلات مهمتر هستن . بهترين اپارتمان را در محلات خاصي باقيمت خيلي مناسبي ميبينيد مثلا همين سايت Zillow به قسمت مدارس نزديك اون كه مراجعه ميكنيد نمره ان دو از ده هست كه اين نشان از محله فاجعه بار آنجا مي زهد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sina35 ، Persischer
بسیار سپاسگزارم از جواب های دوستان. البته نظرات با هم اختلافات زیادی دارد ولی باز سعی می کنم بیشتر تحقیق کنم.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان: mrlzdh
به نظر من سياتل شهر گروني مخصوصا براي تازه واردهايي كه به محض ورود كار ندارند و بايد از صفر شروع كنند. ماشالله طبق اخبار هم هفته اي هزار نَفَر براي زندگي وارد سياتل ميشن. البته كسي كه با پول خوبي مياد و ميتونه تا چند وقت با اون پول دووم بياره تا از لحاظ موقعيت كاري تثبيت بشه شايد مناسب باشه اما در كل شهر گروني. اين شهر واقعا براي كساني كه در اي تي و كامپيوتر تخصص دارن جاي مناسبيه چون ميتونن خوب پول در بيارن. من خودم يه اپارتمان خيلي كوچيك يه خوابه در يه محله ي نسبتا خوب ماهي ١٣٠٠ تا أجاره ميدادم و با اين أوصاف شهر خونه خريدن هم كار راحتي نيست. قيمّت ها سر به فلك ميزنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
(2017-08-05 ساعت 05:00)Eyelash نوشته:  به نظر من سياتل شهر گروني مخصوصا براي تازه واردهايي كه به محض ورود كار ندارند و بايد از صفر شروع كنند. ماشالله طبق اخبار هم هفته اي هزار نَفَر براي زندگي وارد سياتل ميشن. البته كسي كه با پول خوبي مياد و ميتونه تا چند وقت با اون پول دووم بياره تا از لحاظ موقعيت كاري تثبيت بشه شايد مناسب باشه اما در كل شهر گروني. اين شهر واقعا براي كساني كه در اي تي و كامپيوتر تخصص دارن جاي مناسبيه چون ميتونن خوب پول در بيارن. من خودم يه اپارتمان خيلي كوچيك يه خوابه در يه محله ي نسبتا خوب ماهي ١٣٠٠ تا أجاره ميدادم و با اين أوصاف شهر خونه خريدن هم كار راحتي نيست. قيمّت ها سر به فلك ميزنه.

سلام دوست عزیز البته اون جوری که من مطالعه کردم سیاتل یکی از بهترین شهرهای امریکا برای زندگی است. در مورد خونه خریدن هم ظاهرا قیمت ها نسبت به شهرهای ایالات دیگه ارزون تره و 80% قیمت خونه رو بانک وام میده با سود 3%. حالا مطالعات من تا چه حد درست باشه بقیه لطفا نظر بدن. سپاس
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-06 ساعت 00:27)rahghozar نوشته:  
(2017-08-05 ساعت 05:00)Eyelash نوشته:  به نظر من سياتل شهر گروني مخصوصا براي تازه واردهايي كه به محض ورود كار ندارند و بايد از صفر شروع كنند. ماشالله طبق اخبار هم هفته اي هزار نَفَر براي زندگي وارد سياتل ميشن. البته كسي كه با پول خوبي مياد و ميتونه تا چند وقت با اون پول دووم بياره تا از لحاظ موقعيت كاري تثبيت بشه شايد مناسب باشه اما در كل شهر گروني. اين شهر واقعا براي كساني كه در اي تي و كامپيوتر تخصص دارن جاي مناسبيه چون ميتونن خوب پول در بيارن. من خودم يه اپارتمان خيلي كوچيك يه خوابه در يه محله ي نسبتا خوب ماهي ١٣٠٠ تا أجاره ميدادم و با اين أوصاف شهر خونه خريدن هم كار راحتي نيست. قيمّت ها سر به فلك ميزنه.

سلام دوست عزیز البته اون جوری که من مطالعه کردم سیاتل یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی است. در مورد خونه خریدن هم ظاهرا قیمت ها نسبت به شهرهای ایالات دیگه ارزون تره و 80% قیمت خونه رو بانک وام میده با سود 3%. حالا مطالعات من تا چه حد درست باشه بقیه لطفا نظر بدن. سپاس

من نگفتم شهر بدي، بله يكي از بهترين شهرهاست ولي يكي از گرون ترين شهرها هم هست. من دو سال اينجا زندگي ميكنم.و بايد بگم قيمّت خونه ها چه براي خريد يا أجاره خيلي گرون شده.حالا اين نظر من و خيلي از كساني هست كه ميشناسم.شايد دوستان نظر متفاوتي دارن. خونه خريدن نسبت به شهرهاي ايالت هاي ديگه ارزونتره؟! دقيقا كدوم شهر و ايالت منظورتون هست؟! در مقايسه با ايالت كاليفورنيا از جمله جاهايي مثل سن فرانسيسكو ارزونتره  اما اين حرف  شما درست نيست كه در مقايسه با شهرهاي ديگه خونه خريدن در سياتل ارزونتره. اتفاقا در مقايسه با خيلي شهرها و ايالت ها گرونتره. شما براي مثال اگر تگزاس، أوهايو يا فلادلفيا برين ميبينين خونه اونجا چقدر ارزونتره.در مورد وأم هم بله اگر كرديت شما هم خوبه مشكل وأم نخواهيد داشت.
پاسخ
Market temperature. The median home value in Seattle is $682,300. Seattle home values have gone up 15.2% over the past year and Zillow predicts they will rise 7.9% within the next year. The median list price per square foot in Seattle is $462, which is higher than the Seattle Metro average of $235.
پاسخ
متاسفانه افرادي با اطلاعات كم و يا دو سه جمله اي كه شنيده اند پاسخگوي افرادي ميشوند كه مي خواهند تصميم بزرگي براي اينده خود بگيرند، يعني أقامت. اگر با خانواده باشيد ، شايد براي هميشه بايد در هر ايالتي كه هستيد ماندگار شويد. هر پاسخي را به نيت خير خواهي ببينيد ولي صد باره سوال و تحقيق كنيد. بايد دلايل شما براي انتخاب بسيار مستدل و قابل پي گيري باشد، در اين صورت شما با توجه به انتخاب صحيح بقيه مشكلات را از پيش رو بر خواهيد داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: farhhad ، sarah naiyeri
(2017-08-06 ساعت 00:27)rahghozar نوشته:  

سلام دوست عزیز البته اون جوری که من مطالعه کردم سیاتل یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی است. در مورد خونه خریدن هم ظاهرا قیمت ها نسبت به شهرهای ایالات دیگه ارزون تره و 80% قیمت خونه رو بانک وام میده با سود 3%. حالا مطالعات من تا چه حد درست باشه بقیه لطفا نظر بدن. سپاس

وأم خريد به فردي داده مي شود با دو سال فرم مالياتي كه ماليات پرداخت شده باشد.
از حقوق بالا بر خوردار و كرديت بسيار خوبي داشته باشد.
بانك هاي امريكايي بسيار سخت وام مي دهند من در پرس و جوي يك ماه گذشته با دهـها وام دهنده صحبت كردم در حقيقت ديواري كشيده اند كه پريدن از ان كار هر كسي نيست. بانك هاي چيني درست معادل پول خودتان با بهره بالا وام مي دهند كه يعني هيچ .
قيمت از سال گذشته نه درصد بالا رفته و به گفته تمامي وام دهندگان اين ايالت جزو گرانترين ايالت هاي امريكا مي باشد . خانه هاي خوب را نقدا چيني ها مي خرند، ديگر فرصت وام گرفتن به كسي نمي دهند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Eyelash ، Persischer ، farhhad
سلام دوستان وقت همگی بخیر. ما پنج شنبه گذشته بلاخره ویزامون رو گرفتیم و داریم برنامه هامون رو ردیف میکنیم که به لطف خدا بیاییم سیاتل. چون الان اولین دغدغه ام خرید بلیط است میخواستم ببینم برای تهران سیاتل با کمترین استاپ و بهترین قیمت و کیفیت چه ایرلاینی رو پیشنهاد میدید؟ بلاخره شماها تجربه تون تو این قضیه بیشتر از همه است. سپاس فراوان
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-20 ساعت 23:59)rahghozar نوشته:  سلام دوستان وقت همگی بخیر. ما پنج شنبه گذشته بلاخره ویزامون رو گرفتیم و داریم برنامه هامون رو ردیف میکنیم که به لطف خدا بیاییم سیاتل. چون الان اولین دغدغه ام خرید بلیط است میخواستم ببینم برای تهران سیاتل با کمترین استاپ و بهترین قیمت و کیفیت چه ایرلاینی رو پیشنهاد میدید؟ بلاخره شماها تجربه تون تو این قضیه بیشتر از همه است. سپاس فراوان

ضمن تبریک برای ویزاتون, از این وبسایت بهترین مسیرها و قیمتها رو میتونین پیدا کنین. البته نمیدونم الان کارتهای بانکی ایران به شبکه بانکی بین المللی وصل شده یانه. www.persianstate.net
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-21 ساعت 04:18)sina35 نوشته:  
(2017-08-20 ساعت 23:59)rahghozar نوشته:  سلام دوستان وقت همگی بخیر. ما پنج شنبه گذشته بلاخره ویزامون رو گرفتیم و داریم برنامه هامون رو ردیف میکنیم که به لطف خدا بیاییم سیاتل. چون الان اولین دغدغه ام خرید بلیط است میخواستم ببینم برای تهران سیاتل با کمترین استاپ و بهترین قیمت و کیفیت چه ایرلاینی رو پیشنهاد میدید؟ بلاخره شماها تجربه تون تو این قضیه بیشتر از همه است. سپاس فراوان

ضمن تبریک برای ویزاتون, از این وبسایت بهترین مسیرها و قیمتها رو میتونین پیدا کنین. البته نمیدونم الان کارتهای بانکی ایران به شبکه بانکی بین المللی وصل شده یانه.  www.persianstate.net

سپاس دوست عزیز
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سیاتلی عزیز سلام و وقت بخیر. یه سری مناطقی تو اطراف سیاتل رو اینجا میذارم لطف کنید در موردشون نظر بدید میخوام خونه بگیرم لطفا از همه نظر تحلیل تون رو بگید. ما خانواده سه نفره هستیم و از نظر مالی هم متوسط. البته قراره یه مکان موقت یکی دو ماهه بگیرم. سپاس.
بلویو _ کریکلند_ ادموند_ میل کریک_ گرین وود_ شورلاین
البته بلویو و کریکلند رو میدونم مناطق خوب و گرونی هستند.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز کسی نبود سوالات منو جواب بده؟
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
(2017-08-28 ساعت 21:58)rahghozar نوشته:  دوستان سیاتلی عزیز سلام و وقت بخیر. یه سری مناطقی تو اطراف سیاتل رو اینجا میذارم لطف کنید در موردشون نظر بدید میخوام خونه بگیرم لطفا از همه نظر تحلیل تون رو بگید. ما خانواده سه نفره هستیم و از نظر مالی هم متوسط. البته قراره یه مکان موقت یکی دو ماهه بگیرم. سپاس.

بلویو: مدرن، گران، نزدیک و قابل دسترس (به شرکتهای های تک و به سیاتل)، زیبا و البته پر از دوستان گل هندوستانی عزیز جوری که گاهی ممکنه این تصور بهتون دست بده که در هندوستان زندگی میکنید. البته زندگی در داون تاون کمی متفاوته. خصوصا در مورد آخر ممکنه گاهی دلتون برای عزیزان هندی دوست داشتنی تنگ شه.
کرکلند: زیبا، کمی قدیمی نسبت به بلویو، داون تاون با استایل اروپایی، مردمان نایس و خوش پوش و صمیمی و باحال، شامل آمریکایی، روس و البته ایرانی (بیشتر از بلویو)، متاسفانه خیلی هندی کم داره و بدجوری ممکنه دلتنگ شید!! تصمیم با خودتون! از بلویو ارزانتر، کمی دورتر به سیاتل یا مایکروسافت (ردموند کمپس)
ادموند: دور! یه ساحل زیبا داره با یه رستوران خیلی دوست داشتنی. نظر دیگری ندارم!
میل کریک: کوچک، زیبا، امن، پولدار نشین، نزدیک به اورت (که نقطه مقابلشه!)، دور! خیلی دور!
گرین وود: نمیدونم کجاست! Big Grin
شورلاین: فکرنمیکنم از نظر امنیت جای جالبی باشه، دور.

اینا نظرات بنده است و از سرشون تا اطلاع ثانوی برنمیگردم! نظر علما هر چه باشد، تصمیم با خود شماست. ضمنا بارها گفته‌ام و بار دگر میگویم: نظرات شخصی افراد (از جمله بنده یا علما)، هیچ فایده‌ای نداره و شما باید با خطکش و اشل و استانداردهای شخصی خودتون شهرها رو ارزیابی کنید و مارک خوب و بد روشون بزنید.

جهت ریز و تحلیل و غیره از صفحه اول تاپیک شروع کنید به خوندن!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Plano ، mrlzdh ، disi
(2017-09-04 ساعت 08:24)امیر مهاجر نوشته:  [quote='rahghozar' pid='763779' dateline='1503941294']
دوستان سیاتلی عزیز سلام و وقت بخیر. یه سری مناطقی تو اطراف سیاتل رو اینجا میذارم لطف کنید در موردشون نظر بدید میخوام خونه بگیرم لطفا از همه نظر تحلیل تون رو بگید. ما خانواده سه نفره هستیم و از نظر مالی هم متوسط. البته قراره یه مکان موقت یکی دو ماهه بگیرم. سپاس.

بلویو: مدرن، گران، نزدیک و قابل دسترس (به شرکتهای های تک و به سیاتل)، زیبا و البته پر از دوستان گل هندوستانی عزیز جوری که گاهی ممکنه این تصور بهتون دست بده که در هندوستان زندگی میکنید. البته زندگی در داون تاون کمی متفاوته. خصوصا در مورد آخر ممکنه گاهی دلتون برای عزیزان هندی دوست داشتنی تنگ شه.
کرکلند: زیبا، کمی قدیمی نسبت به بلویو، داون تاون با استایل اروپایی، مردمان نایس و خوش پوش و صمیمی و باحال، شامل آمریکایی، روس و البته ایرانی (بیشتر از بلویو)، متاسفانه خیلی هندی کم داره و بدجوری ممکنه دلتنگ شید!! تصمیم با خودتون! از بلویو ارزانتر، کمی دورتر به سیاتل یا مایکروسافت (ردموند کمپس)
ادموند: دور! یه ساحل زیبا داره با یه رستوران خیلی دوست داشتنی. نظر دیگری ندارم!
میل کریک: کوچک، زیبا، امن، پولدار نشین، نزدیک به اورت (که نقطه مقابلشه!)، دور! خیلی دور!
گرین وود: نمیدونم کجاست!  Big Grin
شورلاین: فکرنمیکنم از نظر امنیت جای جالبی باشه، دور.

اینا نظرات بنده است و از سرشون تا اطلاع ثانوی برنمیگردم! نظر علما هر چه باشد، تصمیم با خود شماست. ضمنا بارها گفته‌ام و بار دگر میگویم: نظرات شخصی افراد (از جمله بنده یا علما)، هیچ فایده‌ای نداره و شما باید با خطکش و اشل و استانداردهای شخصی خودتون شهرها رو ارزیابی کنید و مارک خوب و بد روشون بزنید.

جهت ریز و تحلیل و غیره از صفحه اول تاپیک شروع کنید به خوندن!
[/quote
سلام دوست عزیز از اطلاعاتت سپاسگزارم. اطلاعاتت خوب بود و خیلی نزدیک به تحقیقات خودم. درسته که با خط کش خودم باید بسنجم و این برای همه صدق می کنه ولی نظرات اشخاصی مثل شما خیلی قابل تأمل و مفیده.
در انتظار کلیرنس