کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
سلام دوستان،

تا آنجایی که بنده اطلاع دارم، دارندگان گرین کارت می‌‌تونن ۱ سال خارج از آمریکا باشن. آیا صحت داره که اخیرا این قانون رو تغییر دادن تا ۶ ماه؟ یعنی‌ کسانی‌ که گرین کارت دارن حد اکثر ۶ ماه می‌تونن خارج از آمریکا باشن؟ آیا این درسته یا اینکه همچنان همان ۱ سال است؟
لطفا راهنمایی کنین. ممنون
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-01 ساعت 00:55)mre نوشته:  سلام دوستان،

تا آنجایی که بنده اطلاع دارم، دارندگان گرین کارت می‌‌تونن ۱ سال خارج از آمریکا باشن. آیا صحت داره که اخیرا این قانون رو تغییر دادن تا ۶ ماه؟ یعنی‌ کسانی‌ که گرین کارت دارن حد اکثر ۶ ماه می‌تونن خارج از آمریکا باشن؟ آیا این درسته یا اینکه همچنان همان ۱ سال است؟
شما میتوانید اگر چه ممکنست در شرایط فعلی دچار سوال و جواب فراوانی بشید.
اما اشکال کار در زمان سیتیزن شدنست که این غیبت بشدت دردسر آفرین خواهد شد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-10-01 ساعت 04:45)shahin61 نوشته:  
(2017-10-01 ساعت 00:55)mre نوشته:  سلام دوستان،

شما میتوانید اگر چه ممکنست در شرایط فعلی دچار سوال و جواب فراوانی بشید.
اما اشکال کار در زمان سیتیزن شدنست که این غیبت بشدت دردسر آفرین خواهد شد.

بستگی داره چقدر شانس بیارین پدر مادر من بعد از چهار سال وارد آمریکا شدن و حتی بارهاشونم نگشتن و اصلا ازشون سوالی نکردن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-18 ساعت 15:10)ahuraee نوشته:  سلام به همه دوستان
من و همسرم سال 2015 وارد آمریکا شدیم و گرین کارت و پاس سفید گرفتیم و لی الان که بعد از دو سال میخواهیم برگردیم گرین کارت همسرم گم شده ولی پاس سفیدش موجود است و هنوز تاریخش رد نشده
به نظر دوستان با نداشتن فیزیکی گرین کارت و بودن پاس سفید مشکلی از لحاظ ورود به وجود می آید؟
یا بریم سفارت اطراف ایران درخواست ویزا بدیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
امیدوارم که به دوستان مهاجرسرایی بر نخوره چون هدف من ارائه ی راهکارهای سازنده و آگاهی دادن در مورد زندگی و نحوه ی برخورد با مشکلاته
صرف داشتن گرین کارت دلیلی بر اثبات داشتن حق اقامت دائم در آمریکا نیست چرا که تمام مدارک و سوابق لازم در محل یو اس سی آی اس موجوده و شما کافیه با اونا تماس بگیرید و ایمیل بدین و از اونا کسب تکلیف کنید. اگر اجازه ی خروج از کشور رو با اون پاس سفید دارید به سمت آمریکا حرکت کنید و در فرودگاه موضوع رو اطلاع بدین و مشکل رو حل کنید. خیلیها گرین کارت خود رو گم میکنن !! دلیلی نداره که اقامت دائمشون لغو بشه !! مگر شما شناسنامه ی خودتون رو گم کنید ملیت و هویت شما گم میشه ؟؟؟!!!! پس بهتره با همون آدرسی که روی گرین کارت ثبت شده یا تماس تلفنی و یا ایمیل بزنید و خیال خودتون رو راحت کنید. اصلا هم لازم نیست این دنگ و فنگهای آگهی و سرقت و اظهاراتی مثل اینجور چیزا گم شدنی نیست و ..................غیره رو مد نظر خودتون قرار بدین !! بیخودم دور خودتون نچرخید و کسب تکلیف از من و دیگران هم نکنید!! ماه هنوز عادت نکردیم که هر کاری رو از راه درستش به انجام برسونیم !! اگر در آمریکا یه همچین رویه رو پیش بگیرید کلاهتون پس معرکه ست و از همه چیز سرخورده میشید. این سازمانها در آمریکا صاحب دارن و پاسخگو هستن به شما !! کسی که گرین کارت داره و گم کرده که دیگه نمیره ویزا بگیره !!!!!!!!!! شما پاس سفید دارید و این کافیه فقط اطمینان پیدا کنید که با اون میشه از ایران خارج شد.

در همین صفحه ی اول این لینک توضیحات کامل رو داده
https://www.uscis.gov/green-card/after-g...green-card
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-09-18 ساعت 15:10)ahuraee نوشته:  سلام به همه دوستان
من و همسرم سال 2015 وارد آمریکا شدیم و گرین کارت و پاس سفید گرفتیم و لی الان که بعد از دو سال میخواهیم برگردیم گرین کارت همسرم گم شده ولی پاس سفیدش موجود است و هنوز تاریخش رد نشده
به نظر دوستان با نداشتن فیزیکی گرین کارت و بودن پاس سفید مشکلی از لحاظ ورود به وجود می آید؟
یا بریم سفارت اطراف ایران درخواست ویزا بدیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوست عزیز شما باید برای نامه انتقال از سفارت اقدام کنید. جزییات و بطور کامل در لینک زیر میتونید ببینید.
https://www.immihelp.com/greencard/lost-...etter.html

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
سلام دوستان
با توجه به اینکه من گرین کارت داشتم و دانشجو بودم و خوب غیب طولانی که داشتم 2 سال قبل پاس سفید گرفتم و 3 ماه قبل با توجه به اتمام مهلت پاس سفید و برای ادامه ی زندگی اومدم امریکا .
اما الان باید برای یک سفر کوتاه و 30 روزه برگردم ایران.
به نظر شما زمان برگشت مشکلی با آفیسر ها در فرودگاه نخواهم داشت؟
ممنون میشم اگه کسی از دوستان کمک کنه . چون باید سریع تر بلیط تهیه کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من دو ماه بیشتر از زمان اتمام پاس سفید خارج از امریکا بودم و دلیلش هم مشکلات روحی و جدایی بود. حالا میخوام برم به نظرتون راه میدن ؟وکیل بگیرم ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من برای ویزای اس بی وان باید اقدام کنم
لطف کنید در مورد مراحل ، مدارک و هزینه ها راهنمایی کنید با تشکر از همه عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من و پسرم و همسرم حدود ۱۰ ماه است بدلیل بارداری و سپس زایمان همسرم در ایران هستیم اکنون که قصد داریم برگردیم دخترم گرین کارت ندارد و نمی دانم باید چکار کنم آیا برای دختر بچه پنج ماهه من ویزا لازم هست یا نه اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی بکنه
شماره کیس نامبر: 7*2015AS46 ، تاریخ رویت قبولی: 1May 2014 ، تاریخ ارسال فرم ها : 30Aug2014 ، سفارت: ابوظبی ، تاریخ کارنت: Feb 2015 ، تاریخ مصاحبه: April 20 ، وضعیت ویزا : AP ، آپدیت ها : 21 و22 اپریل ، 19 می ، 1 جولای (همه اعضای کیس)، 24 جولای نفر اصلی ، 27 جولای (همه اعضای کیس)
27 جولای کلیر، ورود به آمریکا :2 سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من و پسرم و همسرم حدود ۱۰ ماه است بدلیل بارداری و سپس زایمان همسرم در ایران هستیم اکنون که قصد داریم برگردیم دخترم گرین کارت ندارد و  نمی دانم باید چکار کنم آیا برای دختر بچه پنج ماهه من ویزا لازم هست یا نه اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی بکنه
شماره کیس نامبر: 7*2015AS46 ، تاریخ رویت قبولی: 1May 2014 ، تاریخ ارسال فرم ها : 30Aug2014 ، سفارت: ابوظبی ، تاریخ کارنت: Feb 2015 ، تاریخ مصاحبه: April 20 ، وضعیت ویزا : AP ، آپدیت ها : 21 و22 اپریل ، 19 می ، 1 جولای (همه اعضای کیس)، 24 جولای نفر اصلی ، 27 جولای (همه اعضای کیس)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-02 ساعت 19:42)ALIARAD نوشته:  سلام دوستان من و پسرم و همسرم حدود ۱۰ ماه است بدلیل بارداری و سپس زایمان همسرم در ایران هستیم اکنون که قصد داریم برگردیم دخترم گرین کارت ندارد و  نمی دانم باید چکار کنم آیا برای دختر بچه پنج ماهه من ویزا لازم هست یا نه اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی بکنه
سلام دوست عزیز. اول تبریک برا نی نی، ایشالا که قدمش پر از سلامتی و شادی باشه. من هم باردار هستم و قصد زایمان در ایران رو دارم. اون جوری که من تحقیق کردم و از یکی از دوستان که این راه رو رفتن پرسیدم جريانش این جوریه:
طبق قانونی که هست اگه مادر گرین کارت داشته باشه بچه تا زیر دو سال می تونه بدون ویزا وارد خاک امریکا بشه و حتی هزینه صدور گرین کارتشم دولت امریکا پرداخت می کنه يه شرطی ام داره و اون اینکه تو فاصله قبل از ورود به امریکا مادر سفری بدون بچه ش نداشته باشه. این یه قانون، در پایان لینک قانون رو براتون می زارم. شما یه پرینت از این قانون رو همراه خودتون داشته باشین. بعدم مدارک مورد نیاز گرین کارت مادر و گواهی تولد بچه و ترجمه شناسنامه مادر است. شما به سفارت سوئیس در تهران مراجعه می کنید. عملا سفارت سوئیس کاری که انجام میده گواهی تولد نوزاد رو تایید می کنه اگه شما گواهی تولد و ترجمه رسمی کنید قانونا با اونم می تونید وارد بشید.این دوست عزیز گفتن که جدیدا سفارت سوئیس ی کم داره سخت می گیره و به یکی از دوستانشون که شرایط ما و شما رو داره گفته باید ایمیل بزنید سفارت امریکا یا اداره مهاجرت اگه اونا بگن ما انجام میدیم. والبته این دوست عزیز گفتن که : با تحقیقاتی که قبلا انجام دادن نیازی به تائید سفارت سوئیس نیست. چون این یه قانون. چون قوانین مرتب داره عوض میشه، سفارت سوئیس هم ميخاد خودش رو راحت کنه.
شما می تونین یه ایمیل به سفارتي که ویزا ازش گرفتین بزنين و جواب اونا رو هم پرینت کنین.لینک متن قانون رو هم برا سفارت بفرستین. اما بنظرم شما به جای تماس با سفارت سوئیس با سفارت امریکا در یونان مکاتبه کنید و از اونا نامه کتبی بگیرید، عملا سفارت هایی که کارهای ایرانی هارو انجام میدن مثل سفارت ایروان و ابوظبی زیر نظر سفارت امریکا در یونان فعالیت می کنن. این دوستمون خودش با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کرده بودن و متن قانون رو هم داشتن و نامه هم از سفارت سوئیس گرفته بودم البته قبل از این که سفارت سوئیس گیر بده. و گفتن که سفارت سوئیس اصلا کار خاصی انجام نمی ده فقط ی نامه می زاره روی ترجمه گواهی تولد و ترجمه شناسنامه مادر و همین قانونی که براتون فرستادم و تقریبا تو نامه ش می نويسه.
دوست عزیز من رو هم در جریان بزارين چون من هم شرایط شما رو دارم. بعلاوه این که تو تاپيک"شرایط زایمان در آمریکا" هم می تونین برين. اینم لینکش :
https://www.mohajersara.org/forum/thread...ge-12.html
اینم لینک قانون
https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM020102.html

موفق باشید.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ALIARAD
(2018-02-02 ساعت 22:22)samirakn نوشته:  
(2018-02-02 ساعت 19:42)ALIARAD نوشته:  سلام دوستان من و پسرم و همسرم حدود ۱۰ ماه است بدلیل بارداری و سپس زایمان همسرم در ایران هستیم اکنون که قصد داریم برگردیم دخترم گرین کارت ندارد و  نمی دانم باید چکار کنم آیا برای دختر بچه پنج ماهه من ویزا لازم هست یا نه اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی بکنه
سلام دوست عزیز. اول تبریک برا نی نی، ایشالا که قدمش پر از سلامتی و شادی باشه. من هم باردار هستم و قصد زایمان در ایران رو دارم. اون جوری که من تحقیق کردم و از یکی از دوستان که این راه رو رفتن پرسیدم جريانش این جوریه:
طبق قانونی که هست اگه مادر گرین کارت داشته باشه بچه تا زیر دو سال می تونه بدون ویزا وارد خاک آمریکا بشه و حتی هزینه صدور گرین کارتشم دولت آمریکا پرداخت می کنه يه شرطی ام داره و اون اینکه تو فاصله قبل از ورود به آمریکا مادر سفری بدون بچه ش نداشته باشه. این یه قانون، در پایان لینک قانون رو براتون می زارم. شما یه پرینت از این قانون رو همراه خودتون داشته باشین. بعدم مدارک مورد نیاز گرین کارت مادر و گواهی تولد بچه و ترجمه شناسنامه مادر است. شما به سفارت سوئیس در تهران مراجعه می کنید. عملا سفارت سوئیس کاری که انجام میده گواهی تولد نوزاد رو تایید می کنه  اگه شما گواهی تولد و ترجمه رسمی کنید قانونا با اونم می تونید وارد بشید.این دوست عزیز گفتن که جدیدا سفارت سوئیس ی کم داره سخت می گیره و به یکی از دوستانشون که شرایط ما و شما رو داره گفته باید ایمیل بزنید سفارت آمریکا یا اداره مهاجرت اگه اونا بگن ما انجام میدیم. والبته این دوست عزیز گفتن که : با تحقیقاتی که قبلا انجام دادن نیازی به تائید سفارت سوئیس نیست. چون این یه قانون. چون قوانین مرتب داره عوض میشه، سفارت سوئیس هم ميخاد خودش رو راحت کنه.
شما می تونین یه ایمیل به سفارتي که ویزا ازش گرفتین بزنين و جواب اونا رو هم پرینت کنین.لینک متن قانون رو هم برا سفارت بفرستین. اما بنظرم شما به جای تماس با سفارت سوئیس با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کنید و از اونا نامه کتبی بگیرید، عملا سفارت هایی که کارهای ایرانی هارو انجام میدن مثل سفارت ایروان و ابوظبی زیر نظر سفارت آمریکا در یونان فعالیت می کنن. این دوستمون خودش با سفارت آمریکا در یونان مکاتبه کرده بودن و متن قانون رو هم داشتن و نامه هم از سفارت سوئیس گرفته بودم البته قبل از این که سفارت سوئیس گیر بده. و گفتن که سفارت سوئیس اصلا کار خاصی انجام نمی ده فقط ی نامه می زاره روی ترجمه گواهی تولد و ترجمه شناسنامه مادر و همین قانونی که براتون فرستادم و تقریبا تو نامه ش می نويسه.
دوست عزیز من رو هم در جریان بزارين چون من هم شرایط شما رو دارم. بعلاوه این که تو تاپيک"شرایط زایمان در آمریکا" هم می تونین برين. اینم لینکش :
https://www.mohajersara.org/forum/thread...ge-12.html
اینم لینک قانون
https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM020102.html

موفق باشید.

بی نهایت سپاس گذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام يكي از دوستان من با داشتن گرين كارت وبعلت اينكه كار ميكرد مجبور شده نياد امريكا و الان حدود سه سال هست كه نيومده البته بدون گرفتن پاس سفيد و دورحال حاضر درخواست بازنشستگي داده و ميخواد كه بياد و بمونه در امريكا ، حالا چي به صلاحشه ؟ مدارك پزشكي جور كنه يا وكيل بگيره كه ببينه بياد امريكا نكنه ديپورتش كنن يا گرين كارتشو بگيرن ، خلاصه در گيره با خودش ، شما فكرميكنين چه اتفاقي ممكنه براش بيفته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اولین کاری که میتواند انجام دهد این است که با یک وکیل در آمریکا صحبت کند و البته اگر خواستند میتوانید از خانم اشرف حبیبی که وکیل مهاجرت و البته بحث همین دیر آمدن به آمریکاست کمک بگیرند. اما من تصور میکنم که ایشان بی دردسر نخواهند بود چرا که سه سال زمان کمی نیست !! اما یکی از دوستان بنده پس از دوسال به آمریکا برگشتند و حتی از ایشان سوال نکردند که کجا بوده اید و یا اینکه باید به دادگاه بروید و قاضی در مورد شما تصمیم بگیرد. ایشان آمدند و در حال حاضر نیز مثل بقیه مشغول زندگی عادی هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، frozen mind ، aydinaghajani
(2018-02-11 ساعت 13:50)zohreh36 نوشته:  سلام يكي از دوستان من با داشتن گرين كارت وبعلت اينكه كار ميكرد مجبور شده نياد امريكا و الان حدود سه سال هست كه نيومده البته بدون گرفتن پاس سفيد و دورحال حاضر درخواست بازنشستگي داده و ميخواد كه بياد و بمونه در امريكا ، حالا چي به صلاحشه ؟ مدارك پزشكي جور كنه يا وكيل بگيره كه ببينه بياد امريكا نكنه ديپورتش كنن يا گرين كارتشو بگيرن ، خلاصه در گيره با خودش ، شما فكرميكنين چه اتفاقي ممكنه براش بيفته ؟

اول یه بلیط بگیرن بیان، اگر مشکلی داشتن و از ورودشون جلوگیری شد ، که احتمالش ضعیفه انوقت دنبال وکیل برن.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، frozen mind ، Shahram914

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان