کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام به همه دوستان.
راهنمایی میخواستم ازتون لطفا کمک کنید و جواب سوالاتمو اگه میدونید بدید؛
1: برای کسی که شغلش پرستاری هست کدوم ایالت بهتره ،واشنگتن یا فلوریدا؟
2: من تاحالا از ایران خارج نشدم و معیار هام برای مهاجرت اول آب و هوای مناسب و بعد سطح فرهنگی و اجتماعی بالا برای زندگی و پیشرفت هست و بعد درامد خوب و اینکه بتونم در شغلم پیشرفت کنم هم از لحاظ مالی هم تحصیل و هم خانواده...
وقتی در مورد اب و هوای ایالت های امریکا تحقیق کردم دیدم اکثرا ایالت های مثل واشنگتن جز مناطقی هست که اب و هوای اقیانوسی و همیشه معتدل با جنگل های انبود داره زمستان هاش نه خیلی سرده و تابستون هاش نه خیلی گرم در کل معتدل اقیانوسی هست(ایالت فلوریدا هم نسبتا معتدل بود).. دنبال همچین جای میگردم برای زندگی که هم اب و هواش معتدل باشه یعنی همیشه مثل بهار باشه سرسبز نزدیک به دریا و ساحل و نه خیلی سرد باشه زمستون هاش و نه تابستون های گرم...
؛؛ بنظر شما با توجه به معیار های که گفتم هم اب و هوا هم برای شغل پرستاری ،ایالت" فلوریدا مثل پاناماسیتی "بهتره یاایالت "واشنگتن مثل المپیا "یا چه جای دیگه ای"؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزی که در سیاتل زندگی میکنن، بنده یه راهنمایی میخواستم.
من برای حدود دوماه دیگه دارم میام اونجا. در زمینه کار در شرکت هایی که مدیر ایرانی دارن . یا جایی که بشه برای شروع کاری پیدا کرد اگر اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
البته باید اضافه کنم که تخصص من گرافیک کامپیوتر هست. با 14 سال سابقه در ایران. و همچنین تخصص تکنسین کامپیوتر را هم دارم. و میدونم که در ابتدا نمیشه کار تخصصی پیدا کرد. باز از دوستان ممنون میشم اگر راهنمایی یا هر کمکی از دستشون بر میاد بنده را بی بهره نذارن.
کیس: ‎2017AS38XX‎
تعداد اعضاء : 2 نفر
تاریخ مشاهده نتیجه: 3 May
تاریخ ارسال فرم: 24 May
کارنت شدن کیس: 12 Dec
تاریخ نامه دوم:  ‎20 Dec
محل مصاحبه: آنکارا تغییر به ابوظبی
تاریخ مصاحبه : 21 Feb
ویزا دریافت شد. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-27 ساعت 13:32)Lilimamali نوشته:  دوستان عزیزی که در سیاتل زندگی میکنن، بنده یه راهنمایی میخواستم.
من برای حدود دوماه دیگه دارم میام اونجا. در زمینه کار در شرکت هایی که مدیر ایرانی دارن . یا جایی که بشه برای شروع کاری پیدا کرد اگر اطلاعاتی دارن ممنون میشم  راهنمایی بفرمایید.
البته باید اضافه کنم که تخصص من گرافیک کامپیوتر هست. با 14 سال سابقه در ایران. و همچنین تخصص تکنسین کامپیوتر را هم دارم. و میدونم که در ابتدا نمیشه کار تخصصی پیدا کرد. باز از دوستان ممنون میشم اگر راهنمایی یا هر کمکی از دستشون بر میاد بنده را بی بهره نذارن.

اولا که بر روی دیوار هیچ ایرانی در آمریکا یادگاری یادداشت نفرمایید که در بسیاری از موارد خیرشان به خودشان هم نمیرسد. نمیخواهم شما را بدبین کنم ، اما تجربیاتم این را بخوبی به من ثابت کرده که نه خیری و نه چیزی !!
دوما چرا تصور میکنید که شغل تخصصی خودتان را نمیتوانید دست و پا کنید ؟؟!!! اصلا اینطور نیست ، قبول دارم که کمی دشوار است ، اما غیر ممکن نیست ! اگر وارد کارهای متفرقه شوید و آلوده ی آنها گردید ، پیدا کردن کار تخصصی خودتان بسیار دشوارتر از زمانی خواهد بود که تازه وارد آمریکا شده اید!! این رشته ی شما بسیار کاربرد دارد و به نظرم بهتر است تلاشتان را حتی با حقوق اندک بکنید تا بتوانید پله پله جلو بروید. امیدوارم موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، copol ، مهتاب - 2251 ، roeentan ، KingMori ، ali.nemati ، mrlzdh
(2018-01-27 ساعت 13:32)Lilimamali نوشته:  دوستان عزیزی که در سیاتل زندگی میکنن، بنده یه راهنمایی میخواستم.
من برای حدود دوماه دیگه دارم میام اونجا. در زمینه کار در شرکت هایی که مدیر ایرانی دارن . یا جایی که بشه برای شروع کاری پیدا کرد اگر اطلاعاتی دارن ممنون میشم  راهنمایی بفرمایید.
سلام.
من در مورد شرکت هایی که مدیر ایرانی دارن نمیتونم کمکی بهتون بکنم چون اطلاعی ندارم.
ولی در مورد کار تخصصی اصلا موافق نیستم. شما کافیه پروفایل LinkedIn تون رو کامل کنید و نمونه کار هاتون رو بزارید. بعد با Recruiter ها در ارتباط باشید و هی اونها رو به لیستتون اضافه کنید.
یک رزومه کاری خوب برای خودتون بسازید که میشه یک صفحه خلاصه و مفید (یک صفحه بودنش مهمه).
اگر تخصص داشته باشید میتونید خیلی راحت توی رشته خودتون کار پیدا کنید. تقاضا برای کارهای مرتبط با کامپیوتر توی سیاتل و اطرافش زیاده.
همچنین جدیدا دارن ویزای کار رو خیلی سخت میدن و خیلی از ویزا ها رو هم تمدید نمیکنن. ولی شما که گرین کارت دارین براتون یک پوئن خیلی مثبت هست و توی شرکت های کوچک تر حداقل راحت میتونید شروع کنید.

موفق باشید.
کیس: ‎2017AS30XX‎
تعداد اعضاء ‎: دو نفر
تاریخ مشاهده نتیجه: ‎5 May‎
تاریخ ارسال فرم: ‎17 May‎
کارنت شدن کیس: ‎14 Oct‎
محل مصاحبه: آنکارا تغییر توسط خودم به ابوظبی
تاریخ مصاحبه: ‎8 Dec‎
نتیجه: A.P
تاریخ Clear شدن: 8 Feb
تاریخ صدور ویزا: 21 Feb
تاریخ ورود به آمریکا: Mar 2
پاسخ
تشکر کنندگان: KingMori ، copol
"شهر همیشه بارانی و سرد که بیشتر ایرانی هایی که اونجا میرن افسردگی میگیرن"
تعریف یک ایرانی که دو ماهه توی سیاتل داره زندگی میکنه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
دوستان عزیز سلام
سال نو رو بهتون تبریک میگم و آرزو دارم برای همه ایرانی ها سالی سرشار امید و بهروزی باشه.

من به همراه همسر و دخترم سه ساله که به آمریکا سفر میکنیم و برمیگردیم ایران . امسال دیگه تصمیم گرفتیم مقیم بشیم.
توی این سفر های اخیر به آمریکا در ایالت های کالیفرنیا و واشنگتن زندگی کردیم.
الان برای انتخاب محل زندگی خیلی مردد هستم بین لس آنجلس و سیاتل.
سیاتل به نظرم از هر نظر عالیه بجز آب و هواش . چون آفتاب کم داره و ما به شدت آفتاب پرست هستیم !!

خوشحال میشم اگه بتونین در انتخاب کمکم کنین.
همسرم کارشناش ارشد مالی هستن و خودم مهندس مخابرات و کارشناس کیفیت. از نظر پیدا کردن کار و شرایط تحصیلی هم مهمه برام که در کدوم شهر شرایط بهتری خواهیم داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-27 ساعت 21:31)Amir_Hossein21 نوشته:  "شهر همیشه بارانی و سرد که بیشتر ایرانی هایی که اونجا میرن افسردگی میگیرن"

من هم همین رو شنیدم خیلی

واز بابت نگرانم که بیام سیاتل Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-01 ساعت 14:26)shayan87 نوشته:  سلام دوستان
همسر و فرزند من اواسط جولای به شهر سیاتل میان و چونکه تنها هستند و کسی رو در شهر سیاتل نداریم.
ممنون میشم که از بچه ها اگر کسی در شهر سیاتل باشه که بتونه کمک فکری داشته باشه.

سلام
من و خانواده م هم در همون تاریخ عازم سیاتل هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-03 ساعت 11:41)tisanisa نوشته:  
(2018-03-27 ساعت 21:31)Amir_Hossein21 نوشته:  "شهر همیشه بارانی و سرد که بیشتر ایرانی هایی که اونجا میرن افسردگی میگیرن"

من هم همین رو شنیدم خیلی

بنده خدا میگه هر روز هی باید چشمت به آسمون باشه تا 5 دقیقه فقط خورشید از پشت ابر های سیاه دیده بشه
تنها فاکتور بدی که داره همینه
وگرنه توی نظرسنجی ملی مناسب ترین ایالت برای زندگی رتبه پنجم رو کسب کرده که اگر فاکتور آب و هواش رو نادیده بگیرن به رتبه سوم میرسه! ولی خوب چی میشه کرد لندن ایالت متحدس!
پاسخ
تشکر کنندگان: MahmoudTouyserkani
(2018-04-03 ساعت 23:32)Amir_Hossein21 نوشته:  
(2018-04-03 ساعت 11:41)tisanisa نوشته:  

من هم همین رو شنیدم خیلی

بنده خدا میگه هر روز هی باید چشمت به آسمون باشه تا 5 دقیقه فقط خورشید از پشت ابر های سیاه دیده بشه
وگرنه توی نظرسنجی ملی مناسب ترین ایالت برای زندگی رتبه پنجم رو کسب کرده که اگر فاکتور آب و هواش رو نادیده بگیرن به رتبه سوم میرسه! ولی خوب چی میشه کرد لندن ایالت متحدس!

سلام دوست عزیز،
ممکنه ادرس سایتی که اینگونه نظرسنجی ها رو نشون میده بدید؟
و اینکه طبق جدید ترین نظرسنجی، رتبه های اول تا پنجم به ترتیب متعلق به کدام ایالتها هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-05 ساعت 00:46)MahmoudTouyserkani نوشته:  
(2018-04-03 ساعت 23:32)Amir_Hossein21 نوشته:  
(2018-04-03 ساعت 11:41)tisanisa نوشته:  من هم همین رو شنیدم خیلی

سلام دوست عزیز،
ممکنه ادرس سایتی که اینگونه نظرسنجی ها رو نشون میده بدید؟
و اینکه طبق جدید ترین نظرسنجی، رتبه های اول تا پنجم به ترتیب متعلق به کدام ایالتها هست؟

http://www.areavibes.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اگر آب و هوا مهمه براتون اصلا اینجا نیاین. تابستون ها خوبه ولی زمستونها بشدت بد میشه. اوایل بخاطر تنوع چیزی متوجه نمیشید ولی بعد از چند سال متوجه این موضوع میشید که خیلی دیر شده و نمیتونید دیگه جا عوض کنید. پس اگر شما آب و هوا براتون مهمه اصلا ایالت واشنگتن و اوریگن نرید. ولی از نظر کار پیدا کردن برای تازه واردها اینجا بهترین و اولین ایالت میتونم بگم. موفق باشید.
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، nora ، dv2017 ، sheghi ، mrlzdh
ذوستان سلام . لطفا اگر گروه تلگرام برای ایالت واشنگتن و یا سیاتل است ، برام ارسال کنید متشکرم ازتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزیز سیاتلی.عزیزان اگر میشه راهنمایی بفرمایید.من و خانمم اردیبهشت 98 داریم میایم لینوود و میخایم پاس سفید بگیریم.شاید این سفر یکی دو ماه طول بکشه و با توجه به قیمت بالای ارز نمیتونم خیلی پول بیارم اونجا.میخوام ببیتم کار موقتی هست که ما بتونیم اونجا انجام بدیم.تشکر از توجه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به هموطنای عزیزم . تمام این 135 صفحه رو خوندم . با انتظار شما عزیزان مشکلاتتون ، تلاشتون ، شادی و رضایتتون برای این انتخاب سخت و شخصیتتون ( وقتی به نظرات و مطالبی که در این سالها و گذشت زمان دقت کنیم این مورد هم مشهوده ) چند هفته است که زندگی کردم . بی تعارف از کمک های بی دریغ و پر از محبت عزیزان هموطنم به همدیگه هر چه قدر به صفحات آخر نزدیک شدم کمتر و کمتر دیدم . اون اوایل چنان لذتی میبردم که اگر کاری باعث میشد این خوندن قطع بشه باز در اولین فرصت به مهاجر سرا برمیگشتم و ... . بعد گله ها و ناراحتیهایی دیدم و چون با نمونه هاشون برخورد داشتم و میتونستم خودم رو جای شما بزارم من هم ناراحت میشدم . دوست دارم نام ببرم از عزیزایی که با وقت گذاشتن و خوبی ذاتی خودشون این بخش از سایت مهاجر سرا رو ( سیاتل ، ایالت واشنگتن ) نه تنها به نظر  من بلکه به نظر بقیه دنبال کنندگان و بخصوص مدیرانی که برای تقدیر پست میزاشتن پربار و قابل استناد کردن . در حالیکه خودشون با سختیهای مهاجرت و مشغله روزمره گرفتار بودن اما برای اینکه راه افرادی مثل من رو هموار کنن از استراحت خودشون میگذشتن . از همتون ممنونم و امیدوارم هر روز از روز قبل موفق تر و شاد تر باشید . دوستان گل و نازنین مثل جناب آقای امیر مهاجر که هنوز هم میبینم گاهی برای جلوگیری از اشتباه دیگران  در راهنمایی پست میزارن و گاهی تشکرشون رو در پایین پستها میبینم . مثل سرکار خانم مهتاب 2251 که دلم برای پستهاشون و راهنمایی های دلسوزانشون تنگ شده . مثل ehsansh  عزیز که جاشون خالیه شدید و انشاالله که به خوبی های روزگار مشغول باشن . مثل peyman1355 که براشون همین آرزو ها رو دارم . مثل apoornaki عزیز که ایشون هم خبری ازشون نیست و امیدوارم با خانواده محترم به سلامت باشند و .... همینجا بگم با توجه به اینکه آمریکا مثل کشور عزیزمون نیست که امروزش با فردا زمین تا آسمون فرق کرده باشه هنوز هم پستهای سالهای قبل قابل استفاده و مشکل گشای عزیزان جدیدتره که میبینم یه سئوال حتی با اختلاف یک صفحه باز تکرار میشه . شما عزیزی که داری تصمیم بزرگ مهاجرت رو عملی میکنی اصلا سخت نیست که از ابتدا تمام صفحات رو بخونی و به جوابت برسی . کاش وضعیت کشور خودمون اینقدر فاجعه نبود که مجبور باشیم خاک خودمون رو برای زندگی بهتر ترک کنیم . ببخشید که طولانی شد . یه زحمت هم دارم برای هر عزیزی که جواب سئوال من رو میدونه ( و یا منت میگذاره و تحقیق میکنه ) و قبلش بگم که با گشتن در اینترنت به جوابم نرسیدم . شغلم من لیتو گرافی دیجیتال و 14 سال سابقه کار در چاپخانه به عنوان مسئول لیتوگرافی چاپخانه و چاپ افست . با توجه به اینکه در ایران این شغل به صورت تجربیه و مدرکی از دانشگاه ندارم آیا امکان پیدا شدن کار در این زمینه در آمریکا هست و به طور کلی این شغل دراونجا چه وضعیتی داره لازم به توضیحه که به طور مشخص اگر بخوام بگم اپراتوری دستگاه پلیت ستر هایدلبرگ سوپرا ستر و آشنایی با برنامه های مخصوص خودش یعنی متا دایمنشن و متا شوتر . ( این دستگاه یک پرینتر خیلی بزرگه که پلیت چاپ رو میگیره و بعد با بستن پلیت به دستگاه چاپ کار چاپ انجام میشه ) این شغل در اینجا به عنوان لیتوگراف دیجیتال شناخته میشه در حالیکه به این نام در اینترنت چیزی نیست و حتما در اونجا به نام دیگه ای شناخته میشه و دونستن عنوان شغل در اونجا هم راهگشا است . چاپ افست محدوده وسیعی رو پوشش میده که از چاپ کتاب و کاتالوگ ، بروشورهای تبلیغاتی گرفته تا مواردی مثل چاپ سربرگ و اوراق اداری و این مشخصه که هیچ شهری نیست که بی نیاز از این چیزها باشه و مثلا بگبم در فلان شهر تمرکز به این فعالیتهای اقتصادی و چنین موردی نیست  . پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم . . خداوند نگهدار همتون .
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان