کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
(2017-07-10 ساعت 02:31)marco250 نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 11:33)a2pm نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 04:06)marco250 نوشته:  تو مرز زمینی افسر تو باجه نشسته و مدارک شما رو تو همون باجه پای سیستم بررسی می کنه. مدارکتان جایی برده نمی شه .
اگه با اتوبوس مسافرت کنید اتوبوس تو مرز متوقف می شود و تمامی مسافرین برای بررسی مدارک به سالن و ساختمان مرزبانی هدایت می شوند.
رویه بازبینی مرز هوایی و زمینی یکی هست ولی حساسیت مرز کانادا به مراتب از مرزهای هوایی کمتره چون افسری که تو باجه نشسته در طول روز بیشتر مسافران کانادایی و آمریکایی رو چک می کنه تا مسافران کشورهای دیگه. برای همین هم سئوال و جوابها در حد مسائل ابتدایی هستش و نه اینکه زوم کنند و گیر بدهند.
تجربه چند ساله عبور و مرور از مرزهای زمینی و هوایی کانادا ، عبور از مرزهای زمینی رو راحت تر از هوایی می دونم .

صحبت شما كاملاً درسته به صورت كلي .... ولي شما بايد اين رو در نظر داشته باشيد كه:
اولاً مسافراني كه با ماشين شخصي و خانواده مخصوصاً افراد ميان سال و مسن از مرز زميني رد مبشوند خيلي كمتر گير ميدهند تا مسافراني كه كسي رو در كانادا ندارند و بايد با اتوبوس و همون روالي كه شما گفتيد به سالن مرزباني بروند.
دوماً اگر آفيسر متوجه غيبت طولاني شما بشه به احتمال زياد ديگه توجيهي از شما رو قبول نميكنه چون متوجه ميشه كه شما قصد فريب دادن اون رو داشتيد (هميشه فكر كنيد كه طرف مقابل شما حداقل به اندازه شما ميفهمه)
سوماً وقتي شما از مرز هوايي وارد كانادا ميشويد بايد  eTA داشته باشيد كه تمام اطلاعات گرين كارت شما اونجا قبل از پرواز ثبت ميشه و احتمال زياد اين اطلاعات رو به اداره مهاجرت آمريكا هم ميدهند. بنابراين اون آفيسر مرز زميني هم متوجه ميشه كه كي شما حتي وارد خاك كانادا شديد.
ولي تمام اينها حدس و گمان من و شماست و در هر صورت استثنا و شانس در هر زمينه‌اي وجود داره
در ضمن تجربه شما در اين مورد چون هيچ وقت غيبتتون (با توجه به فرمايش خودتون) طولاني نبوده در اين زمينه كاربرد نداره .... چوم آفيسر با توجه به مدت زمان كم غيبت شما نيازي به پرس جو و گير دادن نميديده

شما چند بار این مسیری که من گفتم رو امتحان کردید ؟

من هيچ وقت اين مسير رو براي ورود اوليه به آمريكا امتحان نكردم
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani
(2017-07-10 ساعت 09:12)a2pm نوشته:  
(2017-07-10 ساعت 02:31)marco250 نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 11:33)a2pm نوشته:  صحبت شما كاملاً درسته به صورت كلي .... ولي شما بايد اين رو در نظر داشته باشيد كه:
اولاً مسافراني كه با ماشين شخصي و خانواده مخصوصاً افراد ميان سال و مسن از مرز زميني رد مبشوند خيلي كمتر گير ميدهند تا مسافراني كه كسي رو در كانادا ندارند و بايد با اتوبوس و همون روالي كه شما گفتيد به سالن مرزباني بروند.
دوماً اگر آفيسر متوجه غيبت طولاني شما بشه به احتمال زياد ديگه توجيهي از شما رو قبول نميكنه چون متوجه ميشه كه شما قصد فريب دادن اون رو داشتيد (هميشه فكر كنيد كه طرف مقابل شما حداقل به اندازه شما ميفهمه)
سوماً وقتي شما از مرز هوايي وارد كانادا ميشويد بايد  eTA داشته باشيد كه تمام اطلاعات گرين كارت شما اونجا قبل از پرواز ثبت ميشه و احتمال زياد اين اطلاعات رو به اداره مهاجرت آمريكا هم ميدهند. بنابراين اون آفيسر مرز زميني هم متوجه ميشه كه كي شما حتي وارد خاك كانادا شديد.
ولي تمام اينها حدس و گمان من و شماست و در هر صورت استثنا و شانس در هر زمينه‌اي وجود داره
در ضمن تجربه شما در اين مورد چون هيچ وقت غيبتتون (با توجه به فرمايش خودتون) طولاني نبوده در اين زمينه كاربرد نداره .... چوم آفيسر با توجه به مدت زمان كم غيبت شما نيازي به پرس جو و گير دادن نميديده

شما چند بار این مسیری که من گفتم رو امتحان کردید ؟

پس چطور با این اطمینان و صراحت از نوع و سن وسال مسافرانی که با خودرو از مرز تردد می کنند حرف می زنید ؟
من ۵ سال تو مونترال زندگی کردم و این مسیر رو حداقل بیش از ۱۰ بار با گرین کارت آمریکا تردد داشتم و این چیزهایی که شما عنوان کردید تا حالا ندیدم.
رفتارهای افسرهای مرزبانی زمینی به مراتب خیلی بهتر از مرزبانهای هوایی هست. ( مخصوصا افسرهای مرزهای زمینی فرعی )
من حتی ورود اولم رو هم از طریق زمینی انجام دادم وکل پروسه انگشت نگاری و لندینگ من کلا یک ربع هم نشد. حتی در مورد مقدار پول همراهم هم سئوال نکردند.
بار دوم، با اینکه خروج من بالای ۷-۸ ماه بود اصلا چیزی بهم نگفتن بابت مدت خروج بالای ۶ ماه. بار سوم ازم پرسید که چرا تو امریکا زندگی نمی کنی. بهش گفتم که بخاطر درسم سال دیگه می تونم موو کنم. اون هم پیشنهاد داد که درخواست re-entry permit بدهم تا بعدا مشکلی برام پیش نیاد. همین ..
اگه من از مرز هوایی نیویورک وارد می شدم حتما یک گیر اساسی بهم می دادند.
من این چیزها رو خودم تجربه داشتم ، نه اینکه شنیده باشم از دهان بقیه...

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، Spiritual ، 123a
(2017-07-10 ساعت 23:20)marco250 نوشته:  
(2017-07-10 ساعت 09:12)a2pm نوشته:  
(2017-07-10 ساعت 02:31)marco250 نوشته:  شما چند بار این مسیری که من گفتم رو امتحان کردید ؟

پس چطور با این اطمینان و صراحت از نوع و سن وسال مسافرانی که با خودرو از مرز تردد می کنند حرف می زنید ؟
من ۵ سال تو مونترال زندگی کردم و این مسیر رو حداقل بیش از ۱۰ بار با گرین کارت آمریکا تردد داشتم و این چیزهایی که شما عنوان کردید تا حالا ندیدم.
رفتارهای افسرهای مرزبانی زمینی به مراتب خیلی بهتر از مرزبانهای هوایی هست. ( مخصوصا افسرهای مرزهای زمینی فرعی )
من حتی ورود اولم رو هم از طریق زمینی انجام دادم وکل پروسه انگشت نگاری و لندینگ من کلا یک ربع هم نشد. حتی در مورد مقدار پول همراهم هم سئوال نکردند.
بار دوم،  با اینکه خروج من بالای ۷-۸ ماه بود اصلا چیزی بهم نگفتن بابت مدت خروج بالای ۶ ماه. بار سوم ازم پرسید که چرا تو آمریکا زندگی نمی کنی. بهش گفتم که بخاطر درسم سال دیگه می تونم موو کنم. اون هم پیشنهاد داد که درخواست re-entry permit بدهم تا بعدا مشکلی برام پیش نیاد. همین ..
اگه من از مرز هوایی نیویورک وارد می شدم حتما یک گیر اساسی  بهم می دادند.
من این چیزها رو خودم تجربه داشتم ، نه اینکه شنیده باشم از دهان بقیه...

موفق باشید.

دوست عزیز من نگفتم تردد زمینی نداشتم .... اگر دقت میکردید گفتم با غیبت طولانی از مرز زمینی به آمریکا وارد نشدم (یعنی از آمریکا وارد کانادا شدم و خارج شدم نه برعکس)
صد البته که تردد زمینی من از کانادا به آمریکا به زیادی شما نیست و ممنون که اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران میگذارید. ولی این بقیه ای که میگید دوستان صمیمی من هستند که شخصاً تجربه کردند همانند شما ... پس اگر قرار باشد به چیزی که از دهان بقیه میشنویم گوش نکنیم خود شما هم جزو بقیه هستید.
حالا اگر روشن تر بگید که کدام چیزی که من گفتم به نظر شما اشتباه میاد ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani
(2017-07-11 ساعت 01:05)aydinaghajani نوشته:  دوستان من امروز با يه وكيل صحبت كردم
به من گفتن ممكنه كه موقع ورود بگيرن حتي زنداني كنن ولي اگه وكيل داشته باشي نمي تونن اين كارو بكنن و گفت جديدا يه نفرو اينطوري كردن و بخاطر اينكه دير اومده به امريكا يه مدت فرستادن زندان بعد سريع ريموش كردن!!
مي گن اگه قبلا ادوايس شده باشي ممكنه اين سري گرين كارتتو بگيرن و ... ممكنه ادوايست كنن و رات بدن كه در اين صورت مشكلي نيست ولي اگه گرين كارتتو گرفتن 5 سال طول ميكشه وقت دادگاه بهت بدن و...
ايشون سه هزار دلار بابت ورود اوليه من مي خواد كه وكالت كنن و اگه برم دادگاه هم بابت هر ساعت يه مبلغي خواهند گرفت.
حالا با اين توضحيات ممكنه من مداركي كه خودم دارم هم به دردم نخوره
دوستان مي دونن چه مداركي مي شه اماده كرد واسه اين كار كه بدون اينكه گرين از دست بديم و به دادگاه معرفي كنن از مرز رد بشيم؟
من يكي اگه ببينم چاره اي نيست همون راه زميني كه دوستمون بالا توضيح دادن رو امتحان مي كنم و موقع ورود هم ميگم 5 يا 6 ماه بيرون بودم چون چاره اي ديگر نمونده برام Sad  Sad
دوست عزيز
وكيل شما به احتمال زياد ميخواسته پول شما رو بالا بكشه. هيچ كدوم از چيزهايي كه گفته درست نيست. شما حين ورود بعد از غيبت بيشتر از يك سال 3 حالت براتون پيش‌مياد:
1- آفيسر دليل ديركرد شما رو موجه ميدونه و اجازه ورود ميده به شما.
2- آفيسر دليل ديركرد شما رو موجه نميدونه و گرين كارت شما رو ميگيره، و برگه دادگاه ميده كه توي اون مدت شما با اون برگه ميتونيد تو خاك آمريكا بمونيد ولي اگر خارج بشيد به منزله انصراف از گرين كارن تلقي ميشه.
3- آفيسر دليل ديركرد شما رو موجه نميدونه و يك فرم ميده به شما كه امضاء كنيد كه متن اون نوشته كه شما شخصاً از داشتن گرين كارت انصراف ميديد. اين كار رو تحت هيچ شرايطي نبايد انجام بديد. در مواردي افيسر تهديد به بازداشت كرده و گفته اگر شما امضاء نكنيد بازداشت ميشيد و در واقع ارعاب ميكنه كه شما به هيچ وجه نبايد زير بار بريد و در مرحله بعدي چون آفيسر تحت هيچ قانوني نميتونه شما رو از داشتن گرين كارت محروم كنه (دادگاه اجازه چنين كاري رو داره) ناچار ميشه كه شما رو دادگاه معرفي كنه.
بنا بر اين شما چه تصميم بر ورود از مرز زميني داشته باشيد و چه هوايي خودتون براي 2 سناريوي اول آماده كنيد و به هيچ وجه ممكن هيچ فرمي رو امضاء نكنيد.
در مورد دادگاه هم من شنيدم بين 1 تا 2 سال هست. البته اولاً به ايالتي كه وارد ميشيد بستگي داره و دوماً ميشه درخواست داد و اون رو جلو انداخت.
البته همه موارد فوق براي راست گفتن شما است و در صورتي كه دروغ بگيد يا شانس مياريد و وارد ميشيد و يا احتمالن به دليل دروغ گويي تو دادگاه هم به مشكل خواهيد خورد.
در هر صورت در نظر داشته باشيد در صورت راست گويي شما مجرم نيستيد و با شما مثل مجرم رفتار نمي‌كنند
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، Sudeh ، 123a ، lordsaroman
دوستان عزیز
بعد از غیبت طولانی (3 سال )
کدام ایرلاین و مقصد را برای ورود به آمریکا پیشنهاد میکنند؟
تشکر کنندگان:
(2017-07-23 ساعت 23:45)mehregan1348 نوشته:  دوستان عزیز
بعد از غیبت طولانی (3 سال )
کدام ایرلاین و مقصد را برای ورود به آمریکا پیشنهاد میکنند؟
سلام، دوست عزیز ایشالا که سفر بی خطر باشه، اما حتما حتما بیاین و بگین چی شد بعد سه سال. پیشاپیش ممنون که تجربتون رو در اختیار مهاجر سرا یی ها ميزارين.
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، mehregan1348 ، shahin61
سلام . من حدودا یک سال و نیم پیش آمریکا بودم و تو اون مدتی که بودم سوشیالمو گرفتم و نتونستم گرین کارتمو بگیرم علی رغم اینکه کلی تو آمریکا دنبالش بودم بعد هزینه هام که زیاد شد مجبور شدم برگردم . تو ایران تصادف کردم و نمی تونستم برم آمریکا .الان گرین کارت دستم نیست و تاریخ ویزام هم اکسپایر شده . حالا به نظرتون چه طوری پیگیری کنم و برگردم . وقت سفارت بگیرم برم آنکارا یا راه حل دیگری به نظرتون میرسه
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-03 ساعت 18:44)amrikale نوشته:  سلام . من حدودا یک سال و نیم پیش آمریکا بودم و تو اون مدتی که بودم سوشیالمو گرفتم و نتونستم گرین کارتمو بگیرم علی رغم اینکه کلی تو آمریکا دنبالش بودم بعد هزینه هام که زیاد شد مجبور شدم برگردم . تو ایران تصادف کردم و نمی تونستم برم آمریکا .الان گرین کارت دستم نیست و تاریخ ویزام هم اکسپایر شده . حالا به نظرتون چه طوری پیگیری کنم و برگردم . وقت سفارت بگیرم برم آنکارا یا راه حل دیگری به نظرتون میرسه
https://www.uscis.gov/i-131a
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-06 ساعت 00:24)aydinaghajani نوشته:  
(2017-08-03 ساعت 19:37)shahin61 نوشته:  
(2017-08-03 ساعت 18:44)amrikale نوشته:  سلام . من حدودا یک سال و نیم پیش آمریکا بودم و تو اون مدتی که بودم سوشیالمو گرفتم و نتونستم گرین کارتمو بگیرم علی رغم اینکه کلی تو آمریکا دنبالش بودم بعد هزینه هام که زیاد شد مجبور شدم برگردم . تو ایران تصادف کردم و نمی تونستم برم آمریکا .الان گرین کارت دستم نیست و تاریخ ویزام هم اکسپایر شده . حالا به نظرتون چه طوری پیگیری کنم و برگردم . وقت سفارت بگیرم برم آنکارا یا راه حل دیگری به نظرتون میرسه
سلام،

گرین کارت شما به اون ادرسی ک تو سفارت موقع مصاحبه دادین یا تو فرودگاه اولین ورودتون دادین ارسال شده و شما نیاز نبود اقدامی در این خصوص انجام بدین ، پس شما گرین کارتتون صادر شده و ارسال شده، اول پیگیری کنید ک ایا به اون ادرس نرفته؟ اگه گم شده یه فرایند خواعد داشت و اگه اصلا صادر نشده به نظرم میشه انلاین یا تلفنی پیگیری کنید تا به ادرسی ک قبلا دادین ارسال بشه ک بعدش میتونید یکی واستون بیاره ایران، اگر هم صادر شده ولی گم شده باید یه فرایند دیگه ای رو دنبال کنید
مدارک تصادف رو هم واسه تاخیرتون ختما باید ترجمه کنید و ارائه کنید،

پیگیری هام جواب نداد و در آخر بهم گفتن که شما باید دوباره مصاحبه بشین و افسر مهاجرتی تصمیم گیری می کنه . پس به نظرتون بهتر نیست که یک وقت سفارت بگیرم و اگر ویزا دادن آمریکا به صورت حضوری پیگیر گرین کارتم بشم ؟
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-14 ساعت 19:56)amrikale نوشته:  
(2017-08-06 ساعت 00:24)aydinaghajani نوشته:  
(2017-08-03 ساعت 19:37)shahin61 نوشته:  https://www.uscis.gov/i-131a
سلام،

گرین کارت شما به اون ادرسی ک تو سفارت موقع مصاحبه دادین یا تو فرودگاه اولین ورودتون دادین ارسال شده و شما نیاز نبود اقدامی در این خصوص انجام بدین ، پس شما گرین کارتتون صادر شده و ارسال شده، اول پیگیری کنید ک ایا به اون ادرس نرفته؟ اگه گم شده یه فرایند خواعد داشت و اگه اصلا صادر نشده به نظرم میشه انلاین یا تلفنی پیگیری کنید تا به ادرسی ک قبلا دادین ارسال بشه ک بعدش میتونید یکی واستون بیاره ایران، اگر هم صادر شده ولی گم شده باید یه فرایند دیگه ای رو دنبال کنید
مدارک تصادف رو هم واسه تاخیرتون ختما باید ترجمه کنید و ارائه کنید،

پیگیری هام جواب نداد و در آخر بهم گفتن که شما باید دوباره مصاحبه بشین و افسر مهاجرتی تصمیم گیری می کنه . پس به نظرتون بهتر نیست که یک وقت سفارت بگیرم و اگر ویزا دادن آمریکا به صورت حضوری پیگیر گرین کارتم بشم ؟
برای گرفتن وقت مجدد ابتدا باید این فرم را بدقت بخوانید و پر کنید.

راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من سال 2014 برنده گرین کارت شدم و به دلیل مشکلاتی نتونستم برم و ساکن بشم و هر 6 ماه میرفتم بعد یک سال اقدام به دریافت پاس سفید کردم که دو ماه دیگه مهلتش تموم میشه و قصد دارم برم میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد برام؟ و برای درخواست سیتی زنی چند سال باید اونجا باشم؟ با توجه که حدود 3 سال از تاریخ گرین کارتم گذشته و اونجا نبودم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من و همسرم سال 2015 وارد امریکا شدیم و گرین کارت و پاس سفید گرفتیم و لی الان که بعد از دو سال میخواهیم برگردیم گرین کارت همسرم گم شده ولی پاس سفیدش موجود است و هنوز تاریخش رد نشده
به نظر دوستان با نداشتن فیزیکی گرین کارت و بودن پاس سفید مشکلی از لحاظ ورود به وجود می آید؟
یا بریم سفارت اطراف ایران درخواست ویزا بدیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-18 ساعت 15:10)ahuraee نوشته:  سلام به همه دوستان
من و همسرم سال 2015 وارد آمریکا شدیم و گرین کارت و پاس سفید گرفتیم و لی الان که بعد از دو سال میخواهیم برگردیم گرین کارت همسرم گم شده ولی پاس سفیدش موجود است و هنوز تاریخش رد نشده
به نظر دوستان با نداشتن فیزیکی گرین کارت و بودن پاس سفید مشکلی از لحاظ ورود به وجود می آید؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

بنده الان 9 ماه هست این مشکل رو دارم (نمیدونم دزدیده شد یا گم کردم یا افتاد دست کسی اخه آدم مریض زیاده )
متاسفانه ایران گیر کردم بعد از چقدر سختی و مشکلات شدید خونوادگی داشتم میرفتم که گم شد ، هی از آسمون میاد برام ( ولی فکر کنم دست کسی افتاده حقیقتش اخه این چیزا گم شدنی نیست یعنی هنوز تو کت من یکی نمیره که گمش کردم Sad )
سفارت الان که ویزا نمیده یا بده سخت میده . اصلا نرین چون دنگ و فنگ زیاد داره و خودتونو تابلو میکنین بدتر
باید برای ویزای sb1 اقدام کنین که جزو مدارک برای مصاحبه ویزاش ، اصل کارت اقامت هست .
تنها راهی که هست بگردید ایران دنبالش چون این چیزا معمولا گم نمیشه ،کسی برداشته
اعلام مفقودی کنین حتما
معمولا این چیزا میره اداره گذرنامه یا پست . من همه جا استعلام کردم . یه نفر مشکل منو داشت بعد از 11 ماه یکی داده بود پست بهش زنگ زدن بیا پیدا شده . کل پست شیرینی داد .
من بعد از چند ماه دوندگی تونستم نامه دادگاه رو بگیرم و الان دو ماه هست که با نامه دادگاه توی روزنامه سراسری و محلی اگهی میزنم بلکه یه خدا بیامرزی پیداش کرده باشه .زیادم اگهی ندین چون تلفن الکی زیاد میشه بهتون
موفق باشین

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-24 ساعت 14:02)bogey نوشته:  
(2017-09-18 ساعت 15:10)ahuraee نوشته:  سلام به همه دوستان
من و همسرم سال 2015 وارد آمریکا شدیم و گرین کارت و پاس سفید گرفتیم و لی الان که بعد از دو سال میخواهیم برگردیم گرین کارت همسرم گم شده ولی پاس سفیدش موجود است و هنوز تاریخش رد نشده
ممنون میشم راهنمایی کنید

بنده الان 9 ماه هست این مشکل رو دارم (نمیدونم دزدیده شد یا گم کردم یا افتاد دست کسی اخه آدم مریض زیاده  )
متاسفانه ایران گیر کردم بعد از چقدر سختی و مشکلات شدید خونوادگی داشتم میرفتم که گم شد ، هی از آسمون میاد برام ( ولی فکر کنم دست کسی افتاده حقیقتش اخه این چیزا گم شدنی نیست یعنی هنوز تو کت من یکی نمیره که گمش کردم  Sad   )
سفارت الان که ویزا نمیده یا بده سخت میده . اصلا نرین چون دنگ و فنگ زیاد داره و خودتونو تابلو میکنین بدتر
باید برای ویزای sb1  اقدام کنین که جزو مدارک برای مصاحبه ویزاش ، اصل کارت اقامت هست .  
تنها راهی که هست بگردید ایران دنبالش چون این چیزا معمولا گم نمیشه ،کسی برداشته
اعلام مفقودی کنین حتما
معمولا این چیزا میره اداره گذرنامه یا پست . من همه جا استعلام کردم . یه نفر مشکل منو داشت بعد از 11 ماه یکی داده بود پست  بهش زنگ زدن بیا پیدا شده . کل پست شیرینی داد .  
من بعد از چند ماه دوندگی تونستم نامه دادگاه رو بگیرم و الان دو ماه هست که  با نامه دادگاه توی روزنامه سراسری  و محلی اگهی میزنم بلکه یه خدا بیامرزی پیداش کرده باشه .زیادم اگهی ندین چون تلفن الکی زیاد میشه بهتون
موفق باشین
با توجه به داشتن پاس سفید اول با یک ایرلاین چک کنید.
اگر احبانآ جواب منفی بود به سفارتی که ویزای مهاجرتی را صادر کرده ایمیل بزنید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان بعد از یک غیبت طولانی با مکاتباتی که با سفارت کردم . در نهایت به من گفتن که باید وقت بگیری و بیایی مصاحبه . سوال من از دوستانی که تجربه دارن این هست که آیا من به تنهایی می تونم برم مصاحبه یا خانواده هم حتما باید باشند . سوال رو برای سفارت فرستادم ولی هنوز جواب ندادن .دوستان اگر تجربه ای دارن ممنون میشم . ضمن اینکه فرزندم هم اضافه شده .
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان