کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
سلام به همگی ، همسر من بعد از یکسال و شش ماه داره به امریکا بر میگرده ، تا فروردین امسال در حال تحصیل در دانشگاه بوده و به همین دلیل در بازگشتش تاخیر ایجاد شده ،خیلی نگرانیم که از ورودش جلوگیری کنن ،22 می بلیط داره ، از ترکیش ... ،چند درصد احتمال داره از وردش جلوگیری کنن یا گرین کارتشو بگیرن ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36
(2017-05-12 ساعت 18:59)yvahid نوشته:  سلام به همگی ، همسر من بعد از یکسال و شش ماه داره به آمریکا بر میگرده ، تا فروردین امسال در حال تحصیل در دانشگاه بوده و به همین دلیل در بازگشتش  تاخیر ایجاد شده   ،خیلی نگرانیم که از ورودش جلوگیری کنن ،22 می بلیط داره ، از ترکیش ...   ،چند درصد احتمال داره از وردش جلوگیری کنن یا گرین کارتشو بگیرن ؟؟؟

لطفا اگر همسرتون تشريف آوردن به امريكا لطف بفرمائي توضيحي بدهيد كه چگونه بود وضعيتشون و آيا به راحتي وارد شدن يا خداى نكرده مشكلي پيش اومد ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-06-03 ساعت 09:11)zohreh36 نوشته:  
(2017-05-12 ساعت 18:59)yvahid نوشته:  سلام به همگی ، همسر من بعد از یکسال و شش ماه داره به آمریکا بر میگرده ، تا فروردین امسال در حال تحصیل در دانشگاه بوده و به همین دلیل در بازگشتش  تاخیر ایجاد شده   ،خیلی نگرانیم که از ورودش جلوگیری کنن ،22 می بلیط داره ، از ترکیش ...   ،چند درصد احتمال داره از وردش جلوگیری کنن یا گرین کارتشو بگیرن ؟؟؟

لطفا اگر همسرتون تشريف آوردن به امريكا لطف بفرمائي توضيحي بدهيد كه چگونه بود وضعيتشون و آيا به راحتي وارد شدن يا خداى نكرده مشكلي پيش اومد ممنون

سلام دوست عزیز
در ترکیه که دچار مشکل نشد همسرم ولی فرودگاه sfo چهل دقیقه ای معطلشون کرده بودن و در نهایت حدود 600 دلار جریمه ....
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، gbtm ، Persischer
(2017-06-03 ساعت 11:19)yvahid نوشته:  
(2017-06-03 ساعت 09:11)zohreh36 نوشته:  

سلام دوست عزیز
در ترکیه که دچار مشکل نشد همسرم ولی فرودگاه sfo چهل دقیقه ای معطلشون کرده بودن و در نهایت حدود 600 دلار جریمه ....
نگفتن چرا جریمه کردن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-06-03 ساعت 16:32)soufia نوشته:  
(2017-06-03 ساعت 11:19)yvahid نوشته:  
(2017-06-03 ساعت 09:11)zohreh36 نوشته:  لطفا اگر همسرتون تشريف آوردن به امريكا لطف بفرمائي توضيحي بدهيد كه چگونه بود وضعيتشون و آيا به راحتي وارد شدن يا خداى نكرده مشكلي پيش اومد ممنون

سلام دوست عزیز
نگفتن چرا جریمه کردن؟
بعلت دیر برگشتن به امریکا (خروج بیش از شش ماه) دو تا راهکار پیشنهاد کرده بودن .گرفتن گرین کارت و فرستادن به دادگاه که گفته بودن یکسالی طول میکشه و دوم جریمه مالی .
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، zohreh36 ، gbtm
دوستان گرامی سلام.
من بعد از 4 سال میخواستم برگردم, خواستم بدونم که اولن بهترین دلیل برای غیبت من چی میتونه باشه و بعد اینکه اگر با پرواز اتحاد بروم و به من در فرودگاه دوبی گیر بدهند, اجازه پرواز به من داده میشود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

دوستان من دلیل غیبت دارم اما نمی تونم اونو ثابت کنم خونوادگیه، میشه مدارک پزشکی یه جورایی جور کرد؟ این مدارک پزشکی چی میتونه باشه و اینکه ایا اینو می فرستن پزشکی اونجا اونو تایید کنه یا قبول می کننن؟
مرسی از همتون
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
توصیه من به افرادی که غیبت طولانی دارند ، ورود به آمریکا از طریق فرودگاههای شهرهای فرعی و کوچک انجام شود چون افسرهاشون خیلی فلکسیبل هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-06 ساعت 21:29)marco250 نوشته:  توصیه من به افرادی که غیبت طولانی دارند ، ورود به آمریکا از طریق فرودگاههای شهرهای فرعی  و کوچک انجام شود چون افسرهاشون خیلی فلکسیبل هستند.

شهرعای کوچیک ک پرواز مستقیم ندارن، منظورتون کدوم شهرعاس؟ میشه اسم ببرین؟ میسه مثلا رفت کانادا از اونجا زمینی به شهر کوچیک وارد شد؟
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t
(2017-07-06 ساعت 21:52)aydinaghajani نوشته:  
(2017-07-06 ساعت 21:29)marco250 نوشته:  توصیه من به افرادی که غیبت طولانی دارند ، ورود به آمریکا از طریق فرودگاههای شهرهای فرعی  و کوچک انجام شود چون افسرهاشون خیلی فلکسیبل هستند.

شهرعای کوچیک ک پرواز مستقیم ندارن، منظورتون کدوم شهرعاس؟ میشه اسم ببرین؟ میسه مثلا رفت کانادا از اونجا زمینی به شهر کوچیک وارد شد؟

دقیقا
مسافرت از راه مرزهای زمینی کانادا بهترین گزینه هست. مخصوصا مرزهای زمینی استان کبک و نیوبرانزویک
من تا حالا چند باری از راه زمینی تردد کردم. اصلا هیچ گیری بابت مدت خروجت از امریکا بهت نمی دهند.
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani
(2017-07-08 ساعت 00:50)aydinaghajani نوشته:  
(2017-07-07 ساعت 19:59)marco250 نوشته:  
(2017-07-06 ساعت 21:52)aydinaghajani نوشته:  شهرعای کوچیک ک پرواز مستقیم ندارن، منظورتون کدوم شهرعاس؟ میشه اسم ببرین؟ میسه مثلا رفت کانادا از اونجا زمینی به شهر کوچیک وارد شد؟

دقیقا
مسافرت از راه مرزهای زمینی کانادا بهترین گزینه هست. مخصوصا مرزهای زمینی استان کبک و نیوبرانزویک
من تا حالا چند باری از راه زمینی تردد کردم. اصلا هیچ گیری بابت مدت خروجت از آمریکا بهت نمی دهند.
سلام

شما این شرایط رو داشتین یعنی با تاخیر وارد شدین؟ میشه دقیقا راهنمایی فرمایید ک از  مونترال چطوری میشه زمینی وارد شد؟ با ترن یا اتوبوس؟ ممنون

من با تاخیر وارد نشدم ولی خیلی زمینی با ماشین تردد کردم.
از مونترال میتوانید با اتوبوس به مقصد نیویورک و بوستون بلیط تهیه کنید.
پاسخ
(2017-07-08 ساعت 02:35)marco250 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 00:50)aydinaghajani نوشته:  
(2017-07-07 ساعت 19:59)marco250 نوشته:  دقیقا
من تا حالا چند باری از راه زمینی تردد کردم. اصلا هیچ گیری بابت مدت خروجت از آمریکا بهت نمی دهند.
سلام

شما این شرایط رو داشتین یعنی با تاخیر وارد شدین؟ میشه دقیقا راهنمایی فرمایید ک از  مونترال چطوری میشه زمینی وارد شد؟ با ترن یا اتوبوس؟ ممنون

دوست عزیز همونطور که گفتم شما زمینی هم که وارد بشید, آفیسر گرین کارت شما رو میگیره و میبره تو بادجه و میکشه تو دستگاه و تمام اطلاعات شما رو میبینه .... در این صورت هیچ توجیهی هم نمبتونید برای اون بیارید .... در هر صورت مرز زمینی و هوایی جفتشون یک رویه دارند و بحث شانس هم در هر دو مورد مطرح
پاسخ
(2017-07-08 ساعت 22:55)a2pm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 02:35)marco250 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 00:50)aydinaghajani نوشته:  سلام

دوست عزیز همونطور که گفتم شما زمینی هم که وارد بشید, آفیسر گرین کارت شما رو میگیره و میبره تو بادجه و میکشه تو دستگاه و تمام اطلاعات شما رو میبینه .... در این صورت هیچ توجیهی هم نمبتونید برای اون بیارید .... در هر صورت مرز زمینی و هوایی جفتشون یک رویه دارند و بحث شانس هم در هر دو مورد مطرح

تو مرز زمینی افسر تو باجه نشسته و مدارک شما رو تو همون باجه پای سیستم بررسی می کنه. مدارکتان جایی برده نمی شه .
اگه با اتوبوس مسافرت کنید اتوبوس تو مرز متوقف می شود و تمامی مسافرین برای بررسی مدارک به سالن و ساختمان مرزبانی هدایت می شوند.
رویه بازبینی مرز هوایی و زمینی یکی هست ولی حساسیت مرز کانادا به مراتب از مرزهای هوایی کمتره چون افسری که تو باجه نشسته در طول روز بیشتر مسافران کانادایی و آمریکایی رو چک می کنه تا مسافران کشورهای دیگه. برای همین هم سئوال و جوابها در حد مسائل ابتدایی هستش و نه اینکه زوم کنند و گیر بدهند.
تجربه چند ساله عبور و مرور از مرزهای زمینی و هوایی کانادا ، عبور از مرزهای زمینی رو راحت تر از هوایی می دونم .
پاسخ
(2017-07-09 ساعت 04:06)marco250 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 22:55)a2pm نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 02:35)marco250 نوشته:  من با تاخیر وارد نشدم ولی خیلی زمینی با ماشین تردد کردم.

تو مرز زمینی افسر تو باجه نشسته و مدارک شما رو تو همون باجه پای سیستم بررسی می کنه. مدارکتان جایی برده نمی شه .
اگه با اتوبوس مسافرت کنید اتوبوس تو مرز متوقف می شود و تمامی مسافرین برای بررسی مدارک به سالن و ساختمان مرزبانی هدایت می شوند.
رویه بازبینی مرز هوایی و زمینی یکی هست ولی حساسیت مرز کانادا به مراتب از مرزهای هوایی کمتره چون افسری که تو باجه نشسته در طول روز بیشتر مسافران کانادایی و آمریکایی رو چک می کنه تا مسافران کشورهای دیگه. برای همین هم سئوال و جوابها در حد مسائل ابتدایی هستش و نه اینکه زوم کنند و گیر بدهند.
تجربه چند ساله عبور و مرور از مرزهای زمینی و هوایی کانادا ، عبور از مرزهای زمینی رو راحت تر از هوایی می دونم .

صحبت شما كاملاً درسته به صورت كلي .... ولي شما بايد اين رو در نظر داشته باشيد كه:
اولاً مسافراني كه با ماشين شخصي و خانواده مخصوصاً افراد ميان سال و مسن از مرز زميني رد مبشوند خيلي كمتر گير ميدهند تا مسافراني كه كسي رو در كانادا ندارند و بايد با اتوبوس و همون روالي كه شما گفتيد به سالن مرزباني بروند.
دوماً اگر آفيسر متوجه غيبت طولاني شما بشه به احتمال زياد ديگه توجيهي از شما رو قبول نميكنه چون متوجه ميشه كه شما قصد فريب دادن اون رو داشتيد (هميشه فكر كنيد كه طرف مقابل شما حداقل به اندازه شما ميفهمه)
سوماً وقتي شما از مرز هوايي وارد كانادا ميشويد بايد eTA داشته باشيد كه تمام اطلاعات گرين كارت شما اونجا قبل از پرواز ثبت ميشه و احتمال زياد اين اطلاعات رو به اداره مهاجرت آمريكا هم ميدهند. بنابراين اون آفيسر مرز زميني هم متوجه ميشه كه كي شما حتي وارد خاك كانادا شديد.
ولي تمام اينها حدس و گمان من و شماست و در هر صورت استثنا و شانس در هر زمينه‌اي وجود داره
در ضمن تجربه شما در اين مورد چون هيچ وقت غيبتتون (با توجه به فرمايش خودتون) طولاني نبوده در اين زمينه كاربرد نداره .... چوم آفيسر با توجه به مدت زمان كم غيبت شما نيازي به پرس جو و گير دادن نميديده
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، gbtm ، آلیسا
(2017-07-09 ساعت 11:33)a2pm نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 04:06)marco250 نوشته:  
(2017-07-08 ساعت 22:55)a2pm نوشته:  دوست عزیز همونطور که گفتم شما زمینی هم که وارد بشید, آفیسر گرین کارت شما رو میگیره و میبره تو بادجه و میکشه تو دستگاه و تمام اطلاعات شما رو میبینه .... در این صورت هیچ توجیهی هم نمبتونید برای اون بیارید .... در هر صورت مرز زمینی و هوایی جفتشون یک رویه دارند و بحث شانس هم در هر دو مورد مطرح

صحبت شما كاملاً درسته به صورت كلي .... ولي شما بايد اين رو در نظر داشته باشيد كه:
اولاً مسافراني كه با ماشين شخصي و خانواده مخصوصاً افراد ميان سال و مسن از مرز زميني رد مبشوند خيلي كمتر گير ميدهند تا مسافراني كه كسي رو در كانادا ندارند و بايد با اتوبوس و همون روالي كه شما گفتيد به سالن مرزباني بروند.
دوماً اگر آفيسر متوجه غيبت طولاني شما بشه به احتمال زياد ديگه توجيهي از شما رو قبول نميكنه چون متوجه ميشه كه شما قصد فريب دادن اون رو داشتيد (هميشه فكر كنيد كه طرف مقابل شما حداقل به اندازه شما ميفهمه)
سوماً وقتي شما از مرز هوايي وارد كانادا ميشويد بايد  eTA داشته باشيد كه تمام اطلاعات گرين كارت شما اونجا قبل از پرواز ثبت ميشه و احتمال زياد اين اطلاعات رو به اداره مهاجرت آمريكا هم ميدهند. بنابراين اون آفيسر مرز زميني هم متوجه ميشه كه كي شما حتي وارد خاك كانادا شديد.
ولي تمام اينها حدس و گمان من و شماست و در هر صورت استثنا و شانس در هر زمينه‌اي وجود داره
در ضمن تجربه شما در اين مورد چون هيچ وقت غيبتتون (با توجه به فرمايش خودتون) طولاني نبوده در اين زمينه كاربرد نداره .... چوم آفيسر با توجه به مدت زمان كم غيبت شما نيازي به پرس جو و گير دادن نميديده

شما چند بار این مسیری که من گفتم رو امتحان کردید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان